» »

Študentsko delo

Študentsko delo

«
1
2

seba993 ::

Imam par uprašanj glede študenskega dela. Če je tema z navedenimi odgovori že objavlena se mio naj sporoči.
1. Koliko je najmanjša urna postavka za študente?
2. Koliko h oz dni v tednu lahko deajo študenti?
3. Lahko delaajo nočne smene in koliko mora biti nočna urna postavka višja od dnevne?
4. Kako je z plačilom malce in prevoza?

vorantz ::

1.) 0
2.) 24/7/365
3.) ja in nič
4.) prst v rit dobiš

boš mogu se redno zaposlit za karkoli od tega

dj_uro ::

da ne boš mislil, da se @vorantz heca... res je lahko tako...žal
vw-klub.si

seba993 ::

Ne da se heca ampak se dela norca. Za neplačevanje nekaterih nisem jst kriv. Vem pa kako je in kaj vse se dogaja.
Pa resno sprašujem zatu tudi pričakujem resne odgovore. Vem da je blu govora o tem po televiziji ampak nisem najboljše posušel oz me v tistem trenutku ni zanimalo.

vorantz ::

Tako je
Vse je potem stvar dogovora/delodajalca (naprimer ko sem poleti delal v trgovini so imele nedelje malo višjo postavko)
ampak ne preveč računat na take...je bolj redkost

Aja resen odgovor bi
Ok bom resno povedal

1.) Najnižja urna pstavka je 0EUR
2.) Študenti lahko delajo 24 ur na dan, 7 dni v tednu, 365/366 dni v letu
3.) Kot lahko extrapoliraš iz prejšnje točke, ja lahko delajo nočne. Za to ni predpisana nič višja postavka.
4.) Delodajalec ti ni dolžan dati nič več kot prst v rit za tvoje stroške.

A bo?
Čisto nič ni predpisano
Lahko delajo kar hočejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

čuhalev ::

Nekje ti bodo dati malico, drugje ne. Potni stroški niso plačani. Lahko delaš tudi na silvestrovo.

seba993 ::

Koliko jst vem je zakon o tem napisan. Al pa vsaj bil je. Tak da ne govorit da ni nč predpisan.

vorantz ::

seba993 je izjavil:

Tak da ne govorit da ni nč predpisan.


Na kosu papirja, ki se ga je z referendumom zavrnlo

dj_uro ::

Dobro, kaj ti ni jasno?

tole popolnoma drži v tej naši banana republiki:
1.) Najnižja urna postavka je 0EUR
2.) Študenti lahko delajo 24 ur na dan, 7 dni v tednu, 365/366 dni v letu
3.) Kot lahko extrapoliraš iz prejšnje točke, ja lahko delajo nočne. Za to ni predpisana nič višja postavka.
4.) Delodajalec ti ni dolžan dati nič več kot prst v rit za tvoje stroške.

zdaj pa sprejmi ali ne, to je tvoja stvar.

V času, ko sem jaz delal prek študenta je bil čas ''debelih'' krav in se je plačevalo po 10-12 € / uro. Zdaj bi bilo tisto delo ocenjeno nekje na 3 €, pa ne pretiravam.
Včasih se je delalo TOČNO 8h, od pon-pet, zdaj pa recimo jaz delam oz. sem na voljo od 7.00 do 20.00 vsak dan, tudi v soboto in nedeljo. Sobota skoraj nikoli ni fraj, nedelje pa zaenkrat še.
Nočne so včasih bile bolje plačane, zdaj še redno zaposlenim nočejo
Delodajalca že takrat po pravilu ni brigalo za tvoje stroške. Malico so sicer plačali (tistih 30-45min med 8h šihtom), za prevoz pa nič - in PRAV je tako.
vw-klub.si

čuhalev ::

Kot študent si še na slabšem, kajti oni ti lahko še isti dan rečejo, da ti jutri ni potrebno več priti, razen če ni drugače določeno, ampak to bolj za njihovo korist, kajti pri enem delodajalcu nekoč sem moral za en teden vnaprej povedat, da me ne bo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

seba993 ::

