» »

Umetna inteligenca...kako do nje?

Umetna inteligenca...kako do nje?

1 2
3
4

dstr17_ ::

Mislil sem na današnje globalne probleme, ki jih povzroča človek.

jype ::

domen_> Jaz bi dobremu in slabemu scenariju za AI pripisal približno 50:50. Ampak tudi če bi bilo 80:20 ali 90:10 se mi 20% (ali 10%) zdi bistveno previsoko tveganje, da bi se spuščali v to.

Ampak ti ne razumeš, da je naše izumrtje 100%, če ne razvijemo dovolj dobre AI dovolj kmalu.

domen_> Še več tehnologije ne bo rešilo tega problema, treba bo sprememba v miselnosti.

Mhm, absolutno. Izumrli bomo, pa ne bo več nobenega problema. Pa seveda tudi vse ostalo življenje na tem planetu.

dstr17_ ::

Ampak ti ne razumeš, da je naše izumrtje 100%, če ne razvijemo dovolj dobre AI dovolj kmalu.
Aja? Po kakšni logiki si pa prišel do tega?

sheeshkar ::

dstr17_ je izjavil:

Res je, zato imamo to zanimivo debato. Eni ste pesimisti, drugi smo optimisti, nihče pa ne ve, kaj se bo zgodilo.
In kakšno verjetnost bi pripisal dobremu in slabemu scenariju?

Eh, kaj pa vem. Zaenkrat ni na voljo dovolj informacij, da bi lahko procentualno izrazil verjetnost mojega scenarija. Trenutno si skušam predstavljati, kako bi nek superinteligenten AI deloval, ali bi imel nagon za preživetje in kaj bi ga motiviralo. Verjetno nekaj podobnega počnemo vsi, zato potem pridemo do različnih zaključkov.

jype ::

domen_> Aja? Po kakšni logiki si pa prišel do tega?

Preštudiral sem zgodovino planeta in osončja in na podlagi tega ugotovil, kakšna je njegova neizogibna prihodnost.

dstr17_ ::

jype je izjavil:

domen_> Aja? Po kakšni logiki si pa prišel do tega?

Preštudiral sem zgodovino planeta in osončja in na podlagi tega ugotovil, kakšna je njegova neizogibna prihodnost.
Dinozavri so obstajali par stomilijonov let, človek pa par stotisoč. Nobene potrebe ni, da se z AI hiti. Ravno hitenje z AI in neodgovorno ravnanje s tehnologijo je bistveno večja grožnja kot pa asteroidi in podobno.

jype ::

domen_> Nobene potrebe ni, da se z AI hiti.

Prav nič se ne hiti, da bi sedeli križem rok, ker je tebe strah, pa vsekakor ni pametno početje.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

domen_> Te naravne katastrofe globalnih razsežnosti se dogajajo ravno zato, ker s tehnologijo ravnamo neodgovorno.

Ta tvoja izjava praktično dokazuje tvoje popolno neznanje in nedojemanje tvoje lastne nepomembnosti.

Kako, natanko, je pa tehnologija odgovorna za

Toba catastrophe theory @ Wikipedia

Cretaceous%E2%80%93Paleogene extinction event @ Wikipedia

Triassic%E2%80%93Jurassic extinction event @ Wikipedia

Permian%E2%80%93Triassic extinction event @ Wikipedia

Late Devonian extinction @ Wikipedia

Ordovician%E2%80%93Silurian extinction events @ Wikipedia

?


Ocitno nimas pojma. Vse velike zivalske vrste so zacele propadati ko je prisel sapiens na njihova obmocja. Poglej si Avstralijo, Ameriko. Tam so ziveli dvozobi tiger, deprodonti, mamuti v Sibiriji. In ne, niso bile podnebne spremembe.

jype je izjavil:

domen_> Aja? Po kakšni logiki si pa prišel do tega?

Preštudiral sem zgodovino planeta in osončja in na podlagi tega ugotovil, kakšna je njegova neizogibna prihodnost.


