» »

Vprašanje glede lastništva oz. posedovanja fotk

Vprašanje glede lastništva oz. posedovanja fotk

1
2
»

poweroff ::

Po moje je tako kot je rekel Žiga. Jaz sem v mislih preigraval še možnost, da bi soglasje naknadno umaknila in ga ptem pogojevala s tem, da vidiš slike. Glede osebnih podatkov ga teoretično celo lahko umakneš (čeprav bi bilo to lahko kar zapleteno), če pa na sliki nisi prepoznavna, pa to odpade.
sudo poweroff

Pithlit ::

Kot zanimivost (sem na telefonu praktično celo dopoldne): nočejo mi dat kopij soglasij.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Kot zanimivost (sem na telefonu praktično celo dopoldne): nočejo mi dat kopij soglasij.


Poden.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

E, potem jim pa nisi dala soglasja, ane? Naj dokažejo, da je bilo soglasje dano. >:D
sudo poweroff

Mehmed ::

Ok, ce sem prav sledil pred tabo skrivajo slike in soglasje, brez pravega razloga, zgolj nek izgovor.
Obenem imajo se slike, ki jih ne potrebujejo, od tebe pa pricakujejo, da jim zaupas na lepo besedo kako ne bo problemov.

Ja, mislim da je cajt, da preklices ta soglasje. Vseeno kok dobre namene si imela, druga stran je prevec neresna.

Pithlit ::

Mehmed je izjavil:

Ja, mislim da je cajt, da preklices ta soglasje. Vseeno kok dobre namene si imela, druga stran je prevec neresna.

Preklicat soglasje bo malo težko, se mi zdi.

Je pa res da je mojih slik precej. Tudi iz drugih ustanov. In do sedaj še nisem naletela na takšne ovire. Trenutno sicer kaže na to da bom kopijo soglasja sicer dobila (baje moram še neko izjavo podat - ne vem ne zakaj, ne kakšno... bomo videli).
Life is as complicated as we make it...

poweroff ::

Preklicat soglasje nikakor ni samoumevno, čeprav načeloma naj bi bila to tvoja pravica. Sploh glede na oni nemški primer, ko je bivša partnerica dosegla izbris golih fotk. Pa v nemški pravni teoriji je razvit koncept information self-determination. Ampak vprašanje je, če hočeš zdaj zadevo gonit do Ustavnega sodišča...

Mimogrede, če ni skrivnost, za kakšen poseg pa gre? Mislim, argument, da se bodo pacienti izogibali posega, ker je videt precej krvav je malo trapast. Nobena operacija ni prijetna in večino operacij narediš zato, ker jih moraš - da se reši življenje ali zdravje. V takem primeru ti je dosti vseeno kako krvavo stvar izgleda.

Razen kakšne lepotne operacije, ki pa niso ne vem kako krvave, poleg tega so na spletu na široko dokumentirane...
sudo poweroff

Pithlit ::

poweroff je izjavil:

če ni skrivnost

Skrivnost ni... ampak ker mi pač ni treba povedat... :P
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

poweroff je izjavil:

Ampak vprašanje je, če hočeš zdaj zadevo gonit do Ustavnega sodišča...

Ne bi bilo prvič.
Life is as complicated as we make it...

marS ::

ma če si ti objekt na slikah ti najmanj pripada to, da ti vse slike pošljejo da si jih ogledaš :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

poweroff ::

Pithlit je izjavil:

Skrivnost ni... ampak ker mi pač ni treba povedat... :P

Saj te noben ne sili. 8-)

Pithlit je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ampak vprašanje je, če hočeš zdaj zadevo gonit do Ustavnega sodišča...

Ne bi bilo prvič.

