» »

problem z diskom wd

problem z diskom wd

audio12 ::

Imam disk wd10ezex 1TB razdeljen na 2 particije, večje particije ne zazna(pokaže črko pogona,ne pokaže pa velikosti).Ko disk priklopim na drug računalnik se ta upočasni,disk manager se ne odziva.Kako oživiti disk(particijo).

hojnikb ::

live linux
#brezpodpisa

GTX970 ::

Preveri disk z orodjem proizvajalca, ni normalno da bi bil del diska kar nezaznan (upočasnitev je dober indikator da nekaj ni v redu).
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov
-> http://support.wdc.com/product/download...

audio12 ::

ubuntu zazna particijo,vendar je kopiranje zelo počasno(nekaj 10kb/s).Drugi programi pa zamrznejo/delajo počasi(wd,crystalDisk).

hojnikb ::

si pogledu smart podatke diska ?
#brezpodpisa

GTX970 ::

Za test zamenjaj sata kabel.Če stanje ni drugačno je gotof (wd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

audio12 ::


zamenjal sem več kablov...rad bi rešu par Gb podatkov.

hojnikb ::

tole bo kmal crknal :)
#brezpodpisa

yaqxsw ::

če lahko, čimprej kopiraj/premakni stvari ki jih nočeš izgubit in potem v menjavo/nabavo diska

audio12 ::

Disk še ni star 1 leto,če mi rata skopirat gre v garancijo.Je še kakšna rešitev?

GTX970 ::

Javi na nsa (info@nsa.gov) da imaš gor podatke o ruskih kodah za nuklearni program, ti ga bodo ziher brezplačno rešili :D.

audio12 ::

haha...na to pa še pomislu nisem :D

Spajky ::

Lahko z diskom ni nič narobe! poglej točno, koliko je velika prva particija kot prvo in si zapiši podatke: tip, file sistem, velikost (sektorjev, tracks, etc..).

Nato zbriši vse particije in reštartaj komp! Nato ga ponovno particioniraj popolnoma enako kot je bil prej !!! Formatiraj za začetek v enak file sistem kot prej in isti tip vrste particije - najprej drugo particijo! Nato probaj dostopat do nje (bo prazna). Računalnik ne sme zmrznit pri tem!

Nato rešuj podatke s kakim programom na drugi plac/disk z one druge kao prazne particije...

Ko končaš, pospravi/reši še podatke iz prve particije na drug disk.

Nato spet disk probaj popravit s npr.HDD regeneratorjem.

Čisto verjetno, da se je vsula (so jo vsuli Winsi ali quirk napajanja) delno samo particijska tabela oz. plac na disku, kjer je ta zapisana+rezerva nje ...

Mnogo diskov se zdi fuč, pa niso v resnici v celoti !!! Tudi če ena od particij dela klik klak krrr ... ! Imel tak primer pri sebi!!!

Seveda, zdej nič ne piši po njem, dokler ne zrihtaš, zaradi podatkov gor! ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597716 (6088) solatko
»

Trdi disk je prdnu?

Oddelek: Strojna oprema
174197 (2781) brainhood
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784824 (3806) Dejk0
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452852 (2408) bluefish
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294749 (4254) inbox

Več podobnih tem