» »

Ali zračno hlajenje umira?

Ali zračno hlajenje umira?

1 2
3
4

Glugy ::

Kolikor gledam vsaj po ogledanem na youtubu sodeč ne umira. Pri vodnemu hlajenju je več dela z vzdrževanjem; no pri zaprtemu tipu mogoče malo manj ampak nič ni večno. Jz osebno bolj zaupam zračnemu hladilniku ki je ravno tako učinkovit če kupš pravega.

Jst ::

Glugy: Jaz tudi bolj zaupam zračnim hlajenjem. Če so vodna kakšne čudne firme in/ali iz Kitajske, potem tega nobenemu ne bi priporočal.


---

>Kako imaš limitiranje sicer ne vem,

Asus QFan prvo stestira vse ventilatorje, kakšen razpon imajo in potem glede tega lahko nastaviš minimum. Pri Noctua 120x120 je bilo od 1100 do 3000 (originalno Noctua "nekaj" 1300 RPM Redux silent fan, ki naj bi delala pri 1300 RPM, ampak se je lepo vrtela pri 700 in 3000 RPM. To je bil en test, tega venta nima več v ohišju.)


---

V bistvu mi ni vseskupaj tako nujno, ker itak ne slišim nič. Gre se bolj za čudne informacije, ki sem jih dobil od proizvajalca (na spletni strani), specifikacij ventov, in čudnega ASUS BIOSa. (Pa sem se pred leti zaklel, da ne bom nikoli več kupil ASUS plate... jaooo, jaz in "novoletne" obljube...)

Anyway, trenutno sem zadovoljen z vsem. Wheel stand in sedež sta super. Okoli monitorji in ko zaženem ACC je feeling ... NOR!!!! Razmišljam, da bi kupil še "Zvočno kartico", ker tole na matični, ima preveč interferenc. Če dam AMP na skoraj polovico, se sliši iz zvočnikov čuden zvok ko premikam miško!!! Zunanji DAC nujen, če je za to nujna še PCIe Zvočna, ne vem, nise se nič poglobil v zvočne zadnjih 10 let...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pegasus ::

Jst je izjavil:

25 dBa - To vi slišite?
Slišim vibro na telefonu soseda nad mano. Slišim A330 na FL360 60km stran, ob zaprtih oknih stanovanja. Slišim coil whine na približno vseh elektronskih napravah okrog mene. Ventilator je slišen že zato, ker meša zrak. Če je res vrhunsko zasnovan, je slabo slišen le prvih nekaj tednov, ko pa se na njem sčasoma nabere kak prah, postaja tok zraka vedno manj laminaren in posledično vedno glasnejši. Pa da znucanih ležajev niti ne omenjam.

Mr.B ::

Jst je izjavil:

Glugy: Jaz tudi bolj zaupam zračnim hlajenjem. Če so vodna kakšne čudne firme in/ali iz Kitajske, potem tega nobenemu ne bi priporočal.


---

>Kako imaš limitiranje sicer ne vem,

Asus QFan prvo stestira vse ventilatorje, kakšen razpon imajo in potem glede tega lahko nastaviš minimum. Pri Noctua 120x120 je bilo od 1100 do 3000 (originalno Noctua "nekaj" 1300 RPM Redux silent fan, ki naj bi delala pri 1300 RPM, ampak se je lepo vrtela pri 700 in 3000 RPM. To je bil en test, tega venta nima več v ohišju.)


---

V bistvu mi ni vseskupaj tako nujno, ker itak ne slišim nič. Gre se bolj za čudne informacije, ki sem jih dobil od proizvajalca (na spletni strani), specifikacij ventov, in čudnega ASUS BIOSa. (Pa sem se pred leti zaklel, da ne bom nikoli več kupil ASUS plate... jaooo, jaz in "novoletne" obljube...)

Anyway, trenutno sem zadovoljen z vsem. Wheel stand in sedež sta super. Okoli monitorji in ko zaženem ACC je feeling ... NOR!!!! Razmišljam, da bi kupil še "Zvočno kartico", ker tole na matični, ima preveč interferenc. Če dam AMP na skoraj polovico, se sliši iz zvočnikov čuden zvok ko premikam miško!!! Zunanji DAC nujen, če je za to nujna še PCIe Zvočna, ne vem, nise se nič poglobil v zvočne zadnjih 10 let...

