» »

Utišanje PCja z izolacijo

Utišanje PCja z izolacijo

pizdarija1 ::

Živjo kupujem nov PC in me zanima do kakšne mere se da čimbolj utišati PC in izničiti "sevanje" čuden zrak ki prihaja iz kompa.
Malo sem študiral če bi se dalo uporabit vodno hlajenje in čisto zagraditi PC, da bi naredil neko custom ohišje ki bi bilo čisto izolirano(stiropor, les) da se nebi nič slišalo + da zrak nebi krožil (soba-PC) v tej škatli bi bil zrak skoz isti.
Gre se samo za rešitev zgornjih problemov PC se ne bo navijal.

Zanima me če bi prišlo do pregrevanja, bi zadeva sploh delovala če je prižgana 24/7? A bi 100% odpravil oba problema?
Vsa mnenja so dobrodošla, in približne cene :) hvala!!

dottor ::

https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Kolegu nabavu za Big Tower, pa sem s tem utišal njegov PC + najin server. Zadeva je praktično neslišna pa se na temperaturah ne pozna preveč - pustil sem nepoleplejen luknje za zrak na ohišju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dela ::

Zraka ne boš mogel not zapret. Če boš zaprl večje špranje, bo šel pač malo počasneje pri manjših ven (usb priključki itd.). Hlajenje tudi poslabšaš. Če se tega zraka bojiš, ga je najbolje prisilno (z ventilatorjem) speljat iz sobe. Nekega dobrega razloga za to sicer ne vidim.

Če izbereš tihe komponente (ventilatorji, SSD, napajalnik), ne bo treba ničesar tišat.

Napajalc ::

Za tišanje imaš več varjant, za hlajenje pa nevem kako bi se izšlo z nekim aluminjastim ohišjem + hermetično zaprt. Hladilno rebro bi imel na notranji in zunanji strani ohišja (v enem kosu, in hermetično zadelan za zrak), in bi samo prenešal toploto v sobo brez zraka ki je "onesnažen" z drobovjem računalnika. Pomoje bi šlo.

Alternativa:



Zrak iz sobe na prosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

solatko ::

Delo krepa človeka

pizdarija1 ::

Najboljše bi bilo da bi imel poseben prostor za PC, žal te možnosti nimam. Živim pa v bloku.

@dottor - torej si nalepil samo na zunanjo stran ohišja?

@dela - se zavedam da poslabšam hlajenje, malo me skrbi da bi ga kljub vodnem hlajenju skuhal noter, za špranje bi pa uporabil silikon. Moti me zato ker v tem prostoru tudi spim ne bi bil rad s prižganim PCjem 24/7 najbrž ni lih zdravo :).

@Napajalc - a pri tej sliki kej več napisano? se mi zdi zanimiva varijanta, lahko bi en ventilator iz sobe vlekel zrak v neko izolacijsko ohišje v tem bi bil PC, drugi pa preko te cevi ven s tem da bi naredil večjo luknjo na steni kjer gre klima ven. Pri tem bi lahko uporabil tudi navadno hlajenje?

Tukaj sem našel primer je nekdo naredil zaprto kot si jaz želim. Cena je precej visoka $4k.


Mineral Oil zgleda pa noro, si še malo pogledam.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Zgleda je stvar resna:

PC je v idle tako in tako neslišen, tukaj se pogovarjamo samo še kam z zrakom iz računalnika:
1. Zrak iz sobe na prosto, slaba rešitev, verjetno najcenejša.
2. Vodno hlajenje, hermetično zaprto ohišje, z radjatorjem izven sobe (antifriz), v notranjosti ohišja še en radjator, da bo odvajal toploto ostalih komponent. Oreng rešitev, dražja rešitev.