Ne pa zgodovino Sapiensa, ki ti je tuja.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pa se to ce podamo navidezno tehtnico je na svetu: 300 miljonov ton Sapiensov, 700 miljonov ton zivali v ujetnistvu in samo 100 miljonov ton prosto zivecih zivali. Smo kot asteroid. No bolj rak, ker napreduje pocasi.

Zgodovina sprememb…

sheeshkar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pa se to ce podamo navidezno tehtnico je na svetu: 300 miljonov ton Sapiensov, 700 miljonov ton zivali v ujetnistvu in samo 100 ton prosto zivecih zivali.

Imaš kakšen vir za tole?

jype ::

PrihajaNodi> Vse velike zivalske vrste so zacele propadati ko je prisel sapiens na njihova obmocja.

Ja, in? Tudi mi smo začeli propadat, ko je prišel sabljasti tiger na naše območje, dokler se nismo naučili privezat špičastega kamna na palico.

PrihajaNodi> Pa se to ce podamo navidezno tehtnico je na svetu: 300 miljonov ton Sapiensov, 700 miljonov ton zivali v ujetnistvu in samo 100 ton prosto zivecih zivali. Smo kot asteroid. No bolj rak, ker napreduje pocasi.

Če se imaš za enakovrednega granitni kocki, je to tvoja stvar.

PrihajaNodi ::

Samo da se ne bos ti spremenil v granitno kocko oziroma bil enakovreden njej.

Kar se tice vecjih sesalcev nam nekateri niso bili nevarni, problem je bil ker niso ineli evolucijsko casa da bi zbezali od cloveka. Lev se je to v Afriki naucil, veliki ptici v Avszraliji ne. Kokosi pa smo evolucijsko zjebali v nulo. Pocasi bom zacel misliti da si res enakovreden granitni kocki.

jype ::

PrihajaNodi> nam nekateri niso bili nevarni,

Mhm, sej morske krave nam tudi niso. Še posebej tistim od nas, ki so jih kakšne druge, nevarnejše živali prej ugonobile. Ampak ta debata je v resnici nepomembna, ker si se ti odločil, da je človek najslabša možna žival, ki jo je treba iztrebiti - s tem pa spet prav nazorno demonstriral, zakaj nas AI v resnici precej manj ogroža, kot se sami.

PrihajaNodi ::

Ja seveda lahko isces pojave kjer je ena zivalska vrsta istrebila drugo, ne bos pa nasel pojava kjer je ena istrebila igromno zivali oziroma jih zasuznjila.

In ne samo morske krave, tudi delfini in tun nam niso nevarni pa poglej kje so.

Kar se tice AI - hej ce je clovek istrebil toliko zivali, potem je nevaren tudi "meni". Lahko pa z bionzinirgom naredimo super duper cloveka, ki bo ustvaril AI. Perfekten scenarij.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> ne bos pa nasel pojava kjer je ena istrebila igromno zivali oziroma jih zasuznjila.

A se hecaš?

PrihajaNodi> Kar se tice AI - hej ce je clovek istrebil toliko zivali, potem je nevaren tudi "meni".

Popolnoma vse je nevarno, ne vidim razloga, da bi ravno človeka izpostavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Virus, bakterije? Se kaj? Asteroidi?

Clovek je dalec najbolj nevaren ker mu ne mores pobegniti. Kamorkoli gres srecas njegovo agresijo in smeti.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Clovek je nevaren ker mu ne mores pobegniti.

Tudi medvedu ne moreš pobegniti in je zato nevaren.

PrihajaNodi> Kamorkoli gres srecas njegovo agresijo in smeti.

Ti pa še nisi kaj prida potoval po planetu, ane?

PrihajaNodi ::

Seveda lahko pobegnes medvedu, saj ta ni nevaren. Lovci in nabiralci so se mu brez problema izognili.

