» »

Smučarski skoki

Smučarski skoki

««
27 / 44
»»

Massacra ::

oo7 je izjavil:

Peter Prevc danes zmagal v Lilehamerju :) To je njegova 23 zmaga v karieri :D


In naj se tako nadaljuje do konca letošnjega svetovnega pokala.

Brez gledalcev! 8-) Da dobi spet feeling za zmagovanje (naslednjo sezono pa spet pred gledalci).

floyd1 ::

Bravo Peter, samo tako dalje. Sem bil v Planici, ko jih je vse namazal v poletih. Lepi spomini. Sicer pa letošnja Planica - brez alkohola... in gledalcev :(

Alexius Heristalski ::

Odlično, Peter, odlično!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

oo7 ::

Danes je nova tekma v Lilehamerju.

Nesta ::

Peter zdej do konca!

oo7 ::

Še en uspešen dan za naše orle Jelar drugo mesto Zajc tretje mesto Peter Prevc peto mesto :)


TURNEJA RAW AIR

Vrstni red (5/10): točke
1. K. STOCH POL 1.028,8
2. S. LEYHE NEM 1.028,1
3. Ž. JELAR SLO 1.019,1
4. M. LINDVIK NOR 1.012,4
5. R. JOHANSSON NOR 1.010,7
6. R. KOBAJAŠI JAP 1.008,3
7. S. KRAFT AVT 996,9
8. P. PREVC SLO 996,1
9. T. ZAJC SLO 986,6
10. J. SATO JAP 981,6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Hofer potrdil: Konec svetovnega pokala v smučarskih skokih

Direktor tekem v smučarskih skokih pri Mednarodni smučarski zvezi, Walter Hofer, je potrdil, da je sezona 2019/20 končana. V četrtek bi morali biti na sporedu moška in ženska tekma za svetovni pokal v norveškem Trondheimu, turneja RAW AIR pa bi morala obiskati tudi letalnico v Vikersundu.

https://www.24ur.com/sport/zimski_sport...


Svetovno prvenstvo v Planici tudi prestavljeno.

Kurzweil ::

Pravilno... safety first... kakšni retardi bi šele bili, da stvar ne bi odpadla in bi tam zbolelo 1835 folka... pa ne leti to na tebe M-Power, govorim nasplošno, ko nekateri tako pametno trdijo, da je vse to ena odvečna panika in da ni potrebe po tem, da se zapira trgovine, firme,... in kensla športne evente, če je to največji problem človeštva, da bomo ostali brez športnih dogodkov 2 meseca, potem živimo v raju,... edino kar pa je, ni lepo videt 650.000€ minusa za Planico, ker vem, de je vse tam odvisno od tega,.... tudi naši so se ravno naštelali in bi sigurno imeli svoje na stopničkah,... ampak kot že na začetku rečeno, zdravje in safety first... sicer pa tekmo Svetovnega prvenstva lahko nekak spravijo noter enkrat v bodoče...

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

Pravilno... safety first... kakšni retardi bi šele bili, da stvar ne bi odpadla in bi tam zbolelo 1835 folka... pa ne leti to na tebe M-Power, govorim nasplošno, ko nekateri tako pametno trdijo, da je vse to ena odvečna panika in da ni potrebe po tem, da se zapira trgovine, firme,... in kensla športne evente, če je to največji problem človeštva, da bomo ostali brez športnih dogodkov 2 meseca, potem živimo v raju,... edino kar pa je, ni lepo videt 650.000€ minusa za Planico, ker vem, de je vse tam odvisno od tega,.... tudi naši so se ravno naštelali in bi sigurno imeli svoje na stopničkah,... ampak kot že na začetku rečeno, zdravje in safety first... sicer pa tekmo Svetovnega prvenstva lahko nekak spravijo noter enkrat v bodoče...


Se strinjam. Itak pa odpovedujejo vse športne prireditve.

Kar se pa tiče Planice pa ni tako slabo vse skupaj če je to res kar berem, da naj bi bilo drugo leto Januarja svetovno prvenstvo v poletih v Planici in potem še Marca zaključek prvenstva v Planici. Se pravi drugo leto kar 2x v Planici ?

oo7 ::

Ker je konec sezone

Štefan Kraft zmagovalec sezone 2019/20

Nemčija je dobila pokal narodov

Novoletna turneja Dawid Kubacki

Titisee Neustadt Five Ryoyu Kobayaši

Willingen Five Stephan Laye

Raw Air Kamil Stoch

Polete je dobil Štefan Kraft

D3m ::

Wat?
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Wat?



