» »

Kateri nov avto za 20 jurjev?

Kateri nov avto za 20 jurjev?

1 2
3
4 5

Buggy ::


Oblikovno tud niso lih vau.


zunanja oblika je zelo subjektivna stvar!

Imas ljudi, ki kupujejo avto po principu, kako avto na zunaj izgleda...imas ljudi, ki kupujejo samo po nacelu kako mu deluje interier (udobje)...imam namrec sodelavca, ki ga ne zanima zunanjost ampak samo notranjost avtomobila, gadgeti in udobje.
Imas pa tudi ljudi, ki jih zanima izklucno motor (nadgradnje, karaketristike, vzdrzljivost) v kombinaciji s pogonom/podvozjem in jim je ostalo nepomembno. (sem se tudi sam stejem)

Imas pa tudi ljudi, ki jim je pomembno kaksen znak je na avto in kaksen kvazi image naj bi ta v druzbi predstavljal...no taksni naceloma ne rabijo nasih izkusenj >:D

dzinks63 ::

Glede na to da iščeš nekaj bolj osebnega in nevsakdanjega, npr.: Subaru XV

bambam20 ::

Buggy je izjavil:


Oblikovno tud niso lih vau.


zunanja oblika je zelo subjektivna stvar!

Imas ljudi, ki kupujejo avto po principu, kako avto na zunaj izgleda...imas ljudi, ki kupujejo samo po nacelu kako mu deluje interier (udobje)...imam namrec sodelavca, ki ga ne zanima zunanjost ampak samo notranjost avtomobila, gadgeti in udobje.
Imas pa tudi ljudi, ki jih zanima izklucno motor (nadgradnje, karaketristike, vzdrzljivost) v kombinaciji s pogonom/podvozjem in jim je ostalo nepomembno. (sem se tudi sam stejem)

Imas pa tudi ljudi, ki jim je pomembno kaksen znak je na avto in kaksen kvazi image naj bi ta v druzbi predstavljal...no taksni naceloma ne rabijo nasih izkusenj >:D


Vseeno škode niso lepe pa se lahko ti na glavo postaviš.

Buggy ::

ne vem, kje si prebral da je meni obikovno Skoda vsecena...mislim da ce nama ni vsec je pa mogoce komu drugemu in zato se nama ni treba na glavo postavljat, ker bi se on lahko tudi nama ker voziva krneki gredga za njih na alternativni pogon in s fenomenalno lego na cesti.

dzinks63 je izjavil:

Glede na to da iščeš nekaj bolj osebnega in nevsakdanjega, npr.: Subaru XV


ja no, je sedaj naslednik Impreze, ki je bila meni osebno zelo zanimiv avto v HB verziji za malo mocnejso motorizaciji. Za nase ceste najbolj varno in vzdrzljivo vozilo...kot pa od lastnikov outbackom slisim pa tudi vzdrezalno zelo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Robi :P ::

Buggy je izjavil:


Oblikovno tud niso lih vau.


Imas pa tudi ljudi, ki jim je pomembno kaksen znak je na avto in kaksen kvazi image naj bi ta v druzbi predstavljal...no taksni naceloma ne rabijo nasih izkusenj >:D


Podpis pod tole! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

branc ::

Če se nagibaš k Focusu, pokukaj še malo na Mondea. Velika razlika med njima, a ne v ceni. Vozil Focusa Karavana 2.0, sedaj vozim Mondea, je res en razred boljši. Drugih mašin, razen 2.0 in 6 brzin pri teh modelih pa itaq ne gledaš. Varčni.

Ford Mondeo 2.0 TDCi 103 kW (140 KM) ECO DPF, 6-stopenjski ročni menjalnik Akcijska cena: 21.800. Zihr se da stisnt še kakšnega tisočaka manj ali pa vsaj Titanium opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

GrimReaper ::

A Ford pa ne spada pod nemške avte? Pač glede na to da je sedež podjetja v Nemčiji.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

CMpunk ::

Zakaj bi sploh kupoval avto ki ni nemški ?