Ne potujem rad vecinoma casa sem dpma v kavcu in jem cips. Pa ti?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ocitno nimas pojma. Vse velike zivalske vrste so zacele propadati ko je prisel sapiens na njihova obmocja.
Očitno nimaš pojma. Ovce je danes na svetu veliko več, kot jih je bilo pred sapiensom. Ali goveda.

O.

PrihajaNodi ::

Ja to ja, ampak kako ta drobnica in govedo zivita? Ce ne bi imeli koristi od teh dveh vrst bi bile sedaj po stevilu tam kot dinozavri ali najvec levi, sloni. Sem pa zgoraj napisal: Sapiens 300 miljonov ton, zivali v ujetnistvu 700 miljonov ton, 100 miljonov ton prostozivece zivali. Ratio med zivali v ujetnistvu: Perutnina, govedo, svinjina, ovcetina. Res so nam lahko te zivali hvalezne. Te zivali so za nas kot stroji.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja to ja, ampak kako ta drobnica in govedo zivita
Bolje kot včasih. Človek jih varuje pred plenilci, pred boleznimi, pred lakoto ...

O.

PrihajaNodi ::

Mislim da ne. Preberi si Sapiens: Kratka zgodovina clovestva. Top knjiga.

PrihajaNodi ::

Aja piscancke moskega spola in tiste samice ki niso sposobne leci jajc ze takoj v startu zmeljejo. Poleg tega smo jih evolucijsko popolnoma zjebali(dobesedno). Mesali smo najbolj debele z najmanj dominantnimi, tako da te ptice ne morejo ustvarjati hiearirhije v baterijah in jim ni potrebno rezati kljunov. Prasicon smo rezali rilce tako da ni mogel vohati in je bil popolnoma odvisen od cloveka ali pa smo jih oslepili. Kravam smo vzeli mladice jih nagacili in odisavili z kravjim urinom da je le ta dajala mleko. Pa to je le malenkost.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In? Ti tudi ne moreš več s svojimi zobmi pregristi kože goveda, ali se z repom obesiti za vejo, kot se je lahko tvoj opičji prednik pred 10 milijoni leti. In kaj zdaj?

O.

Nikec3 ::

Uff, nekateri ste se izprsili...

Resnično ne razumem, kako si je nekaterim tako težko predstavljati načine na katere lahko AI iztrebi človeštvo. Jaz si AI predstavljam kot nekakšen internetni virus, ki bi bil poniknjen v sistemu, dokler se ne bi zavedal, da ima dovolj moči, da nas uniči v trenutku. Zadeve se močno razvijajo, 3D tiskalniki so danes že resna stvar, vse je povezano, obstajajo že resne analize, kako hekati avtomobile... Za AI na inteligenčni ravni višje od ljudi ne bo nikakršen problem razširitev. Ko je enkrat v digitalni odliki dovolj razširjena, se lahko natisne v fizično obliko, se prenese kamor se želi. Lahko se dobesedno natisne v obliko robota, ter "fizično" zmeče na ljudi par atomskih bomb, lahko naredi efektiven virus... V vsakem primeru je zmaga AI po mojem lahko še najbolj podobna scenariju iz Battlestar Galactice. V primeru da do tega pride - uničenje človeštva v trenutku, do takrat pa se sploh ne bomo zavedali da takšna sila obstaja.

Večjo dilemo vidim pri vprašanju, kakšen bi bil motiv, da pride do tega, ter če je možno, da se AI sploh razvije do takšne inteligenčne stopnje (stopnje moči). Namreč, ko gledamo vesolje nič ni videti, da bi kje obstajala kakšna osvajalska sila. Je pa res, da gledamo v preteklost. Sama distribucije njene moči, pa je po mojem najmanjši problem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

In? Ti tudi ne moreš več s svojimi zobmi pregristi kože goveda, ali se z repom obesiti za vejo, kot se je lahko tvoj opičji prednik pred 10 milijoni leti. In kaj zdaj?

O.


Ne razumem. Please do elaborate

Nikec3 je izjavil:

Uff, nekateri ste se izprsili...

