» »

Smučarski skoki

Smučarski skoki

««
41 / 45
»»

oo7 ::

Peter Prevc bo ob 13.00 v Planici napovedal konec športne kariere

https://www.rtvslo.si/sport/zimski-spor...

Nesta ::

Njega je res skoda. Upam da ne bodo samo nergaci in razvajencki ostali drugo leto

oo7 ::

Lovro Kos danes zmagal na tekmi v Lake Placidu.

Jarno ::

Vse je kazalo, da bo drugi, ampak je Kraftu zmajkalo moči. :)
Po prvi seriji sem bil malce skeptičen in sem pričakoval Lovra med prvo deseterico, Domna pa med drugo.
Ampak se je zgodilo.
#65W!

Badwolff ::

Bravo Lovro, konc 4. mest.
Je res zgledalo, da bo Kraft zlahka.
Dons pa ni pritožb čez žirijo, ker niso čakali na boljše razmere za Avstrijca? :D

Ps: dost zihr sem bil, da je kobajashi skočil čez zeleno, pa sploh nisem opazil, da je mel manj točk pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Twixz ::

Kraftu ni zmankal moči včeraj ampak je dobil šus vetra v hrbet po odrivu in ni mogel nič. Kolikor nam veter vedno vzame nam je včeraj podaril zmago.

oo7 ::

Sodniške ocene bi bilo potrebno ukinit in tudi telemark. Kraft je danes zmagal samo zaradi sodnikov.
To bi moralo biti tekmovanje kdo skoči dlje ne pa, da ocenjujejo še slog kot, da je neko lepotno tekmovanje.

xseki ::

+1

Jarno ::

Twixz je izjavil:

Kraftu ni zmankal moči včeraj ampak je dobil šus vetra v hrbet po odrivu in ni mogel nič. Kolikor nam veter vedno vzame nam je včeraj podaril zmago.


Pun intended. "Kraft" po nemško pomeni moč. ;)

Drugače glede sodnikov...IMO bi se tekmovalci povsem nehali truditi z doskoki in bi vse skupaj drugače izpadlo, kot si morda nekateri predstavljajo.
Potem bi pa se spet drugi spominjali "dobrih starih časov sodnikov".
#65W!

Nesta ::

Se dobro da obstaja telemark in sodniki. Je sport vsaj zanimiv

Twixz ::

Nesta je izjavil:

Se dobro da obstaja telemark in sodniki. Je sport vsaj zanimiv


Edino kar bi jaz spremenil je, da sodniki ne vejo kdo skače. Čisto objektivno ocenjevat pa je.

dunda ::

Meni se ocenjevanje samo po sebi ne zdi zgrešeno. Pri mnogih športih ima sodnik neko vlogo, kjer uporabi svoj pogled na dogodek. To navsezadnje zadevo naredi tudi zanimivo, da ni čisto sterilna, da bolj razvname čustva in se imamo o čem kregati.
Mnoge sicer zmoti, da kratek skok (čeprav stilsko lep) ne dobi tako visokih ocen, kot jih dobi skakalec, ki skoči daleč. Ampak zadeva je takšna, da dolg skok doda nek wav efekt in to je tudi del tiste osebne note, ki jo sodnik prilepi pri oceni.
Tudi drži dejstvo, da nekateri skakalci imajo ime, ki pa so si ga pridobili z dobrimi skoki. Kraftu težko veliko očitamo. Skače agresivno, zaradi majhne postave res lepo figuro, skače daleč in ima praviloma lep doskok. Načeloma naši skačejo zelo lepo (Lanišek, Pero Prevc, Domen z lepimi telemarki ... Timi ima doskok slabši, pa še precej velika štanga v zraku je).

AMPAK - po drugi strani je teh nihanj z ocenami zelo veliko. Zato se delno strinjam s tistimi, ki jih to moti. Se pa bojim, da bi bilo potem manj zanimivo. Mogoče celo bolj nevarno. Sam nisem skakal, je pa Jelko enkrat razlagal, da telemark prisili tekmovalce, da prej zaključujejo skok in je manj možnosti, da se zalima na koncu poleta. Ne vem, nisem skakal in ne morem komentirati.
Vsekakor pa bi sodnike veliko bolj privil ali jim poskusil s čim (tehnika?) pomagati. Mogoče dodati še pet sodnikov, da se še bolj izniči ta subjektivnost. Možnosti je več.
Ne me raztrgat, samo razmišljam.
https://www.kacnje.eu

Ales ::

Pred časom je bila tukaj povezava na sodniške kriterije pri ocenjevanju. Še zdaleč se ne ocenjuje le pristanek oz. telemark. Recimo dolžina skoka oz. položaj skakalca med letom v primerjavi z hrbtiščem skakalnice, je prav tako del teh kriterijev. Ocena tega je torej določena s pravili.

