» »

chromecast 2

chromecast 2

1
2
»

tebodi ::

All je izjavil:

Chinacast je dobr edin za ksno sliko predvajat. Stestirano.
Na konc uzames chromecast pa podaris chinacast.

Verjamem, da imate prav. (Vedno bolj.) Bolj podrobno ko gledam to zadevo, manj verjetno je, da je prava. Hec je v tem, da imam izkušnjo prav pri GB ene zadeve (remote), kjer so bili odzivi, komentarji, da nečesa nima oz. ne deluje (touchpad), pa se je nazadnje potrdilo, da ima (je držala njihova navedba).

Ampak vseeno si mislim, da ja ne bi šli tega napisat pod Q & A/FAQ:
Is this product the cromecast ultra, cromecast 2 or cromecast 3?
By birdway Dec-19/2018 21:29:09
A: It is chromecast 3.Thank you.


Še enkrat, šlo bi za nezahtevno, občasno rabo (za starša).
Hvala za vsako izkušnjo iz prve roke (ali druge)!

blackbfm ::

Bolj podrobno ko gledam to zadevo, manj verjetno je, da je prava.


Človek zbudi se, slike in opisi so na strani narejeni res ceneno, nikjer sploh ne piše da gre za chromecast samo neke generične fraz "mirror wireless display" itd.. pa cena, za original boš skeširal 50 euro, ni druge

Hec je v tem, da imam izkušnjo prav pri GB ene zadeve (remote), kjer so bili odzivi, komentarji, da nečesa nima oz. ne deluje (touchpad), pa se je nazadnje potrdilo, da ima (je držala njihova navedba).


Tu gre za bolj kompleksno zadevo kot nek remote mikrokontroler, saj je v tisto tv škatlco zapakiran računalnik z lastnim OS.. sicer nekih hudih tehničnih ovir za predvajanje z youtuba jaz ne vidim, ampak sklepam da pri fejku pač nimaš integracije z googlovimi appi, npr pri chromecastu se ti v podprtih appih pokaže cast ikona, klikneš in ti streama vsebine na tv. Sklepam da pri fejku dobiš nek generičen kitajski app zraven za upravljanje (=zatežena uporaba, potencialen spyware) ali pa pač uporabljaš direkt mirroring (=zatikanje če boš gledal kaj drugega kot slike). Sicer pa tut original ni brez napak..

tebodi ::

blackbfm je izjavil:


Človek zbudi se, slike in opisi so na strani narejeni res ceneno, nikjer sploh ne piše da gre za chromecast samo neke generične fraz "mirror wireless display" itd.. pa cena, za original boš skeširal 50 euro, ni druge

Ok ok, razumem, hvala. (Ne se razburjat, prosim.)
Vem, polna cena mi je preveč. (Enega chromecasta sem pred časom nabavil, in se je zgodilo, da pri prejemnikih ni bil uporabljan. Saj sem opisal situacijo, podobno.)
Kot sem rekel, mirroring bi bil ok, težava je, če bo wifi "zmogel", saj laufa hkrati download-upload (DL na mobilno napravo, UL potem zrcali na dongle), to je dejanska težava. In le-to naj bi chromecast reševal, pri čemer pa nisem uspel najti ene same navedbe, kakšne so izkušnje (za točno to uporabo), razen da so tako-tako. In smo spet na istem.
In seveda vem, cene napihnejo, potem "flash sale" itn. itn. (ampak navedena originalna cena bi bila veljavna za originalni CC). Pri opisih na trgovinah (posebej kitajskih) je spet mogoče vse..

modelno1 ::

Pri chromecastu je tako: chromecast si potegne app z neta, npr youtube, če hočeš gledati youtube, in potem samo chromecast loada vsebino, telefon oz. računalnik je zgolj daljinec.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

blackbfm ::

Kot sem rekel, mirroring bi bil ok, težava je, če bo wifi "zmogel", saj laufa hkrati download-upload (DL na mobilno napravo, UL potem zrcali na dongle),


Ce imas n/ac router bi moglo bit dovolj prepustnosti. Jaz na chromecast mirror imam framedrop in nizjo kvaliteto, saj pravim za slike gledat je ok, video zna pa bit že moteč

PrimoZ_ ::

Kako se chromecast oz. podobne naprave obnesejo na public wifi, konkretno bolnica ?
A se tam sploh povoha to z telefonom in dela ? A ti potem lahko vsak predvaja nekaj gor ?

Ni captive portala, je samo nezaklenjeno wifi omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

damirj79 ::

Kolikor vem je pogoj samo, da sta naprava in CC v istem omrežju, da se lahko vidita med sabo, morata pa imeti oba povezavo v internet, saj brez tega se nič ne zmenita. V public omrežjih je poanvadi vključen client isolation, tako se potem dve napravi med sabo ne vidita, kar pomeni da CC ne bo deloval. Ali pač, če kdo drugi kaj več ve.

dimko_rk ::

damirj79 je izjavil:

Kolikor vem je pogoj samo, da sta naprava in CC v istem omrežju, da se lahko vidita med sabo, morata pa imeti oba povezavo v internet, saj brez tega se nič ne zmenita. V public omrežjih je poanvadi vključen client isolation, tako se potem dve napravi med sabo ne vidita, kar pomeni da CC ne bo deloval. Ali pač, če kdo drugi kaj več ve.
S cim takim bi moralo iti (dobis svoje lastno WiFi omrezje v katerem se naprave med seboj vidijo): ".. or converts a WiFi at cafes or restaurants to a private WiFi for securer surfing."

https://www.amazon.co.uk/GL-iNet-GL-AR3...

Vm1999 ::

Pri nakupu Chromecast-a na Bolhi in Letgo je treba biti zelo pozoren, ker se prodajajo tudi ponaredki.

Primer, kako prepoznati ponaredke.
https://support.google.com/store/answer...

OK.d ::

Ali ima kdo račun od chromecasta 2nd gen. - nakup pri nas?
LPOK.d

Map ::

Imam jaz.

lojzze1 ::

A bo deloval CC če ga povežem preko hotspota telefona iz katerega bi rad predvajal youtube, gledal slike na velikem zaslonu?
Tudi za prikaz slik iz telefona na veliki zaslon(pc ekran) bom pitreboval Cc povezan na hotspot ali lahko tudi preko bluetootha?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast

Oddelek: Kaj kupiti
455652 (1222) Yossarian
»

Kako bi najlažje gledal YouTube na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5111979 (9344) tebodi
»

Povezava hdmi do TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
133655 (3341) nyler
»

Chromecast SDK je na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3016164 (13556) PrimozR

Več podobnih tem