Obstaja razlog zakaj testirajo na 250W + setupih. Navaden uporabnik ki kupi r5 3600 ce tudi gs navije, bo laufal zracno na max 1200 obratih na manj kot 50€ hladilniku... to velja tudi za r7 3700. In tudi tega lahko gonis na 50€ hladilniku in to zracnem.

Tako da me res zanima koliko je kupcev ki vodno DEJANSKO rabijo, in ne zato ker bodo dali posnetek na FB.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jst ::

Mene ne gane posnetek na katerikoli sharing spletni strani.

AIO, sploh Arctic 280, ki je ravno izšel, za katerega sem dal DROBIŽ in dela bolje od večine 360 AIO vodnih, dela tišje in 3700X zagotavlja večji boost clock (za tistih par procentov). Ampak najboljši usecase za mene je 2x F140 intake in ta radiator zgoraj v ohišju za izvoz zraka. CPU je hladen, AIO vodno ima samo en priklop brez RGB osvetljave, tako da se kablov ne vidi, čeprav e ne zanima, kako izgleda notranjost ohišja.

Vsi Arctic venti, od tistih, ki jih dobiš zraven vodnega, do F14 (se mi zdi, da so isti), v NZXT ohišju delajo perfektno. Brez "Front Mesh", je dovolj ob strani ene 3cm luknjanega placa.

Če bi še grafo lahko enostavno hladil, potem bi bil no brainer - glede na to, da sem dal za volan (samo base) 1400EUR).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

Jst je izjavil:

Mene ne gane posnetek na katerikoli sharing spletni strani.

AIO, sploh Arctic 280, ki je ravno izšel, za katerega sem dal DROBIŽ in dela bolje od večine 360 AIO vodnih, dela tišje in 3700X zagotavlja večji boost clock (za tistih par procentov). Ampak najboljši usecase za mene je 2x F140 intake in ta radiator zgoraj v ohišju za izvoz zraka. CPU je hladen, AIO vodno ima samo en priklop brez RGB osvetljave, tako da se kablov ne vidi, čeprav e ne zanima, kako izgleda notranjost ohišja.

Vsi Arctic venti, od tistih, ki jih dobiš zraven vodnega, do F14 (se mi zdi, da so isti), v NZXT ohišju delajo perfektno. Brez "Front Mesh", je dovolj ob strani ene 3cm luknjanega placa.

Če bi še grafo lahko enostavno hladil, potem bi bil no brainer - glede na to, da sem dal za volan (samo base) 1400EUR).

Ti pomagam
Tvoj hladilnik hladi do 250W
Pumpa se vrti do 2000 obratov.
40 mm vrm fan ki je fiksiran zraven se vrti do 3000 obratov .

ko odmislis vse ostale skabosti kot piskanje pumpe, mehurcki v zanki prides do tegale hladilnika za 23€

Da zracni hladilnik za 23€ ima definiran tdp 200W.
Da 200W zracnega hlajenja za 23 € , kjer se ventilator vrti od 200 do 1800 obratov in je EDEN, da samo eden ti imas pa dva.
Kaj ganjas intla all core na 5.w GHz da rabis vodno ? Ker ce ne sta samo dve opciji :
1. si FB intuzijast, ki objavlas slikice PC-ja namesto avta
2. Si zaposlen in dobavitelj za doticno znamko.

Se link do hladilnika , ki ni ravno kitajska znamka ... https://www.mindfactory.de/product_info...

Da zaradi takih kot ti, danes ne mores dobiti normalne rame brz blink blink ledic, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Tiste motnje z misko se nebi smele dogajat na novih platah, imas zadaj vklopljeno ali spredaj?

Ja clovek dostikrat pozabi, da je vcasih manj ventilatorjev skrivnost do tisine. Jaz sem sistem nekoc minimaliziral na en ventilator, ce ne upostevam graficne je delalo brez problema.

Tist majhen ventilator zraven pumpe bo prva stvar, kjer bo sel lezaj in potem bo zadeva cvilila.

Vodna hlajenja so kul dokler pumpa ni stara 2 leti naprimer, po tistem se pa ze navadis da postaja vedno mal glasnejsa.
Pri Towerju tega straha ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

>Da zaradi takih kot ti, danes ne mores dobiti normalne rame brz blink blink ledic, itd...

