» »

nalite gume za ceno novih

nalite gume za ceno novih

12bot34 ::

Ker bolj malo vem o gumah, so me lahko takorekoč nategnili. Pred tremi leti sem kupil gume misleč da so nove. Letos pa ko sem menjal gume, pa sem ugotovil da je letnik gum 2005 in da so gume že zelo stare, tako da niso bile kupljene nove, ampak so bile nalite. Kaj bi pa vi naredili v mojem primeru.
lp

black ice ::

Hitro si se spravil k reševanju problema. Šola za drugič.

12bot34 ::

Kaj ima pa to veze kdaj sem se spravil k reševanju problema. Gume sem kupil pred 3 leti, šele ko sem letos menjal sem opazil, prej pa sploh nisem vedel, da nalite gume obstajajo.

black ice ::

In kaj bi rad sedaj dosegel?

12bot34 ::

Verjetno to ni naredil samo meni, ampak verjetno še drugim.
Zato sprašujem, če je kdo že imel tak problem.

Vesoljc ::

a mas racun?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

12bot34 ::

Trenutno ga še iščem, ampak ga ne najdem. Verjetno ga imam pospravljenega. Vem, da verjetno denarja ne bom dobil nazaj, ampak to verjetno ni samo meni naredil.

radmannsdorf ::

nalite ali stare? če so nalite, kako pa ti več da so letnik 2005? a misliš da bodo posebej zate gor pustili vidno letnico samo zate :)

Heavy ::

Bodi vesel, da nisi ženska. Poznam primere ko so "menjali" svečke pri bencinarju na 10.000 km, menjali ventile pri 1.4 16V Puntotu, pisali menjave filtrov zraka v kabini, čeprav je bil še vedno original gor... ne bi se čudil, če bi kje videl na računo, da so menjali zrak v gumah :D

neon21 ::

Mislim , da je tudi ena opazka pri gumah , da nove imajo takšne gumijaste špice na pnevmatiki , ježeke al kako naj rečem , nalite tega mislim , da nimajo. No vsaj govorilo se je , da se po tem da prepoznat nalito od sveže izdelane gume.

čuhalev ::

Ob strani gume je datum, kdaj je bila guma narejena. Teden in leto. Dvomim, da to pri nalivanju popravijo.

radmannsdorf ::

jakaa, poglej si filmčk zgoraj...
po tvojem potem tud ime proizvajalca in model pustijo? pri nalitih gumah, zunanji del plašča odstranijo. potem pa dajo gor nov sloj gume in ga pritrdijo. to je to.
če je pa OP kupil stare gume, pa ne pomeni da so nalite, ampak so stare.

puda ::

Imaš dve vrsti obnove pnevmatik hladna in topla. Zgoraj na posnetku je prikazana topla obnova ali po domače nalivanje. Pri tej obnovi kupec ne more vedeti kakšna karkasa(stara guma) je bila uporabljena prav tako tudi ne ve koliko je stara razen če je sam prinesel karkaso. Ta obnova se uporablja za tovorne in potniške pnevmatike. Obstaja pa še hladna obnova kjer pa se zbrusi samo krona pnevmatike(tekalna površina) vse ostalo pa ostane, tako da se vidi vse napise doda se samo serijsko številko, logo protektirnice, hitrostni razred ter nosilnost. Ta način se pa uporablja skoraj izključno samo za tovorne pnevmatike. Glavna razlika med postopkoma je pa ta, da se pri topli obnovi profil vtisne na karkaso, pri hladni pa se profil dobi v kolutu že pripravljen in se ga z vulkanizacijo vulkanizira na karkaso. Če vas pa še kaj zanima pa lahko še kej povem bol na podrobno zlasti iz strani hladne obnove.

Blinder ::

Ti kr povej še, verjetno si edini na tem forumu ko ima znanje iz tega področja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

sandmat ::

tudi mene zanima več o postopku - podpiram, da se @puda razgovori :)

puda ::

Tega je tolk da raj vidm da kej konkretno prašate če ne mi bo tipkovnca crknla :D

radmannsdorf ::

pol pa povej če so obnovljene gume boljš kot nalite. jaz sem očitno zamešal. pri obnovljenih se odstrani vse po tekalni površini in ob strani, nove oznake in vse to? pri nalitih pa samo tekalna površina in oznake pri strani ostanejo?