Zanimivo bi bilo vedeti, koliko je kje prostora za individualne interpretacije sodnikov in koliko jih sistem sili h konformizmu. Od komentatorjev pogosto slišimo, da lahko sodnik pričakuje posledice, v kolikor z oceno večkrat odstopa od mnenja večine.

oo7 ::

Jaz bi dal sodniku ocenit 10 skokov iz lanske sezone iz različnih tekem seveda katere je sodil on sam, da vidim če bi še enkrat ocenil enako, če ne nima več kaj sodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dunda ::

Ales je izjavil:

Pred časom je bila tukaj povezava na sodniške kriterije pri ocenjevanju. Še zdaleč se ne ocenjuje le pristanek oz. telemark. Recimo dolžina skoka oz. položaj skakalca med letom v primerjavi z hrbtiščem skakalnice, je prav tako del teh kriterijev. Ocena tega je torej določena s pravili.

Zanimivo bi bilo vedeti, koliko je kje prostora za individualne interpretacije sodnikov in koliko jih sistem sili h konformizmu. Od komentatorjev pogosto slišimo, da lahko sodnik pričakuje posledice, v kolikor z oceno večkrat odstopa od mnenja večine.


Vem, da ni samo pristanek. Tega sem zgolj poudaril.
Mislim, da ima vsak sodnik nekaj svoje umetniške svobode. Vsake oči imajo svojega malarja, to je razumljivo. Poleg tega eni "dobro vidijo", drugi so površni pri toliko ocenah, tretji so navijaški ... pač mešanica kupa dejavnikov. K sreči je sodnikov več in skrajni oceni se brišeta.
Že Jelko in Stare sta pristranska. Se zgodi, da tako hvalita katerega od naših, meni pa se zdi, da (recimo) tisti telemark ni bil tako popoln. Pač sta navijaška, saj verjetno je to za nacionalnega komentatorja tudi v redu (menda ne bo navijal za Norvežane :D), meja med korektnostjo in navijaštvom je lahko različno tanko postavljena.
Zaradi vsega tega pa lahko mi kavčarji tukaj razpredamo. Kruha in iger.
https://www.kacnje.eu

Badwolff ::

Dejstvo je tudi, da ima Kraft najboljši slog.
Od naših skače lepo le Lanisek.

dunda ::

Ja, Kraftu ni veliko očitati. Glede na to, da ga šimbas zajebava, je dober. Ne vem pa, ali bo zdržal do konca sezone, nemški Andrej se nikakor ne preda, poševnooki je mogoče malo bolj oddaljen in manj konstanten.
Naši slogovno niso slabi. Lanišek zelo lepo, Pero tudi (sploh včasih je bil), Domen lepo prilepi predvsem telemark, Lovro nekaj srednjega, Timi pa ni ravno biser :-)
So pa letos slabi Poljaki, Norvežani tudi ne zaženejo po načrtih. Avstrijci dobri, Nemci zelo dober začetek, kasneje slabše, tisti Japonec letos dobro skače. Naši bodo na letalnicah spet zaživeli, če pa je kakšno prvenstvo pa Timi sploh zaživi.
Takole vidim sezono. Toliko, da tale tema oživi.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Badwolff ::

Pero nima doskoka že kar nekaj let.

oo7 ::

Jaz sem še vedno mnenja, da sodniki prevečkrat odločijo tekmo in imajo preveč vpliva.
Naj začnejo merit v decimetrih (verjetno tehnologija že omogoča ? ) pa naj šteje daljava ne pa lepotni slog. Telemark je pa itak bolj nevaren za skakalca kot sonožni pristanek.
Tudi v skoku v daljino ali troskoku ne ocenjujejo sloga ampak samo daljavo.
Naj bodo skoki podobni bolj atletiki kot gimnastiki :)

dunda ::

Tudi takšna mnenja imajo svojo pravico :-)