PC neprestano pod obremenitvijo:
+ kvaliteten neslišen napajalc, večje dimenzije radjatorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

dominuspro ::

Po moje si napačno zastavljaš rešitev. Skušaj se se raje rešiti vira hrupa-ventilatorji in vira tega, čemur ti praviš "sevanje"-gretje komponent. Kakšno konfiguracijo sploh imaš? Zakaj ti dela PC 24h/na dan? Najbrž kaki torrenti, tak ali drugačen server... To boš najbolj poceni in efektivno rešil z napravo, ki bo namenjena samo temu. Mogoče bi bil kak Raspberry Pi za 50EUR z vsemi priteklinami že dovolj.
Če ne potrebuješ nevemkake procesorske in grafične moči pa mogoče lahko zamenjaš komplet PC tudi za kak itx, chromebox, intel NUC...

dominuspro ::

Pa o vodnem raje ne razmišljat. Z njim sem shajal 10 let. Zahteva nekaj vzdrževanja oz. čiščenja. Če daš radiator ven(na zunanjo stran stene bloka), moraš imet vente za zunanjo uporabo. Pametno je dat tudi pumpo ven, zaradi vibracij(hrup). Ko je mraz, ti lahko PC sploh ne zalaufa, pojavi se ti kondenz. Strošek vse te zajebancije je prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Napajalc ()

m0LN4r ::

Kako kišto pa maš to, da maš tko hude probleme z glasnostjo?

Tiho kišto dandanes narediš simple, samo prave komponente morš izbrat. Ni treba zato bunkerja zidat okoli ohišje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spajky ::

PC pokriješ z večjo kartonsko škatlo, ko greš spat + downclockaš (profil delovanja menjaš), če ga rabiš za DL-torrentov ipd. ponoči pa je ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Napajalc ::

Govora je o 24/7 uporabi (temeratura v okolju ne pade kar iz +20 na -5), se pravi kondenz odpade. V zunanjem zraku je ponavadi manj praha, poleg tega en radjator spucat vsake tolk napram komplet PC......nevem no. 220V ventilatorji in pumpa sploh ni noben problem in ne predstavlja kakega extra stroška.

m0LN4r ::

Za večino stvari se lahko naredi pasivna ali semipasivna konfiguracija dandanes za relativno male pare.
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.
Jaz sem imel za torrente 6800K z machotom brez venta in cel komp brez ventov. Le napajalnik je vlekel zrak iz ohišja.
Turbo off in powersafe pa ni šlo čez 40C pa to na 100/100 liniji 24/7
Še diske nisi neki preveč slišal, ker je bil utorent naštiman na nekaj GB rama. cache.
Z kakim šparovnim hladnim procom pa je to itak še bolj simple.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GTX970 ::

Za torrente se uporablja pasivne arm based zadeve.

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.

m0LN4r ::

Zrak iz PCja je pa iz bajte. To kar gre ven, mora tudi not.
Zima je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Raje se skoncentriraj kako prodat hladilnik eskimu.

dominuspro ::

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.


To si pa poenostavil po svoje. Navlaka je čuden zrak in ne vsak zrak :) Čuden pa je lahko samo zato, ker je topel oz. pregret.
Tih pc je pa definitivno povezan z gretjem komponent. Tega more bit malo.

Pa ne mi o 24/7... idealni svet žal ne obstaja. Sploh ne doma, na poceni windows mašini. Razumem, da si z vodnim zadovoljen in ponosen. Tudi jst sem bil. Ampak časi so se spremenili. Najbolj od vsega mi je smešno vodno hlajenje za 100+ eur, ki ga namontiraš v celoti v kišto. Ne pridobiš čisto nič, samo plačaš 2x več denarja, kot stane top zračni hladilnik :D

m0LN4r ::

No saj dokler OP ne pove specse sistema in namen uporabe, je čisto vse streljanje jelenov v koruzi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.


To si pa poenostavil po svoje. Navlaka je čuden zrak in ne vsak zrak :) Čuden pa je lahko samo zato, ker je topel oz. pregret.
Tih pc je pa definitivno povezan z gretjem komponent. Tega more bit malo.