Unknown_001 ::

OP
Realno boš kar se avtomobila tiče prišel najbolje s takim ki je prilagojen slovenskemu trgu, to ti je kvečjem renault in vozila iz Volkswagen koncerna, ter mogoče toyota, mazda, etc. Sam osebno brez slabe vesti priporočim kakšen Škodin avtomobil in tudi Seata za tak denar in pričakovanja, VW je tu malenkost dražji ampak razlika se pozna po kvaliteti notranjosti. Vem da si zapisal da bi nočeš nemških avtomobilov, hktari pa sem tudi zasledil, da ni nobene filozofije. Sedaj jaz ne vem, ampak VAG grupa avtomobili so delani po principu funkcionalnosti in ne po nekih višjih filozofskih predstavah in tudi raje držijo vse skupaj na čim bolj preprostem nivoju. Sedaj odvisno kaj ti ustreza, ampak glede na to da potrebuješ zgolj funkcionalen avtomobil za umirjeno vožnjo je na koncu važno le to, da je avto enostaven, dobro narejen, in da ti nudi to kar potrebuješ med vožnjo. Marsikdo se obeša čez VW grupo da so precenjeni, ker od notranje opreme ne dobiš na primer avtoradio ali potovalni računalnik s 100 dodatinimi fensi funkcijami za razliko od ostalih. S temi bonbončki v avtu se na koncu itak ne moreš med vožnjo ukvarjat če si vsaj kolikortoliko vesten voznik ki 95% časa za volanom posveti spremljanju prometa.

Trenutno če ignoriram tvoje ideološke želje, ti svetujem: Seat Leon ST, Škoda Octavia / Superb, Opel Mokka, VW golf Variant.

Glede ostalega:
Toyota Corolla
Toyota Avensis

Zakaj nisem predlagal kakšnega hyundaya...

http://www.autoevolution.com/news/hyund...

Saj je kvaliteta na nivoju in slabega avta se skoraj več ne najde, ampak ko kaj takega vidiš te kar stisne. Zanimivo da vsi gledajo samo crash teste, nihče pa ne gleda testov kjer se pokaže stabilnost avtomobila na cesti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

CMpunk je izjavil:

Zakaj bi sploh kupoval avto ki ni nemški ?

Zakaj sploh proizvajajo tudi druge avtomobile lahko bi samo nemške? Če bi bili na svetu samo ljudje tipa CMpunk ali urli...

jype ::

CMpunk> Zakaj bi sploh kupoval avto ki ni nemški ?

Ker so nemški avtomobili precej za časom.

Blazz ::

šernk je izjavil:

Si pa praktično izločil 4 največje proizvajalce avtomobilov v svoji izbiri. ne vem pa kaj misliš pod češke avtomobile, tiste ki se tam proizvajajo ali da je firma original od tam? Torej škoda ali KIA, kaj spada pod češki avto zate, ker za evropski trg se mislim da vsi korejci delajo na češkem.



Kia ima tovarno na Slovaškem. In uporablja identično podvozje kot Hyundai, pa motor je mislim da tud 90% isti.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

CMpunk> Zakaj bi sploh kupoval avto ki ni nemški ?

Ker so nemški avtomobili precej za časom.


Nisi resen. Zakaj vsi neko zdravo mero konzervativnosti jemljete kot slabo? Smo tudi ljudje ki nam je všeč preprosto oblikovanje z linijami predhodnih uspešnih modelov. Zasnova je funkcionalna, vozne lastnosti na visokem standardu in avtomobili so dobro narejeni. Jaz večji problem vidim v nekem hiperaktivnem razvijanju novih tehnologij, katerih sploh nimajo časa preveriti in na koncu kupci prvih serij dobesedno postanejo testni zajci ki nato na servisih javijo napake katere nato odpravljajo. Pa da ne govorim o avtomobilih kjer dizajn tako prevlada nad funkcionalnostjo, da na koncu voziš nepregledno jajce z divjimi linijami. Đabe zi to ko pa je na primer zadnja šipa tako majhna da nič ne vidiš in v kombinaciji z majhnimi stranskimi ogledali dobiš avto iz katerega je cela umetnost pregledati mrtve kote.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

theBill ::

Eh jype itak trolla kot zmeraj, o avtih itak nima pojma. Avto mora biti ali nemec ali japonec, vse ostalo so približki.

Avtorju teme - če kupuješ avto z emocijami, potem si kupi Alfo. Močne (predvsem negativne) emocije ob italijanski šlampariji zagotovoljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Robi :P ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

CMpunk> Zakaj bi sploh kupoval avto ki ni nemški ?