Resnično ne razumem, kako si je nekaterim tako težko predstavljati načine na katere lahko AI iztrebi človeštvo. Jaz si AI predstavljam kot nekakšen internetni virus, ki bi bil poniknjen v sistemu, dokler se ne bi zavedal, da ima dovolj moči, da nas uniči v trenutku. Zadeve se močno razvijajo, 3D tiskalniki so danes že resna stvar, vse je povezano, obstajajo že resne analize, kako hekati avtomobile... Za AI na inteligenčni ravni višje od ljudi ne bo nikakršen problem razširitev. Ko je enkrat v digitalni odliki dovolj razširjena, se lahko natisne v fizično obliko, se prenese kamor se želi. Lahko se dobesedno natisne v obliko robota, ter "fizično" zmeče na ljudi par atomskih bomb, lahko naredi efektiven virus... V vsakem primeru je zmaga AI po mojem lahko še najbolj podobna scenariju iz Battlestar Galactice. V primeru da do tega pride - uničenje človeštva v trenutku, do takrat pa se sploh ne bomo zavedali da takšna sila obstaja.

Večjo dilemo vidim pri vprašanju, kakšen bi bil motiv, da pride do tega, ter če je možno, da se AI sploh razvije do takšne inteligenčne stopnje (stopnje moči). Namreč, ko gledamo vesolje nič ni videti, da bi kje obstajala kakšna osvajalska sila. Je pa res, da gledamo v preteklost. Sama distribucije njene moči, pa je po mojem najmanjši problem.


Sam prej mislim da bi prislo do kaksne inteligentne vrste replikatorjev. Mogoce smo pa za AI zunaj nepomembni kot so za nas mravlje.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

http://stargate.wikia.com/wiki/Replicat...

Zelo lep scenarij, kaj se lahko pojavi iz igrace. Lahko bi konzumiral najprej toliko virov da drjansko za ljudi ne bi ostalo nic na koncu pa zaradi tega ptopadel.

TESKAn ::

Predvsem fikcijski scenarij. Te igrace nam bojo nevarne, ce jim bojo ljudje kot si ti narocili, naj ustavijo ljudi kot je jype. Kratkovidnost in paranoja nekaterih nam je nevarnejsa od se tako "slabe" AI.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PrihajaNodi ::

Jaz bi pa resno imel take igrace. Hudic je ce uide izpod nadzora. Noben dron se ne more primerjati z njimi. To bi bil lahko start up projekt. Samo zacetni fazi. Sem skoraj 100% da bi z dobro zasnovo tega projekta dobil kar lepa sredstva.

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Večjo dilemo vidim pri vprašanju, kakšen bi bil motiv, da pride do tega
Neželen stranski efekt. Lahko AI-ju zastaviš poljubne cilje, ampak vedno zraven dobiš: rekurzivno samoizpopolnjevanje, nagon po preživetju, nadzor nad surovinami, replikacija, in mogoče še kaj kar ne vemo. Tudi če to ni eksplicitno sprogramirano se avtomatsko pojavi kot nek podmodul.
ter če je možno, da se AI sploh razvije do takšne inteligenčne stopnje
Tranzistor je milijonkrat hitrejši od nevronov, procesorji in diski bodo kmalu imeli večje kapacitete kot možgani. To, da bo AI slejkoprej presegal človeške sposobnosti na vseh področjih sploh ni vprašanje. In ne vem zakaj bi rinili v to situacijo kjer bomo v popolni (ne)milosti AI. Kot da prejšnje lekcije iz neodgovorne uporabe tehnologije niso bile dovolj.
Namreč, ko gledamo vesolje nič ni videti, da bi kje obstajala kakšna osvajalska sila.
Mogoče je samo zelo malo verjetno, da se inteligentno življenje sploh razvije.