Pa ne mi o 24/7... idealni svet žal ne obstaja. Sploh ne doma, na poceni windows mašini. Razumem, da si z vodnim zadovoljen in ponosen. Tudi jst sem bil. Ampak časi so se spremenili. Najbolj od vsega mi je smešno vodno hlajenje za 100+ eur, ki ga namontiraš v celoti v kišto. Ne pridobiš čisto nič, samo plačaš 2x več denarja, kot stane top zračni hladilnik :D


Tiho ker si zelo mlad uporabnik vodnega hlajena, 10 let? noob, če nisi v teh 10 letih prišparal vsaj 3x vrednosti vodnega hlajenje res nekaj narobe delaš, ali kupuješ najcenejše grafične z najslabšim hlajenjem? kupuješ najcenejše prcesorje iz top sreije in jih naviješ na moč najzmoglivejših?. 15 let nazaj ni bilo heat pipov, imam isto vodno hlajenje kot takrat, zdej pa mi razloži kako se to ne splača? Si predstavljaš koliko zmoglijivih hladilnikov bi mogu zamenjaz skozi 15 let dobo? Ne govori o stvareh ki jim nisi dorastel.

dominuspro ::

Napajalc je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.


To si pa poenostavil po svoje. Navlaka je čuden zrak in ne vsak zrak :) Čuden pa je lahko samo zato, ker je topel oz. pregret.
Tih pc je pa definitivno povezan z gretjem komponent. Tega more bit malo.

Pa ne mi o 24/7... idealni svet žal ne obstaja. Sploh ne doma, na poceni windows mašini. Razumem, da si z vodnim zadovoljen in ponosen. Tudi jst sem bil. Ampak časi so se spremenili. Najbolj od vsega mi je smešno vodno hlajenje za 100+ eur, ki ga namontiraš v celoti v kišto. Ne pridobiš čisto nič, samo plačaš 2x več denarja, kot stane top zračni hladilnik :D


Tiho ker si zelo mlad uporabnik vodnega hlajena, 10 let? noob, če nisi v teh 10 letih prišparal vsaj 3x vrednosti vodnega hlajenje res nekaj narobe delaš, ali kupuješ najcenejše grafične z najslabšim hlajenjem? kupuješ najcenejše prcesorje iz top sreije in jih naviješ na moč najzmoglivejših?. 15 let nazaj ni bilo heat pipov, imam isto vodno hlajenje kot takrat, zdej pa mi razloži kako se to ne splača? Si predstavljaš koliko zmoglijivih hladilnikov bi mogu zamenjaz skozi 15 let dobo? Ne govori o stvareh ki jim nisi dorastel.


Nisem več uporabnik, samo imetnik kupa krame, ki bi jo moral dat na bolho. CPU blok(EK supreme) ne paše več na 115x, VGA na nobeno spodobno grafo ne in NB je useless, ker samo zavira pretok. Začelo se je kot hobi, s komponentami za malo denarja ali zastonj. 2 bakrena radiatorja od fiat pande za začetek... To, da se z vodnim prišpara je izmišljotina. Komponente kvalitetnega vodnega so predrage, da bi prišparal. Vodno je še vedno za 2 segmenta ljudi. Tiste, ki imajo preveč denarja(in časa) in tiste, ki jim je to hobi. Meni ni več. In prav si ugotovil-Heatpipe danes obstaja in to za ceno vodnega bloka za CPU. Kje je še vse ostalo...

m0LN4r ::

Sonic tower? Letnica in cena.
Vodno, letnica in cena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.


To si pa poenostavil po svoje. Navlaka je čuden zrak in ne vsak zrak :) Čuden pa je lahko samo zato, ker je topel oz. pregret.
Tih pc je pa definitivno povezan z gretjem komponent. Tega more bit malo.

