» »

Visoke temperature

Visoke temperature

«
1
2

Excalibrus ::

Danes sem sestavil nov komp - 3770k + H100i. Ko sem zagnal prve teste, so se mi pojavili čudni rezultati, saj mislim, da so temperature jeder precej višje, kot bi morale biti. Na stock frekvencah so nekje 30-42°C, na full loadu z prime95 pa segajo vse do 75°C. Pravega profila od h100i še nisem nastavil, sem pa začasno nastavil, da se ob temperaturah jedra 65°C nastavijo vsi ventilatorji na najvišji rpm. Ampak nič ne pomaga, temperature so še vedno visoke... Kaj bi lahko bil tu problem?
 screenshot

screenshot


http://shrani.najdi.si/?2k/iX/SDmzwl9/t...

Janac ::

Dobrodošel na Ivy Bridge. Mislim da so tvoje temperature kar vredu, ni nič narobe. 75 stopinj je kar malo za ivy bridge na full loadu, moraš vedet da se teli ivyji zelo grejejo, sicer pa do 90 stopinj greš lahko mirno. Max temp. kjer bo začel throtlat bo pri 105 stopinj.

Je pa še ena možnost da si naštimaš push/pull na radiator, se pravi na obeh straneh ventilatorji.

shadeX ::

Dobrodošel na Ivy Bridge.


Neumnost Janac.

Tvoje temperature so dobre. Prime95 pa nemoreš upoštevati dobesedno ker tvoj CPU NIKOLI ne bo tako zaposlen kot ga zaposli Prime95. Če mi ne verjameš vpali danes najzahtevnejši špil na najvišjo grafiko z najvišjimi detaili. Zraven vklopi še kak music player, pa kak film, pa utorrent, pa youtube itd. Zagotavljam ti da temperatura ne bo presegla 55 stopinj.

Try me!

Janac ::

shadeX je izjavil:

Dobrodošel na Ivy Bridge.


Neumnost Janac.

Tvoje temperature so dobre. Prime95 pa nemoreš upoštevati dobesedno ker tvoj CPU NIKOLI ne bo tako zaposlen kot ga zaposli Prime95. Če mi ne verjameš vpali danes najzahtevnejši špil na najvišjo grafiko z najvišjimi detaili. Zraven vklopi še kak music player, pa kak film, pa utorrent, pa youtube itd. Zagotavljam ti da temperatura ne bo presegla 55 stopinj.

Try me!


Ni neumnost. Ivy bridge ima pod IHS-jem crapy termalno pasto in se zato veliko bolj greje od npr. sandya.

shadeX ::

To ne spremeni dejstva njegove temperature, ki je čisto vredu..

Janac ::

shadeX je izjavil:

To ne spremeni dejstva njegove temperature, ki je čisto vredu..


Saj sem napisal, da so povsem vredu temperature.

Excalibrus ::

Predvidevo sem pač, da bi mogle bit nekje na 60° s tem hlajenjem. Sem gledo navijanja tega procesorja z precej slabšimi coolerji pa so ble temp komaj pri 4,2 frekvenci okoli 70°. Sumim, da je mogoče kej narobe blo s stock pasto od coolerja...

Win8NonGrata ::

Torej lahko jaz na svojemu komot laufam 50-60 stopinj v idle ali se to kaj pozna na življenjski dobi procesorja ? Sicer normalno mi ga drži na 30, ampak imam rad tišino in si zmodificiram hitrost v biosu (kjer pa je v idle 40-50, med loadom pa max 60, ker se pač prilagaja hitrost, ker sem dal target temperature na 50, bi pa celo dal na 60 če ne bi bilo kakšne škode dolgoročno gledano). Saj potem ko igram sam povišuje obrate in me glasnost ne moti, moti me le da v idle piha preveč na glas.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Max za Ivota je 105 stopinj kjer začne throtlat. Pod 90 stopinjami si kr dobr.

Win8NonGrata ::

To ja, samo zanima me če je kakšna negativna posledica če je zadeva skos recimo na 60 stopinj ? Manjša življenjska doba proca ? Ali je vseeno in je samo važno da ne gre čez 100 ?

