» »

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem

«
1
2

Napajalc ::

 Difuzor

Difuzor



Zanima me če bi kaj pridobil pri pretoku vode, če bi pri vodnem hlajenju vse priključke in plexi stekla obdelal tako kot zgleda tale difuzor?
  • spremenil: galu ()

AlienRR ::

Verjetno ne, ker pretok vode omejuje največji restriktor, kar pa je verjetno CPU blok.

Če imaš dosti priključkov je lahko močnejša črpalka cenejša varianta.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

m0LN4r ::

Največ bi pomagalo, hlajenje vode.
Ploščate cevi z rebri (čimvečja ploščina),
lahko cevi prilimaš na stranico ohišja in se prenese delček toplote nanj,
mini kompresor,
dodatno rebro (lahko pasivno rekuperacija ali pa samo podtlak ohišja), rezervoar z rebri... itn.

Splačalo bi se probat

Aja pa kak termoelektrik
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

CPU blok sem že modificiral, sem kar "baipas" naredu znotraj bloka, pa bom mogu še mal, zmoglisvost se ni nič poslabšala oz je zanemarljivo.
Po občutku se mi je zdel da je difuzor smiselen za zrak, zrak se pač lažje stisne, voda je voda, kolkr je FI tolk gre skoz.
To, da bi difuzorje pofrezal sem mislu usput ko bom posodo za vodo menjal, pretoka je dovolj, gre se za pimpanje.

Janac ::

Kake maš temp?

Napajalc ::


I5 4.5ghz, vcore 1.237v
Ko ugasnem p95 instantno skoč na 29 stopinj, a bi mogu procesor olupt da bi dal vodni blok na živo?

Wot 1 ura: 1-4 jedro, 41, 43, 46, 48

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

AlienRR ::

Ne vem ali slabo vidim ali se jedra grejejo čez 90°C?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Napajalc ::

Tud men ni jasno zakaj take temperature, v igrah sploh negre čez 50 stopinj, grafična kartica tud ne. Slaba termalna pasta? A se je IHS razštelu na CPU?

AlienRR ::

To ali senzor zeza, kar dvomim ali pa je nekaj konkretno narobe.

Si meril še s kakšnim drugim programom npr; realtemp, coretemp? Tudi javi temperature okoli 90°C?

Kako si bypass naredil? Da ni to krivo. Kateri i5 imaš?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Napajalc ::

Črne črte predstavljalo kanal v bakru debeline ~2.5mm in globine malo manj kolikor je original frezano.



i5 4690k
Čudno je, da instantno skoči na 29 stopinj ko ugasnem p95. Pomoje se je IHS zjebal. Bom jutr probu še z drugmi merilci temperaturo zmerit.

Janac ::

A si ga deliddal?

AlienRR ::

Nisem prepričan, da ti dodatni kanali karkoli doprinesejo, saj je zdaj večji pretok okoli najbolj vročega dela (namesto čez najbolj vroč del) in tudi sicer, če imaš nek normalen pretok se z večanjem pretoka ne pridobi dosti (stopinjo, dve na lastnih testiranjih).

Normalno je, da takoj temp. skoči na 29°C, namreč je voda malo nad temp. ambijenta.

Za tvoj CPU je normalno do cca. 75°C na veliki obremenitvi.

Lahko je slab kontakt med IHS in jedri, lahko je slab kontak med IHS in blokom...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Napajalc ::

Temperatura na CPU je sekundarnega pomena, želim imeti pumpo in ventilatorje na 5v, in s povišano propustnostjo čez CPU blok tudi pridobim na GPU bloku kar je bolj pomembno kot cpu v mojmu primiru.

Napajalc ::

Janac je izjavil:

A si ga deliddal?



A se ta mal heca, šravštok pa kladivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Janac ::

Napajalc je izjavil:

Janac je izjavil:

A si ga deliddal?



A se ta mal heca, šravštok pa kladivo?


Ne se ne, to je ubistvu 'najboljša' metoda no...samo pazi kam odleti pa lepilo malo segrej s fenom ali pa ga daj v pečico.

Skratka tale varijanta je to go!