V NZXT ohišju sem ugasnil in odstranil LED osvetljavo. RAMe bi lahko kupil z osvetljavo za par EUR več (mogoče samo 2-3 EUR več), pa sem raje brez. Grafo pa moram razstaviti in odštekati osvetljavo in gre "going dark".

Arctic vodno je brez osvetljave in ravno zaradi tega ije bil všeč. Zakaj sem ga kupil? Ker mi ga je kolega ponujal za 80EUR decebra in je vseskupaj tišje od originalnega AMD Wraith hladilnika.


---

>Tiste motnje z misko se nebi smele dogajat na novih platah, imas zadaj vklopljeno ali spredaj?

No, to je pa problem, ki se dogaja z high end GPU kartai, ki ustvarjajo veliko EMI interference. Na youtubu je kar nekaj takšnih videov in sam zase nisem to ugotovil, dokler se nisem poglobil v problem. Nvidia RTX 2070 je pa sploh znana po OGROMNI EMI interferenci. Kar opažam tudi sam. Samo moraš imeti dobre slušalke; na njih ne se pisati "GAMER" ali "SURROUND" kaj podobno neumnega. Zvočnike imam pa (stereo) Jamo za katere sem dal 200.000 SIT. In 60.000 SIT NAD ojačevalec. Še vedno delajo perfektno, samo je odvisno od sobe v kateri so. Od nakupa sem se večkrat selil in prejšnjo stanovanje in soba je bila obupna za akustično sliko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

V glavnem ni potrebno potrjevati, kar ze vemo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mailer ::

Vsi zmogljivi zračni hladilniki so za današnje sisteme gromozanski. Če samo pogledaš zadnjega od Corsaira. Sam laufam low profile scytha, ker mi drug v trenutno ohišje ne paše. nenavitega 3770k hladi v redu trenutno procesor na 41 stopinj in 600 obratov ventilator (prav tako low profile) pri le 10% obremenitvi. Ni ravno dobra primerjava, bi ga moral obremenit za par minut na 100%, da bi sploh videl dejansko zmogljivost. Po parih letih vsi ventilatorji postanejo glasnejši, vodna pumpa ni izjema in v nobenem primeru ne izstopa po glasnosti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

neocodexx ::

Odgovor OP: absolutno ne.

Zračno bo vedno ostalo mainstream ker je veliko bolj preprosto in zanesljivo. Dejstvo. Vodno ne primaša dovolj izboljšav za navadnega uporabnika, da bi bilo toliko smiselno, da bi to postal nek de facto način za množice.

V določenih primerih pa je zračno še vedno tišje. Dark Rock Pro 3/4, z navitim Ryzen cpuje do kolikor je še stabilen, on mormalni rabi nikoli ne gre čez 45 stopinj, z ventilatorji fiksno na minimum. Ga ne slišiš. Kaj mi bo tu vodmo hlajenje lepo prosim? Če bi, bi samo zaradi izgleda. Funkcionalno pa je Dark Rock tišji in zaneslivejši na dolgi rok - in predvsem cenejši.

Edino področje kjer bi pa res bilo dobro imeti vodno, je na gpuju. Lastniki 1080 Ti in podobnih kartic že dobro vemo zakaj :) za cpu pa brez veze, vsaj na mojem no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

TOP ::

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.

Mr.B ::

TOP je izjavil:

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.

Da da sej vem da si sarkasticen... r7 3700x ne bo nikoli prisel do deklarirane porabe zgoraj za 23€ dragega hladilnika, ki je deklariran za 200W TDP. Ce ti to uspe, zagotovo ne delas to jar dela normalni uporabnik..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jst ::

r3700x z originalnim wraith hlajenjem gre čez 80C proti 90 v stress testu.

V gamingu in programih, ki ne obremenijo CPU 100% (ali pa vsaj večino jedr), je z Wraith hladilnikom temp 50-60C. Rad bi videl zračno hlajenje za 23EUR, ki hladi osem jeder bolje od tistega wraith prism (saj se imenuje Prism?). Ker Wraith Prism je, kar se tiče samega hlajenja, kar dober za default. Pri Wraith Prism je problem glasnost.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

Jst je izjavil:

r3700x z originalnim wraith hlajenjem gre čez 80C proti 90 v stress testu.

