» »

Piskajoč polnilec

Piskajoč polnilec

Robocop1 ::

Pozdrav!

Pred mesecem dni sem kupil novega prenosnika. Včeraj pa sem opazil, da polnilec piska. Šele ko vklopim računalnik piskajoči zvok utihne, drugače pa ves čas piska. Ne vem ali je tako odkar sem ga kupil ali se je piskanje pojavilo kasneje, ugotovil sem šele včeraj. Sedaj pa me zanima, ali je to normalno (ali bo prenosnik oz. polnilec vseeno normalno delal) ali lahko nekega dne umre? Bi moral zaradi tega uveljaviti garancijo ali mi lahko rečejo, da je to nekaj normalnega in tega garancija ne krije? Kaj sploh oddaja ta nadležni zvok?

Viktor33 ::

Jaz sem zaradi tega sindroma, zgubil 2 polnilca za HP, oba sta začela piskati, sledila je odpoved sodelovanja, ker nista več hotela polniti baterije.

Robocop1 ::

Pa sta piskala ves čas (tudi ko je bil HP vklopljen) ali samo takrat, ko je bil polnilec priklopljen v računalnik in napajanje, računalnik pa izklopljen? Ker meni utihne takoj, ko vklopim računalnik.

jest10 ::

To je normalno

Robocop1 ::

A pol se ne rabm bat, da bi kaj pregorelo? En prijatelj ima tudi tak model prenosnika, vendar pri njemu nisem opazil, da bi kaj piskalo, zato sem se ustrašil da je z mojim kaj narobe.

mat xxl ::

Piska transformator, pomaga če polnilec razstaviš in transformator malo bolj zašamariš z kakim kladivom, potem navadno utihne ......... sem ravno teden nazaj tako popravil transformator za halogen 12 v žarnice ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MIHAc27 ::

Če je prenosnik star 1 mesec mu ne svetuj razstavljanje, ker bo šla garancija.

Piskanja se ne sme slišat. Če se pričakuj, da bo crknil napajalnik. Malo še lahko počakaš, ampak ne odlašaj predolgo in nesi na servis

Robocop1 ::

Dolžan sem še popravek: prej sem trdil, da je tišina, ko je računalnik vklopljen. Zdaj sem še enkrat preveril in ugotovil, da ni ravno tako. Ko prižgem računalnik, se piskanje spremeni v nekakšno komaj slišno brenčanje. Verjetno tudi to ni v redu? Bom pač nesel na servis, da vidim kaj je.

jest10 ::

MIHAc27 je izjavil:

Če je prenosnik star 1 mesec mu ne svetuj razstavljanje, ker bo šla garancija.

Piskanja se ne sme slišat. Če se pričakuj, da bo crknil napajalnik. Malo še lahko počakaš, ampak ne odlašaj predolgo in nesi na servis

To jasno sploh NI res!
Pogojno res je, če prej ni piskalo in se piskanje pojavi kasneje.

Robocop1 je izjavil:

Dolžan sem še popravek: prej sem trdil, da je tišina, ko je računalnik vklopljen. Zdaj sem še enkrat preveril in ugotovil, da ni ravno tako. Ko prižgem računalnik, se piskanje spremeni v nekakšno komaj slišno brenčanje. Verjetno tudi to ni v redu? Bom pač nesel na servis, da vidim kaj je.

Vse je vredu.
Frekvenca delovanja stikalnega napajalnika se spreminja glede na obremenitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Robocop1 ::

In komu naj zdaj verjamem? Eden pravi, da se piskanja ne sme slišati, drugi pa, da je to normalno. Res sem v dilemi, saj še nisem slišal za piskanje v polnilcu. Kako je bilo na začetku ne vem, piskanje sem opazil šele pred kratkim... tako da ne morem trditi ali je to normalno. Lahko ga osnesem na servis, kjer mi bodo v zameno verjetno dali nov polnilec in lahko da bo tudi tisti piskal (pod pogojem da je to normalno).

matobeli ::

ni normalno da piska, od mojih 5h različnih HP polnilcev noben ne piska (da ne bo pomote, visoke ferkvence dobro slišim)

Je pa piskalo kar nekaj polnilcev za telefon (tistih ki nimajo več trafota notri), nadležno za popizdit. Pa tudi UPS piska dokler polni baterijo.

Je pa zelo verjetno da serviser ne bo slišal ničesar. Veliko ljudi, sploh z leti se slabša, ne sliši višjih ferkvenc.
Še bolj verjetno je pa da ne bo hotel slišat in bo rekel da deluje OK :)

francek1 ::

To, da piska, ni napaka, ki bi terjala zamenjavo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik piska

Oddelek: Strojna oprema
101274 (1175) kitara8
»

Monitor piska. Kako to odpraviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131322 (1045) AtaStrudl
»

Težava z NEC 2070WNX monitorjem: visokofrekvečno piskanje

Oddelek: Strojna oprema
81060 (1006) Zheegec
»

Matična piska !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91055 (923) KontraCepec
»

Vulcano 7+ piskanje ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5866 (811) Azrael

Več podobnih tem