KTr1sk ::

Jaz sicer še nisem imel nalitih gum, ampak nekako nimam zaupanja v njih
http://www.avto.info/Novosti/GTU__ACE_t...
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

puda ::

Kar se tiče nalitih gum za osebna vozila se ti res ne splača če že hočeš pocen pol saj kitajca uzameš. Sam to so ponavad tako majhne dimenzije da je med top pa low znamko 10€ razlike na kos in ne vem če se ti splača reskirat.

Kar se pa tiče tovornih je pa čisto druga pesem in se ekonomično zelo splača.

RejZoR ::

Če daš kaj na varnost tega sranja ne boš dajal na svoj avto. Ko spreminjaš integriteto gume ne moreš nikol vedit kako se bo obnašala in če bo delovala kakor bi morala.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dominuspro ::

12bot34 je izjavil:

Ker bolj malo vem o gumah, so me lahko takorekoč nategnili. Pred tremi leti sem kupil gume misleč da so nove. Letos pa ko sem menjal gume, pa sem ugotovil da je letnik gum 2005 in da so gume že zelo stare, tako da niso bile kupljene nove, ampak so bile nalite. Kaj bi pa vi naredili v mojem primeru.
lp


Bolj je verjetno, da so ti prodali kako staro zalogo. In ni nujno, da so zato gume slabe. Če nisi imel crash testa, so še boljše... Naredil si več km, ker so bile trše :D Osebno sicer ne vzamem starejših od enega leta ;)

perci ::

Nalite gume se daje na tovornjake.

Za osebni avto je pa to nesmiselno.

Spajky ::

Heavy je izjavil:

Bodi vesel, da nisi ženska. Poznam primere ko so "menjali" svečke pri bencinarju na 10.000 km, menjali ventile pri 1.4 16V Puntotu, pisali menjave filtrov zraka v kabini, čeprav je bil še vedno original gor... ne bi se čudil, če bi kje videl na računo, da so menjali zrak v gumah :D
>:D:)).. jest sem naletel zgleda na tako žensko, ki je končno zgubila živce in se je avtiča hotela rešit na vsak način (v stilu nikoli več Fiat-a), ker so jo zgleda "ropali" do nezavesti ... dobil Puntiča za res male pare, pa v bistvu čisto Ok je, ko sem zrihtal malenkosti ;) ...

Kar pa se tiče nalitih gum (obnovljenih), lahko so čisto Ok, če so narejene "zaprav", toda tega povečini ne veš in tudi večinoma niso, zatorej je res bolje/sigurneje za malce več denarja iti na nove!... tudi jest sem enkrat kupil pred leti obnovljene in nisem imel ravno sreče; in sem si rekel, nikoli več obnovljenih ... zadnje čase VEDNO nove (price/quality best buy) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dejan_007 ::

Prodajalec ti lahko do pet let staro gumo prodaja kot novo.

Olórin ::

12bot34 je izjavil:

Ker bolj malo vem o gumah, so me lahko takorekoč nategnili. Pred tremi leti sem kupil gume misleč da so nove. Letos pa ko sem menjal gume, pa sem ugotovil da je letnik gum 2005 in da so gume že zelo stare, tako da niso bile kupljene nove, ampak so bile nalite. Kaj bi pa vi naredili v mojem primeru.
lp


po čem sklepaš da so bile nalite?

http://amzs.si/starost-pnevmatik/defaul...
Časovno opredeljenost skrajnega roka, v katerem se pnevmatike razumejo kot nove (v primeru ustreznega skladiščenja) in se kot taki lahko prodajajo, lahko najdete na primer v uzancah BS AU 50 iz Velike Britanije. Te navajajo, da je pnevmatika lahko stara 6 let, njihovo nacionalno združenje distributerjev avtoplaščev NTDA pa govori o petih letih od dneva proizvodnje.


na kratko: prodajalec je lahko do leta 2011 prodal gumo narejeno leta 2005 in jo oglaševal kot novo.
Ti pa pišeš laži, zavajaš zato da bi povzročil senzacijo, ki to ni.
Prihodnjič se navadi pogledati DOT oznako preden ti gume montira na vozilo in v primeru da ti karkoli ni všeč mu to poveš takoj.


dodatno: si pa moral res izjemno slabe gume kupiti, da jih je imel 5 let v skladišču.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577920 (5959) val46
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15151803 (41602) theBill
»

Obnovljene gume

Oddelek: Loža
459042 (8160) hunter01
»

Ketere letne gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013482 (11853) tengo
»

M+S gume 175/80-16 -kje najceneje?

Oddelek: Loža
114211 (4040) Mr.G.

Več podobnih tem