Ker so nemški avtomobili precej za časom.


Nisi resen. Zakaj vsi neko zdravo mero konzervativnosti jemljete kot slabo? Smo tudi ljudje ki nam je všeč preprosto oblikovanje z linijami predhodnih uspešnih modelov. Zasnova je funkcionalna, vozne lastnosti na visokem standardu in avtomobili so dobro narejeni. Jaz večji problem vidim v nekem hiperaktivnem razvijanju novih tehnologij, katerih sploh nimajo časa preveriti in na koncu kupci prvih serij dobesedno postanejo testni zajci ki nato na servisih javijo napake katere nato odpravljajo. Pa da ne govorim o avtomobilih kjer dizajn tako prevlada nad funkcionalnostjo, da na koncu voziš nepregledno jajce z divjimi linijami. Đabe zi to ko pa je na primer zadnja šipa tako majhna da nič ne vidiš in v kombinaciji z majhnimi stranskimi ogledali dobiš avto iz katerega je cela umetnost pregledati mrtve kote.

Kar se ogledal tiče imam na Kii velika stranska ogledala dobro pregledna. Potem mi razloži zakaj mata VW in Audi desno ogledalo manjšo kot levo in nasplošno so ogledala vagov manjsa od kia/hyundai?

Vanadium ::

Nevem če je bilo kaj omenjeno ampak bi bilo fajn se ozret tudi malo na Bencin+LPG, npr opel ima kar dosti v ponudbi z tovarniško vgrajenim sistemom tako da vse deluje brezhibno.

Unknown_001 ::

Robi :P je izjavil:


Kar se ogledal tiče imam na Kii velika stranska ogledala dobro pregledna. Potem mi razloži zakaj mata VW in Audi desno ogledalo manjšo kot levo in nasplošno so ogledala vagov manjsa od kia/hyundai?


Ne ravno. Velikost ogledal je primerna splošni preglednosti avtomobila. VAG vozila so dokaj pregledna in tega ne moreš zanikati. Jasno večja vozila so deležna tudi večjih ogledal, sploh pa tista ki so v osnovi mišljena kot tovorna a se jih da kupiti z opremo za rabo kot osebno vozilo imajo tolikšna stranska ogledala da ti še mrtve kote pokrijejo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

videc ::

GrimReaper je izjavil:

A Ford pa ne spada pod nemške avte? Pač glede na to da je sedež podjetja v Nemčiji.
Lahko tudi tako gledaš, ker pač imajo tam tovarno.
Je pa dejstvo, da imata Focus in Mondeo, v svojih razredih, eno boljših leg in stabilnosti na cesti.

veqlargh ::

Dej Raptor, če že linkaš te teste potem razišči zadevo do konca ane... Ali pa pač linkajmo vse možne napake, ki so se dogajale drugim proizvajalcem.

http://www.autoevolution.com/news/hyund...

čuhalev ::

Polo vsekakor ni pregleden avto. Zaradi višjega zadnjega stekla nikoli ne vem, kaj je za njim oziroma koliko imam prostora.

uros123 ::

Jaz bi mu priporočil, nekaj od tega:
Honda civic, morda tudi cr-v vendar je za ta denar bolj osnovna oprema
Jeep Renegade nekoliko presega proračun, vendar bi ga priporočil predvsem zaradi slovenskih cest
Mitsubishi ASX, ki bi se po mojem kar dobro obnesel kot družinski avto, pri nas smo kupili približno 3 leta nazaj novega outlanderja,ki je precej podoben ASX-u in se obnese res odlično
Nissan Qashqai, juke, note
Subaru XV
Volvo V40 D2
Toyota Corolla,Auris
Suzuki SX4 S-CROSS
Potem pa mi že zmanjkuje idej. Jaz bi osebno gledal vse tiste avtomobile, ki imajo vsaj nekoliko višje podvozje če se avto kupuje za daljše obdobje, ker bodo ceste vedno bolj slabše.

Pro_moted ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Kakega jurja boš že še zglihal ceno, pa je to zelo dober avtomobil.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

krneki0001 ::

joze je izjavil:

Vidim, da je tukaj kar nekaj ljudi z izdelanim mnenjem in poznavanjem avtomobilske tematike, pa bi vas prosil za mnenje in nasvet.

