» »

Velika akcija v boju zoper internetno prodajo ponaredkov

Velika akcija v boju zoper internetno prodajo ponaredkov

Europol - Pod vodstvom Europola že tretje leto poteka akcija In Our Sites (IOS), s katero se borijo proti spletni prodaji ponaredkov. V več racijah so zasegli že več kot tisoč domen, minuli teden pa so v novi raciji Transatlantic V zaprli 292 domen.

V akciji so poleg Europola sodelovali še ameriška ICE (Immigration and Customs Enforcement) in HSI (Homeland Security Investigations) ter organi pregona iz Albanije, Belgije, Bolgarije, Danske, Francije, Grčije, Hrvaške, Islandije, Italije, Litve, Luksemburga, Kolumbije, Madžarske, Portugalske, Romunije, Srbije, Španije in Velike Britanije. Obsežna ekipa je zasegla 292 domen, s čimer se je skupno število v celotni akciji dvignilo na 1829. Ena domena seveda ne pomeni ene strani, saj več domen kaže na isto stran.

Prav tako je vprašljiv dolgoročni uspeh tovrstnega blokiranja domen, saj iste strani zelo kmalu vzniknejo pod novimi domenami. Europol sicer poudarja, da je blokiranje domen le eden izmed pristopov v boju, velik pomen pa ima tudi metoda sledenja denarju.

To pot niso nikogar aretirali, dodajajo, se pa to utegne kmalu spremeniti, pravijo viri za BBC.

Za razliko od običajnih racij, kjer so na udaru strani, ki kršijo avtorske pravice z deljenjem kopij digitalnih vsebin, je šlo to pot za dobre, stare analogne predmete. Europol pravi, da je šlo za ponarejeno športno obutev, elektroniko, zdravila in v manjši meri tudi za filme ter glasbo. Da so racijo izvedli prav zdaj, ni presenetljivo, saj promet tem stranem zelo naraste v predbožičnem nakupovalnem obdobju, kar so želeli preprečiti.

35 komentarjev

damnit ::

Edino pravilno, ko vidiš vse tiste 'replike' po bolhi te srat prime. Debilen folk pa kupuje to in podarja 'rolexe' in podobno..

AndrejO ::

Hmm... na eni strani je "zaplemba domen" pogosto zlorabljena za ne nujno kazniva početja. Po drugi strani pa so nekatere izmed teh stvari dejansko smrtno nevarne in je ukrep popolnoma primeren.

Eh. V pomanjkanju boljših idej, morda malo hahljanja.

 Originalni ponaredki

Originalni ponaredki


Vir

Vlayke ::

Predvsem bi bilo v tej zgodbi fino, če bi bila tudi iniciativa za zaščito opeharjenih kupcev.

Prav lahko se ti zgodi, da na netu najdeš kak dober deal, za (naprimer) Nike superge. Cena je ugodna in ne očiten nateg ali ponaredek. Ko pa paket pride k nam, ti ga uničijo, pa še tebi hočejo podtaknit stroške za uničenje in kazen za uvažanje ponaredkov.
Ne govorim zdej o situacijah, ko greš na www.kupiponaredek.com ampak ko se na kaki relativno normalni strani pojavi kak sub-contractor, ki prodaja stvari, ki to niso.

antonija ::

Vlayke je izjavil:

Prav lahko se ti zgodi, da na netu najdeš kak dober deal, za (naprimer) Nike superge. Cena je ugodna in ne očiten nateg ali ponaredek. Ko pa paket pride k nam, ti ga uničijo, pa še tebi hočejo podtaknit stroške za uničenje in kazen za uvažanje ponaredkov.
Jaz sem enkrat na ebayu kupil ene slusalke (sennheiser), ki so bile precej ugodne (25% off ali nekaj takega), pod item location je pisalo EU. Pride cez nekja tednov pismo carisnke poste, da me caka paket iz kitajske za katerega sumijo da gre za ponarejeno robo.
Jaz sem jim odgovoril da ne pricakujem paketa iz kitajske, na ebayu pa vlozil zahtevek za vracilo denarja. Jaz sem dobil nazaj denar, s tistim paketom pa nikoli vec nisem imel opravka. Kaj je pa tisti kitajec zrihtal me pa tudi bk.