Včeraj nekaj ur pred tekmo so zaključili sezono 2019/20

L1nK ::

Kurzweil je izjavil:

Pravilno... safety first... kakšni retardi bi šele bili, da stvar ne bi odpadla in bi tam zbolelo 1835 folka... pa ne leti to na tebe M-Power, govorim nasplošno, ko nekateri tako pametno trdijo, da je vse to ena odvečna panika in da ni potrebe po tem, da se zapira trgovine, firme,... in kensla športne evente, če je to največji problem človeštva, da bomo ostali brez športnih dogodkov 2 meseca, potem živimo v raju,... edino kar pa je, ni lepo videt 650.000€ minusa za Planico, ker vem, de je vse tam odvisno od tega,.... tudi naši so se ravno naštelali in bi sigurno imeli svoje na stopničkah,... ampak kot že na začetku rečeno, zdravje in safety first... sicer pa tekmo Svetovnega prvenstva lahko nekak spravijo noter enkrat v bodoče...



ta minus lahko država brez problema pokrije iz proračuna, da reši likvidnost institucije planica in zavoda, saj je nacionalnega pomena
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

oo7 ::

V Planici "rešili" od 8000 do 9000 "kubikov" snega

Sredi marca je zaradi pandemije novega koronavirusa odpadlo svetovno prvenstvo v poletih v Planici, ki bo zdaj decembra. Prirediteljem pa so kljub temu uspelo pod sekance shraniti od 8000 do 9000 kubičnih metrov snega.

https://www.rtvslo.si/sport/zimski-spor...

oo7 ::

Še 1 mesec do svetovnega prvenstva v poletih v Planici.

Drugače pa je 22 novembra prva tekma v Wisli.

oo7 ::

V Wisli štart nove skakalne sezone
Prenos kvalifikacij ob 17.55 na TV Slovenija 2

WKCMWSOP ::

Lepo pozdravljam! Sem zbiralec materialov za smučarske skoke in iščem ljudi, s katerimi bi se lahko zamenjal za vse vrste tekmovanj. Zanimajo me predvsem tekmovanja iz 90. let in začetka 21. stoletja. Je na tem forumu kdo, ki ima takšna tekmovanja izpred let?

oo7 ::

WKCMWSOP je izjavil:

Lepo pozdravljam! Sem zbiralec materialov za smučarske skoke in iščem ljudi, s katerimi bi se lahko zamenjal za vse vrste tekmovanj. Zanimajo me predvsem tekmovanja iz 90. let in začetka 21. stoletja. Je na tem forumu kdo, ki ima takšna tekmovanja izpred let?


To misliš na stare posnetke tekem ?

WKCMWSOP ::

oo7 je izjavil:

WKCMWSOP je izjavil:

Lepo pozdravljam! Sem zbiralec materialov za smučarske skoke in iščem ljudi, s katerimi bi se lahko zamenjal za vse vrste tekmovanj. Zanimajo me predvsem tekmovanja iz 90. let in začetka 21. stoletja. Je na tem forumu kdo, ki ima takšna tekmovanja izpred let?


To misliš na stare posnetke tekem ?


Ja, posnetki s svetovnih pokalov, svetovno prvenstvo, vse od skokov izpred let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WKCMWSOP ()

oo7 ::

WKCMWSOP je izjavil:

oo7 je izjavil:

WKCMWSOP je izjavil:

Lepo pozdravljam! Sem zbiralec materialov za smučarske skoke in iščem ljudi, s katerimi bi se lahko zamenjal za vse vrste tekmovanj. Zanimajo me predvsem tekmovanja iz 90. let in začetka 21. stoletja. Je na tem forumu kdo, ki ima takšna tekmovanja izpred let?


To misliš na stare posnetke tekem ?


Ja, posnetki s svetovnih pokalov, svetovno prvenstvo, vse od skokov izpred let.


To bi rad cele tekme ? Mogoče bi kaj našel na You tube. Drugače pa jaz žal tega nimam. Mogoče ima kdo drug.

oo7 ::

Slabo danes naši komaj šesto mesto :8) je kdo gledal ?

Jutri je posamična tekma.

Ales ::

Jah, tako tako je bilo, bolj mešani občutki. Prevc in še posebej Zajc sta pokazala po en kar dober skok, ostalo pa najbolje čim prej pozabit.

Jelar je na žalost dvakrat slabo opravil, sicer bi lahko prehiteli danes kar slabe Japonce na 5. mestu.

Za 4. mesto je pa kar manjkalo, da o prvih treh mestih ne govorim. Sploh zadnji skok Granerunda bi bilo težko loviti tudi če bi takrat še bili v igri za 4. mesto, pa niso.

