» »

Zaposlitev ekonomista v tehnološkem podjetju

Zaposlitev ekonomista v tehnološkem podjetju

NewFrog ::

Pozdravljeni!

Po izobrazbi sem (finančni) ekonomist in imam večletne izkušnje z delom v bančništvu. Ker sem že od nekdaj precej navdušen nad tehnologijo (predvsem računalništvom), se zadnje čase oziram za delom v tej smeri. Tukaj pa nastane problem, saj imam občutek, da tovrstna podjetja ne potrebujejo (bolj) splošnih kadrov - na zaposlitvenih portalih ne najdem nobenih razpisanih prostih mest s strani tehnoloških podjetij.

Moje prvo vprašanje za vas, ki bolje poznate razmere v tem sektorju, je, ali slovenska tehnološka podjetja sploh potrebujejo tak kader oziroma vse finančne/ekonomske/splošne probleme navadno outsourcajo?

Kje začeti iskati delo v tehnološkem sektorju oziroma ali poznate kakšno podjetje, ki potrebuje nove okrepitve na tem področju?

Morebitni kontakti - več kot dobrodošli :)

Hvala za konstruktivno debato v tej temi, NewFrog!

korenje3 ::

kaj je zate "tehnološko podjetje"?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Isotropic ::

računovodstvo alpa glej za delovnimi mesti tipa "business analyst"

pegasus ::

Sicer sem bolj butelj kar se financ tiče, ampak ja, slo podjetja potrebujejo tak kader, predvsem kar se tiče prodaje. Precej podjetij sem že videl, kjer so naredili nekaj pretežno uporabnega in potem sedeli in čakali, da bo kdo prišel kupit. Well it doesn't work this way ... Če znaš to, jih lahko greš naučit. Če si pripravljen vzeti minimalca + % od prodaje, se pomoje zmeniš za job v 5min.

jype ::

NewFrog> Kje začeti iskati delo v tehnološkem sektorju oziroma ali poznate kakšno podjetje, ki potrebuje nove okrepitve na tem področju?

Katerem področju specifično? Pri nas so že bili zaposleni finančni matematiki, a so primarno programirali (med drugim tudi analitična orodja) in se zelo malo ukvarjali s finančnimi instrumenti.

Roadkill ::

Business intelligence se rabi v vsakem podjetju, ki ima več kot peščico zaposlenih (ni omejeno na IT).
Človek ki fura to mora biti tudi računalniško podkovan.

Rabiš bit jedi master v excelu, vsaj pismen v SQLju in na splošno dovzeten za orodja za delo s podatki.
Ü

Isotropic ::

večinoma v večjih to, sploh kakšnih proizvodnih.

NewFrog ::

Predvsem me zanima in leži obdelava in analiza podatkov. Rad bi dodatno nadgradil svoje matematično in statistično znanje, kar bi mi zelo prav prišlo pri moji akademski karieri. Sicer se zavedam, da se po teh znanjih ne morem kosati z matematiki in podobnimi profili, vendar sem zelo dovzeten za "številke" in se hitro učim.

Trenutno spoznavam delovanje programa Stata, bi pa z veseljem spoznal še več različnih programskih paketov, ki so koristni pri tovrstnem delu.

Ne iščem pa prodajnih oziroma podobnih pozicij, ker ocenjujem, da zanje nisem preveč primeren.

NewFrog ::

Imate mogoče še kakšen nasvet na tem področju, dragi forumaši?

pegasus ::

Nauči se R.

jype ::

NewFrog> Predvsem me zanima in leži obdelava in analiza podatkov. Rad bi dodatno nadgradil svoje matematično in statistično znanje, kar bi mi zelo prav prišlo pri moji akademski karieri. Sicer se zavedam, da se po teh znanjih ne morem kosati z matematiki in podobnimi profili, vendar sem zelo dovzeten za "številke" in se hitro učim.

Pridi kdaj na obisk na Zemanto.

NewFrog ::

jype je izjavil:

Pridi kdaj na obisk na Zemanto.


Hvala za povabilo. A se moram kje najaviti? Pri komu se oglasim?

perci ::

Mater, Zemanta je odgovor na vsak problem :). Se bom tudi jaz moral kdaj oglasit.

NewFrog ::

pegasus je izjavil:

Nauči se R.


Dobra ideja, sicer je zadeva na prvi pogled precej podobna Stati, ki se jo trenutno učim in spoznavam. Je pa samostojno učenje precej težavno, trenutno za večino problemov, ki jih poskušam rešiti v Stati, poiščem rešitev na internetu. Sicer sem z rezultatom precej zadovoljen, ampak imam občutek, da bi lahko posamezen problem rešil precej elegantneje, kot ga sam, če bi se učenja programa lotil pod nadzorom že izkušenega uporabnika.

jype ::

NewFrog> A se moram kje najaviti? Pri komu se oglasim?

Povej, kdaj imaš čas, pa bomo našli koga, ki ti bo razložil kaj počnemo in kaj pri nas počnejo tisti, ki se ukvarjajo s številkami (pa tudi drugi, če te zanima).

perci> Se bom tudi jaz moral kdaj oglasit.

Prej povej, da ugasnemo monitorje, kjer gledamo kolk davkov smo že utajil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NewFrog ::

jype je izjavil:



Povej, kdaj imaš čas, pa bomo našli koga, ki ti bo razložil kaj počnemo in kaj pri nas počnejo tisti, ki se ukvarjajo s številkami (pa tudi drugi, če te zanima).


Lahko v torek, kadar koli čez dan, če ustreza?

perci ::

Pomojem bi za začetek lahko naredil dober "tehnološki" vtis in uporabil zasebna sporočila? :D

NewFrog ::

perci je izjavil:

Pomojem bi za začetek lahko naredil dober "tehnološki" vtis in uporabil zasebna sporočila? :D


Vzeto na znanje.

def0r ::

jype, organiziraj kaksen dan odprtih vrat :) Bi sigurno tudi sam prisel kaj pogledat:P

terryww ::

se specializiraš na pridobitev nepovratnih sredstev ipd. projektov :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

jype ::

Grem vprašat naokoli, kako je z dnevom odprtih vrat, ampak načeloma ga imamo večkrat na leto, reči so pa objavljene na:

http://www.internetweek.si/sl/

(Imajo tudi počasno mailing listo, kamor objavijo reči, ki naj bi publiko zanimale.)

jype ::

NewFrog> Lahko v torek, kadar koli čez dan, če ustreza?

V torek nihče od kompetentnih nima časa, sprašujejo pa, če že znaš kaj programirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outbrain kupil Zemanto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13439839 (30323) thramos
»

Poliranje žarometov z zbono pasto

Oddelek: Na cesti
1226745 (26136) Vikking
»

Izšla Dota 2

Oddelek: Novice / Igre
3912368 (10010) Tr0n
»

Kako preživeti FERI ob življenju s punco (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
519109 (6179) Datadog
»

Česa se naučiti po FRI-ju?

Oddelek: Programiranje
357078 (5402) Invictus

Več podobnih tem