» »

Priklop aktivnega nizkotonca na TV

Priklop aktivnega nizkotonca na TV

Jurrbe ::

Pozdravljeni,
zanmima me ali priporočate priklop aktivnega nizkotonaca na novo Sony televizijo.
Ali sploh obstaja nastavitev, da televizor oddaja zvok čez zvočnike in istočasno čez audio izhod na nizkotonec?

Če se na audio out priklopi nizkotonec, ta deluje optimalno ali bi rabil izhod za nizkotonec?

Zanima me, ker soundbari nimajo nekaj boljših zvočnikov kot sam televizor, zato bi raje priklopil nek star nizkotonec za 50EUR.
Hvala in LP

damirez ::

Zanimivo razmišljanje. Pomoje bi moralo bit ok vse... Pač na audio out priklopiš nizkotonca in to je to.

hodu63 ::

Kaj bo pa reguliralo glasnost nizkotonca? Audio out na tv aparatih običajno ni reguliran.
l.p.

St235 ::

če je aktiven nizkotonec potem se jakost regulira za na zvočniku. Večji problem bo v tem, da ko boš karkoli priklopil v audio out se lahko zogdi, da bo TV pošiljal zvok samo tja.

To pa lahko sprobaš s vsakimi slušalkami.

Scorpia ::

Lahko priklopiš, ampak poleg nizkih tonov ti bo igral še druge frekvence. Na koncu bo zelo grd zvok. Šlo bi, če si nabaviš/narediš kretnico, ki reže višje frkvence.
////

hodu63 ::

Še vedno obstaja problem regulacije glasnosti nizkotonca. Npr. s tv daljincem utišaš zvok, vendar se bo znižala samo glasnost tv zvočnikov, nizkotonec pa bo igral dalje z nespremenjeno glasnostjo. Tudi če ima nizkotonec svoj daljinec na katerem lahko nastavljaš njegovo glasnost to pomeni neprestano žongliranje z obema daljincema pri vsaki spremembi glasnosti.
Kar se tiče kretnic ima večina aktivnih nizkotoncev to že vgrajeno in lahko nastavljaš rezno frekvenco. No računalniški nizkotonci tega običajno res nimajo...
Pa še nekaj, a nov Sony sploh še ima analogni avdio izhod, razen izhoda za slušalke seveda?
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

Janac ::

Vsi ste pozabl na to, da nizkotonec predvaja samo določene frekvence, kar pomen da boš rabil še kretnico, ki bo rezala vse frekvence nad 120Hz recimo...

Scorpia ::

Hodu63 žal pri meni sam aktivni nizkotonec, ne reže pravilno frekvence. Reši se šele, če dodaš kretnico.
////

Janac ::

Scorpia je izjavil:

Hodu63 žal pri meni sam aktivni nizkotonec, ne reže pravilno frekvence. Reši se šele, če dodaš kretnico.

Maš v Conradu za 10Eur, rabiš pa še 12v napajalnik(zadeva je sicer namenjena za avto a dela b.p).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Scorpia ::

Sem že rešil, po home made kretnico in dela BP. Hvala vseeno :)
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki za cca 100€

Oddelek: Kaj kupiti
131797 (1118) XLapse
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928608 (11601) N4m31355
»

Računanje moči pri zvočnikih 2

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
496532 (6130) einstein :P

Računanje moči pri zvočnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9314117 (13706) bluefish
»

Zvočniki v steni

Oddelek: Pomoč in nasveti
323588 (3082) St235

Več podobnih tem