» »

Digitalno potrdilo, spletna banka

Digitalno potrdilo, spletna banka

Ganon ::

Moti me, da moram do spletne banke vedno dostopati preko IE-ja in ne preko Opere, ki je moj privzeti brskalnik. Lahko to kako uredim?

Ribič ::

Resno ti odsvetujem IE za spletno bančništvo. Za opero žal nebi vedel, uporabljam pa firefox že dolga leta. Na začetku je bilo potrebno uvoziti certifikat, potem pa je zadeva delovala normalno. Poglej, če imajo za tvojo banko (katero uporabljaš?) na spletni strani kakšna navodila.

lp

MIHAc27 ::

Evo ena navodila za Opero. Certifikat moraš prej izvozit iz IE (Če še nisi) skupaj z javnim ključem. potem pa samo import v Opero:

http://www.trustis.com/pki/healthcare/s...

GTX970 ::

Certifikat moraš prej izvozit iz IE (Če še nisi) skupaj z javnim ključem

Zasebnim (private key).

Ganon ::

Izvozil sem ga takoj po teh navodilih:

http://postarca.posta.si/navodila/1512/...

Naj ga zdaj odstranim in ponovno uvozim iz Opere? Imam zadnjo različico Opere 26 (developer).

modelno1 ::

Certifikata ne moreš ponovno naložiti direktno od poštarce. V IE naredi varnostno kopijo certifikata in to uvozi v Opero.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Ganon ::

Saj sem, po navodilih iz tiste strani. Če v Operi odprem certifikate, je tam že prvotni certifikat, ki sem ga naložil direktno v IE iz poštarce. Naj ga odstranim?

krneki0001 ::

Ribič je izjavil:

Resno ti odsvetujem IE za spletno bančništvo.


Razlog?

Ker največ podpore za spletno bančništvo v sloveniji je ravno za IE, ostali browserji so bolj tako-tako kar se podpore tiče. (pa to govorim iz prve roke, ker vem kako se zadeve delajo)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Uporabljam IE izključno za spletno bančništvo. Brez kakršnihkoli problemov že mnoga leta.

SeMiNeSanja ::

Alamar je izjavil:

Uporabljam IE izključno za spletno bančništvo. Brez kakršnihkoli problemov že mnoga leta.

Sva že dva :)

tx-z ::

IE sm nazadne uporablu v windows ME, od XP pa vedno firefox
tx-z

Ribič ::

krneki0001 je izjavil:

Razlog?
Ker je največja verjetnost, da prek njega fašeš kak virus.

krneki0001 ::

Windows 8 in IE 10 ter 11? Resno? Si poiskusil, al je to rekla-kazala?

Ker brez antivirusnega dodatnega programa (samo integriran defender) mi delajo windows 8 nekje od prve verzije preview-ov (torej še preden so bili izdani uradno). nikoli nobenih virusov, nobenih trojancev in nobenega malwera.

Verjemi, da v IE11 boš imel manj problemov kot z mozilo, poleg tega deluje vse tudi hitreje kot v mozili.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sandmat ::

krneki0001 je izjavil:


Verjemi, da v IE11 boš imel manj problemov kot z mozilo, poleg tega deluje vse tudi hitreje kot v mozili.


tudi jaz sem takšnega mnenja - FF zadnje čase počne bedarije in je treba specially zanj vedno nekaj fixat, med tem, ko ga je IE že zdavnaj prehitel po konsistenci renderiranja strani in hitrosti.

Invictus ::

Spletno bančništvo danes dela praktično brez problemov v vseh brskalnikih.

Če ne, zamenjaj banko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053229 (2752) cortez
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412355 (1244) kow
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722801 (1632) Tomas 33
»

EBA za višjo varnost pri internetnih plačilih v Evropi

Oddelek: Novice / Varnost
55637 (3839) cegu
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3111830 (10245) lopov

Več podobnih tem