Ni čisto slabo, ampak ponovno se lovi nek priključek z boljšimi reprezentancami. Morda bo dobro, da je letos Planica kar 2x na sporedu, prvič že čez 3 tedne... Zna malo zbudit koga.

oo7 ::

Ales je izjavil:


Ni čisto slabo, ampak ponovno se lovi nek priključek z boljšimi reprezentancami. Morda bo dobro, da je letos Planica kar 2x na sporedu, prvič že čez 3 tedne... Zna malo zbudit koga.


Upajmo, da jih zbudi :)

Pinturicchio ::

WKCMWSOP je izjavil:

oo7 je izjavil:

WKCMWSOP je izjavil:

Lepo pozdravljam! Sem zbiralec materialov za smučarske skoke in iščem ljudi, s katerimi bi se lahko zamenjal za vse vrste tekmovanj. Zanimajo me predvsem tekmovanja iz 90. let in začetka 21. stoletja. Je na tem forumu kdo, ki ima takšna tekmovanja izpred let?


To misliš na stare posnetke tekem ?


Ja, posnetki s svetovnih pokalov, svetovno prvenstvo, vse od skokov izpred let.


Na YT maš nekaj, npr.

WKCMWSOP ::

Ne zanimajo me javno dostopni posnetki na YT. Mislil sem na več zasebnih posnetkov na kasetah ali diskih, če jih ima kdo.

oo7 ::

Včeraj je Žaba zamočil drugi skok :8)

oo7 ::

Ajznbihler je trnutno v zelo dobri formi. Kraft in Haybeck pa pozitivna na korona virus.

Zajc se pa niti kvalificiral ni na tekmo.

oo7 ::

Bliža se svetovno prvenstvo v Planici.

Četrtek, 10. 12. 2020 - kvalifikacije
13.30 Uradni trening
15.00 Uradni trening
16.00 Kvalifikacije

Petek, 11. 12. 2020 - posamična tekma
15.00 Poskusna serija
16.00 Prva serija
Druga serija

Sobota, 12. 12. 2020 - posamična tekma
15.00 Poskusna serija
16.00 Tretja serija
Finalna serija
Podelitev odličij

Nedelja, 13. 12. 2020 - ekipna tekma
15.00 Poskusna serija
16.00 Prva serija
Finalna serija
Podelitev odličij

wajdouc ::

Gledam danes na strani Planice pa vidim, da je bilo karte za odpovedano letošnje SP mogoče zamenjati le do konca septembra. Nisem navdušen nad njihovo potezo ampak sam tudi nisem iskal te informacije do danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

Ales ::

Samo do konca septembra? Ta je malo čudna, pravzaprav.

wajdouc ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

oo7 ::

Naši so slabi letos :(

Naseldnji teden pa svetovno prvenstvo v Planici.

roCkY ::

Jim je kaj snega ostalo po temle monsunu? Še ena noč dežja pol pa 2-3 dni sneženja kot trenutno zgleda.

oo7 ::

Danes so bile dobre razmere razen megle. Rekorda pa ne bo bo zato že poskrbel Norvežan.

dunda ::

Za rekord v Planici morajo biti tudi ustrezne razmere, ki ji sedajle ni.
Že pri našem severnem sosedu Morskem psu, sem imel včeraj občutek, da je iz velike višine priletel dol. Da je nekako ujel še skrajni čas, da je pristal :-)
Sicer bi ga odneslo predaleč. Idealno je, da imajo ravno prav hitrosti, da ustrezno preleti hrbtišče, potem pa ga vzgonski veter dviga le malo nad tlemi, on pa vleče. Tako pri pristanku ne pade iz stolpnice.

So pa face skakalci. Pizda, da greš v meglo ali celo sneženje na letalnico in se tam na vso moč vržeš v globino :-) vsaka čast fantom.
https://www.kacnje.eu

oo7 ::

Danes 14:50 Smučarski poleti: Svetovno prvenstvo, Planica

dunda je izjavil:

Za rekord v Planici morajo biti tudi ustrezne razmere, ki ji sedajle ni.




Vem ampak Hajbeck je že na treningu skočil najdlje v kvalifikacija je bil kmalu na začetku je šel spet najdlje in za njim so bili potem slabi skakalci in so takoj zmanjšali nalet.