Ce ti carisnka posta rece da sumijo na ponaredek, ja najbolje ne sprejeti paketa in zahtevat odkupnino nazaj. Je pa treba uporabljat strani/prodajalne ki imajo to moznost dobro urejeno (ebay in paypal sta super glede tega), ne nekih random domen z napol izdelanimi stranmi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

fikus_ ::

Je moja boljša polovica pred nekaj tedni na internetu našla stran, kjer so 50 do 70% popustom ponujali torbice Lui Vitton (ne vem če sem prav napisal). Cene od 300€ navzgor + dostava brezplačna. Seveda navdušena 100 na uro :), eno torbico mora imeti:D! Sem preveril in na prvi pogled je zgledalo ok, pisalo da je dobava iz UK, samo cena mi ni dala miru:|. Sem pogledal še Lui Vitton nemško stran, kjer so bile cene od 1000€ za majhne torbice (tako male, da jih skoraj v eno roko skriješ!). Komaj prepričal, da so zelo verjetno (99,99999%) ponaredki.
Ko sem še nekaj časa kopal po internetni strani, sem ugotovil izvor robe; seveda Kitajska! V glavnem internetna stran dokaj prepričljiva, izvor maksimalno skrit, tako da verjetno masikdo nasede in naroči, potem pa carina uniči.

Sicer pa, kaj za vraga ženske vidijo v teh torbicah?!

antonija ::

1000+ EUR za majhne torbice, 5000+ EUR za velike torbice. Pa v njih verjetno telefon za 1000 USD na katerem znajo telefonirat, poslat mmas in uporabljat FB. Kaj bi se rabil videti?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

McMallar ::

In kje je tu problem?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

antonija ::

Ni problema, samo kriterij za ugotavljanje "dobrosti" torbice sem razlozil. A ti vidis kaksen problem?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

McMallar ::

Ne. Sem te ocitno narobe razumel ker mi je tekst zvenel sarkasticno in si pisal cifre. Toliko pac stvari stanejo in nekateri(e) si jih kupijo ker pac lahko. Jaz ne vidim popolnoma nobenega problema pri tem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

stara mama ::

antonija je izjavil:


Jaz sem jim odgovoril da ne pricakujem paketa iz kitajske, na ebayu pa vlozil zahtevek za vracilo denarja. Jaz sem dobil nazaj denar, s tistim paketom pa nikoli vec nisem imel opravka. Kaj je pa tisti kitajec zrihtal me pa tudi bk.

Najbolj nefer da jih takole odjebeš, tvoja vrsta ljudi je zato razlog, da marsikdaj ni možnosti: shipping to slovenia.

Hvala lepa tebi in tebi podobnim.

mn ::

stara mama je izjavil:

antonija je izjavil:


Jaz sem jim odgovoril da ne pricakujem paketa iz kitajske, na ebayu pa vlozil zahtevek za vracilo denarja. Jaz sem dobil nazaj denar, s tistim paketom pa nikoli vec nisem imel opravka. Kaj je pa tisti kitajec zrihtal me pa tudi bk.

Najbolj nefer da jih takole odjebeš, tvoja vrsta ljudi je zato razlog, da marsikdaj ni možnosti: shipping to slovenia.

Hvala lepa tebi in tebi podobnim.


Sorry, če ti nekdo pošilja ponaredek potem "ko ga jebe".

stara mama ::

fikus_ je izjavil:

Sem preveril in na prvi pogled je zgledalo ok, pisalo da je dobava iz UK, samo cena mi ni dala miru:|. Sem pogledal še Lui Vitton nemško stran, kjer so bile cene od 1000€ za majhne torbice (tako male, da jih skoraj v eno roko skriješ!). Komaj prepričal, da so zelo verjetno (99,99999%) ponaredki.

Iz UK bi ga ti vseen dobil.
Če jim je ratalo ga spravit do UK, so ti oni naredili glavno delo - to je uvoz prepovedanega blaga ;)
Žensk pa itak ne boš razumel. Lahko dela v trgovini. Vsak dan v trgovski center v službo.
In ugani kam gre, ko pa ima kak dan prosto...

antonija ::

Najbolj nefer da jih takole odjebeš, tvoja vrsta ljudi je zato razlog, da marsikdaj ni možnosti: shipping to slovenia.

Hvala lepa tebi in tebi podobnim.
Od kitajcev kupim kar nekaj robe, pa vecinoma ni problemov. Ampak ce so pa kitajci tako glupi, da jih nasa carina ujame (pa nasa carina ni nek strasno rigorozen organ), potem lahko mirno recem kitajcu "ko te jebe". Poleg tega da je na ebayu lagal da je item location v EUju.