V prihodnjih mesecih bom kupil nov avto. Proračun je okrog 20 tisoč, letno delam okrog 25 tisoč kilometrov, vožnja je zmerna, po omejitvah in preudarna. Avto naj bi imel prostora tudi na zadnjih sedežih toliko, da se občasno pelje cela družina(2 odrasla + 2 najstnika) brez žuljev na kolenih, prtljažnik naj bi bil za dva družinska kovčka. Nekako sem se odločil za dizla, pogoj je vgrajena kamera za vzvratno vožnjo in BT povezava(več tehnologije je samo plus), varnost, varčnost in udobje so pomembnejši od pospeškov, sedemcevnih avspuhov in spojlerjev.
Odpadejo vsi italianski, češki, francoski in nemški avtomobili(nič racionalnega, nekaj manjših slabih izkušenj, predvsem pa mi niso všeč iz različnih brezveznih razlogov). Trenutno vozim Hyundai i30 s katerim sem zadovoljen ampak bi po štirih hyundaih vseeno menjal firmo.
Kateri avto mi torej priporočate, da bom z njim zadovoljen in da se bo z menoj postaral(nameravam ga imeti vsaj 15 let)?

Hvala


Bencinarja 1.6 s ketno (nima več jermena) in dost majhno porabo ter delan od zadaj naprej (začeli so z zadnjimi sedeži, da je zadaj dovolj prostora), pa zraven dobiš še stalni 4x4 pogon, ki je eden najboljših na svetu.
Subaru XV http://www.subaru.si/models/xv/12xv.html

Cena je pa 19.900 evrov
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

videc ::

Ta ima tudi Bluetooth :), tako da pade v sklop zahtev.
Dober predlog.
Ali pa Mitsubishi, ki je že bil omenjen z INVITE opremo, pride tudi okrog 20000€.
Zdaj pa samo še za testne vožnje se zmenit, pa bo. ;)

ProGo ::

Iz te perspektive mogoče, če pa ga pogledaš iz bolj pogoste višine, cca 180cm, pa je zelo neestetski avto.

gruntfürmich ::

vx bi lahko bil zelo atraktiven avto. če bi bil višji in bi dejansko izgledal kot suv, ne pa kot dvignjen karavan.
tko pa je oblikovalsko obtičal ravno nekje na pol poti, kjer ti je pod enim kotom zelo ušeč, pod drugim pa pušiona...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Subaru VX se meni zdi kot tiste fluorescentno zelene ali rdeče ploščice za v kuhinjo ali kopalnico. Sicer zanimivo za videt, ampak da bi pa to imel in gledal vsak dan par let skupaj (ali celo 10+ let), pa ni variante.

Podobno kot Juke, novi Cherokee, in še kakšen oblikovni "presežek".

Fizikalko ::

Superb se res ne more primerjat, je namreč boljši od obeh, ja.

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

vx bi lahko bil zelo atraktiven avto. če bi bil višji in bi dejansko izgledal kot suv, ne pa kot dvignjen karavan.
tko pa je oblikovalsko obtičal ravno nekje na pol poti, kjer ti je pod enim kotom zelo ušeč, pod drugim pa pušiona...


subaru XV je dejansko en izmed najbolj "dvignjenih" suvov. Od tal je najnižja točka odmaknjena kar 21cm. Samo za primerjavo, suzuki vitara je manj odmaknjena od tal - le 19cm.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Steinkauz ::

Ta škoda je tko kak audi par let nazaj :)
Daleč od tega, da bi bla oh in sploh. Nasplošno imajo škode najgršji dizajn v VAG grupi.
Vsaj men. Povečin je audi top, pol vw, seat ima tut kr kul, škoda pa samo superb pa tale nova octavia.

Itak pa povečin vsak svoje hvali. Janac je itak seat fan boy da ni večjega.

Podobno je pri zanesljivosti. Če nekomu en avto lepo služi, ga bo full hvalil, če je mel full problemov bo od takrat naprej tista firma zanič.
Statistika vseeno največ pove, čeprov lahko kupiš najslabše ocenjen avto pa ti služi brez problemov, lahko pa top, pa ga maš skoz na servisu.
Loterija jebiga :)

Mavrik ::

No dajte se pobrat nazaj na topic - avtorju najti avto za 20k, ne pa bluženje o tem kateri avto je lepši.
The truth is rarely pure and never simple.

sisemen ::

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sandmat ::

sisemen je izjavil:

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).