Napajalc je izjavil:

Temperatura na CPU je sekundarnega pomena, želim imeti pumpo in ventilatorje na 5v, in s povišano propustnostjo čez CPU blok tudi pridobim na GPU bloku kar je bolj pomembno kot cpu v mojmu primiru.


zmeri stopinje vode ob obremenitvi in bomo takoj na jasnem. Več kot 10C nad ambientom se smatra kot crap hladilni sistem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Napajalc ::

Zaenkrat rešena zadeva, sedaj je laufal prvi test v p95 in ne tretji ki za kratek čas uzdigne max temperaturo.
Napetost rahlo nižja: 1.222, o.15v manj kot v prvem testu.
Takoj po štartu p95 sem resetiral inštrumente za merit temperaturo.
Po petnajstih minutah je bila povšprečna temperatura 1-4 jedro od 78.5 pa do 84.5 stopinj, kar je sprejemljivo.



Če se bom lotil delida bom tko naredu da bo brez IHS, dodal bom sljudo zavoljo pritrdilnega mehanizma, cpu blok pa na živo na core, za teh 5 stopinj zradi menjave termalne paste me ne zanima.

Janac ::

a si zmeru temperaturo vode v rezervoareju?

Napajalc ::

Čak da se ohladi voda da bo kolkr tolk točen test.......

Janac ::

kaj ohladi, to moraš zmerit ob obrmenitvi

Napajalc ::

Sobna temperatura na začetku 19.1 stopinj, voda 20.3 s
Po 25 minutah p95: soba 19.4 s, voda 23.4 s
Povprečne temperature 1-4 jedra: 80.3-86.5 s.

Janac ::

precej malo odstopanja

če je res, vse pohvale

Napajalc ::

ja, 6x 12 cm radjatorji :), kolk so temperature točne je uprašanje ker je cenen termometer, razlike so pa sigurno precej točne.

Janac ::

kakšen radiator' 360mm ?

Napajalc ::

sigle + dual + triple, 4.5 cm debeline, mal starejše zadevce. Priključki 10mm notranji fi. Bom ponovil test ko bom dodatno pofrezal CPU blok, to mi ni ušeč da se matra pumpa ker ma ozko grlo.

Janac ::

pokaž kako slikco ane :)

Napajalc ::

Oh, estetika sploh ni upoštevana, mogoče bom pol eno slikco prlimal k bo rezervoar nov... ampak nč ne oblubim. Old scool big tover pa not zmontirano na planke kodr je pač plac, nič posebnega.

Napajalc ::

Putin metoda, dost bolj ušečna, 14 stopinj je pridobil:

m0LN4r ::

A si naredil delid?

Instaliraj še OCCT in zalaufi linpack po defaultu in pokaži naredi screenshot max temperatur, tam čez kako urco.
Kolko ti kaže OCCT una zabelca max? ??

IMHO imaš zelo zelo visoke temperature oz. nekaj ni vredu... Sem imel en cpu, ki je imel povprečno 5-15C višje core tempe, kot en drug (isti model). Pa sem ga menjal.

Bom danes zalaufal na 6coru z machotom na 1.32v pa se mi zdi da ne pride na 80C noben core.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Janac ::

moj cpu pride na 60°C...360+120mm, na 360mm radu ni noben ventilator vključen.

Napajalc ::

Morem še korajžo zbrat, al pa razum zgubit :)). Me mika una varjanta, ki ostane brez IHS.... bom vidu.

hojnikb ::

Švoh tempe maš to. Jst mam na 3570k (tudi vroča zadeva) z kuler620, 2 fanoma na minimum tempe slabih 70C v prime95...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Rajši menjaj proc al vodno, ker tole res ni vredu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

lahko tiga jaz deliddam, mam izkušnje!

