» »

pregrevanje

pregrevanje

stewo ::

Živijo!

Imam težavo z svojim prenosnikom, model Toshiba Satellite. Začel se je nenormalno pregrevati. V task managerju sem preverila in mi ves čas nad 90% procesorja kuri service (32bit). Ko to ustavim, se tudi pregrevanje konča. Morda kdo ve kaj je to, oz za kako vrsto napako gre?. Sicer računalnik dela normalno kljub pretirani uporabi procesorja in povišani temperaturi. Prilagam podatke:

Windowse sem tudi update-la, če bi kaj pomagalo pa ni.:(

Hvala za kakršnokoli pomoč!

Stella

Hayabusa ::

Daj screen iz task managerja.

hojnikb ::

virus ti nagaja :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Misliš bitcoin miner.
Saj zato bi rad videl screen tm-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

stewo ::

hojnikb ::

virus :)
#brezpodpisa

stewo ::

ah kurc :( kaj pa zj sformatiram komp? se je ta virus potem prenesu tud na sub klučke slučajno potlej?

hojnikb ::

kdo bi vedu .. :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

krepki ::

Si bom sposodil temo.

In sicer kolegu se je že lep čas pregreval prenosnik Acer,danes pa se mu je ugasnil po ponovnem zagonu se windows ne vzpostavi več.
Lahko se pride v bios to je pa tudi vse,ugotovil sem da mu sploh ni delal ventilator za hlajenje.

Poskusil sem z formatom vendar tudi to ne gre.začne bootat z ključka,lahko še izbereš jezik tipkovnice in tu se ustavi.
Kaj bi lahko bilo narobe ali je šla plata,disk ali kaj.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

hojnikb ::

bo treba hlajenje prej uredit, predn se karkoli druga dela..
#brezpodpisa

krepki ::

To že ampak če ne gre formatirat potem je še kaj drugega v okvari.

hojnikb ::

verjetno pri inštalaciji doseže kritično temparaturo in zmrzne..
#brezpodpisa

krepki ::

Saj ne zmrzne ko dam instal napiše Setup in starting in grogec se vrti v nedogled.

hojnikb ::

porihtaj hlajenje in potem se ukvarjaj naprej. laptop z fuč ventom nebo dolg delal..
#brezpodpisa

krepki ::

Mah bo ga treba na sevis dat,ker pri tem acerju je treba vse razšraufat da prideš do ventilatorja.
Acer Aspire 7741G

solatko ::

Disk mu je pregrevanje pokvarilo ali pa v bios-u nimaš pravilno nastavljen način delovanja diska in ti instalacija ne najde naprave na katero bi instaliralo sistem.
Poišči človeka, ki zna to uštimat, če tebi ne gre.
V najslabšem primeru je disk kaput.

Tutorial za razšraufat imaš na you tube-u, daj model in repair, pa boš dobil filmčke s postopkom. Bolje kot service manual.
Delo krepa človeka

krepki ::

Bios sem nastavil na privzete nastavitve,sem pa zdajle disk ostranil in je instalacija stekla naprej tako da bo verjetno disk.
Sem gledal na Youtube sam kaj če je pa kaj na plati in ventilator ne dobi napajanja.

krepki ::

Kot smo rekli je šel disk in ventilator,sem vstavil drug disk iz mojega prenosnika in so se windowsi takoj zagnali,oba prenosnika sta Acer le različna modela.

jedateruk ::

Dovolite, da še jaz vprašam tukaj nekaj o pregrevanju.
Vem,da obstaja kup programov, ki menda kažejo temperature matične plošče, procesorja in še česa, me pa zanima, če obstaja kaj za win xp, da bi me obvestilo (minimiralo vsa okna, tudi fullscreen igre), ko je temperatura previsoka?

jedateruk ::

Moderatorji, brišite to dvoje moje, sem že našel, kar sem iskal.

kratos ::

Da ne odpiram nove teme, je tole zdravo za laptopa ?



Tole tempereturo mi nabija v špilu FTL, nekako imam filing da 95 stopinj ni ravno idealno za prenosnika :P

GALINTECH ::

nikakor ni zdravo
http://galintech.si/

BorutK-73 ::

Tudi 85C minimum ni OK za komponente. Bo treba odpret in spihat prah ven in novo termalno pasto za CPU.

kratos ::

No, program sem odprl ko sem bil še v igri, takih temperatur vsekakor ni konstantno, recimo ob navadnem delu (internet, glasba, dokumenti,...) je temperatura cca. 50-60 stopinj:


Torej, je zelo slabo za sistem če mi komponente segreje na 90 stopinj ? Sicer predvidevam da mi bo ob limitu ugasnilo računalnik da prepreči poškodbe, vendar kako škodljiva je taka temperatura dejansko?

mimogrede, a ve kdo kako se kaj obnese možnost odpraševanja? Imam to možnost na laptopu in ko vklopim mi ventilatorji vsake cca. 2 sekunde na polno vrtijo. Je to bolj tako-tako ali se na ta način dejansko da odprašit sistem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

chucki ::

Ne. Treba odpreti in očistit s kompresorjem ter sveža kvalitetna pasta ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

kratos ::

No, po dobrem letu močno dvomim da je potrebna menjava paste ali pač?

Kako je glede garancije ter odpiranja laptopa, se izniči? ker nevem če imam eno ali dvoletno dobo garancije.

MasterTade ::

kratos je izjavil:

No, po dobrem letu močno dvomim da je potrebna menjava paste ali pač?

Kako je glede garancije ter odpiranja laptopa, se izniči? ker nevem če imam eno ali dvoletno dobo garancije.


Če se vidi, da si odpiral laptop na garancijo lahk kar pozabiš...Glede na to da imam tud jaz Toshiba Satellite imaš pomoje enoletno garancijo...Kar se tiče termalne paste je jaz nisem menjal po več kot dveh letih uporabe ampak malo razmišljam o tem..Ob igranju iger se tudi meni včasih pregreje v teh vročih dneh in enkrat sem ga že s kompresorjem razpihal kar tako skoz reže na spodnji strani laptopa in ob strani in predlagam, da probaš to preden se spraviš odpirat prenosnik :D

BorutK-73 ::

Če boš spihal z kompresorjem, blokiraj ventilator da se ne bo vrtel med pihanjem!

s6c-gEL ::

kratos
Model prenosnika ?

kratos ::

Lenovo z580

stewo ::

Živjo!

Malo gledam po internetu glede pregravnj leptopov in sem naletela na tale amaterski video (2:30)

Spodaj je kar nekja komentarjev, da to dejansko deluje. Sama sem tudi poskusila, mogoče je šlo res za par stopinj dol. Mogoče kdo ve zakaj? Kaj ima veze ta papir in ali je sploh priporočljivo to naredit?

Pa še eno vprašanje uzpot. termalna pasta MX-2 je vredu? Če ne katero mi priporočate, če že menjam, da bo kvalitetna..

Hvala vam!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stewo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska SD kartica primarna velikost ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201771 (1369) kratos
»

Klikanje ob vklopu laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
11970 (738) kratos
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386947 (5949) MasterTade
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011494 (10490) pobalinka2
»

laptop in hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172298 (1871) glistovje

Več podobnih tem