» »

testiranje php-ja

testiranje php-ja

sopex ::

s kerim programom bi na svojem computerju testiru php....mislm, da bi si lohka ogledoval strani in mi jih nebi blo treba prenašat na server ???

Ziga Dolhar ::

S phpjem.

www.php.net

Oz. poglej www.zend.com > Zend Studio.
https://dolhar.si/

Highlag ::

Rabiš inštalirat kakšen internet server. Ker si verjetno začetnik, je verejtno najboljše, da snameš z neta kakšen "kompletek" , ki ponuja Apache server in PHP server v paketu, tako da se ti ni treba ukvarjati z nastavitvami za server. Eden takšnih je FoxservFoxserv

Zadeva inštalira Apache internet server skupaj z PHP parserjem in MySQL bazo podatkov.
Ko ti zadeva dela vpišeš v Internet explorer localhost in vidiš vsebino, ki jo širnemu svetu servira tvoj internet server.

Vsebino potem lahko poljubno spreminjaš. Enostavno kopiraš svoje datoteke v WWW mapo, ki se nahaja v inštalacijskem direktoriju tega paketa.

Cokolesnik ::

Če imaš XPje in bi uporabljal IIS (npr. web server), ki je priložen XPjem, ter na IIS nameščeno podporo za PHP, potem so tukaj navodila.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tody ::

ne bi si bilo odveč prebrat kam moreš shranit datoteke :D

pivmik ::

Če hočeš da ti vdrejo v računalnik pol tudi jazst priporočam IIS

Sicer pa resno priporočam Apache+PHP+MySQL
lahko pa tudi samo downloadaš php in narediš to:
C:\Program Files\PHP\php.exe moja_php_skripta.php > moja_php_skripta.html
sedaj pa nanovo ustvarjeno datoteko moja_php_skripta.html odpreš v svojem web browserju(Opera, Mozilla, Phoenix, Netscape,...).
LP, Gregor GRE^

Cokolesnik ::

Picnik: ne mi s takimi posplošenimi prosim (glede IISja).:\ Varnost je relativna stvar.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

MUC ::

Uporabi program PHPTriad, ki ti vse potrebno inštalira z enim setupom.

sopex ::

oki...to sm nekako naredu... če sm prklučn na net, pol znam testirat...ampak kako bi testiru page offline...??

Tody ::

jah v paču ti piše da moreš filete presnet v določen direktori c:\apache\http\www ali nekaj podobne tja posnameš datoteke (pot se da spremenit) potem odpreš brskalnik in napišeš localhost ali 127.0.0.1 in odprla se ti bo stran kjer so shranjene tvoje datoteke. Če boš notri imel datoteko index se ti bo odprla vrjetno ta.

Loki ::

sepex:
imas mrezno kartico?

ce je nimas, si instalirej Microsoft Loopback Adapter. kako izvedes to, je vec kot jasno opisano na Googlu in v Windows pomoci.

sopex ::

ja, sej sm to že use uredil :=) sam ne najdem nubenga novga APACHE, da bi lohka testiru gor tud ASP

Cokolesnik ::

Kdor išče, ta najde!

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Loki ::

ce mislis ASP z uporabo VBS, ga ne bos mogel testirati na apachu (oz. vsaj delalo ti ne bo dobro).
daj apache recimo na port 8080 in instalirej se IIS (lahko pa tudi samo IIS).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245793 (20458) miko22
»

Php v Windows aplikacijo

Oddelek: Programiranje
91031 (780) Tody
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221872 (1601) boych
»

PHP enostaven strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
131473 (1283) Jebiveter
»

PHP offline?

Oddelek: Programiranje
191083 (825) lordgreg

Več podobnih tem