Tisti kitajci ki se lepo obnasajo (ne lazejo, ne nategujejo) prakticno vedno posiljajo v slovenijo (izogibajo se kaksne Italije in podobnih drzav, kjer posiljke carobno izignjajo). Ubistvu se nisem naletel na kitajca, ki nebi posiljal v slovenijo...

Če jim je ratalo ga spravit do UK, so ti oni naredili glavno delo - to je uvoz prepovedanega blaga ;)
_Ce_ bi kitajec spravil robo v EU in _ce_ bi napisal da gre za ponaredek, potem mu nebi zameril. Prodajal je pa ponaredek po rahlo znizani ceni in lagal da je zadeva v EU. No-go.

Žensk pa itak ne boš razumel.

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

stara mama ::

Ja dobr, če laže da je že v EU, potem je to njegova stvar.
Sicer tud kultura je mal drugačna, treba se je sam jim prilagodit, ker mi smo mal premali da bi se oni nam prilagajali.
Ne morš pa pričakovat, da bo poznal zakone ene male slovenije...

Slika ima pa prav še v tako veliko pogledih :D

antonija ::

Zakone ene male slovenije? Pomojem nikjer na svetu ni dovoljeno prodajat ponardekov kot originale (tud na kitajskem ne), da pa na ebayu lazes se glede lokacijenizdelka je pa verjetno krsitev ebayeve EULE, ne nasih zakonov.

Prodajalci se bojo pa kar lepo prilagajali kupcem, ne obratno. Jaz sem se toliko old-school da se bojo prodajalci morali pomatrati da od mene dobijo denar, ne bom se jaz matral njim dajat moj denar za ponaredke.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

Hm, dokler ste ljudje neumni, pač kupujte ponaredke,
AMpk ko primerjaš identičen izdelek , ki ga pri nas podajajo za 7.9€ vs kitajcu za 1.2 €. Medtem ko za tak denar dobim pri kitjcu z 8 žgB kartico ali pa takega z barvnim zaslonom. ALi pa
Potem se pa vprašaj, kaj je original in kaj je ponaredek, ker po moje sta to ISTA izdelka.

PS : ste kdaj pogledali pozlačene univerzalne nosilce telefonov, za v avto ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antonija ::

Kaj pa ce kopujes izdelek, kjer je razlika v ceni 15-20% (100EUR vs 120EUR)? A si lahko 100% siguren da gre za ponaredek, ali gre za original ki ga kitajec prodaja brez vstetih uvoznih dajatev?

Pa glede tovjih dveh "identicnih" izdelkov:
gizzmo.si izdelek ima prilozene slusalke in USB kabel, kitajski jih nima. Kar pa najbolj zbode je pa to, da je simbol za play/pause pri kitajcu orientiran drugace kot pri slovencu. Ubistvu je cel komandni obrocek zarotiran za 90°. Pa se pozicije rez za SD kartico, USB vhod in on/off gumber so na razlicnih koncih. Toliko se da videt v 30s na prvi pogled. Kaj se pa skriva v crevesju tehle napravic pa ne mores vedet dokler ne kupis.

Identical? I think not.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

antonija popravljam , 1,85, se oproščam, nisem bil pazljivi kupec.

Original link na ali Expres : http://www.aliexpress.com/wholesale?cat...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

antonija ::

Tud ta ima za 90° zasukane komande...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

stara mama ::

antonija je izjavil:


Pa glede tovjih dveh "identicnih" izdelkov:
gizzmo.si izdelek ima prilozene slusalke in USB kabel, kitajski jih nima. Kar pa najbolj zbode je pa to, da je simbol za play/pause pri kitajcu orientiran drugace kot pri slovencu. Ubistvu je cel komandni obrocek zarotiran za 90°. Pa se pozicije rez za SD kartico, USB vhod in on/off gumber so na razlicnih koncih. Toliko se da videt v 30s na prvi pogled. Kaj se pa skriva v crevesju tehle napravic pa ne mores vedet dokler ne kupis.

Nisem videl nobenega zasukanega gumba, videl sem pa da kitajc na vseh slikah nima enake zadeve oz. je fotoshopana.
Dostkrat doživel, da kitajci preprodajajo stvari in samo kako stvar iz slike stran pobrišejo ali pa malo prilagodijo.

