» »

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem

1
2
»

Napajalc ::

Ni to problem, rad mam 200e.

hojnikb ::

Investicije v super duper hlajenje pa ne ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

To nism skor nč zagonu za nadgradnjo starega hlajenja, pa hlajenje se bo obrestvalo že pri naslednjem posodabljanju PC ja. Proc bo pa kaj? 10-20 stopin manj in riziko, da se kaj zalom. Lahko glih petarda useka in se ustrašim ter po pomoti v efaktu še jedro odbijem poleg ISH ja.

hojnikb ::

daš pa janacu, ti ga bo on delidal :)
#brezpodpisa

Napajalc ::

Men se zdi da je 0.5 promila v zraku čez celo slovenijo.

Nč, grem to olupt, če me ni nazaj namesto mene odpri fond "FAIL SILVESTRSKO DELIDANJE NA SLOTECH v spomin Napajalc & CPU" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Operacija uspela pacient mrtu :)), ne sej ne
Prvi test s srebrno pasto je blo crap, isto kot prej, zdej mam neko keramično pasto, sta pa dva jedra na 80 dva pa na 95. Bo treba še mal naštelat.
Drgač pa postopek čist simpl, na posnetkih je vidt da je to vse večje in da se potrebuje enormne sile, vendar ni čist tako, cpu sem segrel na 100 stopinj in rahlo zategnu šravštok in se je že losalo, lahk bi z roko odstranu če bi prenesu 100 stopinj.

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Napajalc ::

Pohekano, glavni krivec je bila slaba termalna pasta (moja). Če bi to prej vedu mogoče nebi bilo potrebno delidat CPU, pa vendar, več kot zadovoljen z solidno keramično pasto, nevem točnega tipa, spomnim pa se da je bila takrat draga k žfran.



Pred tem početjem priporočam montažo kvalitetne termalne paste.
Se že veselim novih temperatur na r9 290 z novo pasto.... drugo leto, srečnga pa zdravga.

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Evo sem si vzel urco časa za tebe in preveril tempe na eni delovni mašini:


- Sobna 21,5
- Max core 78C -> poleti pride zaradi večje sobne na 80-82C
- NO delid
- Macho hr-02 PCGH (push) + akasa 140mm (pull) + FractalR4
- 4930K cca. 200W (130w stock)
- 1.32v - 6cores/12th sync all 4,4ghz, fsb 99,8-100

12+ urni render cca. 10-15 stopinj manj na core.
Igre? Ne grejejo skor nič, tam med tam okoli 45, če pride.

Glede nato, da maš nižjo voltažo, samo 4 jedra, vodno, 84W cpu, nižjo sobno, bi morali biti tempi velik manjši.
1. Al nimaš dobre OC nastavitve (vccsa, pll...)
2. Al program ne kaže dobro
3. Zelo slab cpu, al nimaš dovolj vode/watt.

Probaj še OCCT, tako kot je zgoraj. Mogoče pa so samo senzorji.


Še moj occt



-sobna 19.9
-voda 23.1
-YES delid [;)
-vodno hlajenje custom
-4690k xxxW
-1.227v i5 @4.5 ghz, fsb 125mhz

Zgleda je zadeva rešena, še pasto zamenam za kako z manjšim letnikom, v WOT je isto kot prej 32-38 stopinj, prejšna termalna pasta je delovala samo do določene obremenitve, zgleda je bla mal "preredka".

TOP ::

Ne preredka lahko preveč suha ali trda.

m0LN4r ::

Ja to so že normalne temperature oz. bolje rečeno, take bi mogle bit že iz škatle na vodi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

OMG!!!!
Menjam termalno pasto na grafični kartici, no name srebrna termalna pasta z coolaboratory liqid ultra: Ta zadeva je FANTASTIČNA, po hitrem testu (5 minut, in mrzla voda) v valley in OC 1150/1520 +0.05v, temperature niso presegle 39 stopinj (prej 51), se pravi 12 stopinj razlike. Ko bo sistem ograt bo razlike cca 10 stopinj, sledi test in opis montaže paste.

Janac ::

zakaj odkrivaš toplo vodo, to je že vse raziskano.

Napajalc ::

Zdej nevem v kakem tonu si napisal, tako da sta dve opciji na voljo.

1.- Jup, mi je jasno, da je nad konkurenco, samo da je pa toliko bolša si pa nisem mislil.
2.- Jup, mamo tudi take da ko si ga zdrkajo si ga zdrkajo za vse.

hojnikb ::

verjetno si mel res zanič pasto, če so take razlike..
#brezpodpisa

gddr85 ::

kdaj pride opis montaže paste?

Napajalc ::

No, lahko na hitro opišem pa bom jutri še enkat zarvn testa, na core pač nanesemo s čopičem kot je na posnetku na uradni strani, potem na vodni blok (v mojem primiru je poniklan) je treba posečt pa po starejši različici montaže z palčko za ušesa pucat, fora je v tem, da se neče zadeva kar zlepa prijeti nikla, in je potrebno natret pasto na vodni blok. Na coru sem pustil malo balasta, na vodnem bloku pa samo toliko da je vidna barva paste. Se pravi trik je da je treba natret zadevo na površino na core in vodni blok/zračni hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

m0LN4r ::

Hjah, take temperature ima moj cpu in grafa na zraku z tovarniško pasto.
Očitno nimaš sreče pa še moraš dodatno delo, dnar, čas in trud vlagat, da znormaliziraš zadevo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

Ah, to mi je v veselje pimpat. Drgač cenovno pa ni tko slabo, nova grafična tazga ranga je 120e+ dražja, tko da je še fore za pimpat :). Pomembno je, da se ve da ni kej šparat pri termalni pasti +/- 5e.

m0LN4r ::

Čudno jst mam na tistem procu -> test zgoraj. Pasto iz HTE za 3€ :) pa je ene 100g velka tuba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

jaz bi pa rad videl še kako fotko, ker raje gledam sliko kot berem surov tekst...brez zamere.

Napajalc ::

Evo Janac eno za dušo prvezat, sem glih danes zamenjal stare ropotule z frišnimi venti:

Napajalc ::

Pumpa + rezervoar tik pred montažo:

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436573 (28646) Napajalc
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611919 (10631) wate
»

Visoke temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645290 (4341) David2

Več podobnih tem