V gamingu in programih, ki ne obremenijo CPU 100% (ali pa vsaj večino jedr), je z Wraith hladilnikom temp 50-60C. Rad bi videl zračno hlajenje za 23EUR, ki hladi osem jeder bolje od tistega wraith prism (saj se imenuje Prism?). Ker Wraith Prism je, kar se tiče samega hlajenja, kar dober za default. Pri Wraith Prism je problem glasnost.

Se 1x. Link imas zgoraj, za hladilnik ki je znamka in ima deklariran TDP na 200. power pa celo vec.
Ko bos nasel link, in ne nakladal kako ta hladilnik bremza 3700x se oglasi. To da te je nategnu nekdo za 80€ laufas pa 3600 ni nas problem.
Vse ostalo si argumentiral po sistemu tvojega mislenja.

P
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

Jst je izjavil:

r3700x z originalnim wraith hlajenjem gre čez 80C proti 90 v stress testu.

V gamingu in programih, ki ne obremenijo CPU 100% (ali pa vsaj večino jedr), je z Wraith hladilnikom temp 50-60C. Rad bi videl zračno hlajenje za 23EUR, ki hladi osem jeder bolje od tistega wraith prism (saj se imenuje Prism?). Ker Wraith Prism je, kar se tiče samega hlajenja, kar dober za default. Pri Wraith Prism je problem glasnost.


 Budget Wins!

Budget Wins!



Izbire ni kaj dosti, ampak DEEPCOOL GAMMAXX 400 za 21$ je precej zmogljiv.

https://www.amazon.com/dp/B007JEMXYQ/re...
#65W!

Mr.B ::

Jst je izjavil:

r3700x z originalnim wraith hlajenjem gre čez 80C proti 90 v stress testu.

V gamingu in programih, ki ne obremenijo CPU 100% (ali pa vsaj večino jedr), je z Wraith hladilnikom temp 50-60C. Rad bi videl zračno hlajenje za 23EUR, ki hladi osem jeder bolje od tistega wraith prism (saj se imenuje Prism?). Ker Wraith Prism je, kar se tiče samega hlajenja, kar dober za default. Pri Wraith Prism je problem glasnost.

sNasel test mojega:)) na 3700. da intel rabis menjat... https://www.tweaktown.com/reviews/7154/...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TOP ::

Mr.B je izjavil:

TOP je izjavil:

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.

Da da sej vem da si sarkasticen... r7 3700x ne bo nikoli prisel do deklarirane porabe zgoraj za 23€ dragega hladilnika, ki je deklariran za 200W TDP. Ce ti to uspe, zagotovo ne delas to jar dela normalni uporabnik..

Ti veš,da TDP ne pokaže dejanske porane niti gretja in ni pravi pokazatelj.Pravi pokazatelj je ko testiraš doma sam,šele potem veš ali bo sposoben hladiti ali ne.

Mr.B ::

TOP je izjavil:

Mr.B je izjavil:

TOP je izjavil:

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.

Da da sej vem da si sarkasticen... r7 3700x ne bo nikoli prisel do deklarirane porabe zgoraj za 23€ dragega hladilnika, ki je deklariran za 200W TDP. Ce ti to uspe, zagotovo ne delas to jar dela normalni uporabnik..

Ti veš,da TDP ne pokaže dejanske porane niti gretja in ni pravi pokazatelj.Pravi pokazatelj je ko testiraš doma sam,šele potem veš ali bo sposoben hladiti ali ne.

Razen sanjacev, ki nekaj govorijo, ne morejo dati pa nobenega linka, ki bi te sanje potrdil ? No nehajmo sanjati o definiciji TDP-ja, naj testi govorijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

neocodexx ::

TOP je izjavil:

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.


Nad 45° ob gamingu ne gre in ja z ventilatorji na najmanj, a moram poslikat? Si sploh preizkusil Dark Rock Pro 4 ali tudi ti tumbaš nekaj na pamet? Obdelava videja - druga stvar, ne štejem ravno pod normalno uporabo, tu se pa edino res segreje. Tu bo vodno tišje. Pri normalni uporabi pa dam roko v ogenj da je Dark Rock tišji od vsake možne AIO rešitve. Ni pumpe, dva ogromna ventilatorja delata tako počasi, da jih res ne slišiš. Vodno zmaga samo pri ekstremni obremenitvi, kar ni normalna uporaba, ki bi grozila izumrtju zračnega hlajenja. Da bo nekaj izumrlo, jaz razumem da bo že vsak navadni predsestavljen PC v bigbangu imel vodno, kaj šele da bi dali kakšen hardcore hladilnik kot je Dark Rock.

solatko ::

Daleč najboljše hlajenje

https://duckduckgo.com/?q=mineral+oil+p...
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Za tihe setupe se meni osebno dopadejo visto vsi Towerji, ki pridejo z enim 140mm ventilatorjem.
 Vse pod 40 oz. okoli 35 evrov, povsem dovolj za tih setup in dovolj dobrimi temperaturami.