Pa ne mi o 24/7... idealni svet žal ne obstaja. Sploh ne doma, na poceni windows mašini. Razumem, da si z vodnim zadovoljen in ponosen. Tudi jst sem bil. Ampak časi so se spremenili. Najbolj od vsega mi je smešno vodno hlajenje za 100+ eur, ki ga namontiraš v celoti v kišto. Ne pridobiš čisto nič, samo plačaš 2x več denarja, kot stane top zračni hladilnik :D


Tiho ker si zelo mlad uporabnik vodnega hlajena, 10 let? noob, če nisi v teh 10 letih prišparal vsaj 3x vrednosti vodnega hlajenje res nekaj narobe delaš, ali kupuješ najcenejše grafične z najslabšim hlajenjem? kupuješ najcenejše prcesorje iz top sreije in jih naviješ na moč najzmoglivejših?. 15 let nazaj ni bilo heat pipov, imam isto vodno hlajenje kot takrat, zdej pa mi razloži kako se to ne splača? Si predstavljaš koliko zmoglijivih hladilnikov bi mogu zamenjaz skozi 15 let dobo? Ne govori o stvareh ki jim nisi dorastel.


Nisem več uporabnik, samo imetnik kupa krame, ki bi jo moral dat na bolho. CPU blok(EK supreme) ne paše več na 115x, VGA na nobeno spodobno grafo ne in NB je useless, ker samo zavira pretok. Začelo se je kot hobi, s komponentami za malo denarja ali zastonj. 2 bakrena radiatorja od fiat pande za začetek... To, da se z vodnim prišpara je izmišljotina. Komponente kvalitetnega vodnega so predrage, da bi prišparal. Vodno je še vedno za 2 segmenta ljudi. Tiste, ki imajo preveč denarja(in časa) in tiste, ki jim je to hobi. Meni ni več. In prav si ugotovil-Heatpipe danes obstaja in to za ceno vodnega bloka za CPU. Kje je še vse ostalo...


Nevem kak hobi ti je to da vsake par let porabiš nekaj ur za seštimat nov PC. Osebno si rade voljem uzamem nekaj časa za seštimat PC/hlajenje namesto igrat mojo najlubšo igro.
Drgač ti pa verjamem da si neiznajdliv pri modificiranju univerzalnih vodnih blokov za novo podnožje/grafično kartico.

dominuspro ::

Napajalc je izjavil:


Nevem kak hobi ti je to da vsake par let porabiš nekaj ur za seštimat nov PC. Osebno si rade voljem uzamem nekaj časa za seštimat PC/hlajenje namesto igrat mojo najlubšo igro.
Drgač ti pa verjamem da si neiznajdliv pri modificiranju univerzalnih vodnih blokov za novo podnožje/grafično kartico.


Sej čisto potrjuješ mojo trditev nekaj postov nazaj:
Vodno je še vedno za 2 segmenta ljudi. Tiste, ki imajo preveč denarja(in časa) in tiste, ki jim je to hobi.

Preveč maš denarja, ker menjuješ pc na 2 leti. Preveč cajta, ker igraš igrice. In rad se s tem ukvarjaš. To je to. Mene je pač minilo, ne rabiš se za to jezit.

dela ::

pizdarija1 je izjavil:


@dela - se zavedam da poslabšam hlajenje, malo me skrbi da bi ga kljub vodnem hlajenju skuhal noter, za špranje bi pa uporabil silikon. Moti me zato ker v tem prostoru tudi spim ne bi bil rad s prižganim PCjem 24/7 najbrž ni lih zdravo :).


In kaj boš s silikonom? Zalil usb in druge priključke? Ker če ne boš, bo zrak tam ven šel, če ga ne boš prisilno pumpal iz sobe.

