» »

Trdi disk je prdnu?

Trdi disk je prdnu?

T_F_7 ::

Imam HDD WD 640GB na katerem so (so bile?) sistemska particija, particija s podatki in ostalimi (meni) pomembnimi stvarmi ter tretja, backup particija. Kar naenkrat mi ne boota več Windowsov. Montiram drugi disk z Windowsi, WDja pa priklopim preko usbja in mi ga ne zazna, oz. mi ga zazna na pol kot je vidno na spodnjih dveh slikah (Disk 1 in USB Drive (E:)):

 Disk Management

Disk Management



 Windows Explorer

Windows Explorer



Kaj je možno, da nekako pridobim podatke iz tega diska ali je šlo vse skupaj rakom žvižgat?
  • spremenil: T_F_7 ()

Spajky ::

Ne piši in briši ničesar na "pokvarjenem" disku !

Po simptomu, da ti je DVD z UDF sistemom prikazalo kot primary partition, menim, da ti je stumbalo particijsko tabelo na začetku diska. Zato OS ne vidi iz kje bootat in kakšne in kje so nevidne particije s podatki še vedno gor!

Če ima tvoj OS (nisi povedal kateri!) nekje na disku rezervno zadnjo kopijo particijske tabele, jo bo treba obnovit oz. restorat namesto okvarjene. Zato pa boš moral nazaj vtaknit na staro mesto ta problematični disk in zagnati komp z restoration DVD-jem (poseben OS z orodji), da boš to rezervno zdravo part.tabelo našel in restavriral s pripadajočim programom na onem DVD-ju.

Kako, pa kaj, guglaj ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Isotropic ::

kuk je bil pa star

klinker ::

Caki...a ti imas na istem disku tebi pomembne podatke in njihov backup?! 8-O

T_F_7 ::

Spajky je izjavil:

Po simptomu, da ti je DVD z UDF sistemom prikazalo kot primary partition, menim, da ti je stumbalo particijsko tabelo na začetku diska. Zato OS ne vidi iz kje bootat in kakšne in kje so nevidne particije s podatki še vedno gor!

'Pokvarjen disk' je Disk 1 in ne Disk 0.

OS je Win 10.

@Isotropic: 6 let in 2 meseca

@klinker: OS sem imel prej na SSDju in na tretji particiji HDDja je bil backup. Nazadnje pa sem ga imel za backup podatkov iz drugih pcjev, prenosnikov.

SSD mi je crknil in sem zato razbil prvo particijo na dve in na eno namestil Win10. Malce je ružil zadnje par tednov (2 meseca sem imel gor Win10) a sem mislil, da zaradi starosti. Nekaj obvestil 'fix drives' sem fasau od Win10 in vsake toliko je po loadanju Win10 javilo, da ne smem izklopiti usbja, čeprav je bil disk povezan preko sata kabla.
Sedaj, ko sem naredil tisti dve sliki zgoraj, sem disk povezal preko usbja s sata-usb adapterjem.

klinker ::

Se slabse pol. Tako pomembne podatke s tega PCja, kot od vseh ostalih imas na samo enem disku.
Si pa naredil backup OSa, katerega lahko ponovno instaliras v 1h ;((

V glavnem spiky-jev nasvet upostevaj, pa bo mogoce kaj prislo nazaj.

T_F_7 ::

Za inštaliranje OSa z vsem programjem bi rabil 2 dni, zato backup. Prvo mi je crknil ssd, nisem mislil, da mi bo še hdd kmalu za tem. Če bi ga imel za podatke in ne kot sistemskega, potem bi zdržal še nekaj let, tako pa ga je moralo pošteno zviznit.

Hiren's BootCD (tudi tega sem imel na HDDJU;(() bo v redu? Kateri tool pa naj uporabim?

Baja ::

fix drive errors si dobil ker ima disk verjetno bad sektorje - eden je očitno nastal na mestu kjer je zapisan MBR. glede nato da je ružil 2 mesca in še delal se bad sektorji očitno širijo.

prvo poguglaj za fixmbr record in poskusi s tem

če nebo šlo in se misliš sam ukvarjati s tem, priporočam da najdeš drugi disk primerne velikosti in prvo probaš narediti klon "pokvarjenega" diska (npr. s clonezilla) in reševati podatke naprej od tam.

glede na opisano in videno obstaja velika verjetnost da dobiš podatke nazaj, vsaj večino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

BRBR ::

Kar se spomnim sem enkrat uporabil filescavenger
http://download.cnet.com/File-Scavenger...
če je tale link uporaben (če je enak program kot sem ga uporabil jaz) ne vem , preberi si opis.

Reši datoteke, ne pa file sistema, vsaj v mojem primeru je bilo tako (windows diska ni zaznal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Spajky ::

T_F_7 je izjavil:

...OS je Win 10... na tretji particiji HDDja je bil backup.... imel za backup podatkov iz drugih pcjev, prenosnikov....
in sem zato razbil prvo particijo na dve in na eno namestil Win10...

Ajaj..jajaj.jajaj ... Če je slučajno na Win10 podobno kot pri Win7 (za prvo ne vem, za drugo sigurno) in sicer, da se Win (sistem) instalirajo na v pure "DOS-u" na zadnjo particijo (to se vidi npr.z BartWinPE sistemom), pomeni, da si podatke na žalost povozil; moje sožalje ...

