» »

Težave s HP prenosnikom

Težave s HP prenosnikom

Assassub ::

LP

Jaz sem lani kupil HP laptopa (april 2011), natančno HP Pavillion dv7 4020em. Ko igram igre, poslušam glasbo, iz prenosnika prihaja čuden zvok, nevem kako ga opisati, nevem - kot nekak trrrr. To se dogaja ko imam vključeno ATI gpu (High-Performance GPU) saj ima prenosnik Switchable gpu ... To me res moti, saj ko se pojavi ta zvok mi prenosnik zmrzne za čas zvoka, potem pa spet normalno dela. npr. v cod mw3 mi dela vse ok, ampak vsake 20-30 sec. se pojavi ta zvok. To je res nadležno, sploh v multiplayer, saj mi ponavadi zašteka ko namerim v naspotnika in potem umrem -.- Driverje za gpu sem že zbrisal in na novo naložil, ampak isto sranje. Če pa uporabljam pc z Intel HD gpu pa tega zvoka NI. V igrah seveda šteka, ampak šteka normalno, internetne igre, in glasba (windows media player, you tube) pa dela vredu, brez tega zvoka. To pomeni da je nekaj narobe z primarno grafično kartico (ATI Mobility Radeon 5650). Zato ga imam namen nesti na popravilo. Sicer je še v garanciji, kupil sem ga v Big Bangu, imam tudi Karkoli se zgodi (3 leta) garancijo. Če pa lahko kdo pomaga, in se spozna na te stvari pa naj napiše.

LP Tim

Assassub ::

Assassub je izjavil:

LP

Jaz sem lani kupil HP laptopa (april 2011), natančno HP Pavillion dv7 4020em. Ko igram igre, poslušam glasbo, iz prenosnika prihaja čuden zvok, nevem kako ga opisati, nevem - kot nekak trrrr. To se dogaja ko imam vključeno ATI gpu (High-Performance GPU) saj ima prenosnik Switchable gpu ... To me res moti, saj ko se pojavi ta zvok mi prenosnik zmrzne za čas zvoka, potem pa spet normalno dela. npr. v cod mw3 mi dela vse ok, ampak vsake 20-30 sec. se pojavi ta zvok. To je res nadležno, sploh v multiplayer, saj mi ponavadi zašteka ko namerim v naspotnika in potem umrem -.- Driverje za gpu sem že zbrisal in na novo naložil, ampak isto sranje. Če pa uporabljam pc z Intel HD gpu pa tega zvoka NI. V igrah seveda šteka, ampak šteka normalno, internetne igre, in glasba (windows media player, you tube) pa dela vredu, brez tega zvoka. To pomeni da je nekaj narobe z primarno grafično kartico (ATI Mobility Radeon 5650). Zato ga imam namen nesti na popravilo. Sicer je še v garanciji, kupil sem ga v Big Bangu, imam tudi Karkoli se zgodi (3 leta) garancijo. Če pa lahko kdo pomaga, in se spozna na te stvari pa naj napiše.

LP Tim

technolog ::

Najprej namesti sistem še enkrat....

Assassub ::

technolog je izjavil:

Najprej namesti sistem še enkrat....


Prve tri dni po novem windowsu je vredu delalo, zdej je pa spet isto -.-

Zheegec ::

Najbrž je ventilator na grafiki zapacan ali zanič in se potem zadeva pregreje. Pokliči HP klicni center, da ti pošljejo kurirja na dom po prenosnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kupim9 ::

Najverjetneje je hladilnik zabit do amena, in ko se pregreje začne zezat še čip, če je še v garanciji takoj nesi na servis, kjer insistiraj naj menjajo matično, ker če ti je ne bodo boš po preteku garancije plačal plati ali popravilo plate iz lastnega žepa.

tkole zgleda zabit hladilnik ravno od tega modela prenosnika.



Assassub ::

Seveda je v garanciji. Kupljen je bil pred 9 mesecimi v Big Bangu, ter ima navadno garancijo, in še 3 leta ''Karkoli se zgodi''. Sicer glede prahu, prenosnika vsak mesec (mogoče še večkrat na mesec) malo posesam glavno odprtino, kjer je glavni ventilator, na levi strani. Vroč ni, ko igram je sicer topel, ampak prevroč pa ni. Danes sem sicer že šel v Big Bang, pa so rekli da HP sploh nima servisa v Sloveniji, pa da so zateženi, in je treba malo pretiravat da pošljejo kurirja xD Jutri bom na HP še enkrat poklical potem pa bomo videli kaj bo ... Upam da bodo ati 5650 zamenjal z 5670 ali 6650 :)

kupim9 ::

Ti kar upaj, jest ti jo zamenjam s kero hočeš, am pardon nalepko mislim :)
Pri tem prenosniku ne mroeš menjat grafike, ker je integrirana na matično. LP

Bias ::

Assassub je izjavil:

Seveda je v garanciji. Kupljen je bil pred 9 mesecimi v Big Bangu, ter ima navadno garancijo, in še 3 leta ''Karkoli se zgodi''. Sicer glede prahu, prenosnika vsak mesec (mogoče še večkrat na mesec) malo posesam glavno odprtino, kjer je glavni ventilator, na levi strani. Vroč ni, ko igram je sicer topel, ampak prevroč pa ni. Danes sem sicer že šel v Big Bang, pa so rekli da HP sploh nima servisa v Sloveniji, pa da so zateženi, in je treba malo pretiravat da pošljejo kurirja xD Jutri bom na HP še enkrat poklical potem pa bomo videli kaj bo ... Upam da bodo ati 5650 zamenjal z 5670 ali 6650 :)


Pelji ga na Protek http://www.protek.si/portal/index.php?o...

pa ti ga sprejmejo v garancijsko popravilo.

