» »

Radijske Mreže (Radio1, Radio Antena, Radio Center, Radio Aktual)

Radijske Mreže (Radio1, Radio Antena, Radio Center, Radio Aktual)

veso266 ::

Dober dan zanima me kdaj programi radijske mreže oddajajo lasten program (recimo ko poslusam Radio 1 Orion 90.6 nikoli ne slisim imena Radio Orion (tudi v RDSu ne pise ORION) zato me zanima kdaj programi Radijske Mreze Radio 1 oddajajo lasten program AKOS: http://www.akos-rs.si/radijske-mreze pravi da bi to morale početi
* vsak od povezanih izdajateljev na območju, za katerega mu je bilo izdano radijsko dovoljenje, oddaja najmanj dve uri programa lastne produkcije dnevno


Hvala za odgovor in Lep pozdrav

black ice ::

Zakaj ne bi vprašal samih radijskih postaj? Je v današnjem času to res tako nemogoča ideja?

SendID ::

Zjutaj ko se peljem v službo, mi vedno za Radio 1 kaže na RDS ime ORION. Proti ljubljani pa se potem ime spremeni na ENA LJ. Sem pa z Gorenjske.

veso266 ::

@SendID ja to vem zjutraj kaže RDS od radia Orion (prav tako GEOS) samo vsebina je pa ista

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

black ice ::

Verjetno gre za kaj podobnega kot SNOP (skupni nočni program).

veso266 ::

zdej pa res ne razumem pomena Radijska Mreza (če ni programov lastne produkcije (saj koker si jaz to razlagam (vsaj dve uri Radio Orion na dan)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

čuhalev ::

Lahko, da Orion ne obstaja več oziroma je prodal frekvenco na kateri sedaj oddaja drug radio. RDS pa zaradi prvotne opreme ostaja.

black ice ::

Kot sem omenil že zgoraj - gre za specifično vprašanje, nasloviš ga lahko na primernejši naslov. Na STju lahko ugibamo v nedogled.

...:TOMI:... ::

Jaz mislim, da se tem stvarem malo gleda skozi prste, saj nekateri že cca. 13 let ne morejo priti do frekvenc, saj so vse podeljene. Novih frekvenc ne morejo podeliti, zaradi zasičenosti frekvenčnega spektra. Edina rešitev je digitalni radio DAB+, ki pa se po optimizmu nekaj mesecev nazaj, kar odmika... Ne vem, čemu še ni razpisa, saj bomo v letu 2015 in še vedno brez digitalnega radija. Sramota ali kaj drugega?

Ravno tako LTE frekvence, čemu tako odlašanje, kot da v prvem delu dražbe niso mogli podeliti vseh, tudi pasov 700 MHz in ostalo. Samo, da se služi...
Tomi

Alexius Heristalski ::

DAB+ bo propadel, če ne bo notri lokalnih vsebin. Samo nacionalni muxi ne bodo uspešni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bobby ::

evo ti in poišči na tem spisku radio Orion

Seznam slovenskih radijskih postaj @ Wikipedia
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Naabo ::

Radio Orion je postal Radio 1 (Vrhnika). Od ostalih se lahko razlikuje le v reklamnih blokih.

veso266 ::

ja kateri so pa še taki ki bi mogli imeti program lastne produkcije? (Radio Viva, mogoče GEOSS)

black ice ::

Viva je propadel.

veso266 ::

a se ni Radio Viva samo omrežil v Radio 1?

Kaj pa GEOSS??

bobby ::

A ker bere moj link? Tam vse pise kater radio se je pripojel kateremu, datum in pa kateri so sli v maloro.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

black ice ::

Saj sem napisal kako je na stvari. Isto piše na tvojem linku. Vesotu to več kot očitno ni jasno.

veso266 ::

linke seem prebral v maloro so šli pa Belvi, Fantasy, Hrvatini (samo preimenuje se v Trtini) in pa RGL pa Gama MM in RadioDur

Viva ni propadel samo priključil se je Radio 1 (to pomeni da bi moral oddajati regionalni program (pa ga še nikol nisem slišu (prav tako Orion in GEOSS) ko pa sem pisal na Radio 1 da bi izvedel kdaj radio Orion oddaja program lastne produkcije so me takoj vprašali zakaj potrebujem te podatke in kdo sem (tu nikaj ne štima le zakaj bi se to skrivalo če se počne?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

poweroff ::

