» »

Coil Whining

Coil Whining

IcyFox ::

Pozdrav, pred nekaj časa sem kupil R9 280x in ima že kar nekaj časa coil whining (tudi ob najmanjših obremenitvah, sicer komaj slišen, a se sliši, če je v sobi tišina). V roku enega meseca nameravam nadgraditi grafično in me zanima, kje bi lahko preveril za določene grafične ali imajo coil whining?

Kebo ::

Verjetno proizvajalci tega lih ne navedejo pod specifikacijami, tako, da si izberi grafično, ki bi jo kupil in potem pregooglaj, če se ta problem pojavlja ali ne.

elson2k ::

Tega pri novih grafičnih karticah sploh naj ne bi bilo, ker je zadeva precej nadležna, vsaj za večino ljudi. Nobena specifikacija tega tudi ne predvideva kot dopustno ali bognedaj, nekaj običajnega. Se pa vedno najde določen delež kartic (ni omejeno na proizvajalca/model kartice), tako da je to malo loterije ali bo čisto tiho ali ne. Enkrat sem naletel na takšno kartico in zahteval garancijsko popravilo/zamenjavo, tako da sem dobil drugo (po testiranju na servisu, da se je tudi sam serviser prepričal da zadeva pošteno cvili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

Xserces ::

Ponavadi zadevo zamenjajo če je prehudo. Drugače ne. Kupis NV ali AMD oba imata probleme.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

lonewolf_ ::

Kolikor vem, so problemi pri nekih R22 komponentah, ki uravnavajo voltaže na gpu enotah, tudi moja 970 jih ima in (odvisno od igre) kdaj pa kdaj zajamra.
Ni pa nujno, da potem ne bo kaj drugega proizvajalo coil whina. http://prntscr.com/atwwg6


Pa se mi zdi, da sem nekje prebral, da je odvisno tudi od napajalnika in samega vira napajanja.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

klinker ::

Hja, sem imel eno tako se z staro HD4850. V eni kiati coolwhine prisoten, v drugi pa ne...menjava napajalnika ni obrodila sadov tako da ne vem kje je bil catch, enako sem tudi lani imel na HD7950, v eni kisti jamra, v drugi pa se komaj kaj slisalo.

IcyFox ::

Čudno mi je, da se začne takoj ko se logiram v windows, med igrami ni kaj glasneje, utihne pa takoj ko pritisnem Zaustavitev sistema. Je pa sicer dokaj moteče, če nimam ravno slušalk na glavi je to precej slišno. Bom pa še malo počakal, imam trenutno že del ohišja na servisu in bi bilo nerodno, da spet tečnarim še glede tega. Se pa ne da tega kako preprečiti?

Napajalc ::

Ta prov žvižga, a to maš tako štalo?


Važno da se ventilatorji n vrtijo v idle :)).
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

hojnikb ::

Važno da se ventilatorji n vrtijo v idle :)).


Spet te je mal zanesl ? OP ima 280x grafiko, ki nima idle off funkcije.

Sicer pa, coil whine je odvisen od kombinacije napajalca in grafike. Lahko je grafa tiha vsepovsod, a pr teb po pa whinala zarad napajalca.
#brezpodpisa

Napajalc ::

Kakšna ironija z zanašanjem ane, odtipkaj v YT Coil Whining gtx 970 in potem r9 280x in preštej posnetke. Povej odkrito katera kartica si zasluži ime polizdelek ki ni bil umaknjen z polic?
011011100111010101100010

hojnikb ::

hitro še preštej število prodanih 280x in 970.

In potem ti bo mogoče jasno, zakaj si mel cvek statistiko.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hd 7970 + r9 280x vs gtx 970?
011011100111010101100010

hojnikb ::

govora je o 280x, ne 7970 (čeprav gre v principu za skoraj iste kartice).