Well, če boš šla v to, sem (če želiš) zraven. Občasno se rad lotim takih akcij spreminjanja pravnega sistema. V prvi fazi bi seveda morali natančno preučiti pravno ozadje, da vidimo, če so sploh kakšne možnosti za uspeh.
sudo poweroff

Pithlit ::

poweroff je izjavil:

Well, če boš šla v to, sem (če želiš) zraven. Občasno se rad lotim takih akcij spreminjanja pravnega sistema. V prvi fazi bi seveda morali natančno preučiti pravno ozadje, da vidimo, če so sploh kakšne možnosti za uspeh.

Sej po moje bi bilo precej glupo da bi kdorkoli to zadevo fural vse do US... glede na to da je rešitev precej enostavna (jaz podpišem da slike ne bodo šle v javnost (itak mi je to v interesu), oni pa mi dajo kopije). Do sedaj mi še ni ratalo ker sta, najprej država, potem pa še ZZZS, pogruntale da je bolj pametno priznati da obstajajo boljše rešitve kot prerekanje po sodiščih.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

*update* (če koga zanima, seveda)

Torej, zgleda da bom soglasja dobila (moram sicer neko prošnjo napisat... pa niti tega mi ne bi blo treba če bi hotla bit trmasta). Za slike je bilo tudi rečeno da jih bom dobila (sem malo s pravniki zagrozila pa so hitro ploščo obrnili)... seveda pa je to lahko zavlačevalna taktika.
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

Jz sicer razumem bolnico, da ne mora kar talat take slike na okoli po mili volji. NDA-ish dogovor je imo smiselna zadeva. Karkoli že narediš imej vse črno na belem, ker you never know if might kick you in the ass someday.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Pithlit ::

NDA ni problem, nisem zmešana da bom tolk intimne fotke talala okol (še čisto običajnih ne).

Je pa en frend zadnjič pokomentiral: "Ja sej ti jih ne bi... maš pa nebroj drugih ki bi to z veseljem kazal okol!" Tko da... ja, razumem paranojo malo bolj kot sem jo na začetku te teme.

V glavnem, se zadeva rešuje. Pač, na vsake dva tedna... ko imam preglede. Zarad enih kur***** slik se mi pa ne da 200km v eno smer vozit. Pa še boli, sploh po tem ko kirurg vse tko 'lepo' prežoka.
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

Exactly, kot je tvoj frend omenil ja. To niso lih slike z dopusta. In sem prepričan, da bi kdo drugi to z veseljem postal na FB in povzročil kako potencialno mini aferico bolnici, še posebej če bi mrhovinarji z 24ur to dobili v kremplje.

Sem pa imel sorodne izkušnje z drugimi javnimi ustanovami. Potreboval sem neke podatke (mislim, da ortofoto zadeve), ki niso, kolikor je meni znano, omejene. Pa so me hitr začeli spraševat zakaj to rabim, pa od enega do drugega pošiljat.

Me pa zanima ali je kirurg to delal za lastni arhiv ali izobraževalne namene in mu je bolnica zgolj to dovolila, ali je to pod okriljem bolnice?

Pithlit ::

Lastni arhiv in uporabo v morebitnih (izobraževalnih) člankih.

Tako je bilo meni razloženo ko sem dajala soglasje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

vostok_1 ::

Hm ja, jz bi pol rekel, da je to bolj njegova zadeva in bolnica je zgolj to dovolila. Ker bolnica per se, da ne dela člankov IMO. Morda bi zato morala direkt do kirurga. But anyway, praviš, da je rešeno tk da.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodišče Evropske unije: ponovna objava že objavljenih avtorskih del ni dovoljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10427922 (21456) St235
»

Opice ne morejo imeti avtorskih pravic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
14842381 (38141) AndrejO
»

Nemško sodišče dovolilo, da en partner po razhodu od drugega zahteva brisanje intimni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
17756419 (51585) BigWhale
»

Program kot avtorsko delo

Oddelek: Programiranje
184456 (3762) [D]emon
»

Norveški fotograf predstavljal fotografije iz banke posnetkov kot lastne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6417818 (13383) noraguta

Več podobnih tem