Janac ::

Mislim da se ti nebo poznalo, mogoče bo čez 15 let 1 mesec prek crknu. Nimaš kej da te srkbi.

klinker ::

shadeX je izjavil:

Dobrodošel na Ivy Bridge.


Neumnost Janac.

Tvoje temperature so dobre. Prime95 pa nemoreš upoštevati dobesedno ker tvoj CPU NIKOLI ne bo tako zaposlen kot ga zaposli Prime95. Če mi ne verjameš vpali danes najzahtevnejši špil na najvišjo grafiko z najvišjimi detaili. Zraven vklopi še kak music player, pa kak film, pa utorrent, pa youtube itd. Zagotavljam ti da temperatura ne bo presegla 55 stopinj.

Try me!


Heh...noben spil ne obremeni cpuja kot ga lahko kaka malo bolj konkretna aplikacija. Drugace pa frend fotograf vedno med delom svojega i7 spravi na max kot to nardi prime95. Zalavfaj IntelBurnTest pa bos mel pecko kot z nobenim programom. Sam kiste ki jih sestavim vedno z njim testiram...v povprecju 5-10 stopinj vec kot z prime95

freesty ::

Na stock mas 75°C? To je ogromno sploh s takim coolerjem. S coolerjem za 20€ bi dosegal take rezultate.

Jaz imam zracno hlajenje pa na 4,5Ghz ne pride tako visoko, sicer imam 2500k ampak vseeno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

freesty je izjavil:

Na stock mas 75°C? To je ogromno sploh s takim coolerjem. S coolerjem za 20€ bi dosegal take rezultate.

Jaz imam zracno hlajenje pa na 4,5Ghz ne pride tako visoko, sicer imam 2500k ampak vseeno.


Ni vseeno. Ivy ima slabsi stik z IHSjem. Ampak ja, 75 stopinj, pa hlajenje za 100€ je malo mehh, sploh glede na to da smo v decembru...kaj bo sele poleti ;((

Janac ::

Ga bo treba slečt, pa kvalitetno termalno vmes ;)

klinker ::

Janac je izjavil:

Ga bo treba slečt, pa kvalitetno termalno vmes ;)


In bye bye garancija, pa se moznost da kaj zafuras ce nisi glih spreten.
Sam bi raje kupu AS5 in lepo na novo namazal termalko...cisto mozno da jo je dal prevec, kar sem opazu da vecina folka to pocne. Sam dam bunkico v velikosti glave od sibice, nato ovijem okoli prsta najlon vrecko, jo lepo nategnem da je gladko in cisto na tanko in enakomerno razporedim pasto na cpu...vajo ponovim na coolerju, s tem da dam pol manj paste gor. Pomembno je tudi da so vijaki dobro zategnjeni, seveda ne prevec. Kot zadnje ce je hladilnik v ohisju je tudi airflow pomemben.
Pa dobro je takoj po namestitvi hladilnika nazaj odmontirat ter preverit ce je stik dober. Tako IHSji kot hladilniki znajo ne imet cisto ravne povrsine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Excalibrus ::

Sicer nisem dal preveč, ker je bla že tovarniško pasta gor ja. Bom pa jutr večer seveda vzel pasto dol in jo zamenjo z MX-2. Javim pol rezultate.

Isotropic ::


In bye bye garancija, pa se moznost da kaj zafuras ce nisi glih spreten.

kdaj ti je pa procesor crknil nazadnje?

ja, ce si upas, poglej, kako se delidda proc in daj vmes kaksno coolaboratory pasto, pa bodo sle temp 30st dol.

zvery1 ::

Excalibrus je izjavil:

Sicer nisem dal preveč, ker je bla že tovarniško pasta gor ja. Bom pa jutr večer seveda vzel pasto dol in jo zamenjo z MX-2. Javim pol rezultate.


lol, po novem se kar cez staro pasto maže al kako :)
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Win8NonGrata ::

Verjetno je mislil, da je ni dal preveč zato, ker je bila ža tista gor in svoje sploh ni dajal ;)

AlienRR ::

nato ovijem okoli prsta najlon vrecko, jo lepo nategnem da je gladko in cisto na tanko in enakomerno razporedim pasto na cpu...vajo ponovim na coolerju, s tem da dam pol manj paste gor.


