» »

Chromecast

Chromecast

chrispy ::

Kje lahko kupim googlov chromecast. Po neki normalni ceni. V sloveniji ne najdem nobene trgovine, ki bi ga ponujali. Na tujih spletnih straneh pa še nisem kupoval
  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Ker Chromecast v Sloveniji ni uradno podprt ga jasno ne boš dobil. Kupiti ga boš moral na Amazonu ali kje podobnem.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

še linkec na nemški amazon http://www.amazon.de/Google-Chromecast-...
#brezpodpisa

hellomania ::

Lahko pa se zapelješ v Avstrijo. Jaz sem ga kupil v MediaMarkt Celovec za 35€.

dottor ::

Vem da je tema že malo stara ampak me zanima sledeče:
Se da zadevo uporabit za movie streaming preko mreže? Recimo da zadevo povežem preko WiFija v mrežo kjer je tudi moj PC (1gbps po kablu in 5GHz po zraku (router je dober meter in pol stran), pa da bi pol gledal na TVju preko CCja film na mojem PCju preko mreže? Zadevo dobim v MediaWorldu v Trstu za 35€ in če je zadeva izvedljiva mi reši HTPC ob TVju...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

Ja, Plex server boš moral dati na PC ter Plex aplikacijo na telefon / tablico pa bo delalo.
The truth is rarely pure and never simple.

dottor ::

Še NAS podporo ima zadeva. Previdevam, da si nardiš nek interni račun, kjer pol vežež na njega svoje filme. Pol se s tem računom prijaviš še z CCjem in telefonom/tablico in zadevo upravljaš in pošiljaš na CC?

Naslednjič ko grem v Trst gre zadeva v košarco :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

S CCjem se ne prijavljaš nikamor, ker CC nima nobenega vmesnika ali nastavitev. Vso opravljanje dela aplikacija na telefonu/tablici/računalniku.

Zavedaj se samo da CC ne podpira DTS in bo Plex server ves audio v primerih DTS virov prekodiral sproti (če imaš dovolj hiter CPU ni težava).
The truth is rarely pure and never simple.

dottor ::

Plex Server mislim dat al na j1900 (NAS + Plex Server) alpa če grem v investicijo C2758 miniserverja (kar je nekako v načrtu).

Za enkrat bi pa uporabljal na mojem PCju (E8500). Bo pa en do 2 uporabnika hkrati (2 redkeje).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

Ok, za NAS nujno preveri če podpira Plex, ker se je razvoj močno polenil in precej novih chipsetov ne podpirajo (e.g. ARMv7 Synologye - tudi moj 213j ni podprt).
The truth is rarely pure and never simple.

dottor ::

NAS mislim sam nardit z j1900 ploščo z 4xSATA, 8GB ECC rama, 2x3TB WD RED v RAID1.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

j1900 podpira ecc ?

intlov datasheet namreč pravi, da ne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Ups my bad... Sem imel še C2758 v glavi. Ja j1900 ne podpira.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klinker ::

Mah, jst za streaming uporabljam TVmobili. Se mi je se naboljse obnesu od vseh zadev.
Dela na vseh TVjih, Boxih, tablicah itd, pa podnapise in vse sam predvaja, ne glede na player.
Je pa placljiv, ampak vreden vsakega centa. Se nisem srecal boljse alternative za streaming multimedije po bajti in podpira svasta enih platform.

dr.Akula ::

A ima kdo kakšen predlog kje najceneje dobiti Chromecast (2 gen.) v EU, skupaj s poštnino?
ni podatka

b3D_950 ::

dr.Akula je izjavil:

A ima kdo kakšen predlog kje najceneje dobiti Chromecast (2 gen.) v EU, skupaj s poštnino?


http://anni.si/tv-in-zvocne-kartice-kon...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mitja_i ::

V Celovcu je v Mediamarktu 39€.

dr.Akula ::

@rb750 Tega sem tudi sam našel, ampak sem bil firbčen če kdo ve za kaj bolj ugodnega.

