» »

Reboot ?

Reboot ?

Ales47 ::

pozdrav, zdaj zadnje dni opazam da se mi mogoce enkrat dnevno reboota PC , kar tako. to pa mislim da od zadnjega updajta od Windowsa 10. Sprva zgleda kot da bi elektrika zmanjkala , pol pa se zastarta automatski. Mogoce kdo zna kaj bi blo narobe?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Baja ::

slab napajalnik?

Ales47 ::

LC Prophecy 750W , tak da to odpade:) igram ze par let pa vse laufa kot mora bit
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

carota ::

Kaj pravi event log?

Ales47 ::

EVENT 41 , KERNEL POWER : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Tr0n ::

Bo kr napajalnik, ali pa kaksna fora na maticni, mogoce pomnilnik.

Ales47 ::

meu sem pa nastelano pod poraba moci " "na max perfomance" , mogoce zarad tega?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

mgermo ::

Napajalnik.

nightrage ::

Men se je procesor pregreval (slab ventilator in prah v ventilatorju). Ko je prišel do 100 stopinj se je računalnik ugasnil.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

Poženi prime95 in glej temperature. Poženi furmark in glej temperature.

Če oboje ne odleti, poženi še hkrati - da se vidi ali napajalnik peša.



Windows 10 je sveže inštaliran? Če nadgradiš starejši windows se zna zgodit, da ga serje.
#TeamFelix

branc ::

Ales47 je izjavil:

EVENT 41 , KERNEL POWER : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.


Grafična.

Seljak ::

Ales47 je izjavil:

LC Prophecy 750W , tak da to odpade:) igram ze par let pa vse laufa kot mora bit


To si pa sedaj tako napisal, kot, da imaš nov in TOP napajalnik.

Ales47 ::

Na internetu so neke resitve in napajalnika noben ni omenil. Zagnal sem tudi program da sem preveru ram in je ok.temperature so tud normalne. Danes se mi je 2x restartal med igranjem (v 10min) pol pa blo vse ok. Moj je sicer ze res 7let star ampak ce bi blo to krivo bi se to dogajalo vedno. Kaj pa ce je kaj windows zjeban? Vmes ko restartam vrze ven bad system config info.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Sami ::

Zaženi Prime95 in Furmark skupaj, da malo obremeniš napajalnik.

Za LC je 7 let že skoraj rekord :-)...v prihodnje se ga izogibaj....tudi, če trenutno ni vzrok za tezave.

Driverji za komponente so zadnji?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Baja ::

ne trmari, smo ti povedali da je najverjetneje napajalnik (ki je očitno tudi star že 7 let). sposodi si kakega in testiraj.

med igranjem te vrže ven zato, ker takrat je poraba štroma največja. ko idlaš na netu, je še napajalnik sposoben dati toliko moči, ko ga obremeniš pa mrkne.

si probal Heavy-jev nasvet?

Ales47 ::

@sami , Hehe se mi je zdelo.. ko pridem iz dela pozenem. Driverje pa updajtam vedno. Bom zvecer zagnal
Jaz mislim da je windows k se je to zacelo po zadnjem updajtu, je pa tut lahko psu svoje odsluzu. Javim zvečer

Kateri napajalniki so trenutno top? Budget tja do 100EUR.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Ales47 ::

Pognal sem Prime95 in naredil teste , pustil laufat, vse ok. Tudi pri FurMark sem pustil stress test ter benchmark = vse ok. Pustim oba programa naenkrat = vse ok. Pustil sem pa po 10min laufat. Temperature so ok, itak med igranjem vedno imam vklopljeno da spremljam kok laufa kaj. procesor nikole ne pride nad 60, graficna isto. Tudi ram sem testirau in vse ok. Igram World of Warcraft tak da ni najbolj obremenjen PC.

Tak da kaj svetujete?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

ST-777 ::

Ales47 je izjavil:

Kateri napajalniki so trenutno top? Budget tja do 100EUR.
Imam Seasonic napajalnik, dela brez problemov že več kot 4 leta in je neslišen. Modularen napajalnik, 660 W stane 105 €: https://www.mlacom.si/seasonic-m12ii-62...

Napajalniki, ki niso modularni, so cenejši.

Baja ::

10 minut se mi zdi rahlo kratek čas za test. zalaufaj čez noč oba (prime95 nastimaj na max power consuption), če mašina zjutraj še laufa, lahko prečrtaš napajalnik.

Sami ::

@Ales47: Prime95 in Furmark laufaj skupaj vsaj eno uro ali več...10min ti ne pove ničesar o stabilnosti.

Kako izgledajo kondenzatorji na plati? Je na plati kakšen hladilnik odstopil?

Lahko pa enostavno probaš s formatom in sistem na novo, če sumiš SW.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BorutK-73 ::

Meni LC fura C2D že 10 leto.
Prvo naj proba z drugim napajnikom ali grafično.

Je pa res da je LC JAJC

Zgodovina sprememb…

solatko ::

BorutK-73 - Jajc je za geeke, glede na število prodanih v 10-ih letih in probleme, ki so jih uporabniki imeli z njimi, je bil to nakup p/p +.
Kar nekaj dražjih brand name je mrknilo hitreje od LC, pa še linije so imeli nekateri manj stabilne.
Novi LC POWER Goold serije, se pa brez sramu primerjajo z drugimi v tem rangu.

http://www.hardwareschotte.de/preisverg...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zbudi ampak se sesede, po nadgradnji na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
8814 (523) medus
»

Event Viewer -> Critical Error, Kernel-Power

Oddelek: Pomoč in nasveti
8926 (743) MIHAc27
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202176 (1759) Sami
»

Težave z Računalnikom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
264944 (4571) dogo
»

Nestabilen sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9782 (681) homer007

Več podobnih tem