Glede doskoka pa - kot sem včeraj napisal - skoraj prepričan sem, da je Jelko razlagal, da telemark ima prednost pri varnosti. Ker se mora nekako pripraviti na pristanek in ne vleče v nemogoč položaj.
Sam ne vem, pač to je tip razlagal, pa verjetno je že kakšen skok videl od blizu. Mogoče je telemark bolj nevaren od pristanka naprej, ko bi bila razkrečena drža bolj stabilna. To se strinjam, smučal po težkem terenu pa sem.
https://www.kacnje.eu

oo7 ::

Pa če ukinejo ocene potem tudi doskok ne bo imel veze pa naj pristajajo tekmovalci tako kot se jim zdi bolj varno.
Pa tudi telemark velik skakalec mora pošteno počepnit medtem, ko mahni tekmovalci samo malo upogne koleno in je že telemark.
Pa tudi če že ocenjujejo slog ne bi smel biti poten vezan tudi na dolžino ?

free_rider ::

Predlagam zanesenjakom, ki so tako proti sodnikom, da ustanovijo kar svojo disciplino, kjer se bo skakalo samo na daljavo.
Iz nule naprej naj postavijo novi šport, če je toliko interesa.

Saj imate v drsanju tudi različno - hitrostno in umetnostno drsanje. Pa naj bo še v skokih tako, sam osebno dvomim v uspeh te alternative.
Me skrbi, da bi v "slučaju" uresničitve te discipline, dotične potem motilo nekaj drugega, vreme, veter..., ki pač v zunanjih športih ne more biti 45 minut konstantno enako.

Dokler je sojenje normalno in pošteno ni nobene potrebe, da bi se ukinjalo. Dobe skokov na supermana in kriljenja z rokami so mimo.

dunda ::

Organizacija mora težiti k varnosti. Nisem pa strokovnjak.
Za telemark se strinjam, Kraft ima pri telemarku prednost. Sigurno od daleč že zaradi majhnosti izgleda lepše kot Timi, ki je ves zlomljen (tudi brez njegovega v stran izpadnega koraka).
Dolžina vpliva na sodniško oceno - hote ali nehote. Napisano imajo:
Sodniki ocenjujejo zunanji videz izvajanja tekmovalčevih gibov od roba odskočne mize do črte padcev v
izteku z vidika natančnosti (timing ob odrivu), skladnosti (izvajanja gibov), stabilnosti (položaj med letom,
vožnja v iztek) in splošnega vtisa. 

In ta besedna zveza "splošni vtis" jim daje možnost, da so daljši skoki bolje ocenjeni, daj so enostavno naredili "boljši splošni vtis".
https://www.kacnje.eu

free_rider ::

dunda je izjavil:

Organizacija mora težiti k varnosti. Nisem pa strokovnjak.
Za telemark se strinjam, Kraft ima pri telemarku prednost. Sigurno od daleč že zaradi majhnosti izgleda lepše kot Timi, ki je ves zlomljen (tudi brez njegovega v stran izpadnega koraka).
Dolžina vpliva na sodniško oceno - hote ali nehote. Napisano imajo:
Sodniki ocenjujejo zunanji videz izvajanja tekmovalčevih gibov od roba odskočne mize do črte padcev v
izteku z vidika natančnosti (timing ob odrivu), skladnosti (izvajanja gibov), stabilnosti (položaj med letom,
vožnja v iztek) in splošnega vtisa.

In ta besedna zveza "splošni vtis" jim daje možnost, da so daljši skoki bolje ocenjeni, daj so enostavno naredili "boljši splošni vtis".


Nekateri pa delimo drugačen pogled:
Lepši in aerodinamično pravilnejši skok že sam po sebi privede do večje daljave.

Utk ::

Ocene morda ok, tudi če so, ampak morda bi pa lahko malo znižali njihov vpliv. Polovičke bi treba ukinit, morda celo samo na 2 točki natančno. Recimo 20, 18, 16, itd. Da bi velika večina normalnih skokov z nekim normalnim telemarkom padla v 18, in so izenačni, če nekdo naredi nekaj res ekstra, naj dobi 20, če se lovi, naj dobi 16. Ker to ali je nek skok za 18,5 ali 18 realno in objektivno ne zna ocenit nihče, in se zato niti ne bi SMELO ocenjevat oz. upoštevat. Pa so včasih razlike med sodniki še veliko večje kot samo za polovičko.

dunda ::

free_rider je izjavil:

Nekateri pa delimo drugačen pogled:
Lepši in aerodinamično pravilnejši skok že sam po sebi privede do večje daljave.