In ja, če vzameš tista 2€, dodaš poštnino, uvozne dajatve (ker se uvaža večje količine) in še nekaj malea za trgovca..... ne moreš in ne moreš pridit skozi kaj dosti ceneje kot pa tistih 8€.
Ni računice!
Sploh pa ni šans, da bi bil izdelek kaj posebej bolj kvaliteten, za tak denar na tej strani planeta..... nep, ne bo šlo

antonija ::

Poglej si symbol za play/pause:
 8 EUR

8 EUR


 2 EUR

2 EUR

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

stara mama ::

Poglej si preostale slike ;)

Mr.B ::

Torej, kaj hočete povedati, da meni kot končnemu kupcu, ki mu ji potrebno plačati DDV, in ostale dajatve ect, čudežno stvar naraste za faktor 3x.
Hm fantje pojdite malo gledat nabavo na količino, recimo 500kosov...
Jaz plačam, naše, ampak ne 1x ali večkrat dražje, samo zato da podpiram Slovenskega preprodajalca.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

Tu sploh ni originala, oba se trudita biti podobna staremu ipod shuffleu. Včasih so jih na ebayu prodajali kot originale, a ne dolgo.
Računajo pač na babico, ki bo kupila za vnučka in se ne bo registrirala na Alibabo, še vedno je poceni.

tikitoki ::

McMallar je izjavil:

Ne. Sem te ocitno narobe razumel ker mi je tekst zvenel sarkasticno in si pisal cifre. Toliko pac stvari stanejo in nekateri(e) si jih kupijo ker pac lahko. Jaz ne vidim popolnoma nobenega problema pri tem.


Problem je v tem, da si marsikdo od teh, ki si lahko kupijo to ni zaslužil na pošten način in če se tebi zdi ok sistem, ki promovira vedno večje razlojevanje brez kakršnekoli realne podlage, pol je pač s teboj nekaj narobe.

antonija ::

stara mama je izjavil:

Poglej si preostale slike ;)
Gledam pa ne vidim razlik od tega kar sem napisal. Ali mi z leti ze vid pesa (in me bos popravil in prilepil sliko, na kateri ni opaznih razlik med SI in CN modelom) ali je pa cas da gres ti na pregled k optiku.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

Torej, kaj hočete povedati, da meni kot končnemu kupcu, ki mu ji potrebno plačati DDV, in ostale dajatve ect, čudežno stvar naraste za faktor 3x.
Hm fantje pojdite malo gledat nabavo na količino, recimo 500kosov...
Jaz plačam, naše, ampak ne 1x ali večkrat dražje, samo zato da podpiram Slovenskega preprodajalca.

Vbistvu mi je žal, sam nimaš pojma o čem govoriš. Stroški uvoza niso majhni in če ne gre za enormne količine se zelo hitro in občutno pozna pri končni ceni.

Mr.B ::

tikitoki,
No kakšen je pa strošek uvoza izdelka za 2€ ? Meni je čisto jasno da se ti slini po starih časih, ko si na carini poleg izdelka državi dal še enega. Počasi bi se lahko zavedali, da se s preprodajo pač ne da služit.

Predlagam ti, da si pogledaš še kakšen univerzalni nosilec za telefon ali pa ovitek. To da se nekateri
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

damnit ::

Mr.B je izjavil:

tikitoki,
No kakšen je pa strošek uvoza izdelka za 2€ ? Meni je čisto jasno da se ti slini po starih časih, ko si na carini poleg izdelka državi dal še enega. Počasi bi se lahko zavedali, da se s preprodajo pač ne da služit.

Predlagam ti, da si pogledaš še kakšen univerzalni nosilec za telefon ali pa ovitek. To da se nekateri


Kakšni stari časi? Saj tudi danes ob uvozu izdelka za 2€ daš državi vsaj toliko, ali pa še več.