Tako se tolažijo uni, ki morajo kupovat stare BMWje, da se sploh počutijo vredni. Ostali raje kupijo raje novo kio :D

sisemen ::

sandmat je izjavil:

sisemen je izjavil:

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).


Tako se tolažijo uni, ki morajo kupovat stare BMWje, da se sploh počutijo vredni. Ostali raje kupijo raje novo kio :D


Sem tudi opazil, da dajejo prestižne znamke lastnikom (ali pa wanna bejem) občutek superiornosti... Pa klikerji jim ne delajo dobro, tole jim bo pomagalo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Alessio983 ::

za 20 jurjov maš velik razpon. Sam sem tudi ugotavljal kaj vzeti, VW , Audi , mogoče kakšnega japonca, korejca a nazadnje sem vzel Forda. Imam ga že 2 leti in mi dela BP. Če je možnost titanium s, sam imam titanium X, ker je S bil takrat še predrag ... . Glede VW in Audi, pa tak vemo kak je, vsi jih hvalijo, vsi jih popravljajo a vseeno je še najboljši ;) KAO

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

subaru XV je dejansko en izmed najbolj "dvignjenih" suvov. Od tal je najnižja točka odmaknjena kar 21cm. Samo za primerjavo, suzuki vitara je manj odmaknjena od tal - le 19cm.

daleč od tega kar si zapisal. 21cm je tudi recimo x-trail, vsi pa so tam okoli; samo par cm nižje. je pa od drugih suvov krepko nižji in od tod slab dizajn: kot samo dvignjen karavan...

Mavrik je izjavil:

No dajte se pobrat nazaj na topic - avtorju najti avto za 20k, ne pa bluženje o tem kateri avto je lepši.

a ni to-to? jst sem iskal točno s tem kriterijem avto samo na zunanjo podobo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

sandmat je izjavil:

sisemen je izjavil:

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).


Tako se tolažijo uni, ki morajo kupovat stare BMWje, da se sploh počutijo vredni. Ostali raje kupijo raje novo kio :D



Kupujejo jih pa na veliko čefurji. ZDaj bo pa spet post zbrisan, ker sem napisal resnico.

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

subaru XV je dejansko en izmed najbolj "dvignjenih" suvov. Od tal je najnižja točka odmaknjena kar 21cm. Samo za primerjavo, suzuki vitara je manj odmaknjena od tal - le 19cm.

daleč od tega kar si zapisal. 21cm je tudi recimo x-trail, vsi pa so tam okoli; samo par cm nižje. je pa od drugih suvov krepko nižji in od tod slab dizajn: kot samo dvignjen karavan...

xtrail, vitara, rav4 in podobni so vsi suvi, subaru xv pa ne vem, če bi ga sploh dajal v isto skupino. Njim je konkurenca subaru forester. No, v bistvu jim ni, ker so vsi daleč zadaj po tehnologiji, ampak, ja, xtrail se lahko primerja s foresterjem, ne z XV-jem.

Subaru XV je dvignjena impreza z dodatno plastično zaščito naokoli avta v osnovi. Ko so začeli zadnjo verzijo impreze delat, so naredili imprezo XV, ker pa so se vsi kupci raje odločili za xv, kot pa za običajno imprezo, so običajno imprezo celo nehal delat in delajo samo še xv-ja. Od impreze je samo še WRX STI ostal.
Tako da nebi jaz primerjal xtraila z XV-jem, ampak prej škodo octavio 4x4 in podobne avtomobile. Tukaj je pa glede pogona veliko boljši od vseh ostalih awd ali 4x4 pogonov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

eric_cartman ::

bambam20 je izjavil:

sandmat je izjavil:

sisemen je izjavil:

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).


Tako se tolažijo uni, ki morajo kupovat stare BMWje, da se sploh počutijo vredni. Ostali raje kupijo raje novo kio :D



Kupujejo jih pa na veliko čefurji. ZDaj bo pa spet post zbrisan, ker sem napisal resnico.