Mesar ::

Vidim, da večina tukaj očitno še niti od daleč ni videla kakšnega gradiva na temo AI, kaj šele, da bi sami poskusili kaj sprogramirat. Sem pa prepričan, da bi pa kaj takšnega pripomoglo k razumevanju teh stvari...
Your turn to burn!

jype ::

domen_> nagon po preživetju

Ha? Od kod ti ta ideja?

domen_> Tudi če to ni eksplicitno sprogramirano se avtomatsko pojavi kot nek podmodul.

Ne, se ne.

domen_> Mogoče je samo zelo malo verjetno, da se inteligentno življenje sploh razvije.

Kako to veš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jest10 ::

>:D


Sicer pa AI je lahko problem, če je narobe narejena. S pravim pristopom se brez skrbi da te probleme minimizirati do nepomembnosti.

dstr17_ ::

Ha? Od kod ti ta ideja?
Ker je logična posledica. Tudi ljudje ki se s tem ukvarjajo pravijo, da se te lastnosti spontano pojavijo.



Kako to veš?
Vem ne, je samo ena od možnih razlag tega zakaj s teleskopi ne vidimo znakov inteligentnega življenja.

PrihajaNodi ::

Tale youtube clip pojasni vse. Torej ni potrebu po vprasanjih tipa: "zakaj, kako, cilji...".

sheeshkar ::

Tale YouTube posnetek pojasni samo to, da vidva govorita o avtonomnih sistemih tipa Deep Blue, ki imajo samo eno nalogo in niso zmožni razumeti ničesar drugega. Jaz (in nekateri drugi) govorim(o) o umetni inteligenci, ki je na mnogo višji ravni in je med drugim sposobna "brati" literaturo in jo tudi razumeti. Vidva sta svoje (morda do neke mere upravičene) strahove pred avtonomnimi sistemi preslikala tudi na višjo raven AI o kateri sem govoril jaz in svoje argumente zagovarjala z napačnimi "dokazi". Ti avtonomni sistemi so samo predniki umetne inteligence. Morda lahko razvijejo nek "nagon" po preživetju, v kolikor jim bomo dali res neumna navodila, vendar umetna inteligenca bo sposobna razumeti razliko med pomembnostjo neke naloge in potencialnimi posledicami brezglavega izvrševanja te naloge - torej bo ta prvotni "nagon" izgubila.

jype ::

domen_> Vem ne, je samo ena od možnih razlag tega zakaj s teleskopi ne vidimo znakov inteligentnega življenja.

S teleskopi ne vidimo niti lastnih GPS satelitov.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

domen_> Vem ne, je samo ena od možnih razlag tega zakaj s teleskopi ne vidimo znakov inteligentnega življenja.

S teleskopi ne vidimo niti lastnih GPS satelitov.


Not entirely correct. Z RF teleskopi načeloma se da ja. ;)

jype ::

V RF ne rabiš teleskopa, je dovolj povprečen mobilni telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

Vsak, ki je vsaj priblizno inteligenten, bo razumel zakaj je clovek pocel stvari, ki jih je pocel in zakaj ni tako enostavno se odlociti, da ga je potrebno kar zradirat.

Vse 'pravilneze' pa prosim naj se gredo kar takoj fentat. S svojim obstojem delajo skodo planetu. Ce uporabljajo racunalnik, to pomeni, da ga je en kitajec moral narediti in vsi vemo kako planet svinjajo kitajci. Z uporabo racunalnikov indirektno podpirate vso to svinjanje in unicevanje planeta.

Prosim, vrzite se v najblizji vulkan. Hvala, ker ste pripomogli k izboljsanju planeta.

Isotropic ::

dstr17_ je izjavil:


Namreč, ko gledamo vesolje nič ni videti, da bi kje obstajala kakšna osvajalska sila.
Mogoče je samo zelo malo verjetno, da se inteligentno življenje sploh razvije.

in kako bi jo pa zaznali?

dstr17_ ::

Zaznali bi lahko radijske valove, odpadno toploto ali kaj takega.