Vse pod 40 oz. okoli 35 evrov, povsem dovolj za tih setup in dovolj dobrimi temperaturami.


Thermaltake Frio Silent 14 in Enermax T50 Silent se mi zelo dopadeta.
Pa Alpenföhn Brocken 3 naprimer je tudi kul.

Thermalright Macho Rev. B je pa za 49 evrov ze 5 let best buy.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

Arktik freezer ima ventilator, ki se izklaplja, tako da je lahko zadeva semi pasivna če je v bližini napajalnika.

TOP ::

neocodexx je izjavil:

TOP je izjavil:

Ne bumbaj takih smešnih for,navit Ryzen,ko ga prižgaš imaš na 45 stopinj,ko pa boš kak video obdelaval pa bo temperatura gromozansko poskočila in venti bodo takoj tulili na max,tudi v gajmingu mal poglej tempe in koliko ventov maš v ohišju.Če še nimaš vodnega to ne pomeni,da ni dobro si pa lahko proti,ker je nekaj več dela,kar se pa tiče glasnosti pa tukaj vemo kaj zmaga.


Nad 45° ob gamingu ne gre in ja z ventilatorji na najmanj, a moram poslikat? Si sploh preizkusil Dark Rock Pro 4 ali tudi ti tumbaš nekaj na pamet? Obdelava videja - druga stvar, ne štejem ravno pod normalno uporabo, tu se pa edino res segreje. Tu bo vodno tišje. Pri normalni uporabi pa dam roko v ogenj da je Dark Rock tišji od vsake možne AIO rešitve. Ni pumpe, dva ogromna ventilatorja delata tako počasi, da jih res ne slišiš. Vodno zmaga samo pri ekstremni obremenitvi, kar ni normalna uporaba, ki bi grozila izumrtju zračnega hlajenja. Da bo nekaj izumrlo, jaz razumem da bo že vsak navadni predsestavljen PC v bigbangu imel vodno, kaj šele da bi dali kakšen hardcore hladilnik kot je Dark Rock.

Dark Rock dobim naslednji teden na test,tako da bom probal kako se obnese,imel pa sem že vsa možna zračna recimo tudi D15,tako da vem kaj so sposobna in kaj ne.Vse to pa jaz ne primerjam z AIO ampak z Custum verzijo MADE by EKWB,da ne bo pomote.

Jst ::

Čisto tako, jaz sem dnevno za več računalniki.

Če sam screenshot od Ryzen 1 1800X, 3600, 3700X ali 3950X ne pomeni, da so to vsi moji.

Jaz osebno imam 1800X (RTX 2070) in 3700X (5700XT) doma.

Trenutno to pišem iz 1920x1080 monitorja in Ryzen 3600, z Wraith hladilnikom, ker za to delovno postajo ni pomembno kolikor šuma odda, ker je v pisarni in so druge stvari glasnejše.

Lahko grem pa 100 metrov desno od te pisarne in dam screenshot od raznih Intelov, recimo od starega 37XX/47XX ali dual xeon in 128 ECC RAMa...



Se vsem opravičujem, če sem kdaj dal screenshot, ki se ni ujemal s tem, kar sem pisal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Mi smo enkrat na barebone PCje namesto Intelovega boxed coolerja nabasal gor LC power 120mm tower. Prava milina, ca 80 pcjev za neko izobrazevalno ustanovo, pa se prodajna cena je bla 15eur na komad. Zelja je bila od strank, da pcji ne bodo glasni kot tisti tipicni pisarniski pcji.

Moram rect, da me res cudi, ce LC power zna narest tako dober cooler za 18eur, zakaj se pol tlaci zravn tist intelov drek ali pa cesto tist njihov custom HP blower, ki ni nic drugacen.