Ne iščem za sebe. Za kolega nucam.
Jst delam za 4€ na h, 9h na dan po 5 dni v tednu ker delam sezonsko. Učasih pa tut sobote če kj zagusti ker delam pr krovcu. PLačilo je redno, malco mam plačano, prevoza pa ne ker se ne vozim sam in dobi za prevoz un s katerim se vozim.
No kot sem rekel je bilo to vse kar me zanima odgovorjeno na televiziji ko so sprejel zakon. Je blu pred leti. Vem da so skor cel mesc o tem bluzli po televiziji. Če se je umes kj spremenilo nevem. Vem pa da je blo sprejeto. Zato me pa zanima kaka je zakonska podlaga glede tistih uprašanj. Ja vem kako je in da te lahk odmah vržejo če ni podpisana pogodba. No če ima kdo kj več informacij mi nj sporoči ali pa mi nj pove kje se nj pozanima in mu bom jst posredoval.

broken/link ::

slabo si na TVju poslušal
http://www.mddsz.gov.si/nc/si/medijsko_...

trenutno je pa tako, kot ti je vorantz napisal. če meniš drugače, pa podkrepiš besede z linki in je to to :)

čuhalev ::

Lahko te vržejo kljub pogodbi, ker pogodbo itak sestavi delodajalec in kdo je ne bi v svojo korist. :)

Študentsko delo ni zaposlitev kot jo pozna tisti zakon, ki delavcu tudi nekaj zagotavlja.

...:TOMI:... ::

Katero delo je bilo tako cenjeno, da je bilo plačano 10 do 12 eur na uro, sedaj pa samo 3 eur?
Tomi

vorantz ::

seba993 je izjavil:

Ne iščem za sebe. Za kolega nucam.
Jst delam za 4€ na h, 9h na dan po 5 dni v tednu ker delam sezonsko. Učasih pa tut sobote če kj zagusti ker delam pr krovcu. PLačilo je redno, malco mam plačano, prevoza pa ne ker se ne vozim sam in dobi za prevoz un s katerim se vozim.
No kot sem rekel je bilo to vse kar me zanima odgovorjeno na televiziji ko so sprejel zakon. Je blu pred leti. Vem da so skor cel mesc o tem bluzli po televiziji. Če se je umes kj spremenilo nevem. Vem pa da je blo sprejeto. Zato me pa zanima kaka je zakonska podlaga glede tistih uprašanj. Ja vem kako je in da te lahk odmah vržejo če ni podpisana pogodba. No če ima kdo kj več informacij mi nj sporoči ali pa mi nj pove kje se nj pozanima in mu bom jst posredoval.


Kot že parkrat rečeno, malo delo (to kar so bluzli po televiziji in si kao poslušal) NISO SPREJELI
Se pa zdej pripravlja novi, kot je že broken linkal

Ampak trenutno ni urejeno 0, nič, zero, null, nula, nada, niente, nothing, zip, itd

dj_uro ::

...:TOMI:... je izjavil:

Katero delo je bilo tako cenjeno, da je bilo plačano 10 do 12 eur na uro, sedaj pa samo 3 eur?

- delo arhitekta oz. "deklice" za vse v tistem fohu pri eni firmi
- FR oz. "deklica" za vse v tem fohu pri eni drugi firmi
vw-klub.si

mirancar ::

čuhalev je izjavil:

Kot študent si še na slabšem, kajti oni ti lahko še isti dan rečejo, da ti jutri ni potrebno več priti, razen če ni drugače določeno, ampak to bolj za njihovo korist, kajti pri enem delodajalcu nekoč sem moral za en teden vnaprej povedat, da me ne bo več.

in isto tebe lahko drug dan ni na šiht, jaz to štejem kot prednost

čuhalev ::

mirancar je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Kot študent si še na slabšem, kajti oni ti lahko še isti dan rečejo, da ti jutri ni potrebno več priti, razen če ni drugače določeno, ampak to bolj za njihovo korist, kajti pri enem delodajalcu nekoč sem moral za en teden vnaprej povedat, da me ne bo več.

in isto tebe lahko drug dan ni na šiht, jaz to štejem kot prednost

Seveda, če si tega želiš. 8-)
Ampak potem te lahko malo zaj* in ti ne izplačajo za nazaj.

betmen ::

Glede nočne, nekateri imajo pogoj vsaj 16 oz. 18 let.