Ti avtonomni sistemi so samo predniki umetne inteligence. Morda lahko razvijejo nek "nagon" po preživetju, v kolikor jim bomo dali res neumna navodila, vendar umetna inteligenca bo sposobna razumeti razliko med pomembnostjo neke naloge in potencialnimi posledicami brezglavega izvrševanja te naloge - torej bo ta prvotni "nagon" izgubila.
Ne vem kako si prišel do tega. Manj napredna AI bo težje razvila nagon po preživetju, nadzor surovin, ipd, ker teh konceptov ne bo znala ugotoviti. Bolj napredna AI pa bo te koncepte hitro ugotovila (ali celo še kakšne druge, ki jih trenutno ne poznamo) in je zato bolj nevarna.

In ne vem zakaj misliš da obstaja kakršnakoli korelacija med inteligenco in etičnim vedenjem. Psihopati niso nič manj ali bolj inteligentni kot drugi ljudje, pa umori in podobno niso družbeno sprejemljivi. Zakaj bi za superinteligentno AI veljalo kaj drugega? A če je AI bolj inteligentna kot človek bodo pa njena dejanja kar avtomatsko etična in družbeno sprejemljiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Nikec3 ::

in kako bi jo pa zaznali?

Predvidevam, da bi osvajalska AI v okolje spuščala veliko energije, elektromagnetnega valovanja, najbrž pa bi bila sposobna tudi premikanja velikih mas. To vprašanje me nasploh močno bega. Če v naslednjih 50 letih na oddaljenem planetu ne zaznamo sledov inteligence (seveda posredno), potem bomo počasi že lahko skoraj dokazali, da je inteligentno življenje v vesolju zelo, zelo redko.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

sheeshkar ::

dstr17_ je izjavil:

Zaznali bi lahko radijske valove, odpadno toploto ali pa kaj drugega.

Ti avtonomni sistemi so samo predniki umetne inteligence. Morda lahko razvijejo nek "nagon" po preživetju, v kolikor jim bomo dali res neumna navodila, vendar umetna inteligenca bo sposobna razumeti razliko med pomembnostjo neke naloge in potencialnimi posledicami brezglavega izvrševanja te naloge - torej bo ta prvotni "nagon" izgubila.
Ne vem kako si prišel do tega. Manj razvita AI bo težje razvila nagon po preživetju, nadzor surovin, ipd, ker teh konceptov ne bo znala ugotoviti. Bolj razvita AI pa bo te koncepte hitro ugotovila (ali celo še kakšne druge, ki jih trenutno ne poznamo!) in je zato bolj nevarna.

Tako je bilo predstavljeno v tistem TED govoru in ti si tisti, ki to že ves čas povzema (izdelava sponk - ob grožnji izključitve nas pobije, ker je cilj ogrožen).

dstr17_ je izjavil:

Zaznali bi lahko radijske valove, odpadno toploto ali pa kaj drugega.

In ne vem zakaj misliš da obstaja kakršnakoli korelacija med inteligenco in etičnim vedenjem. Psihopati niso nič manj ali bolj inteligentni kot drugi ljudje, pa umori in podobno niso družbeno sprejemljivi. Zakaj bi za superinteligentno AI veljalo kaj drugega? A če je AI bolj inteligentna kot človek bodo pa njena dejanja kar avtomatsko etična in družbeno sprejemljiva?

Psihopati še zdaleč niso vsi morilci, večina jih živi povsem normalna in družbeno sprejemljiva življenja. Povsem sposobni so se zavedati, kaj je etično in kaj ne.

PrihajaNodi ::

BigWhale je izjavil:

Vsak, ki je vsaj priblizno inteligenten, bo razumel zakaj je clovek pocel stvari, ki jih je pocel in zakaj ni tako enostavno se odlociti, da ga je potrebno kar zradirat.

Vse 'pravilneze' pa prosim naj se gredo kar takoj fentat. S svojim obstojem delajo skodo planetu. Ce uporabljajo racunalnik, to pomeni, da ga je en kitajec moral narediti in vsi vemo kako planet svinjajo kitajci. Z uporabo racunalnikov indirektno podpirate vso to svinjanje in unicevanje planeta.