Napajalc ::

Fora je da CPU čist lepo dela, nobene visoke temperature razen v prime95, namestitev je ok, ker je rezultat podoben, vodni blok tud ne more bit zanič ker je bil med delovanjem mrzu (potipal spodnji del). Zdej al IHS zeza al je pa senzor za temperaturo zjeban. A če bi ga olupu in namazal z random srebrno pasto bi blo ok? al bi mogu kako top art pasto met?

hojnikb ::

vsaka mal bolša pasta bi mogla bit velik bolš od tega, kar je sedaj spodi
#brezpodpisa

Napajalc ::

Nč, bom še test naredu z stok nastavitvamii (mogoče ga bus speed 125mhz jebe), če ne bo uredu ga bom pa olupu in namazal z random pasto pa nič zalepu, za test bo dost dobr, če še to ne bo ok ga bom pa brez IHS naštimal.

m0LN4r ::

Evo sem si vzel urco časa za tebe in preveril tempe na eni delovni mašini:


- Sobna 21,5
- Max core 78C -> poleti pride zaradi večje sobne na 80-82C
- NO delid
- Macho hr-02 PCGH (push) + akasa 140mm (pull) + FractalR4
- 4930K cca. 200W (130w stock)
- 1.32v - 6cores/12th sync all 4,4ghz, fsb 99,8-100

12+ urni render cca. 10-15 stopinj manj na core.
Igre? Ne grejejo skor nič, tam med tam okoli 45, če pride.

Glede nato, da maš nižjo voltažo, samo 4 jedra, vodno, 84W cpu, nižjo sobno, bi morali biti tempi velik manjši.
1. Al nimaš dobre OC nastavitve (vccsa, pll...)
2. Al program ne kaže dobro
3. Zelo slab cpu, al nimaš dovolj vode/watt.

Probaj še OCCT, tako kot je zgoraj. Mogoče pa so samo senzorji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Ty za pomoč, atm testiram na stock nastavitvah, po 5 minutah p95 je max temp od 54-59 stopinj, na 3.7 ghz laufa. Sobna temp. 21.1 st. Bom še mla počakal.
Se vam zdijo uredu stock temperature?

Janac ::

meni se ne preveč...

m0LN4r ::

Ne glih, celo pa za vodo. Tu maš max tempe z NH-U12P:



Prištej +10 za core (ker to je cpu temp) in smo tam kjer tvoj z vodo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

Po 10 minutah: max temp: 55-59, povprečna 52-56.

Janac ::

a maš to real temp?

m0LN4r ::

Pravim, probaj drug program.

Če se ti voda ne greje, lahk tudi da prenos toplote v vodo ni dober.
Jan kolko maš ti temp vode?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Vodno hlajenje funkcionira 100%, temperature instantno padejo na 29 stopinj ko ugasnem p95.
Oboje enko kaže. Kadar idla imata grafična in cpu zelo podobno temperaturo ~30 stopinj. Se pravi je mirjeno z štirim softwarom.
Nekaj od tega je narobe, al pa oboje:
1. IHS-CPU pasta zanič
2. Ene napetosti nimam pod kontrolo kadar navijam.

m0LN4r ::

Glede na stock tempe, bi rekel da prej 2. točka.

Iz izkušenj pa, slab primerek cpu. Ravno zaradi tega sem tudi jaz poslal proc nazaj v menjavo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Zdele sem lockal vse napetosti, ki jih ponudi bios na stock, razen Vcore je isto kot prej, sobna temp. 21.9 st, po petih minutah prime95 je max temp 88 stopinj, je mal bolje ampak ni to to. Mogoče bios nima kake napetosti za regulirat, se pravi ga morem olupt da se prepričam.
Kako to misliš slab primirek? Sej se dobr navija.

galu ::

Resetiraj BIOS (mogoče si pozabil kako nastavitev za kompenzacijo Vdropa izklopit - to ima velikokrat ogromen vpliv na temp CPU-ja in MB, ali karkoli drugega), pa začni znova - samo s spreminjanjem Vcore, kot si zdaj.

Tudi update BIOS-a in deljenje informacij o modelu matične ne bi bila slaba ideja.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

m0LN4r ::

Vsak cpu se ne greje isto, pa tudi če maš iste voltaže in vse isto.
Al pa narobe nastavljaš razne vccje pllje llcje ipd.

A maš še stock cooler? Ker taki tempi so bolj značilni za stock cooler in vse auto nastavitve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Ga bom delidal, bojim se pa da ga ne bom delital. Tok ne rad gemblam...

hojnikb ::

pol nisi nek jaki entuzijast, če nimaš delidanga proca :)
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436464 (28537) Napajalc
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611876 (10588) wate
»

Visoke temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645254 (4305) David2

Več podobnih tem