» »

cviljenje kondenzatorjev???

cviljenje kondenzatorjev???

plavko61 ::

Kupil sem nov računalnik.Ob zagonu računalnika prihaja iz ohišja cviljenje.
Traja kakšni 2 minuti, potem vse utihne. Sliši se kot bi cvilil kondenzator.
Zaradi nalepke ne morem odpret ohišja. Najverjetneje je matična plošča ali
pa napajalnik. Matična plošča je Biostar NF4 4X-A7. Zdi se mi da zvok traja
vedno manj časa. Pozna kdo tak problem? A bo nehalo ali bo okvara???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

steev ::

Nesi na servis, če imaš še garancijo. Izgleda, da jo imaš, ker nočeš uničiti nalepke.
:|

stromar ::

Nisem še slišal piskajočega kondenzatorja. Verjetno piska napajalnik, kjer se je razlepil transformator, ali pa piska kakšna dušilka

Lp

kmhslo ::

Kondenzator ziher ni ker ti ne cvilijo

Lahko je tudi kakšen ventilator
Intel pentium 1.73 mobile, geforce go 6600 128mb, 1024 mb ram 533
60 Gb disk samsung, dvd-rw aopen
zunanji usb disk 200 Gb maxtor

Fizikalko ::

Kondenzator zihr ni. Tudi moj glas gre napajalniku.

Primoz78 ::

Meni je tudi osnovna plosca cvilila...pa so mi vsi pravli da je PSU na koncu se je tudi izkazalo...ko je plata sla po gobe...:\ Ni pa cvilila takoj na zacetku ampak ob visokih obremenitvah...Tko da kar nesi racunalnik nazaj da ti mal pocekirajo, ker meni je takrat neslo tudi CPU!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DominusSLO ::

Moje zanje 3 grafe "cvilijo" pod obremenitvijo... in pa ex napajalnik preden je šel po gobe ;)

Primoz78 ::

..."vsaka svinja cvili preden se jo zakolje"...tko mi je en reku in je plata sla po gobe :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

RC14 ::

Meni je Cvilila oz piskala ali kakorkoli bi temu rekel, gigabytka NF2 pod obremenitvijo. Tko da čist možno da je tud plata, kaj pa piska na plati pa ne vem. Lahko pa je tudi napajalnik, vendar v mojem primeru je bila plata. Moj kolega ima še vedno to plato, pa mu deluje brez problema, vendar je rahlo moteče tisto sikanje.

V tvojem primeru pa ne vem kaj je, ker praviš da ti cvili samo ob zagonu, meni se je to dogajalo ves čas (samo ob obremenitvi CPUja). Nesi na servis, pa naj ti pregledajo, možno je, da je kakšen ventilator in ko se le ta rahlo zagreje neha pisakati.


Lp

rdecaluc ::

meni je tudi enkrat pisaklo in sem podrobno poslusal in na koncu ugotovil da je zvok prihajal iz monitorja (samsung syncmaster 750s) cim sem izklopil monitor je piskanje prenehalo ko pa sem ga vklopil nazaj se je nadaljevalo.Mozno da je tudi s cem drugic to povezano.

lp

nsane ::

Sem imel identičen primer. Naenkrat tega piskanja ni več bilo in, ker mi je že potekla garancija, sem lahko odprl ohišje in ugotovil, da se ventilator na grafični več ne suče. Ventilator je bil pa itaq poln prahu in zato še eden - za sestavljene kompe, ki imajo to jebeno nalepko gorih, da niti ohišja vsaj na toliko časa ne moraš počistiti oz. posesati.

Pa tko btw moja soba je vedno čista, ampak prah se vedno rad nabira na rač. komponentah;)

RiZsho ::

Cvilijo ponavadi transformatorji, ne pa kondenzatorji :D ce se kondenzator obesi iz katergakoli razloga, ponavadi pokne, ne pa zacvili :D transformatorji pa radi cvilijo pri visokih frekvencah... monitor, stikalni napajalniki.... itd.
LP Tomaz

bbf ::

meni vedno zacvili, ko pržgem, podobno kot bi disk zalaufal, samo bolj naglas in z nespremenljivo frekvenco. sumim na RAMe, ker je pri eni sami ploščici cvillo manj.

stromar ::

Zdaj cvilijo že rami :D

Poleg transformatorjev lahko cvilijo samo še (ponavadi toroidne) dušilke na plati, ali na grafični kartici.

Lp

stromar ::

Poskusite pri vžganem računalniku s prstom pritisnit na kakšno dušilko in poslušajte, če cviljenje preneha. Ko to delate imejte eno roko na kovinskem delu ohišja, da ne boste kaj uničili zaradi statične elektrike.

Lp

bbf ::

Stromar, si že kdaj slišal izhodne tranzistorje na NF ojačevalcu, kako lepo pojejo, ko imaš umetno breme na izhodu?

stromar ::

Nikoli nisem še slišal pojočega tranzistorja. A je bila v izhodnem delu tvojega ojačevalca tuljava? Kakšno umetno breme si imel? Žični upor?

Lp

bbf ::

žični upor, ogljen takih moči je mal drag, sploh pa za NF ga še nisem videl. probaj enkrat, men so še vsi peli, od 40W z 2n3055 preko 250W s 3773 do mosfet fržev in hibdridov.

stromar ::

Bom probal. Razen pokov (eksplozij) se mi še ni zgodilo, da bi tranzistor oddajal kakšne druge zvoke

Lp

plavko61 ::

Mislim da je misterij cviljenja v ventilatorčku na osnovni plošči...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

ShowDown ::

Se strinjam to je ventilatorček. Imam en računalnik s to plato pa enako cvili nekaj časa. Dela že več kot pol leta BP. Ne sekiraj se.:D

SSH ::

Kot je ženekdo povedal, zelo verjetno je tudi da ti cvilijo dušilke, kar se redno dogaja npr. na MSI-jevih platah NEO2 F in FIR z nforce 2 chipsetom. Čeprav nimam nič proti MSI-ju, nasprotno, kot vidite v mojem podpisu je veliko komponent od MSI-ja, zna biti zelo moteče. Zacvili pa rado ob nizkih obremenitvah, ko pridejo tuljave v resonanco in cvilijo :)) cvilit ponavadi neha ob visokih obremenitvah ko CPU/GPU potegne velik tok, dober trik pa je tudi da vsaj malo obremeniš plato, kar kolega počne tak da da 2 USB kluča v usb-je :D


Tista da pa rami cvilijo je pa dobra ja :D naslednji bo rekel: Meni cvili plastika na PCI vodilih >:D


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

bbf ::

ja če je pa res no, kako nj vem...


:\

SSH ::

Glej, cvili samo tam kjer so visoke frekvence in veliki tokovi, tukaj pa rami odpadejo >:D
za kake hude fete pa se tut zna zgodit da zacvilijo če treba :D

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193767 (3397) GrimReaper
»

ATX 250W napajalnik mi cvili

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
261846 (1573) VolkD
»

Enermax Liberty 500W

Oddelek: Strojna oprema
5905 (802) AapocalypseE
»

Cviljenje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
111370 (1107) tntn3000
»

PC mi "cvili"

Oddelek: Pomoč in nasveti
151263 (970) Hux

Več podobnih tem