» »

Hlajenje_modifikacija

Hlajenje_modifikacija

EWER115 ::

Prvo moj sistem:

I7 920 stock+turbo
6gb ocz 1333 ddr3
500gb+640gb
scythe mugen 2
5870 1024mb
_

- cilji znižanje cpu temperature

Prej: core: 45 46 45 44

Potem: 35 34 36 35
_

Termalna pasta: mx3
dodaten vent: scythe 120mmm gentle typhon
arcticlean komplet (za čiščenje stere termalne paste

Push/pull metoda

Ker nsiem kupil posebnega ventilatorja sm starega obrnil okol podložil noise blocker da ima dovolj dobro višino in laufa isto..







  • polepsal: Mavrik ()

BALAST ::

Lepa razlika, ampak ali si upošteval mogočo razliko temperature zraka v prostoru. Pri meni je bilo včeraj 28°C danes pa je le 23°C.
Imam pa Intel i5 750@4Ghz 1.32V, z EK vodnim hlajenjem in je temperatura trenutno v mirovanju (34 32 34 33) pod polno obremenitvijo prime95 pa je (56 55 54 55)

axee ::

Kako hitro pa se ti ventilatorja vrtita, da sploh potrebujeta blažilnike vibracij?

EWER115 ::

BlaŽilec sem dal na enga sem pojasnil zaradi viŠine da je lahko pull varjanta drugače bi vetrnica po ladilniku na drugega pa ker ima do 1850rpm pa tele sponke ne gre to veŠ najlepŠ skup... Mora bit neki spodi.. Temperatura prostra ista ko včeri 25c

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

BALAST je izjavil:

Lepa razlika, ampak ali si upošteval mogočo razliko temperature zraka v prostoru. Pri meni je bilo včeraj 28°C danes pa je le 23°C.
Imam pa Intel i5 750@4Ghz 1.32V, z EK vodnim hlajenjem in je temperatura trenutno v mirovanju (34 32 34 33) pod polno obremenitvijo prime95 pa je (56 55 54 55)


Toliko imam jaz pri 22C sobne temperature z NH-D14. Kolko pa maš kaj pozimi?

BALAST ::

Sem šele ta teden dobil ta procesor, tako da ti ne znam odgovorit.Vodno pa hladim procesor in grafično Ati HD 5770 1Gb.
Napetost procesorja sem odčital z EVEREST-om, je pa kar zajeten V-Drop med nastavitvam v BIOS 1,35V in EVEREST 1,32V.

ModriN96 ::

S tem prdobit 10 stopin mi je kr mal velik...sm gledu dost testov kulerja najprej z eno veternico in potem še z dvema na puš-pul varjanto in nikjer ni razlike več kot 3 stopine...

Napajalc ::

Modifikacija full cover vodnega bloka EK-FC4000 v semi full cover R9 290:

 1

1



 2

2



Moram pohvalt tale nikelj, je resnično na debelo galvaniziran.

// popravljene slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Napajalc ::

Obdelal in finiširal sem semi full cover vodni blok za grafično kartico r9 290:



Zadeva je fantastična, nič več govna od hladilnikov na ramih, rami so hladni.. res odlična zadeva, polahko se mi dozdeva, da mogoče le ni sfaljen nakup original full cover bloka.
Mal hecna modifikacija z pritrdivenim mehanizmom: možnost pritrditve ima samo z 4 vijaki, zato sem se odločil da zamenam M2.5 z M3 vijaki (da bom lažje spal) in naredim luknjo skoz vodni blok ter vse skupaj primirno zatesnil.

dxx ::

Super!
Podpiram tak projekt. Kakšni so pa kaj rezultati OC in temp.?

Napajalc ::

Za temperaturo na gpu teško rečem če je kaj nižja zavoljo tega zmodificiranega bloka (3 stopinje je manj kakor z univerzalnim vodnim blokom), ker sem zamenjal pumpo in povrtal dva para teh priključkov ki se natane šlauf na njih z ~8mm na 10mm. Na ramih je pa ogromna razlika, prej je bila zgornja stran vitroplasta vroča (komaj za držat) na lokaciji ramov, sedaj je pri maximalni obremenitvi samo toplo. To je navrglo, da sedaj lahko "varno" uporabljam OC 1150/1550 (200MHz večja frekvenca na ramih). Je pa tudi napajalni del veliko bolj hladen (je zelo blizu ramom), nevem al so prej rami dodatno segravali ta del, ali sedaj vodni blok uleče nase toploto od napajalnega dela čez vitroplast in ram.

Napajalc ::



Ena od možnosti montaže temperaturnega senzorja v rezervoar:
http://shrani.najdi.si/?2N/sH/2x0MBMN/i... Neki spet vexlajo slike :(

Notranji premer za žico je zmajnšan na 3mm s pomočjo 2x šlaufom različnih premerov (silikon se v notranjosti ne posuši če je nanešen na debelo )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Assass1n ::

Kam pa to priklučiš v fan controler?
Jaz sem kar plutevinast zamasek povrtal, čez ruknil ktype sondo :) vendar ga nimam vseskozi noter( jaja packi) sam za test
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Napajalc ::

NE NE GRE to v fan controler. To je senzor od nekega random termometra, priključek za ventilatorje sem uporabil ker jih imam na lagerju. Iz tega priključka gre potem na priključek za slušalke:



In random termometer, ki ga uporabljam:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Mini modifikacija za imetnike močnih pump in rezervoarja ki je na posnetku: Gre se za indikator-veternico ki postane glasna ko je vodna pumpa na maximalni zmogljivosti:


Stvar je preveč imenitna da bi jo odstranil, zato sem jo malo zmodificiral:



Novih točnih mir ne poznam, ker je v prvo ratalo in je neslišna in ne grem šeenkat odpirat rezervoarja, sedaj je premer 2 cm merjeno čez plexi steklo med vrtenjem. Gleda cca 2-3mm čez kanal koder gre voda mimo. Odrezal sem kar z olfa nožem, čisti rez z potiskom navzdol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
725492 (4688) Napajalc
»

EK-Ascendacy

Oddelek: Strojna oprema
81210 (884) user-pass
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153826 (36936) Dr_M
»

Termalna pasta GPU

Oddelek: Strojna oprema
313752 (3363) Seljak

Več podobnih tem