Ampak ja sem bil kr presenecen, kaksnoo razliko naredi tale 18 eur LC Cosmo 120. To je prakticno must have za mene, pa ce se gre za Budget kisto, se teh 18 eur splaca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

link za 18EUR?

vidim 20EUR + ptt. :P

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

11.2 je bil 16,99 ce gres pes ponj ni postnine.
Cene grejo zdle gor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Vidim, da so nekateri zračni hladilniki res poceni. Za 30 EUR dobiš relativno kvalitetno hlajenje (eSports Duo ali nekaj takšnega), če daš gor še kakšen tih ventilator (ki pa niso poceni - od 20 EUR naprej), lahko komot hladiš 100-150W CPU čisto tiho.

Kar je mene zmotilo, je to, da ko gledam guru3d in podobne strani, prihaja več AIO vodnih, zračni hladilniki so pa zgleda zadeli "zid" in več ne morejo hladiti. Noctua 15 je dobrih 100 EUR, kar prihaja zračnih ven, je mogoče za dve stopinji hladneje. Medtem pa za isto ceno (100-140 EUR) dobiš čisto tiho vodno, ki lahko služi tudi kot pc case intake z dvemi 140 spredaj, pa še ne rabiš skrbeti če imaš (za par mm do 1.5cm) previsoke RAMe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

Jst je izjavil:

Vidim, da so nekateri zračni hladilniki res poceni. Za 30 EUR dobiš relativno kvalitetno hlajenje (eSports Duo ali nekaj takšnega), če daš gor še kakšen tih ventilator (ki pa niso poceni - od 20 EUR naprej), lahko komot hladiš 100-150W CPU čisto tiho.

Kar je mene zmotilo, je to, da ko gledam guru3d in podobne strani, prihaja več AIO vodnih, zračni hladilniki so pa zgleda zadeli "zid" in več ne morejo hladiti. Noctua 15 je dobrih 100 EUR, kar prihaja zračnih ven, je mogoče za dve stopinji hladneje. Medtem pa za isto ceno (100-140 EUR) dobiš čisto tiho vodno, ki lahko služi tudi kot pc case intake z dvemi 140 spredaj, pa še ne rabiš skrbeti če imaš (za par mm do 1.5cm) previsoke RAMe.

Ce kopujes top shit intla, bos seveda rabil vodno da bos vzdrzeval tako visoke frekvence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen88 ::

AIO spet toliko tih. No ventilatorje že lahko menjaš na tišje ampak zvok pumpe pa ostane. Vem k ga mam.

Jst ::

Jaz zvok pumpe ne slišim. Se trudim z telefonom-appom Sound Meter, če sem gluh, ampak se pumpe ne sliši.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

Jst je izjavil:

Jaz zvok pumpe ne slišim. Se trudim z telefonom-appom Sound Meter, če sem gluh, ampak se pumpe ne sliši.

Normalno, saj si temo odpru...
Počakaj še ene 3 mesece, no avgust ponavadi pride ven Zen3 ( verjetno glede na lansko leto), potem bo pač za intel pečko vodno obvezno, kot je bilo za 9900K.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen88 ::

Jst je izjavil:

Jaz zvok pumpe ne slišim. Se trudim z telefonom-appom Sound Meter, če sem gluh, ampak se pumpe ne sliši.


Mogoče ker imava različen AIO? Jst jo v tišini slišim :) (govorim na max 2800 vrtljajev. Tako kot jo imam nastavljeno z curve jo pa ne slišim). Pa še to, če bi že iskali zamenjavo za original 140mm fane (od aio) za nekaj tišjega kaj bi vzeli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

klinker ::

Mr.B je izjavil:

Ce kopujes top shit intla, bos seveda rabil vodno da bos vzdrzeval tako visoke frekvence.


Ti pa vedno obrnes debate v flame war.
Tema je o necem drugem Mr.bebko, ne Intel VS AMD.
Fora je samo ta kaj nekdo zeli. Se vsekakor strinjam da raje AIO vodno, kot pa 2kg zracni cooler za enako ceno, imas pa med 30-40EUR prav spodobne in ne pretezke zadeve na trgu in za ta denar ne dobis primerljivo vodo. Scythe ima npr. zelo dobre coolerje za ok ceno. To bo hladilo vsak i7 ali R7.
Za boljse proce, kot so 9900/3900 ipd je vsekakor dobrodosla zadeva. Ohisja so itak v vecini ze prirejena za to, ni tezav s placom, pa se nobena teza ne visi na plati. Za highend proce po moje kr priporocljiva stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ce kopujes top shit intla, bos seveda rabil vodno da bos vzdrzeval tako visoke frekvence.