Leo Oblak. Google it!
sudo poweroff

veso266 ::

@Matthai Leo Oblak? (a ta ko ima 50% delež Radio Index (SRB) in v lasti radijsko mrežo Infonet pa napovedal je da bomo kmalu v Sloveniji samo še štiri komercialne radijske postaje) dvomim da bo ta kaj povedal saj si je to želel in v to vložil 18 let svojega življenja

Alexius Heristalski ::

Tip tudi bere slo-tech, mogoče se bo kaj oglasil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

poweroff ::

No, ko že Googlamo, pa dajmo še Sandra Bašič in Lenart Kučič.
sudo poweroff

black ice ::

veso266 je izjavil:

@Matthai Leo Oblak? (a ta ko ima 50% delež Radio Index (SRB) in v lasti radijsko mrežo Infonet pa napovedal je da bomo kmalu v Sloveniji samo še štiri komercialne radijske postaje)

Super napoved za prihodnost, mogoče se bo nivo radijskega programa končno dvignil.

veso266 ::

dvignil? zakaj bi se dvignil ko enkrat ne bo konkurence se postaje ne bojo več brigale za program ker bojo itak samo one in jih bojo ljudje moral poslušat

PS: Kok ljudi posluša Radio 1?

black ice ::

Kot da je sedaj kaj drugače. Vsaj kar se komercialnih postaj tiče.

veso266 ::

@black ice imaš prav ni več izbire (no nekaj konkurence pa še vedno je: Radio Rovbin (primorska) Net FM (štajerska) Radio Top (šrajerska) itd. aja pa Radio Alfa (ko si je delila frekvenco s Radijem Velenje 107.8) je tut del Radia Center) Radio Velenje pa še obstaja

Frik001 ::

veso266 je izjavil:

Dober dan zanima me kdaj programi radijske mreže oddajajo lasten program (recimo ko poslusam Radio 1 Orion 90.6 nikoli ne slisim imena Radio Orion (tudi v RDSu ne pise ORION) zato me zanima kdaj programi Radijske Mreze Radio 1 oddajajo lasten program AKOS: http://www.akos-rs.si/radijske-mreze pravi da bi to morale početi
* vsak od povezanih izdajateljev na območju, za katerega mu je bilo izdano radijsko dovoljenje, oddaja najmanj dve uri programa lastne produkcije dnevno


Hvala za odgovor in Lep pozdrav

Sicer malo pozno odgovarjam ampak vseeno. Tale radijska mreža Radia 1 je v bistvu docela enak program, razen reklamnih blokov. Na 107,9 (Radio 1 107,9) in 88,4 (Radio 1 Krvavec) so enake reklame, na 90,6 (Radio Orion) so "vrhniško" orientirane reklame, 89,7 (Radio Geoss) so "litijsko" orientirane reklame. RDS v mreži je načeloma "RADIO 1", ki pa se vsako uro spreminja in sicer 44 minut čez polno uro za 10 minut (12.44-12.54, 13.44-13.54, 14.44-14.54, 15.44-15.54, itd) Takrat se RDS spremeni glede na lokalno postajo (107,9 - ENA LJ, 88,4 - ENA KR, 90,6 - ORION, 89,7 - GEOSS) Ko je reklamni blok 50 minut čez polno uro (vsaka lokalna postaja ima svoj reklamni blok), je na koncu tudi jingl lokalne postaje, 90,6 Radio Orion, 89,7 Radio Geoss, 107,9 Radio 1 107,9, 88,4 Radio 1 Krvavec... RDS se na lokalno postajo spremeni tudi vsako noč med 02.00 in 05.00 uro. Program je povsod enak. Tako da tole glede lastne produkcije tudi mene zanima.

PS: Vem da se RDS čez dan spremeni tudi ob drugi uri, se mi zdi da 22 minut čez polno uro, nisem pa ziher.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3191423908 (3576) gb39
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386195 (2590) veso266
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612018 (10375) Scorpia
»

Poslušanje radia na letalu

Oddelek: Zvok in slika
4311512 (10019) [D]emon
»

Proti ukinitvi radia 1 - www.pobuda.net (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19035925 (29987) BlaY0

Več podobnih tem