Groza.. To balkansko razmišljanje, da z BMW-ji meriš dolžino tistega med nogami.. :) Saj ne rečem.. BMW, če imaš veliko denarja je super. Ampak za 20.000 € dobim pri BMWju zelo malo, medtem ko dobim pri drugih avtih, ki niso tako zelo precenjeni veliko več.

Raje dobra Kia kot slab BMW torej..

krneki0001 ::

eric_cartman je izjavil:

bambam20 je izjavil:

sandmat je izjavil:

sisemen je izjavil:

urli je izjavil:

ker v BMW 5 se boš peljal kot GOSPOD, v nekem Kia pa kot delavček :D


No s to izjavo je toliko narobe, da precej pove o piscu (delavček != gospod ipd).


Tako se tolažijo uni, ki morajo kupovat stare BMWje, da se sploh počutijo vredni. Ostali raje kupijo raje novo kio :D



Kupujejo jih pa na veliko čefurji. ZDaj bo pa spet post zbrisan, ker sem napisal resnico.



Groza.. To balkansko razmišljanje, da z BMW-ji meriš dolžino tistega med nogami.. :) Saj ne rečem.. BMW, če imaš veliko denarja je super. Ampak za 20.000 € dobim pri BMWju zelo malo, medtem ko dobim pri drugih avtih, ki niso tako zelo precenjeni veliko več.

Raje dobra Kia kot slab BMW torej..


Problem je tudi v tem, da za 20.000 evrov dobiš kio, ki je podrtija. Vsaj kar se servisov tiče je tudi to orenk precenjen avto. Ne moreš za redni servis plačevat po 370 evrov, če oni kupujejo v Potokarju za 40 evrov ves material za ta tvoj servis (iz prve roke).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Robi :P ::

nebivedu je še eden tistih ki se je peljal samo v kii pride leta 2000 kar se tiče ceedov, novih sportašov pa v njih še ni sedel kot marskido ki reče mah Kia... čudno teh podrtij je na cesti te dni ogromno? Zdaj razumem zakaj so bmw in audi za vas top avti. Ker sodite po letnik 80' ti so bili top in zdrzali marsikaj ampak danes je druga zgodba isto pri Kii...

sisemen ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je tudi v tem, da za 20.000 evrov dobiš kio, ki je podrtija.


Zanimivo, potem so pa verjetno ze propadli, pri 7 letih garancije (koliko že jo ima BMW?) ne morejo več obstajati, če prodajajo podrtije, ker so stroški servisa potem previsoki. Aja, še niso propadli? Kaj ne poveš...

gazibo ::

theBill ::

Kia in Hyundai sta v vzponu, tudi kvaliteta in zanesljivost se dviguje. Cenovno sta prisilila konkurenco v nižanje cen. To že dolgo niso jajca kot sta bila Hyundai Pony ali Kia Clarus in starejši modeli. Kia Optima ali Hyundai i40 sta zelo spodobna avtomobila.

Ford... eh ja.

http://www.cbsnews.com/news/consumer-re...

gazibo ::

In malo novejse statistike, overall Kia jajce, Mecka bomba, Lexus kot pricakovano, BMW nad povprecjem.

Ampak ok, to je vseeno US trg, avti so prilagojeni njim, vec avtomatikov, drug benz etc



theBill je izjavil:

Kia in Hyundai sta v vzponu, tudi kvaliteta in zanesljivost se dviguje. Cenovno sta prisilila konkurenco v nižanje cen. To že dolgo niso jajca kot sta bila Hyundai Pony ali Kia Clarus in starejši modeli. Kia Optima ali Hyundai i40 sta zelo spodobna avtomobila.

Ford... eh ja.

http://www.cbsnews.com/news/consumer-re...