To je zelo dobro, da dobiš mehur zraka vmes in še pacanja je dosti. Priporočam, da naneseš pasto samo na procesor, na sredino ter enakomerno pritisneš hladilnik. Tako med stiskanjem pasta izpodriva zrak in se sama enakomerno(-primerno) razporedi. Kakšna je primerna količina paste je odvisno od velikosti IHSa* - sprobaj pač.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Excalibrus ::

Torej, sem zamenjo termalno pasto in žal to ni bil problem. Temperature so še vedno visoke. Drug teden probam z stock coolerjem če je mogoče z h100i kej krivo.

AlienRR ::

Če ni kuler defekten je kriv IHS kot je že janac omenil.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Excalibrus ::

Torej, na TH forumu sem našel rešitev enega uporabnika, ki je napisal, da iamjo ti novi Corsairovi modeli serijski problem, da je podnožje narejeno z milimetrskim odstopanjem. Sam sem dal med podnožje in tiste gumice pod matično ploščo 1mm materiala tesnit. In težava je bila rešena. Temperature so skoraj 20° nižje kot prej, torej do max 58° na full loadu. Če bo kdo kupoval to novo hlajenje, da bo vedel kako zmontirati zadevo.
LP

axee ::

In kakšne temperature imaš sedaj pri stock frekvencah v 100% loadu?

Excalibrus ::

Saj sem napisal. Do max 58° pride nekje

Janac ::

In navito na 5.0GHz?

axee ::

Jaz nevem al jst sanjam al pa so ta vodna hlajenja res slaba. Meni pride do 59 stopinj z pasivnim hlajenjem in enim 500RPM ventilatorjem. Od vodnih bi pričakoval VSAJ 10 stopinj manj, če ne še več.

Janac ::

Kater procesor pa?

einstein :P ::

axee je izjavil:

Jaz nevem al jst sanjam al pa so ta vodna hlajenja res slaba. Meni pride do 59 stopinj z pasivnim hlajenjem in enim 500RPM ventilatorjem. Od vodnih bi pričakoval VSAJ 10 stopinj manj, če ne še več.


vodno je popolnoma enako zračnemu, le da se toplota prenaša z vodo na malo večji radiator, kjer se toplota odda v zrak, enako kot pri zračnem, le da je tam tudi nekaj vode, ki jo cpu poskuša segreti vendar, če je dobro kroženje vode ter velik radiator je tudi odvajanje toplote dobro.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Popolnoma enako? O_o

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Popolnoma enako? O_o



skoraj enako, samo pri vodnem je lahko pač večji hladilnik in s tem boljše odvajanje toplote, pa tudi voda se mora segreti.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

einstein ti to mal cudn razlagas. "voda se mora segreti" lol. Voda se segreje zarati toplote, ki jo oddaja procesor. Hladnejsi kot je procesor, hladnejsa je voda. Torej je boljse, da se voda NE segreje.

Ni fora v vecjem hladilniku na koncu cevi, mislim je tudi ampak najvecji point vodnega je to, da z vodo hitreje odvajas toploto stran od procesorja. In tu je bistvena in velika razlika med vodnim in zracnim.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

einstein :P ::

"einstein ti to mal cudn razlagas. "voda se mora segreti" lol. Voda se segreje zarati toplote, ki jo oddaja procesor. Hladnejsi kot je procesor, hladnejsa je voda. Torej je boljse, da se voda NE segreje."

ja to je prednost ane? cpu mora segreti vodo, vodo pa toliko težje segreva, če gre nonstop skozi radiator. mogoče sem napisal malo nerazumljivo..
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

AlienRR ::

vodo pa toliko težje segreva,

Voda se lažje segreje. Zrak je v splošnem toplotni izolator, voda pa ne.