Ti pa vedno obrnes debate v flame war.
Tema je o necem drugem Mr.bebko, ne Intel VS AMD.
Fora je samo ta kaj nekdo zeli. Se vsekakor strinjam da raje AIO vodno, kot pa 2kg zracni cooler za enako ceno, imas pa med 30-40EUR prav spodobne in ne pretezke zadeve na trgu in za ta denar ne dobis primerljivo vodo. Scythe ima npr. zelo dobre coolerje za ok ceno. To bo hladilo vsak i7 ali R7.
Za boljse proce, kot so 9900/3900 ipd je vsekakor dobrodosla zadeva. Ohisja so itak v vecini ze prirejena za to, ni tezav s placom, pa se nobena teza ne visi na plati. Za highend proce po moje kr priporocljiva stvar.


Za R9 3900 X ne rabiš 2 KG cooler.
Za 9900K ali KS all core 5GHz+ pa ja. Razlika v W je velika.
1.3 KG je podprt za oba proca https://noctua.at/en/nh-d15/cpucomp. Glede na to da je napisano tudi R9 3950 bi rekel da je dovolj...

Seveda "DARK ROCK PRO 4" je top shit za AMD R9 3900 toda na meji za 9900K sploh ce hoces all core +5Ghz. Ne vem pa kaj je za 9900KS (itak danes DOA, namen zgolj da se pokaže da je hitrejši v igrah pred R9 3950) ?

Kdor bo pa vgrajeval za 70€ AIO 240mm vodno za hlajenje 9900KS/R9 3950 je pa itak falil temo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

Jaz zvok pumpe ne slišim. Se trudim z telefonom-appom Sound Meter, če sem gluh, ampak se pumpe ne sliši.
ne slisijo vsi teh visokih frekvenc, s casom bo slo nizje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dolenc ::

Odvisno v kolk glasni okolici si :)

Jst ::

>Pa še to, če bi že iskali zamenjavo za original 140mm fane

Arctic P14 so eni izmed tišjih "high pressure" ventov. Če se vrtijo na 1200RPM so v najnižji četrtini ene tabele, ki sem jo gledal. Te dobiš zraven Arctic Freezer II 280 AIO. Je pa problem, ker jih ne moreš kontrolirati, ker se vklopi samo ena žica (v CPU_FAN), ki poganja pumpo in ta dva venta samostojno. Zame je to plus, ker ni lightshowa, ni dodatnih kablov (za vente so skriti v tubi), in je vse skupaj resen "clean look".

edit: Aja, Pa Arctic P14 so tudi smešno poceni, glede na ostale. Upam, da gamer nexus čim prej naredi review (ko je pokazal desktop folderje v enem izmed prejšnih videov, je bila tam mapa z imenom).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Mr.B ::

Zračno za 64 Core AMD Threadripper 3990X Cooler Test
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen88 ::

Jst je izjavil:

>Pa še to, če bi že iskali zamenjavo za original 140mm fane

Arctic P14 so eni izmed tišjih "high pressure" ventov. Če se vrtijo na 1200RPM so v najnižji četrtini ene tabele, ki sem jo gledal. Te dobiš zraven Arctic Freezer II 280 AIO. Je pa problem, ker jih ne moreš kontrolirati, ker se vklopi samo ena žica (v CPU_FAN), ki poganja pumpo in ta dva venta samostojno. Zame je to plus, ker ni lightshowa, ni dodatnih kablov (za vente so skriti v tubi), in je vse skupaj resen "clean look".

edit: Aja, Pa Arctic P14 so tudi smešno poceni, glede na ostale. Upam, da gamer nexus čim prej naredi review (ko je pokazal desktop folderje v enem izmed prejšnih videov, je bila tam mapa z imenom).


jaz tudi ne potrebujem lightshowa. Sem se spogledoval NF-A14 industrialPPC-2000 PWM oz celo samo 1500rpm. Bom preveril še Artic P14

Jst ::

Arctic Bionix so glasni, če jih furaš na več kot kot 50%, pri 30% ~700-800RPM pa jih ne slišiš. Ne vem, če so boljši of F/P serije, a so novejši. Bionix 140 imajo ZAME nekje pri 800-900RPM mejo, ko jih začneš slišati in so prav nadležni.