No, bo šlo ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

To je splošno znano, dokaži da se motimo.
011011100111010101100010

hojnikb ::

Kaj je splošno znano ?
A da je manj prodanih 280x ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

Te noben ne sili v dejstva, pusti da OP odgovori če ima tako štalo kot na posnetku gtx 970.
011011100111010101100010

Dr_M ::

Ce ena cvili, pol vse cvilijo. No moja ne cvili, torej po tej logiki nobena ne cvili?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xserces ::

Koga boli kurac a cvil 280x al 970 u pizdo matrno ej... Sta idiota al kaj? vsako temo zjebata. V večini je problem grafa - napajalnik. Imel sem GTX 970 in high end AX750 od corsaira in je cvililo. Tako da je to sama loterija.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Napajalc ::

Sem samo vprašal kako mu cvili, trola inventar ne jaz.
011011100111010101100010

Dr_M ::

Ma jebete vsako temu kurcevi amd fanboyi. Jebo vam pas mater.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xserces ::

Če cvil tako da je zlo moteče reklamiraj. (Ponavad zamenjajo ampak garancije ni da bi dobil brez - lahko še slabš)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

Ta prov žvižga, a to maš tako štalo?


Važno da se ventilatorji n vrtijo v idle :)).


samo da izpostavimo, kje se je začelo trolanje.
#brezpodpisa

IcyFox ::

Cvi l podobno kot na začetku posnetka, čudno mi je da cvili enako v igri, izven igre, v brskalniku... mam pa Cooler Master B500 v2

gddr85 ::

navij/odvij pa bo manj cvilila, vsaj pri moji 280x se pozna
preveril za coilwhine boš pa težko, to je pač hit or miss

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Senitel ::

IcyFox je izjavil:

Cvi l podobno kot na začetku posnetka, čudno mi je da cvili enako v igri, izven igre, v brskalniku... mam pa Cooler Master B500 v2

Imaš dva monitorja gor obešena?

IcyFox ::

Nimam, tudi navita ni...

Senitel ::

Potem imaš pač tako srečo, da tvoja kartica v tvojem sistemu spušča zvoke že ko je neobremenjena. Torej tudi downclock ne bo pomagal.

PredatorX ::

Ker model pa imaš točno?

IcyFox ::

Niso pa glasni zvoki, trenutno nimam zaprtih obeh panelov in sprednje maske ohišj, tako da zna biti še tišji. Bom pa sigurno dal na servis...
Mam pa XFX Radeon R9 280x DD cooler 3gb

PredatorX ::

IcyFox je izjavil:

Niso pa glasni zvoki, trenutno nimam zaprtih obeh panelov in sprednje maske ohišj, tako da zna biti še tišji. Bom pa sigurno dal na servis...
Mam pa XFX Radeon R9 280x DD cooler 3gb


Počakaj ti misliš, da bodo coil whine popravili oziroma opravičili garancijo?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

IcyFox ::

definitivno ne, kolikor vem se tega ne da popravit, v večini primerov pa zamenjajo kartico

PredatorX ::

IcyFox je izjavil:

definitivno ne, kolikor vem se tega ne da popravit, v večini primerov pa zamenjajo kartico


To me zanima ali ti bodo upoštevali garancijo zaradi coil whine.

IcyFox ::

baje v 80% upoštevajo, probat ni greh

PredatorX ::

iMAŠ NONSTOP COIL WHINE? Igranje.. malce se poigraj z nastavitvami (fps lock etc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

IcyFox ::

da, ko prižgem računalnik ga načeloma ni dokler ne odprem katerega od programov (chrome je dovolj) izgine pa takoj ko kliknem zaustavitev sistema

PredatorX ::

IcyFox je izjavil:

da, ko prižgem računalnik ga načeloma ni dokler ne odprem katerega od programov (chrome je dovolj) izgine pa takoj ko kliknem zaustavitev sistema


Si res prepričan, da je grafična? Včasih je lahko tudi plata ali napajalnik.

IcyFox ::

90 %, sem poskusil z dedicated grafo okoli 10 min zaganjat določene programe (ki se jih je dalo) in ni piskalo, z grafo pa piska

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

PredatorX ::

IcyFox je izjavil:

90 %, sem poskusil z dedicated grafo okoli 10 min zaganjat določene programe (ki se jih je dalo) in ni piskalo, z grafo pa piska

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša


Zanimivo.
Ja glede PSUja včasih pod obremenitvijo slišiš coil whine.
Probaj z undervoltanje in downclockom, če je le možno probaj še z drugim PSUjem.

Senitel ::

IcyFox je izjavil:

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša

Če preklopiš iz igre še ne pomeni, da je igra ustavila "render loop" (lahko ga celo pohitrijo, ker ni treba čakat na display).

IcyFox ::

Bom probal odklopit ventilatorje pa downclockat grafo, verjetno ni nevarnosti pri downclockanju, tako kot pri overclockanju?