Vem, da sprašuje za študentsko delo, ampak pri nas nimamo ločeno študentsko in dijaško delo, tako da pride to tudi v poštev.

seba993 ::

No hvala za odgovore. Vem da je bilo govora o temu ampak nevem če je blo takrat sprejeto ali ne.
Me pa še zanima koliko je h je standerdni delavni mesec. 8hx5dnix4tedne se pravi 160h oz 180 za sezonska dela? Kar je več so nadure? Al kak je to urejeno?

Blinder ::

ponavadi bolj 168-176 ur, ker mesec ima več kot 4 tedne v večini primerov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

StandAgainst ::

Kot ti je že blo povedano,nič ni urejeno in imaš pač tako kot sedogovoriš na začetku.

AndrejS ::

Kake nadure ? to študenti ne poznajo !

m0LN4r ::

Študentsko delo je trenutno ena velika svinjarija, ki jo izkoriščajo vsi možni delodajalci na vse možne načine samo zato, ker lahko.
Stabo lahko delajo dobesedno karkoli, ti pa samo dobiš denar in nič drugega. Pa še to je možno, da ostaneš brez plačila komot.

Poznam osebo, ki je delala 8 let preko študenta ali še več, pa kaj ima zdaj od tega? Nič.
Kmalu bo stara 30 let in nima ne izkušenj ne delovne dobe, ništa.

Seveda obstajajo izjeme, ampak jih je bolj malo.

Saj čez 5-6 let, boste vsi tisti, ki ste bili proti zakonu "malo delo" ugotovili kaj ste nardili narobe.
Zato pa imamo nekvalitetna podjetja z 90% zaposlenimi študenti, kot smeti. Ne pa zaradi tega, ker nimajo denarja za plače.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

tud v interesu študentskih servisov je bilo, da zakon o malemu delu pade. in oni so tudi govorili študentom, da naj glasujejo proti, ker kao to bi ubili študentsko delo in ljudje so nasedli
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blinder ::

Kaj bi pa bilo z malim delom? Študentom bi za delo kandidiralo še kup drugih ljudi, dohodki pa tudi urne postavke za študente bi padle, manj študentov bi se odločilo za študij -> še več ljudi bi iskalo zaslužek preko malega dela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vorantz ::

Blinder je izjavil:

Študentom bi za delo kandidiralo še kup drugih ljudi, dohodki pa tudi urne postavke za študente bi padle, manj študentov bi se odločilo za študij -> še več ljudi bi iskalo zaslužek preko malega dela.


Točno take floskule so prodajali servisi...

loveJDM ::

Vse skupaj je odvisno od firme kje delas... Recimo tam kjer delam jaz je 3, 5e na uro, dela se 8ur, po zelji sobota, nočne lahko delaš ko si polnoleten, do takrat ne(tak mi je rekla na Šs)... Nočno dela se placa enako kot praznik torej 50%visja kar pomeni 3, 5+1, 75.. V najboljsem primeru je sobotna nočna kjer se ti 6ur šteje kot praznik +da je delo nocna kar je nekje 7e na uro... Malca in stroski so placani kak se oni odlocijo, jaz mam malco plačano, nekateri ne...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

DOOM_er ::

Blinder je izjavil:

Kaj bi pa bilo z malim delom? Študentom bi za delo kandidiralo še kup drugih ljudi, dohodki pa tudi urne postavke za študente bi padle, manj študentov bi se odločilo za študij -> še več ljudi bi iskalo zaslužek preko malega dela.


hja, to je bil namen. Trg dela mora biti fleksibilen, če si dober se nič ne spremeni, če si pa slab je pa situacija seveda potem rahlo kočljiva ker se te znebijo na prvo žogo. Tisti ki bi rad doštudiral in imel diplomo bo pa to tudi naredil.
Robots will steal your job. But that's OK

mtosev ::

da ne pozabimo kako grdo se izrablja tole delo. sn vido na poročilih ljudi kateri so stari 35+let in se fiktirno vpisujejo na razne fakse, ker to od njega zahteva delodajalec ga bi ga sploh zaposlil
to je hud hud fail
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

LeQuack ::

Ja sej so študentje sami kocke metali v parlament, češ da hočejo še naprej delati kot sužnji. Ne vem zakaj bi se zdaj razburjali.
Quack !

