» »

Kreditna sposobnost in stanovanjski kredit

Kreditna sposobnost in stanovanjski kredit

LordBebo ::

Ali bi mi banka odobrila kredit zgolj na podlagi zadnjih treh izpiskov tekočega računa? Ukvarjam se s prodajo določenih izdelkov preko interneta, stranke mi plačajo preko spletne denarnice (PayPal), od tam pa si denar nakažem na tekoči račun. Gre za okoli 1000€ mesečno. Potreboval bi od 10.000 do 15.000€ stanovanjskega kredita za dobo okoli petih let za dokončanje stanovanja. Bi mi banka torej lahko na podlagi tega odobrila kredit? Ali pa bi moral prej odpreti s.p. ali storiti kaj podobnega? Se lahko brez poroka obrišem pod nosom ali se da kaj zmenit z zavarovalnico? Nikoli še nisem jemal kredita, zato toliko laičnih vprašanj. :)

Ker želim situacijo čimprej razčistiti, vas naprošam za ažurne odgovore.

Lepa hvala že vnaprej.

jype ::

LordBebo> Ali bi mi banka odobrila kredit zgolj na podlagi zadnjih treh izpiskov tekočega računa?

Banko boš moral vprašat.

LordBebo ::

Torej je to odvisno od posamezne banke?

Katere banke pri nas so najbolj prilagodljive na tem področju? Sicer sem komitent NLB, čeprav se to da spremeniti.

Daedalus ::

Če nisi zaposlen za vsaj čas trajanja kredita, bo težka. Če sploh nisi zaposlen, pozabi. Če imaš s.p., pozabi. Če si omisliš poroka, pa bo šlo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

VelikiTun ::

Načeloma naj bi bile podružnice tujih bank malce bolj zainteresirane od naših bank, pa vendar dvomim, da bodo dali kredit na podlagi treh bančnih izpiskov.
Skratka, pokliči, škodilo ne bo.

LordBebo ::

VelikiTun, hvala za nasvet.


Daedalus je izjavil:

Če nisi zaposlen za vsaj čas trajanja kredita, bo težka. Če sploh nisi zaposlen, pozabi. Če imaš s.p., pozabi. Če si omisliš poroka, pa bo šlo.

Za preveč pomembno stvar gre, da bi kar "pozabil". Zakaj z s.p.-jem ne bi šlo?

RejZoR ::

Najlažje pomoje dobiš kredit v svoji matični banki, ni pa nujno i guess. Ko sem se jezst zanimal kakšne 2 leti nazaj so mi rekli, da ne bi bilo problema do nekega 5 mestnega zneska samo zato ker sem že dolgo njihov komitent, redko sem šel v limit, zaposlen sem bil v dost stabilni firmi itd itd. Če bi dobil nekoga za poroka, bi se vrednost lahko še povišala za par jurjev. Če ne bi bil njihov dolgoletni komitent z vsem ostalim pa bi mi odobrili zgolj 4 mestni znesek. Tko da se pozanimaj na parih bankah vključno s svojo pa boš videl kakšne pogoje ti bojo ponudili.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Kot novoustanovljen s.p. ne boš dobil kredita. Tudi, če ustanoviš firmo, se zaposliš redno, za nedoločen čas ne bo šlo, če nima firma za sabo vsaj 2 ali 3 letnih bilanc, ki morajo biti seveda pozitivne.

V tvojem primeru lahko na kredit brez poroka ali hipoteke pozabiš.

Isotropic ::

ce ne prijavljas donosa davcni, raje ne

Magic1 ::

Pa če si boš vsak mesec s paypala nakazoval 1000€, te bo tudi kmalu začela davčna lovit, ker kot zgleda jasno utajaš davek.
Magic

djordjevic ::

LordBebo je izjavil:

VelikiTun, hvala za nasvet.


Daedalus je izjavil:

Če nisi zaposlen za vsaj čas trajanja kredita, bo težka. Če sploh nisi zaposlen, pozabi. Če imaš s.p., pozabi. Če si omisliš poroka, pa bo šlo.

Za preveč pomembno stvar gre, da bi kar "pozabil". Zakaj z s.p.-jem ne bi šlo?

Ker ne dajo. Pika. Sem komitent pri eni naših bank že okoli 15 let, imam osebni in poslovni račun ter MC kartico, pa se lahko za kredit gladko obrišem pod nos. Niti jurja ne dajo. Razen če grem od poncija do pilata po milijon potrdil in privlečem enega od staršev za poroka. Za jurja. No, limit pa ti rade volje dajo na -4-5k. Komot. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

gendale ::

če si v pravi stranki pol ne bo težav
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: VelikiTun ()

Magic1 ::

Sej če imaš strica miljonarja pomeje tud ne bo problema, sam kaj ma to veze s temo?
Magic

OZZY ::

Ena možnost je, da ti odobrijo kredit ampak se ti obesijo na hipoteko, če je stanovanje tvoje. Mogoče bi v tem primeru šlo, saj ima v času kredita banka hipoteko na stanovanje. Poleg tega skleneš še zavarovanje kredita, če se ti kaj zgodi.
Hypo je glede tega fleksibilen in bi znali odobrit.
Strošek vpisa hipoteke pa je odvisen od višine kredita. ZA 70000 eur, je bil okol 500 EUR.
Go with the flow.

djordjevic ::

Hipoteko fašeš bolj ali manj v vsakem primeru.
No grave is deep enough to keep us in chains.