Zheegec ::

Pelji ga na Protek http://www.protek.si/portal/index.php?o...

pa ti ga sprejmejo v garancijsko popravilo.

Razen, da ga ne...

P.s.: pa ni bolje svetovati: "poglej v garancijski list, kjer imaš seznam servisov"?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Assassub ::

kupim9 je izjavil:

Ti kar upaj, jest ti jo zamenjam s kero hočeš, am pardon nalepko mislim :)
Pri tem prenosniku ne mroeš menjat grafike, ker je integrirana na matično. LP


Ne ni integrirana na matično

kupim9 ::

Če imaš tega KLIK potem je grafika integrirana.

eales ::

Ravno nekaj mesecev nazaj sem poslal omenjeni računalnik na servis. Pokliči na telefonsko ki jo najdeš na njihovi strani. Brez kakršnega koli kompliciranja so mi na njihove stroške naslednji dan poslali DHL, računalnik so odpeljali na servis na Madžarsko in po kakšnem dobrem tednu mi je DHL že dostavil računalnik nazaj. Kar se tiče servisnih storitev nisem imel nikakršnih pripomb, razen seveda to, da se je sploh pokvaril hehe

Assassub ::

kupim9 je izjavil:

Če imaš tega KLIK potem je grafika integrirana.


Pa od kdaj je bila ATI grafična integrirana ? Mogče nisi dobro prebral - moj prenosnik ima 2 grafični, in to sta High-Performance(ATI 5650) ter Power-Saving(Intel HD, ki je integrirana)!

krho ::

integrirana as in zalotana direktno na plato in ne vstavljena preko MXM modula
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kupim9 ::

Assassub je izjavil:

kupim9 je izjavil:

Če imaš tega KLIK potem je grafika integrirana.


Pa od kdaj je bila ATI grafična integrirana ? Mogče nisi dobro prebral - moj prenosnik ima 2 grafični, in to sta High-Performance(ATI 5650) ter Power-Saving(Intel HD, ki je integrirana)!


Ne jest sem prav prebral, pa ne samo prebral ravno imam enega razdrtega na mizi in kjer je označeno je ATI grafika ki je integrirana, obstaja pa verjetno več verzij tega istega laptopa HP DV7-4020em plata na sliki je od tega modela.

RejZoR ::

Ne vem zakaj bi bilo treba laptop razdirat ali nosit na servis samo zaradi prahu. A nihče od vas nima doma sesalnika? Z neko stvarjo zablokiraš ventilator, da ne uničiš ležajev in posesaš iz strani kjer prah vstopa v cooler. Oz ga enostavno spihaš iz nasprotne strani. Works every time. Tud če je močno zabasan. Pač rabiš malo dlje, da odletijo ven vsi koščki prahu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kupim9 ::

Ja ponavad tako količino prahu ne boš potegnil iz zunanje stranio čez reže laptopa, mogoče bi šlo če sesalc pritisneš čist ob režo hladilnika, ampak največkrat ne gre ker je vmes še ohišje laptopa, tko da najbolj sigurno ga spucaš od znotraj. Je pa še nekaj, ko se enkrat nabere tolk prahu, je verjetno tudi psata že čisto suha, tko da izkoristiš čiščenje še za menjavo paste. LP

Assassub ::

eales je izjavil:

Ravno nekaj mesecev nazaj sem poslal omenjeni računalnik na servis. Pokliči na telefonsko ki jo najdeš na njihovi strani. Brez kakršnega koli kompliciranja so mi na njihove stroške naslednji dan poslali DHL, računalnik so odpeljali na servis na Madžarsko in po kakšnem dobrem tednu mi je DHL že dostavil računalnik nazaj. Kar se tiče servisnih storitev nisem imel nikakršnih pripomb, razen seveda to, da se je sploh pokvaril hehe


Trudim se že ves dan, pa na vsak način poskušajo rešiti na daljavo. -.-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

big bang nateg, kaj storiti

Oddelek: Pomoč in nasveti
365110 (3531) SuperVeloce
»

Upgrading laptop

Oddelek: Strojna oprema
172633 (2378) Assassub
»

100x prežvečeno - nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
353646 (2449) eziga
»

Kateri prenosni računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
82884 (2691) eales
»

Iskanje driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
91579 (1413) iceman3

Več podobnih tem