FTad ::

No, novica na 24kur, da naj bi s 1.1.2015 študentje 15,5% dali za plačilo prispevkov...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/po...

m0LN4r ::

Stem bodo spet samo razjezili študente ne pa delodajalce, trebalo pa bi jih prisiliti v bolj humane pogoje in zaposlovanje za redno.

Zato, da bi se več ljudi zaposlilo redno je treba vzpostavit višjo urno postavko vsaj 5EUR/uro pa potem ta nov predlog za prenzijo in je problem rešen. Bo vsak delodajalec premislu ali bi raje imel študenta ali pa redno zaposlenega.
Poleg tega tudi nekateri študenti bi radi delali, zato bi še trebalo omejiti število ur na teden.
Nekateri trenutno zaslužijo ZEELOO veliko na ta račun.

Treba je pač uničiti podjetja, ki služijo izključno s prihrankom in izkoriščanjem študentskega dela.

Tak na oko lahko povem info, da je razmerje med ljudmi na zavodu in ljudmi, ki delajo preko napotnic zelo blizu 1:1
Dijakov 50.000, ki grejo potem študirat in si najdejo spet delo
Študenti 50.000
In ostali, ki delajo preko napotnice drugih, fiktivni vpisi ipd.
Pa pridemo zelo hitro na kakih skupno 120k.
Vir: IRSSV
Številke (2. in 3.) so izmišljene ja, ampak so zelo blizu resnice.

Od tega pa imajo največji hasek servisi, ki si polnijo žepe za dobeseno nič.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Študentsko delo bi morali ukiniti ali pa ga resno omejiti in ga regulirati.

Recimo z maksimalnim številom ur dela na teden, pogojem da mora študent obiskovati predavanja, ali vsaj narediti kak izpit na pol leta, obvezna pogodba o delu, kjer so našteti pogoji dela, itn ...

Poleg tega pa poskrbeti da za isto delovno mesto niso izplačila za delo enega človeka dana na več napotnic. Kar se tudi dogaja.

Kar se seveda ne bo zgodilo. Delno zaradi jebivetrstva države, na drugi strani pa študentski servisi vedno uspešno napumpajo študente da so proti vsem spremembam.

Pri tem se pa še vedno ne zavedajo da pljuvajo predvsem sebi v skledo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SaXsIm ::

Upad študentskega dela je bil v zadnjih treh letih več kot 30%. Realno gledano je strošek študentskega dela že skoraj primerljiv z drugimi oblikami občasnega dela (podjemna pogodba, avtorska pogodba). Ni problem v tem, da delodajalci iščejo študente, ampak da študentje iščejo delodajalce. Zakaj? Ker se s štipendijo ne da preživeti. Ker je lansko leto država potrebovala 10 mesecev, da so odgovorili na pritožbe Zoisovih štipendistov, ki jim niso bile odobrene štipendije, ker niso prijavam priložili dokumenta, katerega se je začelo zahtevati nekaj dni pred iztekom roka.
Ni problem v delu študentskih servisov ampak v delu zavoda za zaposlovanje. Ali ste vedeli, da ima zavod za zaposlovanje tudi koncesijo za izdajanje študentskih napotnic? Če bi obstajal interes, bi se študentske servise brez problema "izbrisalo," ker posredovanje dela študentom je še vedno posredovanje dela, ki po mojem mnenju spada pod naloge zavoda za zaposlovanje.

Ampak najlažje je vedno kriviti študente in študentsko delo.
SaXsIm

Vrocipes ::

S štipendijo se ne da preživeti? Malce čudna izjava... nimajo vsi štipendije, pa prav tako preživijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

SaXsIm ::

Seveda vzeta iz konteksta. Mnogi študentje kljub temu, da imajo štipendijo, delajo preko študenta. Mnogi študentje nimajo štipendije, pa delajo preko študenta. Nekateri pa imajo dovolj dobro situirane starše, da tega ne rabijo početi. Pa to vseeno počnejo, ker si želijo pridobiti določene izkušnje. Ne nujno iz stroke, za katero se izobražujejo, ampak bolj življenjske. Ampak to sploh ni bistveno.
SaXsIm

tomaz_cro ::

Max. Študentska štipendija = 190€
Študentski dom = 100€
Mesečna karta = 30€ (oz 2x tedensko od doma do studenca /viceversa = 8x~6€=48€ (za ~50km))
Račun za telefon = 10€

190€-100€-30€-10€= 50€ za hrano mesecno.

