» »

PHP enostaven strežnik

PHP enostaven strežnik

Tito ::

Izdelujem spletno stran, ki bo vsebovala vsadke php kode in me zanima kje bi dobil strežnik (program), ki bi podpiral tudi PHP in bi bil enostaven do uporabnika! V tej stvari sem še dokaj zelen tako da si ne želim kakšnega programa h kateremu spada 1000 stranski hitri priročnik! :)

Nekaj majhnega enostavnega z PHP podporo bo kot nalašč zame!

Najlepša hvala!:D

rc-car ::

PHPTriad
Najdi ga pa z googlom! :P
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Tito ::

HM ta pa ni videt enostaven.
Sicer se še nisem poglobil, vendar si želim enostavnejšega, saj v menijih naj se ga nastavlja.
mora bit za win 32 (win xp)!

rc-car ::

To je najbolj enostaven kar lahko dobis..
Imas apache server, php, perl in mysql. Ti samo na gumb pritisnes in se ti instalira v c:/apache in potem datoteke, ki jih hoces vidit nalozis v c:/apache/htdocs. Nastavljat ti ni treba cisto nic :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Tito ::

Bom Probal

cahahopie ::

Ti želiš strežnik, ki bo podpiral PHP? In zakaj bi sploh mogu bit prijazen do uporabnik?
Ti samo inštaliri phptriad (vsebuje apache strežnik, ki je poglavitna stvar in je potrebna za še drug software v paketu.. to je php podpora , mysql baza, cgi-bin direktorij in še phpmyadmin za lažje brskanje po mysql bazi).
Potem... pa ofn beležnico al karkoli za urejanje html kode in piši php kodo in nato vse skup shran v htdocs direktorij v apache direktoriju (obvezno shran z .php končnico). Nato si ogledaš svoj rezultat ustvarjanja tako, da odpreš explorer.. v adres bar napišeš http://localhost/moja_stran.php ... in ta-da... vidiš svoj produkt... . Seveda lahko v direktoriju htdocs ustvarjaš tud podirektorije.
localhost je generalni naslov al kako že pač... torej, če se ti je phptriad inštaliru na C korenski imenik, localhost predstavlja C : \apache \ htdocs

Vse jasn? To rabiš za prikaz php kode na svoji škatli! Prav tako.. tudi na serverju to imajo. In phptriad je najenostavnejša zadeva. Saj je že vse skup spravljeno in inštalirano, ti samo odpakiraš zadevo na računalnik. Lahko pa greš posebi vleč apache server, pa mysql bazo in php z neta... ker phptriad je samo paket vseh teh nucnikov. To ni server... server je apache.

O.k.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

cahahopie ::

rc-car: Frdacano... tokrat si me prehito!;)

rc-car ::

Am..
Saj ponavadi ne odgovarjava na isto temo.. eden sprasuje drugi odgovarja :P >:D ;)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Tito ::

Hvala, zdej sem probal in sem vidu da je res kr simpel, s časoma pa bom osvajal še mal m`n simpel zadeve, šeenkrat hvala, tist zgorna obrazložitev je bla pa že za otroke, saj sem že prej zakaperal kako gre.

Hvala!

cahahopie ::

Hja...ljudje smo različni. Eni zabiti, tupi kot noč eni pa geniji...
Brez komplimentov!

poweroff ::

Samo nekaj moraš še vedeti: PHPTriad je namenjen izključno poganjanju na lokalni mašini. Če boš zadevo pdprl na internet, se moraš zavedati da je polno varnostnih lukenj... ne se čuditi če ti bodo hekerji prišli notri.

Če imaš stalno povezavo na internet, pa uporabi kakšen požarni zid - ZoneAlarm ali pa Personal Tiny Firewall (slednjega toplo priporočam).

Poleg tega je še ena fitica... PHPTriad ima starejšo verzijo PHPja... nekatere skripte (PHPbb) ti ne bodo hotele delati. Zato je dobro da si čez staro prepišeš novo verzijo PHPja...

Pa sessions in cookies ti tudi n PHPtriadu ne bodo delali, razen če si greš v php.ini nastaviti ustrezne nastavitve (saj je simpel, samo sprehodiš se čez .ini file)

Milko ::

Eden takih je tudi Foxserv.

Ziga Dolhar ::

Hmm.

Kaj sem jaz naredil? V WinXP imam IIS. Sem samo zdownloadal PHP "installer", pa je blo -- vse zrihtano. Enako verljy za mysql.

Če pa bi delal public server (oz. PERNAMENT public server), bi šel pak na Linux...

Jebiveter ::

Jest pa na domacem kompu uporablam naslednjo kombinacijo: BadBlue Server+PHP+MySQL! Vse sem instaliral in zacel uporabljat cca. 2 minuti po DL vseh treh proggyjev! Simpl!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245676 (20341) miko22
»

kako usposobim mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
162297 (2145) rc-car
»

phpBB install

Oddelek: Omrežja in internet
71336 (1223) poweroff
»

PHP Traid

Oddelek: Omrežja in internet
131018 (853) Rejvar
»

Jebela cesta PHP?

Oddelek: Na cesti
181244 (1036) ilanium

Več podobnih tem