V splošnem drži, ne pa vedno. Verjetno je zgolj določen odstotek skokov res natančen na mizi, poleg tega so različne hitrosti na mizi, položaji skakalca v smučini, potem vetrovne razlike ... in če kaj od tega ni ravno primerno, je človek lahko sicer zelo eleganten v zraku, lahko tudi lepo pristane, ampak daleč pa ne bo skočil. Ali pa ima "slab" dres, če se malo pohecam.
Saj te razumem sicer, ampak pogosto slišim: "Zakaj ta ni dobil dobrih ocen, saj je lepo skočil, naredil telemark ...". Pač splošen vtis ni bil dober zaradi kratkega skoka. To sem hotel povedat.

Utk je izjavil:

Ocene morda ok, tudi če so, ampak morda bi pa lahko malo znižali njihov vpliv. Polovičke bi treba ukinit, morda celo samo na 2 točki natančno. Recimo 20, 18, 16, itd. Da bi velika večina normalnih skokov z nekim normalnim telemarkom padla v 18, in so izenačni, če nekdo naredi nekaj res ekstra, naj dobi 20, če se lovi, naj dobi 16. Ker to ali je nek skok za 18,5 ali 18 realno in objektivno ne zna ocenit nihče, in se zato niti ne bi SMELO ocenjevat oz. upoštevat. Pa so včasih razlike med sodniki še veliko večje kot samo za polovičko.


Se kar strinjam. Med sodniki je preveč razlik.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Jarno ::

Eh, zaradi polovičk je sodnikovo delo bolj kul, sicer bi bili v dilemah.
Pa ne pozabiti, precej sodnikov je že dovolj izkušenih, da kar hitro "nagonsko" ocenijo skok oz. polet.
Sicer pa se najboljša in najslabša ocena briše, navadno je med njima ena točka razlike.

Še največ diskrepanc se pojavi, ko kdo zapaca pristanek in morebiti? podrsa po tleh. Takrat so ocene tam med 12 in 16.
#65W!

oo7 ::

dunda je izjavil:

Organizacija mora težiti k varnosti. Nisem pa strokovnjak.
Za telemark se strinjam, Kraft ima pri telemarku prednost. Sigurno od daleč že zaradi majhnosti izgleda lepše kot Timi, ki je ves zlomljen (tudi brez njegovega v stran izpadnega koraka).
Dolžina vpliva na sodniško oceno - hote ali nehote. Napisano imajo:
Sodniki ocenjujejo zunanji videz izvajanja tekmovalčevih gibov od roba odskočne mize do črte padcev v
izteku z vidika natančnosti (timing ob odrivu), skladnosti (izvajanja gibov), stabilnosti (položaj med letom,
vožnja v iztek) in splošnega vtisa.

In ta besedna zveza "splošni vtis" jim daje možnost, da so daljši skoki bolje ocenjeni, daj so enostavno naredili "boljši splošni vtis".


Sara Takanaši je zelo nizka pa tudi samo malo upognila kileno in so bile lepe ocene.

To kar mora vse sodnik oceniti v tistih pol minute je preveč zato grem stavit, da ne bi nikoli ocenil enega in istega skoka dvakrat enako.

oo7 ::

dunda je izjavil:



Se kar strinjam. Med sodniki je preveč razlik.



Ja prevečkrat odločijo tekmo ponavadi še s kakšno desetinko :| itak imajo največje privliegije pri sodnikih Nemčija, Avstrija in Norveška.

free_rider ::

Ah, če je problem velikost tekmovalca, potem so pa večji pač v napačnem športu, jbg.
Tudi v košarki potem ni pošteno, zakaj manjši igralci ne morejo biti centri in zabijat.