Če ne hodiš domov in če nimaš telefona ti ostane še dodatnih 40€.

Mavrik ::

Joj, ne lagati no, 100EUR stane mogoče en najbolj fancy študentski dom v LJ.
The truth is rarely pure and never simple.

SaXsIm ::

In seveda imajo vsi študentje max. štipendijo. Poleg tega pri štipendiji ne dobiš dodatka za bivanje, če bivaš v subvencioniranem objektu (študentski dom ali subvencioniran zasebnik).
Konkreten primer študentke, ki za stanovanje plačuje 190 EUR (z vključeno subvencijo) in ima 130 EUR štipendije. Pa takšnih primerov je veliko.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

broken/link ::

http://www.stud-dom-lj.si/sites/www.stu...

povprečna neekonomska cena je 70eur. ampak vseeno. v primeru, da je štipendija tvoj edini mesečni dohodek je življenje zgolj s štipendijo dokaj težko.

m0LN4r ::

Zakaj? Ker se s štipendijo ne da preživeti.

To je pa taka laž, da joj. Ne da preživet? Za kaj pa misliš, da delajo? Da si plačajo študenta pa bone? Ti to resno?
Takih se stavim iz lastnih izkušenj bivanja nekaj let v študentu, da je manj kot 1% vseh, ki delajo preko študenta.

Meni je vedno za las ušla štipendija, pa sem moral zaradi tega marsikje varčevat in tudi delat, da sem si lahko privoščil študentski dom, benz in en star telefon.
Drugi z štipendijo tik pod mano pa uživancija do daske, delo prek študenta do daske in na prvem mestu žur+delo, pa šele po tistem faks pa hudi telefoni in podobno.

Še en primer: Moja sestra se preseli iz dražjega v cenejši dom, da prišpara stroške staršem si menja telefonski paket na 12EUR mesečno zmano vred.
Njena sošolka z štipendijo (ne cojzovo) pa gre iz najcenejšga v najdražjega (v samsko, ker ji tam ni všeč) pa tekom 3 letnega študija razmišlja o nakupu drugega telefona, ker je glihkar odplačala prvega z 20EUR džabest + telefon al kolko je že. Pa čisto vsak teden gre na čisto vsak žur, če ne dva.

Za tiste res revne imamo bone, študentski dom (obstaja tudi dodatna subvencija poleg osnovne), zastonj šolo, vlečenje statusa v nedogled in študentsko delo.
Problem so tista večina, ki poleg vsega tega še 80% svojega časa nameni delu, da ima za tobak in telefona pa ostale nepotrebne stvari in 20% časa za študij.

Naj uvedejo avstralski način študentskega dela.

Tyrševa cirka 70EUR, quadro 110, smetanova apartma 130EUR (luksus, ki ga še eni v stanovanjih nimajo).

Aja v celem 1. domu sem poznal samo enega, ki ni plačeval študenta (oz. je plačal tisto malenkost) zaradi socialnih težav.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SaXsIm ::

Dejstvo je, da se v tej temi prerekamo o čisto napačnih stvareh. Ljudje so fauš študentom za ugodnosti, ki jih imajo, pa bohnedaj, da bi imel kakšen študent karkoli več, kot si s štipendijo lahko privošči. Medtem pa je dejstvo, da država praktično ne izvaja nadzora nad študentskimi servisi in organiziranjem ter sama ne izvaja dejavnosti, ki bi jih lahko. Zakaj bo ministrstvo outsourcalo vodenje evidence o neformalnih izkušnjah, ko pa bi lahko to delo počel zavod za zaposlovanje? In zakaj zavod za zaposlovanje ne dela dejavnosti študentskega servisa, kljub temu, da ima vse pogoje za to?
SaXsIm

Invictus ::

Nič nismo fovš študentom. Smo bili tudi sami študentje.

Ampak trenutno orgija vpisovanja na faks zaradi študentskega dela je pa nevzdržna. 90% generacije študira. Vsaj 50% jih je nesposobna študirati, ker nimajo sposobnosti.

Vsi stroški za študij se obesijo davkoplačevalcem. Sploh za falirane študente. Sam fakultete imajo rade falirance. Za njihovo glavo dobijo denar od države, njih pa tako ali tako nikoli ni tam. Ne težijo profesorjem in ne študirajo. Fiktivni vpisi zaradi študentskega dela.