Prosim, vrzite se v najblizji vulkan. Hvala, ker ste pripomogli k izboljsanju planeta.



cloveka je udomacila trava, kako so ljudje ziveli pred tem se ti ne sanja. Ce se imas za inteligentno osebo, zalis besedo inteligenca.

sheeshkar ::

Nikec3 je izjavil:

in kako bi jo pa zaznali?

Predvidevam, da bi osvajalska AI v okolje spuščala veliko energije, elektromagnetnega valovanja, najbrž pa bi bila sposobna tudi premikanja velikih mas. To vprašanje me nasploh močno bega. Če v naslednjih 50 letih na oddaljenem planetu ne zaznamo sledov inteligence (seveda posredno), potem bomo počasi že lahko skoraj dokazali, da je inteligentno življenje v vesolju zelo, zelo redko.

Mislim, da se ne zavedaš kako gromozansko je vesolje. V naši galaksiji je na stotine milijard zvezd, v vesolju (observable universe) je na stotine milijard galaksij, okoli posamezne zvezde je okoli 2,5 planeta - rezultat ima zelo veliko ničel. Res misliš, da je tako lahko najti inteligentno življenje (tudi, če je to AI)?

dstr17_ ::

sheeshkar je izjavil:

Tako je bilo predstavljeno v tistem TED govoru in ti si tisti, ki to že ves čas povzema (izdelava sponk - ob grožnji izključitve nas pobije, ker je cilj ogrožen).
Saj v vseh teh primerih (sponke, TED video) je predpostavljena napredna AI (najmanj toliko kot človek, da razume abstraktne koncepte in podobno). V teh primerih napredna AI pride v konflikt s človekovimi interesi.
Psihopati še zdaleč niso vsi morilci, večina jih živi povsem normalna in družbeno sprejemljiva življenja. Povsem sposobni so se zavedati, kaj je etično in kaj ne.
Poanta je v tem, da morilci niso manj inteligentni kot drugi ljudje in lahko dodava še to, da v današnji družbi pravni red in policija drži morilce (vsaj malo) pod kontrolo. Napredne AI nihče ne bo imel pod kontrolo.

PrihajaNodi ::

sheeskar s tem se strinjam. Se kurceve bakterije ni nikjer. Prevec veliko je vse skupaj, clovek pa teoreticno se bil ni nikjer. Mogli bi obiskati vsaj planet, ki ima moznost zivljenja, torej voda.

dstr17_ je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Tako je bilo predstavljeno v tistem TED govoru in ti si tisti, ki to že ves čas povzema (izdelava sponk - ob grožnji izključitve nas pobije, ker je cilj ogrožen).
Saj v vseh teh primerih (sponke, TED video) je predpostavljena napredna AI (najmanj toliko kot človek, da razume abstraktne koncepte in podobno). V teh primerih napredna AI pride v konflikt s človekovimi interesi.
Psihopati še zdaleč niso vsi morilci, večina jih živi povsem normalna in družbeno sprejemljiva življenja. Povsem sposobni so se zavedati, kaj je etično in kaj ne.
Poanta je v tem, da morilci niso manj inteligentni kot drugi ljudje in lahko dodava še to, da v današnji družbi pravni red in policija drži morilce (vsaj malo) pod kontrolo. Napredne AI nihče ne bo imel pod kontrolo.


so pa sociopati kar visoko v druzbi. Pravzavprav jih je najvec na vodilnih mestih. V kapitalizmu zal ni custev.

Zgodovina sprememb…

Cacamas ::

https://intelligence.org/files/Predicti...

Napovedovanje AI nima neke kredibilnosti... Zanimivo, da je vedno med 15 in 25 let v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cacamas ()

BigWhale ::

Ja, ampak zdej bo pa RES cez 15 let!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10527747 (22605) PrihajaNodi
»

Računalnik premagal človeka v goju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6119369 (16252) antonija
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36076413 (68784) PrihajaNodi
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519134 (16979) jype

Več podobnih tem