Kraft ima pa težave z hrbtom in bo verjeto za letos zaključil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dunda ::

Ja, Hajbeku je očitno zdele tole dobro šlo.
Pravzaprav sta me oba s Kraftom presenetila, ker sta ravno pokoronska. Bi človek pričakoval, da malo sta vseeno slabša. Pa sta bila najdaljša. Škoda, da je Krafta šimbas stisnil. Je dober letalec, pa takšne manjše postave in če je v formi, res všečno skače.
Upam, da bodo naši še malo dodali.
https://www.kacnje.eu

oo7 ::

Napeto v naši rezeprentanci.

Timi Zajc na instagramu - timizajc
Žal se je danes vse podrlo. Celo poletje sem treniral, da bi danes letel proti zadnji črti. Mislim da morajo tukaj veliko odgovornost prevzeti trenerji. Žal moras pri nas tako delati kot rečejo drugače si izključen iz reprezentance. Zato hočem da tukaj glavni trener prevzame odgovornost za slabe nastope vseh slovenskih skakalcev. Vsi si želimo medalje.... Ampak kot se je izkazalo v zadnjih dveh letih rezultati pri meni padajo. Rečem lahko samo Hvala lepa in nasvidenje?


To pa pravim jaz, da ne bo pomote :))
Brencl ne bo dolgo trener.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

;-) ::

Nemore bit bolje če gledamo eno familijo v skokih in skozi iste face. Podmladek pa ne pride do korita.

oo7 ::

Ja nič treba bo počakati na novega P.P. samo taki so ponavadi samo za dve leti.

P.P.

Primož Peterka
Peter Prevc

GupeM ::

Kaj pa je ta Zajc, da takole javno pere umazano perilo? Sicer se strinjam z njim, ne strinjam se pa z načinom, na katerega je to povedal.

rokp ::

Evo, so poskrbeli, da Timi leti.

xandros ::

>Kaj pa je ta Zajc
Tekmovalec, mlad! Če bi bil problem samo v eni tekmi, tega ne bi izjavil.
Pravtako se zaradi ene izjave nikogar ne izkljuci!

Če se nekaj časa nic ne spremeni, (v izjavi je nakazal, da se ga niti poslusalo ni), je posegel po zadnji!(sama izključitev jasno nakaže na stanje v ekipi) možnosti.

Gremio ::

Žehta se pere doma.To so interne zadeve.Sicer so pa Bertonclja skakalci sami nastavl.

pirat ::

Hja, celo poletje so z listki solate finalizirali tehniko in uperjali misli v iskanje obcutkov ob katerih bi kljub neoptimalni morfologiji ponovili zlate uspehe. A so jim misli uhajale zato niti pobeljena Planica ni prinesla zadosti miru v njihove misli in tekmovalna popotnica ne zadosca vec za skok na vrh.
PS. Nekako taksno je obicajno izrazoslovje v skokih.
PS2. Timi je zdaj, ko mu ne gre, pricel uporabljati drugacne izraze. Je pa jasno, krivi za njegove slabe skoke bodo vsi ostali.

dunda ::

Jaz takole gledam:
- takšne reči se načeloma najprej rešujejo v garderobi,
- Bertoncelj je prišel, ker/ko so se skakalci naveličali/zminirali Janusa,
- takšni adrenalinci so načeloma kar egoti in cele ure biti skupaj (apartmaji, kombiji ...) se tudi nasitijo eden drugega,
- reprezentanca ima pravila o disciplini in verjetno je šlo za kakšno blatenje vodstva,
- mogoče bi lahko fant namesto izključitve dobil kakšen opomin,
- vse skupaj jim sedaj niti najmanj ne bo koristilo, čeprav Lanišek in Pavlovčič letos nista tako slaba,
- podobna trenja niso samo pri nas in nismo nobena izjema.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

IL_DIAVOLO ::

Bravo Zajc, edini ki očitno zna stegnit jezik v pravem trenutku.

dunda ::

Sedaj je tudi Bertoncelj odstopil ...
https://www.kacnje.eu

oemdzi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bravo Zajc, edini ki očitno zna stegnit jezik v pravem trenutku.


Se strinjam z njim, ker če te silijo, da treniraš točno tako kot rečejo oni (in nič drugače), pa naj bodo še odgovorni za neuspeh.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

jest10 ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa je ta Zajc, da takole javno pere umazano perilo? Sicer se strinjam z njim, ne strinjam se pa z načinom, na katerega je to povedal.


Predvidevam, da tole ni od včeraj, ter da interno pranje perila ni pomagalo k rešitvi.
««
27 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se gremo Slovenci športni turizem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
662766 (1278) LynxEffect
»

Prilizovanje in nasploh "samovšečnost" Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417047 (13880) ahac
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103705 (3010) msjr
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945617 (35394) WarpedGone
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830309 (20189) Mati

Več podobnih tem