P14, ki jih dobiš zraven AIO vodnega, se vrtijo vedno tako počasi, da jih je nemogoče slišati.

Tudi če mobilc ne kaže prave vrednosti "dbA", ko ga daš zraven dveh P14 se skoraj nič ne pozna. 3700X je hladen, pa še mrzel zrak piha v ohišje. (Tako imam jaz inštalirano. GPU boosa čez 2040, prej je "hovering" pri 2000.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tilen88 ::

Jaz govorim od noctue ne od druge serije artica ?

Jst ::

Noctua je štiri leta "razvijala" nove vente.

Naredili so komplet redesign izdelave in nov material, ki ga imenujejo "Sterrox", ki se ne deformira in je od loput ventilatorja do stene samo 0.5mm, kar pri drugih ne vidiš. S tem so postali še tišji in mnogo bolj učinkoviti.

Te so:
NF-A12x25 FLX (2000 rpm)
NF-A12x25 PWM (2000 rpm)
NF-A12x25 ULN (1200 rpm)
NF-P12 Redux 1300
NF-P12 Redux 1300 (PWM)
NF-P12 Redux 1700
NF-P12 Redux 900

Noctua went innovative in the design, the distance between the frame and the fan blades is a staggering 0.5 millimeter, this normally is 1.5 and sometimes even up to 3 millimeters. Smaller tolerances need a rigid frame or else the fan blades could hit the outer frame. For this, Sterrox LCP comes into play. Not just that, next to the new NF-A12x25 models, Noctua also release a more affordable grey fan series in their redux line, the NF-P12 Redux.


Vsi so relativno dragi, a recimo A12x25 je najboljši 120x120 ventilator "na svetu". NF-A12x25 PWM (2000 rpm) - tega lahko furaš na 100% pa je pod 40dbA, airflow pa večji, kot večina 140x140.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cange ::

borisk ::

sami strokovnjaki, iščem nekaj za na moj 2600K, ki mu stock hladilnik ne pomaga več, pa iščem nekaj poceni, ker gre vseeno za 10let star pc. Ker je K, ka bom še malo odprt, da mu malce podaljšam uporabnost. Iščem nekaj v rangu 20EUR, ima kdo kakšne izkušnje s poceni velikimi kitajci kot je tole:

https://www.aliexpress.com/item/3302951...

zgoraj omenjenega LC je najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

dolenc ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

BorutK-73 ::

borisk
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/a...

Nabavil za 2500K, v idle je na 35C.

ps1
Opazil da je isti kot drugi predlog od dolenc-a. Njegov prvi predlog (InterTech) pa ne kupit.

ps2
Nimam namena navijat proc.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

sem včeraj vse temeljito spihal in očistil, prav tako sem zamenjal termalno pasto. trenutno laufa na na idle pri okoli 40°C, ampak ko kaj delam gre iz 1,8ghz na 4,3, potem pa odvisno kako dolgo stvar traja, počasi pada frekvenca, več kot očitno zaradi temperature.

imam samo majhen problem z ohišjem, od pcbja matične do stranice imam 160mm, se pravi sem zelo na meji. najverjetneje bom naročil, pa videl če paže, drgač bom pa odrezal stranico, pa 3d sprintal haubo prek.

Jst ::

Gamers Nexus je končno objavil review mojega Arctic Liquid Freezer II 280:

Za $95 MSRP dobiš boljše hlajenje od $150 vrednega Kraken X62/63 in $170 X72. Je tudi tišje, pri 35dbA normalized hladi najbolje, VRM fan je gimmick, ampak malo pomaga. Ker je hladen, Ryzen fura višje frekvence na jedrih.

Slabo/Dobro: Kabli. Če hočeš kontrolirati posamezen vent, rabiš extenderje. Default je neslišen.

Slabo: Samo 2 letna garancija. Drugi AIO hladilniki, ki imajo isto generacijo pumpe od Asetek, imajo večino 5-6 letno garancijo.

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405304831 (1004) FireSnake
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851707 (1003) freesty
»

AMD ryzen 5 3600 6 core Procesor glasen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
506098 (5127) brbr21
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473456 (2894) cebelar123
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366629 (5900) Tomson

Več podobnih tem