Senitel je izjavil:

IcyFox je izjavil:

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša

Če preklopiš iz igre še ne pomeni, da je igra ustavila "render loop" (lahko ga celo pohitrijo, ker ni treba čakat na display).

Imaš prav, je pa čudno da je ko imam igro zagnano vse tišje, kot ko sploh igre nimam odprte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

PredatorX ::

IcyFox je izjavil:

Bom probal odklopit ventilatorje pa downclockat grafo, verjetno ni nevarnosti pri downclockanju, tako kot pri overclockanju?

Senitel je izjavil:

IcyFox je izjavil:

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša

Če preklopiš iz igre še ne pomeni, da je igra ustavila "render loop" (lahko ga celo pohitrijo, ker ni treba čakat na display).

Imaš prav, je pa čudno da je ko imam igro zagnano vse tišje, kot ko sploh igre nimam odprte...



ventilatorji nima prav nič veze z coil whinom.

IcyFox ::

PredatorX je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Bom probal odklopit ventilatorje pa downclockat grafo, verjetno ni nevarnosti pri downclockanju, tako kot pri overclockanju?

Senitel je izjavil:

IcyFox je izjavil:

mi je pa čudno, da včasih ko sem v igri, in ALT + TABam iz igre, piskanje postane rahlo glasneje, ko grem nazaj v igro pa se spet utiša

Če preklopiš iz igre še ne pomeni, da je igra ustavila "render loop" (lahko ga celo pohitrijo, ker ni treba čakat na display).

Imaš prav, je pa čudno da je ko imam igro zagnano vse tišje, kot ko sploh igre nimam odprte...



ventilatorji nima prav nič veze z coil whinom.

Imam direktno povezane na napajalnik preko adapterjov (bi bila možnost, da na robu capacityja teče)
Imam pa še en update, igra mi je ravno crashala, windows je javil da so driverji za grafično crashali, igra se je zaprla in ne piska več... zelo čudno

IcyFox ::

Ena stvar pa je, že dolgo nisem updatal driverjev za grafo... Bi lahko to vplivalo na kaj od tega?

D3m ::

klinker je izjavil:

Hja, sem imel eno tako se z staro HD4850. V eni kiati coolwhine prisoten, v drugi pa ne...menjava napajalnika ni obrodila sadov tako da ne vem kje je bil catch, enako sem tudi lani imel na HD7950, v eni kisti jamra, v drugi pa se komaj kaj slisalo.


Keč je ker je veliko proizvajalcev elektronike in gledajo na ceno in določeno kvaliteto. Bolj ceno, če smo natančni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

Pozdravljeni,
sprva bi se vsem zahvalil za pomoč pri reševanju mojega problema. Ko sem že mislil, da bo kartico potrebno poslati na servis, se je zgodilo kar sem omenil v zgornjem postu:
igra mi je ravno crashala, windows je javil da so driverji za grafično crashali, igra se je zaprla in ne piska več... zelo čudno

Po crashu sem pregledal resource monitor, in ugotovil da je CPU celo izven igre stressan na 90% porabo, kar sicer ne bi smelo biti tako. Po pregledu seznama programa sem ga našel... vnlgp.exe
Po hitrem iskanju v googlu sem ugotovil, da gre za virus. Z Malwarebytom sem pregledal računalnik in našel okoli 50 virusov. Vse je počistil, računalnik sem resetiral in grafična ne piska več! Imam 2 teoriji:
1. Virus je stressal grafično in CPU, zato je grafična piskala
2. Virus je zaradi prevelike obremenjenosti CPU poskrbel za to, da je grafični driver crashal, kar je (z nekim čudnim razlogom ki ga ne znam pojasniti) odpravilo piskanje
Ponovno se zahvaljujem vsem za pomoč
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212187 (1521) tikitoki
»

Coil whine MSI geforce 970 Gaming 4g

Oddelek: Pomoč in nasveti
406334 (4918) PredatorX
»

Menite da je primeren čas za nakup nove grafične? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556375 (4947) NightHawk
»

Katero grafično do 300e

Oddelek: Kaj kupiti
242801 (2268) djready
»

Čudno piskanje na Asusu

Oddelek: Pomoč in nasveti
171254 (906) Pyr0Beast

Več podobnih tem