Ampak ti faliranci se ne zavedajo da se tudi zaradi njih država vedno bolj zadolžuje, in na koncu bodo to občutili, ko jim bodo obdavčili redne plače.

Včasih je pač treba reči bobu bob, in dobro razmisliti ali je pametno vreči nekaj let stran zaradi par žurk in pijank, ter študentskega dela. Po 8 letih študija in eni usrani, brezzvezni diplomi, po možnosti kaki anketi, ki komaj zdrži presojo malo bolj kritičnega očesa, pa jamranje kako jih mora država zaposliti. In to za plačo univerzitetno izobraženega človeka, čeprav delovno mesto tega ne zahteva.

A obstaja kje kakšna statistika, ki bi končno povedala koliko vpisanih študentov sploh diplomira v nekem normalnem roku? Ali to nikogar ne zanima? Da vidimo malo kvaliteto študentov in fakultet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Mene bolj zanima koliko je letno transakcij preko napotnic in koliko jih je na različne napotnice in tiste, ki dobijo 2-3x nakazano na eno napotnico na mesec.
Pa seznam podjetij kjer je več kot 3/4 ali 1/2 zaposlenih študentov.
Zakaj ne upajo tega objavit nikjer ?

Saj na FERI je isto. V letnik se jih vpiše 120, čez pol leta jih hodi na predavanja le še 30-40 ostali vsi samo delajo in uživajo.
V drugem semestru pa iščejo že načine, kako priti do statusa za naslednje leto.

Marsikaj pove že tudi naval raznih tem na FB, slo-tech, med-over in raznih drugih portalih, ko vsi sprašujejo za fiktivne vpise in potem vidiš odgovore:
Za status in ceno mi pišite na ZS ali email.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SaXsIm ::

To samo priča o dejstvu, da ne veste, o čem govorite. Fiktiven vpis na fakulteto je postal zelo omejen in verjamem, da bo v naslednjem koraku povsem onemogočen. Imaš enotno evidenco vpisa na fakultete in visokošolske zavode, po novem pa tudi evidenco vpisa na višje šole. Povsod se trenutno lahko vpišeš dvakrat, kar pomeni, največ 4 leta statusa študenta, brez da karkoli narediš. Precej, se strinjam. Ko bosta povezani še ti dve evidenci med sabo, bosta možna dva vpisa v status študenta. Že sedaj pa se ne moreš vpisati na višjo šolo, če si bil več kot dve leti vpisan na visokošolski ali univerzitetni študij.

Letno pa je prometa iz naslova študentsko delo toliko, da ŠOS in servisi dobijo vsak nekje 7-8 mio EUR. Procenti pa so znani, tako da si izračunaj.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

m0LN4r ::

Aja? Zato so rekli, da bodo od teh 15% pričakovali 56 miljonov?
Daj poglej še za ŠOUM in ostale servise, pa vso to navlako in seštej, ker jaz ne najdem nikjer info s koliko denarja oni poslujejo na moj bivši račun.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SaXsIm ::

To je to, dokončna informacija. ŠOS dobi nekje med 7 in 8 mio EUR, procent za študentske servise in ŠOS pa je enak. Se pravi, da vsi študentski servisi skupaj dobijo letno nekje med 7 in 8 mio EUR. Mislim, pa da to predstavlja 3,5 % na vsakega. Pred letom 2010 pa je bila ta znesek okoli 12 mio EUR, odstotek je bil 4,5 %, vendar celotna obdavčitev manjša.
SaXsIm

m0LN4r ::

Kje so javne povezave do teh informacij?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SaXsIm ::

Delitev med ostale entitete ŠOSa je pa sledeča: ŠOS 7%, ŠOUL 34%, ŠOUM 20,5%, ŠOUP 6,5 %, ŠKIS 32%. So pa to vse javne informacije, ki se jih da poiskati. http://www.studentska.org/dokumenti/tud...

86. člen
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388598 (6943) Phantomeye
»

Nov zakon o študentskem delu

Oddelek: Loža
234255 (3310) m0LN4r
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712977 (11596) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889238 (71175) tx-z
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321728 (16940) bluefish

Več podobnih tem