Jaz ti priporočam, da pozabiš na to "sevanje", o kterem ti je flancala babica ali kdo ve kdo, računalnik ni jedrski reaktor. Zrak, ki pride ven, je navaden segret zrak, neke blazne kemijske reakcije se ne dogajajo notri. Drgač bi ja folk hodil med serverji z maskami kot v rudniku. Luftaj redno, pa bo.

m0LN4r ::

Al pa crknjeno miš naj da ven iz sistema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Če spihaš ven prah, tudi ni vonja po zažganih smeteh.>:D
Delo krepa človeka

Napajalc ::

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:


Nevem kak hobi ti je to da vsake par let porabiš nekaj ur za seštimat nov PC. Osebno si rade voljem uzamem nekaj časa za seštimat PC/hlajenje namesto igrat mojo najlubšo igro.
Drgač ti pa verjamem da si neiznajdliv pri modificiranju univerzalnih vodnih blokov za novo podnožje/grafično kartico.


Sej čisto potrjuješ mojo trditev nekaj postov nazaj:
Vodno je še vedno za 2 segmenta ljudi. Tiste, ki imajo preveč denarja(in časa) in tiste, ki jim je to hobi.

Preveč maš denarja, ker menjuješ pc na 2 leti. Preveč cajta, ker igraš igrice. In rad se s tem ukvarjaš. To je to. Mene je pač minilo, ne rabiš se za to jezit.


No pa tko naredi: 10 let staro vodno hlajenje ne prodajej, počakaj da bojo i5 2500k oz i7 2700k 100e, počakaj da pade cena r9 290 refernčna na 150e in to nabavi, to se bo zgodilo v doberm pol leta, se pravi imaš za dobrih 300e in starim vodnim vrhunski PC. Taka moč se danes trži po ~1k e.

dominuspro ::

Napajalc je izjavil:


No pa tko naredi: 10 let staro vodno hlajenje ne prodajej, počakaj da bojo i5 2500k oz i7 2700k 100e, počakaj da pade cena r9 290 refernčna na 150e in to nabavi, to se bo zgodilo v doberm pol leta, se pravi imaš za dobrih 300e in starim vodnim vrhunski PC. Taka moč se danes trži po ~1k e.


Že imam Xeona, ninja 3 hladilnik in 750ti. Z vodnim se ne mislim več zezat, ker je ta konfiguracija tiha in brez hude obremenitve tudi neslišna(venti se čisto ustavijo). Moje vodno ni bilo nikoli tako tiho. Pumpa btw vibrira(ene bolj ene manj...), ok impelerja pač nisem menjal nikoli... 3x12cm venti na radiatorju tudi niso bili nikoli čisto neslišni. Lahko jih daš na 5 ali 7 V ampak pol ne hladi dovolj. Hočem povedat, da nisi nič na boljšem, kar se tiče tišine. Toploto je treba odvajat iz radiatorja z zrakom v obeh primerih, s tem, da ti vodo greje še pumpa s svojimi 20W(na pamet). Danes pač tega ne potrebujem več in tudi ni smotrno. Računalnikov ne menjujem več tako pogosto in ta heatpipe hladilnik za 30EUR bo odlično služil tudi čez 5 let, ko bi znal menjat.

Napajalc ::

No pač si se odloču za take komponente, če bi se odločal z mislimi da boš vodno hlajenje uporabljal bi pa za isti denar dobil precej več, namesto xenon bi verjetno uzel enga i7 3770k ki sem ga zadnič vidu za 200e, za grafično kartico bi se verjetno odloču r9 290 referenčno...itd. No kakor že, posplošvat tega ne gre, se pa definitivno da veliko prišparat z iznajdljivostjo in vodnim hlajenjem.

M-XXXX ::

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:


No pa tko naredi: 10 let staro vodno hlajenje ne prodajej, počakaj da bojo i5 2500k oz i7 2700k 100e, počakaj da pade cena r9 290 refernčna na 150e in to nabavi, to se bo zgodilo v doberm pol leta, se pravi imaš za dobrih 300e in starim vodnim vrhunski PC. Taka moč se danes trži po ~1k e.