šernk ::

Pri avtu se stroški začnejo pri 150.000km dalje. Koliko teh kia je dosedaj prišlo do 200k km? Aja 7 let garancije je na pogonski sklop (motor + menjalnik), na ostalo so 3 leta, kar lepo poglej drobni tisk, koliko motorjev ali menjalnikov je šlo falit do 200k km pri katerikoli znamki?

oni služijo predvsem pri nategunskih servisih. 160-220€ servis * 7 let...pa računaj kaj vse ti mora crknit, da se ti povrne vložen denar v servise in ko boš pri 6ih letih prišel na servis, da so ti parabole zgorele ti bodo lepo pokazali na kaj imaš 7 let garancije in se ti smejali v glavo.

kia pro ceed jo imamo doma starosti sedaj kakšnih 5 let...razen tega da pri kaj vem...60.000 prevoženih km ni bilo večjih okvar je ne morem pohvaliti niti za eno samo stvar. Še največja prednost avta so velika stranska ogledala, sam avto pa nima ne lege na cesti, ne feedbacka volana in za povrhu vsega je še pleh tanjši od lasu skoraj. Stisni na kii streho malenkost in poglej kdaj se pleh vda, probaj isto stvar na drugem avtu, tako da predvidevam da avto površinske rje ne bo poznal sploh, ker bo šlo direktno skozi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Robi :P je izjavil:

nebivedu je še eden tistih ki se je peljal samo v kii pride leta 2000 kar se tiče ceedov, novih sportašov pa v njih še ni sedel kot marskido ki reče mah Kia... čudno teh podrtij je na cesti te dni ogromno? Zdaj razumem zakaj so bmw in audi za vas top avti. Ker sodite po letnik 80' ti so bili top in zdrzali marsikaj ampak danes je druga zgodba isto pri Kii...


Kolega ima kio sportage. Sedaj bo imela 80.000km prevoženih, avto je star 4 leta in je prvi lastnik, kupil je novo s 5km. Menjano je bilo od turbine, amortizerjev in polno majhnih zadev, ki vsakomesečno crkujejo. Vsake pol leta mora it podmazat zajle v menjalniku, ker drugače ročke menjalnika ne moreš prestavit in podobne zadeve. Če je to normalno za nov avto, potem jaz to imenujem podrtija in nič drugega.
Na 17 let stari imprezi je v 17ih letih manj stvari crknilo kot v štirih letih na tej kii.

Poleg tega kolega dela na kiinem servisu in pove kaj se dela in koliko imajo menjav turbin ter podobnih zadev, tako da jaz bi se kie izogibal v velikem loku. hyundai, čeprav gre za zelo podoben avto s skupnimi deli, je za par stopenj višje na rangu kvalitete kot kia.

sisemen je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Problem je tudi v tem, da za 20.000 evrov dobiš kio, ki je podrtija.


Zanimivo, potem so pa verjetno ze propadli, pri 7 letih garancije (koliko že jo ima BMW?) ne morejo več obstajati, če prodajajo podrtije, ker so stroški servisa potem previsoki. Aja, še niso propadli? Kaj ne poveš...


Če mogoče še ne veš, kia je že propadla, pred kompletnim bridkim koncem pa jo je rešil hyundai, ki je sedaj lasatnik kie.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

theBill ::

šernk je izjavil:

oni služijo predvsem pri nategunskih servisih. 160-220€ servis * 7 let...pa računaj kaj vse ti mora crknit, da se ti povrne vložen denar v servise in ko boš pri 6ih letih prišel na servis, da so ti parabole zgorele ti bodo lepo pokazali na kaj imaš 7 let garancije in se ti smejali v glavo.

Ja to pa je nov avto, prvo skoraj tretjino dražji kot 3 leta rabljen, potem te pa še na uradnem servisu oberejo da obdržiš garancijo. Pri Kii te še posebej dolgo lupijo, s tem tudi prinesejo notri nekaj nizke nakupne cene.

Kia Pro Ceed je budget model, nov avto za manj kot 10k, in ti bi imel neko športno lego na cesti? A se hecaš?

eric_cartman ::

Najprej mi naj nekdo pove kater nov Mercedes ali pa BMW stane manj kot 20.000 €..??

Tema govori namreč o novem avtu za do 20.000 €...

krneki0001 ::

eric_cartman je izjavil:

Najprej mi naj nekdo pove kater nov Mercedes ali pa BMW stane manj kot 20.000 €..??

Tema govori namreč o novem avtu za do 20.000 €...

Mercedes A in osnovni modeli bmw-jev so že za ta denar.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320456 (13890) sass628
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205647 (4954) emmentaler
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141165 (31272) matobeli
»

naporno iskanje novega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12131378 (26014) Buggy
»

Nakup novega oziroma rabljenega avta (1-3 let) nekje do 15000€

Oddelek: Na cesti
4511615 (9984) -valvoline-

Več podobnih tem