Baja je izjavil:

fix drive errors si dobil ker ima disk verjetno bad sektorje - eden je očitno nastal na mestu kjer je zapisan MBR....glede na opisano in videno obstaja velika verjetnost da dobiš podatke nazaj, vsaj večino.

Če drži tisto vmes kar sem zgoraj napisal, by-by podatki ;) ...

Zakaj pa ni imel bekap podatkov še na zunanjem extra disku, DVD-RW al BR-RW palačinki spravljenih v omari stran; to je res najosnovnejša preventiva, tudi za slučaj kakšnih nesrečnih Locky.-jev ipd ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

klinker ::

Smesno je to, da je naredu backup OSa zaradi predolge instalacije, pomembne podatke pa tako prepustil rozljavemu disku.
Sicer tudi backup OSa na isti disk je povsem mimo ideja.

Spajky ::

Ni čisto (hitra restavracija) če se kaj zbluzi (tudi jest mam tako). Če pa disk prdne, mam pa še na CD-R; DVD-RW, drugi diski ipd. v omari bekap etc ... v stilu NNNP ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Sssaga ::

Trdi disk je prdnu?


LAŽEŠ!

Sam sem rešil podatke s Hirens Boot. Linux zagnal in prekopiral, kar se je dalo. V Winsih (7) ni blo sledu o disku ali particijah. 99% slik in dokumentov (.doc itd.) je bilo intaktnih.

T_F_7 ::

Spajky je izjavil:

Ajaj..jajaj.jajaj ... Če je slučajno na Win10 podobno kot pri Win7 (za prvo ne vem, za drugo sigurno) in sicer, da se Win (sistem) instalirajo na v pure "DOS-u" na zadnjo particijo (to se vidi npr.z BartWinPE sistemom), pomeni, da si podatke na žalost povozil; moje sožalje ...

Katere podatke sem povozil? Odkar mi diska ne zazna več kot bi moralo, nisem na njem nič več delal, ker mi ga ne zazna. Nov sistem je na drugem disku in zanimivo, da je tudi s tem diskom danes nekaj narobe. Očitno me kaznuje, da imam same stare diske, kitajski 'pata v usb' adapter mi uničuje diske? tisti od 640Gb je seveda sata.

klinker je izjavil:

Smesno je to, da je naredu backup OSa zaradi predolge instalacije, pomembne podatke pa tako prepustil rozljavemu disku.
Sicer tudi backup OSa na isti disk je povsem mimo ideja.

to ni bil moj namen, vendar se je zadeva z novim ssdjem zavlekla... pač več let sem imel več različnih diskov in noben ni crknil. potem je crknil relativno nov ssd in nisem pričakoval, da bo kmalu za tem še hdd, ki ga je začasno zamenjal. jbg.

Sssaga je izjavil:

Trdi disk je prdnu?


LAŽEŠ!

Sam sem rešil podatke s Hirens Boot. Linux zagnal in prekopiral, kar se je dalo. V Winsih (7) ni blo sledu o disku ali particijah. 99% slik in dokumentov (.doc itd.) je bilo intaktnih.


Kateri tool iz Hirena si uporabil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

T_F_7 ::

S pomočjo Easy Recovery Essentials sem uspel oživeti disk in uspešno prenesti podatke na varno. Sicer malce čudno orodje, ki sem ga moral zapeči na CD, ker z boot USB ni delovalo pravilno in ki je kasneje med delovanjem javljalo napake in zmrzovalo, tako da sem zagnal vse možne načine, ki jih je ponujalo, a vendarle uspešno za moje portebe in oživitev trnuljčevega diska.

Hvala vsem za pomoč.

brainhood ::

Imam en problem danes ko sem prišel domov sem hotel pogledati ali mi je potegnilo dol eno serijo vendar mi BITCOMET (tudi ORIGIN steam praktično kar je na G) ni odprlo niti ikono niti spodaj desno potem sem ga resetiral vendar je porabil nekje 20min in sem ga resetiral z gumbom (moja napaka). Potem pa se je prižgal vendar se je zaganjal počasi cca 5min. Ko pa sem prišel v WIN sem ugotovil da mi ne zazna (patricijo G)... C kjer so pa windovsi pa normalno odpira tut SSD dela normalno
Spodaj prilagam sliko in info:
Win10
hard disk wd blue 1tb
slika: http://prntscr.com/dwjhma
slika: http://prntscr.com/dwn48f

Sem preveril tudi pod upravljanje diskov (link spodaj) vendar mi piše da disk 1 ni inicializiran
1.http://prnt.sc/dwn9r6
2.http://prnt.sc/dwn9vg
3.http://prnt.sc/dwna2u

Hvala in lp

Skyman ::

si probal v drugem PC-ju

brainhood ::

Sem probal tudi stari disk imam se od prej in sem ga dal v novi računalnik pa ga je zaznal
če pa dam novi disk v stari računalnik pa napiše (Disk boot failure insert system disk and press enter) + SSD ali pa brez SSD enako napiše.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597046 (5418) solatko
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474943 (3949) gruntfürmich
»

Računalnik se ne zažene - nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
377195 (6600) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621208 (13917) MrStein
»

Krvavo nujno potrebujem pomoc pri sesuti plati in disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
213802 (2706) McMallar

Več podobnih tem