@mitja_i Nisem ravno blizu Avstrije :)

Hvala obema :)
ni podatka

b3D_950 ::

Sej kaj pametnga s to rečjo ne moreš počet, pa še kompatibilnost je bolj slaba. Na splošno vse kar je od googla (android na tv, screen mirror, ipd) je vse nekaj na pol delujoče, ali pa dela obupno počas in polno nekih omejitev (taprav hardware, verzija androida), kot da bi prodajal neke improvizacije. Bolš da kupiš brezžični hdmi in telefon/tablico s hdmi izhodom - priklopiš in dela.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

m3k ::


vir: Katalog 13.1. - 24.1. - E.Leclerc Slovenija

Kebo ::

Jaz sem naročil prvo generacijo na expansys.si. Ni bistvene razlike med 1. in drugo je pa cena prvega tu 32€ s poštnino, medtem ko te pride 2. gen 45€+ s poštnino.

dottor ::

Meni je zadeva malo neuporabna, če ne morem odpirat zadev preko mreže :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dr.Akula ::

Moja starša sta imela namen (primarno) Chormecast uporabljati za 'Screen casting' Amis Mobia TV aplikacije iz tablice. Kdo počne mogoče kaj podobnega in lahko pove, če je gledljivo oz. brez zatikanja na spodobnem omrežju?
ni podatka

dejanslo ::

Telemachov D3go na Nexus 4 -> cast* na star LG 32" funkcionira. Slika se ne zatika, SD je le nekoliko slabši kot preko STB, HD pa se že malo bolj pozna. Je pa vsekakor gledljivo oz uporabno. net 16mbit, povezava wifi. Verjetno bi se dalo še kaj zoptimizirat (slika preko Plexa je veliko lepša, HD v samem appu pa tudi), nisem pa poskusil več kot par minut castanja.

edit: *Chromecast 1
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

trancer01 ::

Za predvajanje lokalnih datotek preko brezžičnega routerja je po mojem daleč najboljša aplikacija za chromecast videostream: https://chrome.google.com/webstore/deta.... Ne rabiš nobenih računov, nobenih strežnikov, deluje zanesljivo preko starega chromecasta in je na voljo zastonj. Prav tako podpira podnapise in omogoča, da preko telefona/tablice na daljavo izbiraš datoteke za predvajanje na računalniku. Videostream tudi avtomatsko transkodira vse formate video datotek na računalniku in jih pošilja na chromecast v njemu prebavljivem formatu.

dr.Akula ::

No, Chromecast (2. gen) je v hiši en dan in je kar prijetno presenečenje. Sicer pri screencastingu Mobia TV aplikacije malenkost (res malenkost) zaostaja zvok, ravno toliko da je opazno, ampak bo že. Hvala dejanslo, da si stestiral pri sebi.
Hvala pa tudi tebi trancer za predlog. Pomojem bo tole sšasoma postala primarna raba za CC, ker zaenkrat deluje odlično. Pred tem sem, če je kdo hotel gledati film na TV, uporabljal set-top box, v katerega sem vtaknil USB. Ampak s tistim je bila kopica problemov, ker ni imel podpore za DTS zvok, podnapisi so morali biti v pravem formatu (1250), pa sliko je vedno raztegnil čez cel zaslon. Še pred tem, ko je bila televizija še povezana na mrežo, sem uporabljal PS3 media server, ki pa je bil sploh nezanesljiv.
V glavnem, Videostream me je izredno presenetil, ker sem res pričakoval da bo imel probleme z večjimi fajli, ampak zaenkrat se je izkazal. Tudi na kompu še nisem opazil, da bi se izvajal kakšen sproten transcoding za do zdaj predvajane zadeve.

Sem se pa danes naučil kaj je HDMI-CEC :). Najprej mi ni bilo jasno zakaj je Chromecast televizija zaznala kot 'Predvajalnik 1' in zanj ustvarila nov input.

Kam imate ostali priključeno napajanje? Najprej sem ga imel v USB port na TV, ampak mi ni všeč, da mora biti TV potem prižgana da se prižge tudi CC. Sicer bi ga priključil v vtičnico, ampak sem danes našel eno bližnjico; zraven TV je Amis-ov box, ki ima tudi USB port za Media center (ki pa ni aktiviran), tako da je CC zaenkrat priključen tja. Je teoretično možno, da iz takega porta ne bi dobival zadostnega napajanja? Vem da je najbrž butasto vprašanje.
ni podatka

b3D_950 ::

A ta aplikacija od Amisa omogoča Google Cast kot jo npr. aplikacija youtube ali imaš vključen Screencast/Mirror zaslona? Katero tablico uporabljaš?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

dr.Akula ::

Itak da je screencast :) Uradna podpora za CC so več ali manj mokre sanje. Tablica je pa Asus Zenpad 10 Z300C (Android 5.0.1 je gor).
ni podatka

Pesimist ::

Imam ta googlecast in nisem sploh zadovoljen. Zato ce bi se enrkat kupoval bi ensotavno kupil oni PC on stick z windows 10 za 125€

trulex ::

Kako je lahko ista stvar v Avstriji 20€ cenejša?

scipascapa ::

ker je 4x večji trg? čemu služi chromecast sploh? je nadomestilo wd tv live player?