(nevem zakaj je to tu pomembno vodno hlanenje je kako je, pa dobro...)Bolše je da se voda(oz. okolica) segreje saj se tako procesor znebi notranje energije(-toplota). Potem pride naloga radjatorja, da vodo ohladi (-energijo preda okolici).

Večja kot je razlika med dvema energijama hitreje bo potekala reakcija med njima. To je pa razlog zakaj želimo vodo (oz. okolico) držati na čim nižji temperaturi.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

"Voda se lažje segreje. Zrak je v splošnem toplotni izolator, voda pa ne."

že, že ampak težje jo ohranja toplo, če kroži skozi radiator ane? pa še malo mimogrede, kje pa hladimo neposredno z zrakom, ko si ga že omenil? saj je na cpu prislonjen hladilnik in ne zrak...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

AlienRR ::

In kako se hladi hladilnik/radjator?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

freesty ::

einstein :P je izjavil:

"Voda se lažje segreje. Zrak je v splošnem toplotni izolator, voda pa ne."

že, že ampak težje jo ohranja toplo, če kroži skozi radiator ane? pa še malo mimogrede, kje pa hladimo neposredno z zrakom, ko si ga že omenil? saj je na cpu prislonjen hladilnik in ne zrak...


Tezje jo ohranja toplo? Saj glih v tem je point, da se hitreje ohladi. Tebi nekaj ni cist jasno. Pejt mal googlat:>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

VoidRay ::

Zakaj bi jo ohranjal toplo? Wtf?
Pa nimaš hladilnika in radiatorja? Samo radiator.In ta NI NA CPUJU.

axee ::

Voda je bolj toplotno prevodna, kot zrak, to pomeni, da se hitreje segreje (torej odvzame toplotno energijo procesorju) in se hitrejše tudi ohlaja s pomočjo hladilnika. Cevi z vodo so pravzaprav v principu enake heatpipe-u. Vedno je kontaktna površina, prenašalec toplote in radiator. Samo izvedba je drugačna. Definitivno je vodno hlajenje bolj učinkovito, a na račun glasnosti (ja, vodno hlajenje je glasnejše od dobrega zračnega v 99% primerov), včasih velikosti in praktičnosti.

Govoril sem o i7 3770, pod 60°C ostane popolnoma pasiven z samo enim 500RPM ventilatorjem zadaj v ohišju. Testirano z Prime95.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

David2 ::

Živjo. zanima me kaj je aux mislim od česa je ta temperatura k mi sploh ne pade pod 50.. druge temperature so ok. lp

Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Janac ::

Imaš pa zelo zelo nizke temperature.

mtosev ::

haha tole so vse napačne tempearature verjetno. HDD nima šans, da ima samo 16c

core 12c haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Janac ::

sej je ze resu problem, kaj neznas brat?

No meni pa na 3570k stock v intel burnntestu ne pride cez 45 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

David2 ::

ja zei nevem lih če so temperature realne vendar to so bile temperature po dvem urnem igranju BO2..pa tisto 16 stopin ni hdd je ssd hdd ma 23...
drugače mam zelo dobro hlajeno ohišje..6 ventilatorjev plus dva na procu in dva na grafi.
drugace pa kiri program ti najbol realne temperature kaze??
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David2 ()

Janac ::

Stari odlicne temperature imas, kul.

David2 ::

ja vem..a kdo vem od cesa je aux temperatura??
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

DamnYall ::

Ampak dvomim da je zdravo za PC da ga držiš v snegu David..

David2 ::

heh pa sei ni u snegu..še zraven radjatorja je pa nevem lei kko do so take temperature..venti so skoz na low razn ko igram ih dam na medium.
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

DamnYall ::

Well,CPU se nemore navijat. Imaš aftermarket cooler? Pa še bolj hladno je... Pa recimo da je bilo tisto v idlu... Torej so temp. čisto normalne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517150 (6085) m0LN4r
»

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
725483 (4679) Napajalc
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611891 (10603) wate
»

i5 2500k (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678513 (7216) OChack

Več podobnih tem