» »

Nekaj vprašanj o povezovanju e-mail storitev ...

Nekaj vprašanj o povezovanju e-mail storitev ...

slitkx ::

outlook.live.com/owa črpa Gmail mejle, sporočila ostajajo podvojena v Gmailu. (Enako me zanima za T-2 povezavo, a je Gmail bolj nadležen.)
Tudi ko pošljem pošto z outlook.com na outlook.com, se prikaže še v Gmail-ovem vmesniku.
Kako se tega znebiti?

V Gmail nastavitvah je za odhodno pošto nastavljen tudi moj outlook.com naslov.
Rad bi ga izbrisal, a ga ne morem. Po navodilih naj bi imel zraven možnost 'Delete', a je ni.
(https://support.google.com/mail/answer/...
Kaka ideja?

In še tretje.
Kaj se vam zdi bolje izbrati pri združevanju?:
 nastavitev združevanja

nastavitev združevanja


 združevanje z Gmail-om

združevanje z Gmail-om


 zhruževanje s T-2-jem

zhruževanje s T-2-jem



Pri Gmailu imam precej ročno ustvarjenih label, pri T-2 pa dva aliasa, za katera sem ustvaril dve enakoimenski mapi, ki imata vsaka po še eno podmapo.
  • spremenil: slitkx ()

smacker ::

Pri podvajanju mailov - spremeni protokol v POP3, pol se zbriše ;) Ampak pol se mail shrani lokalno v mašino in ni od nikoder drugod več dostopen - meni osebno precej nepraktično.

slitkx ::

Pa se malo prej v Outlook-ovih in Gmail-ovih nastavitvah izklopil POP.
V Thunderbirdu sem pa raje začasno pobrisal račun (ter posledično mape), ker tam se je pa delala še večja zbrka mejlov.

Naj še omenim, da v Outlooku forwardinga nimam vklopljenega, prav tako v Gmail-u nimam nastavljenega sprejemanja mejlov iz Outlooka.


***Edit:
Torej, sedaj sem v Gmailu vklopil POP za pošto, ki pride od sedaj ter nastavil, da ko do pošte dostopam s POP, da naj izbriše kopijo v Gmailu.
IMAP sem v Gmailu izklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Evo, navkljub spremenjenim nastavitvam se je z outlook.com na outlook.com poslan mejl znova prikazal v Gmailu.

slitkx ::

Ironija - na https://outlook.live.com/owa/#path=/opt... Gmail in T-2 nista dodana med povezane račune, pa kljub temu izbris v spletnem vmesniku vpliva na izbris v Gmailu, v T-2 pa ne.
Pa bi pričakoval, da ko odstraniš povezan račun, da se izbriše tudi vsebina, ki jo je pobral z drugega naslova. A je še kar vse ostalo v Pošti Outlook.
Tako se po dodanem Outlook računu v Thunderbirdu vanj prenese vsa pošta.

slitkx ::

Na koncu sem izbrisal vse Gmail-ove labele, ki so se izkazale za vir težav. Enostavno se niso pravilno sinhronizirale, posledica je pa bila, da sem imel tako v Outlooku kot Gmailu polno podmap, ki so se istoimensko generirale v "neskončnost". Thunderbirdu se je ob tem zmešalo, se sploh ni uspel več ažurno povezovati na IMAP server.
Zdaj je v Outlooku nastavljeno, da se Gmail-ova in T-2-jeva pošta uvaža direktno v Outlookove mape, da je čim manj podmap.

Simpl je najefektivneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail na Androidu podpira tudi Exchange

Oddelek: Novice / Android
166501 (4813) Qushaak
»

Stiki Nokia Lumia

Oddelek: Mobilne tehnologije
232001 (1836) M7e7
»

Integracija Google in Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
81757 (1140) mk766321
»

MS Office 4 free

Oddelek: Programska oprema
296096 (5427) 111111111111
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119816 (16573) darkolord

Več podobnih tem