» »

Gmail ne gre nastavit v outlook 2010

Gmail ne gre nastavit v outlook 2010

ropo009 ::

Hi!

Imam problem z nastavitvijo gmaila v outlook 2010.

Outlook vztrajno ponavlja da username/password ne ustrezata ko hočem vpisati podatke. Posumil sem na firewall in antivirus. Sem ju odklopil in zadeva se vedno ustavi na user/pass. V gmailu je pop in imap omogočen. En račun je brez dodatnih zaščit, medtem ko je drugi z vklopljeno security ki blokira prijave. Tega sicer sam nisem nikoli uporabljal, zato tudi ne vem dosti o teh nastavitvah (uporabniku, katerega mail želim vpisat, so te nastavitve uredili drugi).

Računalnik ima svežo nastavitev win7 in office2010. Nameščen je IE11.

Kaj bi lahko bilo narobe, oziroma kaj naj preverim, da spravim ta gmail račun v outlook. Nastavil bi se naj imap.

Še to sem pravkar preizkusil: zadeva ne deluje tudi v thunderbirdu (javi enako napako).

Lp,
Robert
  • spremenilo: ropo009 ()

SeMiNeSanja ::

Pa si v konfiguraciji za gmail uporabil prave porte? (https://support.google.com/mail/trouble...

futune ::

Ponavadi je bolj tole krivo https://support.google.com/accounts/ans... .

ropo009 ::

Porti so pravi, zadeva pa ne deluje ne pri ročnem vpisu serverjev/portov ne pri avtodiscover.

Ni mi najbolj jasno, kako to da ne deluje nastavitev tako v outlooku kot tudi ne v thunderbirdu.

Še manj pa, da tudi enostavni gmail račun ne moreš vpisati - javi enako napako na obeh.

Je mogoče kakšna povezava z internet nastavitvami v control panelu?


Še to. Na drugem računalniku v isti mreži pa zadeva deluje (win8, office 2013, IE11).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ropo009 ()

futune ::

Je ura na računalniku točna? Lokalna prijava preko brskalnika dela?

Enkrat poleti se spomnim, da sem imel isti problem z thunderbirdom, ker ni podpiral oath2, user pa ni hotel dvostopenjske prijave ( potem dela app password iz mojega prvega posta ) in sem mu vklopil https://www.google.com/settings/securit... . Ribarimo ampak ok :) .

ropo009 ::

Ura je točna. Prijava preko IE, Firefox normalno deluje. Tudi tista nastavitev v gmailu (Access for less secure apps) je vklopljena, pa imap, pop3 tudi). Najbolj me čudi, da tudi gmail brez zaščite ne gre.

Na drugih računalnikih seveda dela, a na tem nikakor da usposobim zadevo.

darkolord ::

Poskusi s telnetom (oz. podobnim terminalskim programom) in poglej, katero napako javi strežnik.

ropo009 ::

Iz gmaila ne dobim nobenega odgovora tudi na računalnikih, kjer gmail
gre nastavit. Z drugimi mail serverji ni težav - vsi odgovorijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266697 (11628) Matko
»

Outlook 2013

Oddelek: Omrežja in internet
13910 (241) Machete
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017520 (13908) MrStein
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523990 (10620) donvito
»

Nekaj vprašanj o povezovanju e-mail storitev ...

Oddelek: Omrežja in internet
51041 (903) slitkx

Več podobnih tem