PINki ::

Meni sluzi za gledanje filmov iz kompa na tv + kaksen YT video.

Likalnik ::

Zivjo, mi lahko kdo svetuje kako preko chromecast 3 preslikati iphone/ipad na tv....sem pred kratkim kupil ta izdelek pa sem se pomoje malo nat*gnu....imam iphone in ipad in bi rad telefon preslikal na tv (vem, da lahko gledam youtube, netflix itd)
Aplikacij katera ima moznost mirroring to chromecast je veliko....katere so pa res dobre? Sem si ene dve nalozil pa imajo veliko laga, ce gledam kaksen video.

TadejPer ::

Likalnik je izjavil:

Zivjo, mi lahko kdo svetuje kako preko chromecast 3 preslikati iphone/ipad na tv....sem pred kratkim kupil ta izdelek pa sem se pomoje malo nat*gnu....imam iphone in ipad in bi rad telefon preslikal na tv (vem, da lahko gledam youtube, netflix itd)
Aplikacij katera ima moznost mirroring to chromecast je veliko....katere so pa res dobre? Sem si ene dve nalozil pa imajo veliko laga, ce gledam kaksen video.

Naloži google home aplikacijo, pa bo šlo brez problema 😉

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

Likalnik ::

Google home aplikacijo imam...ce hocem chromecast sploh nastavit rabim google home app....ampak s to aplikacijo nimas mirror ekrana iphona na tv...ampak lahko gledas youtube, netflix...rad bi ekran iphona na tvju....z google home se to ne da

Yossarian ::

Doma imam že Chromecast 2, ki deluje brez problemov že nekaj let, sedaj pa sem kupil še Chromecast 3, vendar ga ne morem nastavit. Nekako se mi pojavi koda, ki je takšna kot na telefonu v aplikaciji Google Home, stisnem Da, telefon se poveže, nato pa mi izpiše: Ta naprava Chromecast je bila izdelana za drugo državo in morda ni združljiva z vašim omrežjem Wi-Fi.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

OK, uspel sem vzpostavit z 2,4 GHz omrežjem, s 5 GHz pa mi ne uspe in se izpiše: Varnostni pravilnik preprečuje uporabo nezavarovanih Wi-Fi omrežij. Kaj?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Vse deluje, ampak na 2,4 GHz omrežju, na 5 GHz pa ne deluje, ker se Chromecast ne poveže s tem hitrejšim omrežjem. Kaj naj naredim?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Han ::

Testiraj z drugim 5 GHz routerjem ali spremeni nastavitve v obstoječem.

Yossarian ::

Router je ta, ki sem ga dobil od Telemacha. Kako naj spremenim nastavitve v obstoječem?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

blackbfm ::

To moras vprasat Telemach

Yossarian ::

Nekdo je na netu zapisal, da je našel rešitev in sicer je na routerju zamenjal enkripcijo iz WPA2(Mixed) v WPA2(AES). Če to zamenjam, kaj bi se zgodilo z ostalimi napravami, npr. Chromecast 2, Tanix Mini TX3, tablice, telefoni, Wi-FI...?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

blackbfm ::

Naceloma bi moglo delat

Yossarian ::

Bom raje vrnil in kupil štirico. Hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Han ::

Štirka je precej drugačna...

Yossarian ::

Upam, da bo vse štimalo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557387 (7079) predi
»

chromecast 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6112370 (7266) lojzze1
»

Googlov dogodek: Pixel in Pixel XL, Google Home, Google Wifi, Chromecast Ultra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10234680 (26712) OK.d
»

Kako bi najlažje gledal YouTube na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5111885 (9250) tebodi
»

Povezava hdmi do TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
133643 (3329) nyler

Več podobnih tem