Že imam Xeona, ninja 3 hladilnik in 750ti. Z vodnim se ne mislim več zezat, ker je ta konfiguracija tiha in brez hude obremenitve tudi neslišna(venti se čisto ustavijo). Moje vodno ni bilo nikoli tako tiho. Pumpa btw vibrira(ene bolj ene manj...), ok impelerja pač nisem menjal nikoli... 3x12cm venti na radiatorju tudi niso bili nikoli čisto neslišni. Lahko jih daš na 5 ali 7 V ampak pol ne hladi dovolj. Hočem povedat, da nisi nič na boljšem, kar se tiče tišine. Toploto je treba odvajat iz radiatorja z zrakom v obeh primerih, s tem, da ti vodo greje še pumpa s svojimi 20W(na pamet). Danes pač tega ne potrebujem več in tudi ni smotrno. Računalnikov ne menjujem več tako pogosto in ta heatpipe hladilnik za 30EUR bo odlično služil tudi čez 5 let, ko bi znal menjat.

Pumpe se ne slisi. Zdaj ce jo mas ob ohisje naslonjeno pa ti trese pa tvoja krivda da jo ne prestavis/podlozis. 5s dela.
in ce en 360 radiator z tremi venti na 5V hladi proceaor s 150W+, 2x 250W grafe ter matično... je pa tud trapatija. In ja seveda hladi :)

Janac ::

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z
Definitivno manj, kot pa se zajebavat z vso to nepotrebno navlako v bajti.


V našem primiru je navlaka zrak iz PC v bivalen prostor, to rešujemo, za klasično neslišno hlajenje vsi vemo.


To si pa poenostavil po svoje. Navlaka je čuden zrak in ne vsak zrak :) Čuden pa je lahko samo zato, ker je topel oz. pregret.
Tih pc je pa definitivno povezan z gretjem komponent. Tega more bit malo.

Pa ne mi o 24/7... idealni svet žal ne obstaja. Sploh ne doma, na poceni windows mašini. Razumem, da si z vodnim zadovoljen in ponosen. Tudi jst sem bil. Ampak časi so se spremenili. Najbolj od vsega mi je smešno vodno hlajenje za 100+ eur, ki ga namontiraš v celoti v kišto. Ne pridobiš čisto nič, samo plačaš 2x več denarja, kot stane top zračni hladilnik :D


Tiho ker si zelo mlad uporabnik vodnega hlajena, 10 let? noob, če nisi v teh 10 letih prišparal vsaj 3x vrednosti vodnega hlajenje res nekaj narobe delaš, ali kupuješ najcenejše grafične z najslabšim hlajenjem? kupuješ najcenejše prcesorje iz top sreije in jih naviješ na moč najzmoglivejših?. 15 let nazaj ni bilo heat pipov, imam isto vodno hlajenje kot takrat, zdej pa mi razloži kako se to ne splača? Si predstavljaš koliko zmoglijivih hladilnikov bi mogu zamenjaz skozi 15 let dobo? Ne govori o stvareh ki jim nisi dorastel.


Nisem več uporabnik, samo imetnik kupa krame, ki bi jo moral dat na bolho. CPU blok(EK supreme) ne paše več na 115x, VGA na nobeno spodobno grafo ne in NB je useless, ker samo zavira pretok. Začelo se je kot hobi, s komponentami za malo denarja ali zastonj. 2 bakrena radiatorja od fiat pande za začetek... To, da se z vodnim prišpara je izmišljotina. Komponente kvalitetnega vodnega so predrage, da bi prišparal. Vodno je še vedno za 2 segmenta ljudi. Tiste, ki imajo preveč denarja(in časa) in tiste, ki jim je to hobi. Meni ni več. In prav si ugotovil-Heatpipe danes obstaja in to za ceno vodnega bloka za CPU. Kje je še vse ostalo...



Sem imel stari VGA blok iz leta 2006, potem sem pa zamenjal za full-cover blok in SE TEMPERATURE NISO SPREMENILE.

Ne paše? A ti vse kupuješ ready to use?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322248 (9457) Raptor F16
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473458 (2896) cebelar123
»

Temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
382625 (2170) ST-777
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153704 (36814) Dr_M
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811179 (10295) Janac

Več podobnih tem