Pri telemarku ne gre za to, koliko cm je ena noga za drugo, ampak kakšni so koti v kolkih in kolenih.
Večji razkorak je samo posledica velikosti skakalca/ke.

dunda ::

To že. Govorimo o tem, da mora sodnik na daleč in - bodimo pošteni - v zelo kratkem trenutku oceniti doskok. In da takrat telemark pri manjših ljudeh enostavno v večini primerov izgleda lepše.
Verjetno ima nižji tekmovalec tudi nižje težišče in lažje zvozi "kritične" odseke. Verjetno pa ima tudi visok kakšne prednosti. Kot pri košarki, kjer tudi manjši lahko s čim prosperira :-)

Me pa veseli, da se tukaj dokaj "lepo" pogovarjamo, čeprav imamo različne poglede. Čakam, da se pojavi kakšen, ki nas bo razburkal :-)
https://www.kacnje.eu

Utk ::

Ja prevečkrat odločijo tekmo ponavadi še s kakšno desetinko

Sej v tem je problem. 0,5 točke gor dol ne pomeni sodnikom nič, če bi 3x isti skok gledali, ga bi 3x drugače ocenili, zato ni pošteno, da 0,5 točke potem odloča o zmagi.

GupeM ::

Mene pri teh sodniških ocenah še nekaj moti. Modeli so kao izobraženi za ocenjevanje. Ampak če mi daš 100 skokov brez ocen sodnikov, sem prepričan, da bom pri 95 skokih jaz dal oceno, ki bo v rangu ocen ostalih sodnikov. Torej bo moja ocena višja ali enaka najnižji sodniški in hkrati nižja ali enaka najvišji sodniški oceni.

oo7 ::

17-18 februar bodo skakali v Saporu na Japonskem.

Na tekmi bo nastopil tudi 51 letni Noriaki Kasai :)

Nesta ::

Kasai bo med prvimi 10 verjetno.

oo7 ::

Nesta je izjavil:

Kasai bo med prvimi 10 verjetno.


Ja skoraj sigurno, ker nima nič točk.

Nesta ::

Mislim na domači tekmi :)

Nesta ::

Komaj je prisel na tekmo :)

https://www.24ur.com/sport/zimski_sport...

oo7 ::

Japonci imajo pa skos sneg. Zadnjič, ko so skakale ženske je tudi snežilo na polno.

xseki ::

oo7 je izjavil:

17-18 februar bodo skakali v Saporu na Japonskem.

Na tekmi bo nastopil tudi 51 letni Noriaki Kasai :)

In se je uvrstil v drugo serijo. Čestitam.

dunda ::

Noriaki legenda dobil točko :-)
https://www.kacnje.eu

oo7 ::

Kasai je imel št 4 za njim pa je šel američan kateri je bil od Kasaija mlajši 34 let. Npr Peter Prevc se bo upokojil pri 31 letih.

Ales ::

Kasai je prvo točko v sv. pokalu osvojil 1989... in danes ponovno.

Lepo videt to, čisto pošteno lepo skače pri teh letih.

Prav rad bi ga videl v japonski ekipi še na kaki tekmi, upam, da ga uvrstijo...

Jarno ::

Danes na Japonskem "težje razmere za dosego daljav" v drugi seriji. Upam, da se našim trem izide.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

oo7 ::

Jarno je izjavil:

Danes na Japonskem "težje razmere za dosego daljav" v drugi seriji. Upam, da se našim trem izide.



Dobro se je izšlo :)
Domči kot bi rekel Dr Stare je zmagal :D

raceboy ::

ufff.. upam da bo !

razbila sta konkurenco... bravo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()

oo7 ::

raceboy je izjavil:

ufff.. upam da bo !

razbila sta konkurenco... bravo !



Res je.
Nova zmaga za Slovenijo :)

oo7 ::

Letos bodo dekleta zaključila sezono smučarski skokov v Planici. Če bo vse po sreči bo Nika Prevc v Planici dvignila veliki kristalni globus :)

Twixz ::

Kar se tiče včerajšnje tekme, Timi (v enakovrednih razmerah) pomoje nažge vse za 15+ točk. Včerajšnji drugi skok bi bil za same 19.5 ali celo 20, če ne bi regiral z desno roko in pri telemarku mu je malo neslo levo smučko (kar je pa že kar njegova stalna "hiba"). Pa preskočil je komplet vse iz naleta nižje. :))

Drugače pa ja, Nika v Planici dvigne velikega kristalnega, Pero pa skoči svetovni rekord na zadnjo tekmo kariere, pa se grem kar sam vpisat v Vojnik. :)) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Nesta ::

Danes pa drzavno prvenstvo med našimi 4mi?
««
41 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se gremo Slovenci športni turizem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
662870 (1382) LynxEffect
»

Prilizovanje in nasploh "samovšečnost" Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417132 (13965) ahac
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103728 (3033) msjr
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945810 (35587) WarpedGone
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830433 (20313) Mati

Več podobnih tem