Pa javi se v vseh slovenskih trgovinah in jim razloži svojo teorijo o preprodaji.

hojnikb ::

tisti 2€ izdelek te kot končnega kupca stane točno 2€.
Uvoznih dajatev ni (ker je manj ko 22€), poštnine ravnotako ne, ker jočasti kitajc.
#brezpodpisa

damnit ::

Mhm, očitno ne spremljaš preveč tem o naši vrli carini.

hojnikb ::

če je izdelek pravilno označen/izpolnjen, nimajo kej odpirat in zaračunat.
Meni je zaenkrat šlo vse skos brez carin oz. dodatnih dajatev....
#brezpodpisa

Mr.B ::

Jaz se držim dveh pravil...
Izdelek za manj kot 22€ in po kosi.
Ter izdelek za manj kot 100€ recimo telefoni.
Ostalo je pa nek bavbav slovenskih trgovcev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlueBerry ::

@hojnikb
Očitno ne naročuješ dovolj pogosto ali pa v zadnjem času manj, dejstvo je odkar je PS začela opravljat carinjenje ti LAHKO carinijo vse +-22eur lahko vprašaš na pošto. Sam sem imel paket 15eur in plačal nekaj centov, ker so ga pač odprli, nevem kaka so pravila vem pa, da to delajo.


Kar se tiče ponaredkov je tu več vidikov in ja Kitajci kršijo zakon in kradejo. Ampak tudi druga stran ni čisto čista očala Ray-Ban so bila leta '89, ko so snemali TOP GUN a 20$ na črpalkah. Pol so jih pa kupli smrdlivi ITA LUXOTICA in zgodba je šla v drugo smer.
Več:


Original ni nikoli isti kot fake, ampak ponavadi tudi ni tolikokrat boljši kot je dražji. Že res, da ima vsak pravice postavljati svoje cene in itak, če zmečejo toliko v branding morajo nekje dobit nazaj, ampak lahko bi bili na koncu toliko pošteni in "pokurili" ta denar ne pa, da ga držijo za bog si ga vedi koga, zraven pa še ne plačujejo DDV-ja in na koncu komu vzamejo, kdo plača banke? Včeraj je bilo v novicah kaj vse bi lahko storili, če bi odpravili sivo ekonomijo v SLO:
+ penzije + 10%
+ vsi študenti 500 eur štipendije
+ vse ceste urejene
+ in še in še

No malo sem zašel, da zaključim, druga plat pa je ta, da 80% ljudi, ki jih sam poznam (res da sem sam bolj revež in se gibljem v tem krogu, tako in tako nas je revežev 80%, če ne še več v SLO) si želi kupit ponaredek, ker vejo da je tudi kvaliteten.


Moj primer iz prakse je, da me je nekdo iz UK nategnu in mi prodal CK spodnje perilo. Itak sem cepec verjel, da je original in ga prodajal dalje vseh 1500+ kosov je ZELO hitro šlo.

Verjeli ali ne, razen pritožb, menjav zaradi velikosti (ker imajo azijci manjše riti) nisem dobil niti ene pritožbe, ponaredek ni bil niti omenjen, pa sem ga oglaševal kot original, ker nisem vedel.

Še obratno, ljudje me kličejo še danes, če še imam kak kos in to ljudje, ki pravijo, da so že prej imeli originale iz LJ BTC...




Ta tema s ponaredki me spominja na tisto o piratstvu tudi tam si nekateri ne dajo dopovedat, da tisti, ki igro naredi oz. film posname lahko postavi X ceno, ki jo je treba spoštovati. Večina pa pravi, če film ni dobr ga bom snel in ga ne bom šel gledat v kino, podobno tu jaz trdim za ponaredke, da niso tolikokrat boljši ampak nimam prav, proizvajalce je pač treba spoštovati, ne glede na ceno.



Upam, da bo vsaj kdo prebral.



lp

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

BlueBerry,
dokler bodo ti "proizvajalci" Slovenski ni problema. Dokler bom pa v Slovenski trgovini, slovenskemu preprodajalcu plačal za "usnjeno" torbico za telefon 15.99€ in ko bo ISTA ama ISTA torbica "ne ponaredek" na aliexpresua "eBay" stala 4.99€, mi pa prov dol visi od pobranega davka.... Ker dokler bo Zemljarič, pridigal za enakost zdravstv, po drugi strani bil pa v poslovnem odnosu z UKC, bodo ti pobrani davki, procentualno 0.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprli hekerski forum Darkode in priprli kolovodje, obtožen tudi Slovenec

Oddelek: Novice / Varnost
2012978 (8935) gruntfürmich
»

Racija v Stockholmu zaradi The Pirate Baya (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12742810 (33445) MrStein
»

Poleg Silk Roada zaprli še 414 strani, Benthall ujet zaradi površnosti

Oddelek: Novice / Kriptovalute
126914 (3875) stb
»

Pridržali skoraj sto prodajalcev in uporabnikov trojanskega konja

Oddelek: Novice / Varnost
146159 (4513) bbf

Več podobnih tem