» »

Piskajoč zvok iz prenosnika

Piskajoč zvok iz prenosnika

matejg89 ::

Zdravo,

na vas se obračam, ker sem pred mesecem in pol kupil prenosnik (Asus N551JK). Najprej sem ga imel 3 tedne na servisu, ker je bil pokvarjen touchpad, pa ga sploh še nisem prižgal. Sedaj, po enem tednu, ko sem nanj naložil Windowse, gonilnike in programe, pa sem po nekaj dnevih opazil, da iz prenosnika prihaja piskajoč zvok iz predela, kjer je procesor. Zvok se sliši najbolje, ko prenosnik ni pod obremenitvijo, se ga pa sliši tudi ko na njem počnem zahtevnejše stvari, vendar je manj slišen zaradi delovanja ventilatorja. Občasno se zgodi, da ta zvok izgine, vendar še nisem ugotovil v kakšni situaciji.

Zanima me, ali je to normalno oz. kaj bi lahko bila težava in ali naj prenosnik ponovno nesem na servis. Zdi se mi namreč bedno, da sem za prenosnik dal 1000eur in imam z njim več ežav, kot sem jih imel s prejšnjim Acerjem, starim 7 let, ki ni bil niti enkrat na servisu.

Za pomoč se vam zahvaljujem.

Lp, Matej

MIHAc27 ::

Teško rečt, ampak edino kar naj bi se slišalo je ventilator, pa še to samo, ko je malo bolj obremenjen.

Upam če že, da kmalu crkne in lahko zahtevaš drugega. Jaz vem da bi, če bi že z novim imel toliko težav.
Pa če lahko, nesi kam drugam na servis. 3 tedne za 1 touchpad... je preveč.

shmandi ::

Jaz bi ga nesel na servis pokazat.
Piskajoč zvok prihaja verjetno iz napajalnega dela (če ni ventilator). Če je moteč, ti morajo napako vsekakor odpraviti.

Assass1n ::

Google coilwhine če je to, nič ni narobe če te moti pa nesi na servis.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

matejg89 ::

Assass1n je izjavil:

Google coilwhine če je to, nič ni narobe če te moti pa nesi na servis.


Hvala vsem za pomoč. Zgleda da je res coilwhine, glede na vse kar sem prebral na to temo. Bom kontaktiral prodajalca in videl, kaj je mogoče narediti, ker mi je res moteče.

technolog ::

Možno, da je tudi "cpu whining"

m0LN4r ::

Kje si ga pa kupil?
Adapter ne cvili?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matejg89 ::

@tehnolog: Ja, ali pa to. V vsakem primeru je moteče.

@m0LN4r: Ne, adpater ni, niti napajalnik, ker se zvok pojavlja tudi če je prenosnik na bateriji. Kupil sem ga v eni trgovini v Žalcu. Sem že kontaktiral prodajalca in mu povedal za vse težave in sva sedaj na vezi, kako to rešiti.

facepalm ::

jaz sem imel podoben problem na enem prenosniku (nisem nasel prave resitve).
s tem, da sem jaz opazil, ko sem "tapnu" po touchpadu se je piskanje ojacalo (tisti trenutek), ce sem pritisnil fizicno tipko pa je pisk ostal minimalen.

iDare ::

Meni pri PCju piska hard disk....

matejg89 ::

Trdi disk pri meni sigurno ni, ker zvok ne prihaja od tam, kjer je disk. Hkrati pa nov imam SSD, ki je precej tišji od navadnega HDD, ki je bil vgrajen tovarniško.
Upam, da boma s prodajalcem uredila zadevo, ker drugače sem s prenosnikom izredno zadovoljen.

hojnikb ::

technolog je izjavil:

Možno, da je tudi "cpu whining"

cpu _nemore_ whine-at.
Lahko pa coili okol njega.
#brezpodpisa

technolog ::

Lahko. To je bil problem pri c2d. Problem si odpravil tako, da si onemogočil C3 spanje.

hojnikb ::

Nemore. To kar ti slišič, je cviljenje coilov okol proca, ne proc sam.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652144 (12110) Han
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444156 (3566) IcyFox
»

Piskajoč polnilec

Oddelek: Strojna oprema
112203 (1901) francek1
»

Težave s HP prenosnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
183925 (3655) Assassub
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH

Več podobnih tem