STASI ::

OZZY je izjavil:


Strošek vpisa hipoteke pa je odvisen od višine kredita. ZA 70000 eur, je bil okol 500 EUR.

Potem imaš še stroške odobritve kredita in še stroške naroka pri notarju (plačaš tako notarja kar je povedal že OZZY kot tudi odvetnika ki zastopa banko).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Daedalus ::

Za 10 - 15k posojila, vzameš navaden potrošniški kredit, ne pa hipoteke.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

No, ti manjši zneski gredo s porokom, ja - nas je malo zaneslo v stanovanjske. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

STASI ::

Daedalus je izjavil:

Za 10 - 15k posojila, vzameš navaden potrošniški kredit, ne pa hipoteke.

Je pa potrošniški kredit dražji kot hipotekarni.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Daedalus ::

To je res. Sam, če ga slučajno ne moreš v nekem trenutku več odplačevati, ti stanovanje ostane:) Resno, zastavljat stanovanje/hišo za par jurjev, nima smisla.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

STASI ::

True, true.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

IceIceBaby ::

Za potrošniški kredit rabiš redno plačo v solidno stoječi firmi ali pa vsaj 4, 5 let star s.p., ki odlično posluje.

Meni recimo niso dali niti lizinga za avto na firmo, ker sem bil odprt samo malo več kot eno leto in kljub temu, da je bilo na računu za 5 takih avtomobilov, prometa pa za kakšnih 30.

Aston_11 ::

Daedalus je izjavil:

To je res. Sam, če ga slučajno ne moreš v nekem trenutku več odplačevati, ti stanovanje ostane:) Resno, zastavljat stanovanje/hišo za par jurjev, nima smisla.



Drži pogojno. Ko bodo šli v izvršbo, se bodo usedli na stanovanje.

Invictus ::

V bistvu je v Sloveniji še vedno kreditna sposobnost odvisna od plače. Sem se pogovarjal na banki kak mesec nazaj.

Ampak to je pogoj samo za pridobitev kredita. Kasneje ni več pomembno, dokler so obroki plačani. In večina bank zahteva izpiske zadnjih 6 mesecev. Pozabi na 3 mesece.

Varianta je da te kak kolega zaposli v svoji firmi, ti mu pa daješ denar za plače ;). Saj lahko daš samo denar za prispevke.

Če banki ne boš plačeval, bodo že raziskali kje je tvoje premoženje ali premoženje porokov. In potem se bodo odločili. Moraš vedeti da so v teh časih postali zelo zoprni. Zamudiš en obrok, pa že težijo. Dobiš opomin na dom.j

Tudi če nimaš hipoteke, lahko zahtevajo izvršbo na nepremičnino.

Ampak predvsem si zapomni eno. Z banko se vedno pogaja. Tako o obrestih, stroških, še bolj pa če slučajno ne bi mogel odplačati kakega obroka. Takoj moraš to sporočiti banki, pa se da marsikaj zmenit. Tudi za odlog plačila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

djordjevic je izjavil:

LordBebo je izjavil:

VelikiTun, hvala za nasvet.


Daedalus je izjavil:

Če nisi zaposlen za vsaj čas trajanja kredita, bo težka. Če sploh nisi zaposlen, pozabi. Če imaš s.p., pozabi. Če si omisliš poroka, pa bo šlo.

Za preveč pomembno stvar gre, da bi kar "pozabil". Zakaj z s.p.-jem ne bi šlo?

Ker ne dajo. Pika. Sem komitent pri eni naših bank že okoli 15 let, imam osebni in poslovni račun ter MC kartico, pa se lahko za kredit gladko obrišem pod nos. Niti jurja ne dajo. Razen če grem od poncija do pilata po milijon potrdil in privlečem enega od staršev za poroka. Za jurja. No, limit pa ti rade volje dajo na -4-5k. Komot. >:D

zakaj pa ne, ker tudi same nimajo kesa?

Okapi ::

In večina bank zahteva izpiske zadnjih 6 mesecev
In zaposlitev za nedoločen čas.

O.

oracle ::

LordBebo je izjavil:

Ali bi mi banka odobrila kredit zgolj na podlagi zadnjih treh izpiskov tekočega računa? Ukvarjam se s prodajo določenih izdelkov preko interneta, stranke mi plačajo preko spletne denarnice (PayPal), od tam pa si denar nakažem na tekoči račun. Gre za okoli 1000€ mesečno. Potreboval bi od 10.000 do 15.000€ stanovanjskega kredita za dobo okoli petih let za dokončanje stanovanja. Bi mi banka torej lahko na podlagi tega odobrila kredit? Ali pa bi moral prej odpreti s.p. ali storiti kaj podobnega? Se lahko brez poroka obrišem pod nosom ali se da kaj zmenit z zavarovalnico? Nikoli še nisem jemal kredita, zato toliko laičnih vprašanj. :)

Ker želim situacijo čimprej razčistiti, vas naprošam za ažurne odgovore.

Lepa hvala že vnaprej.

Nimaš šans. Resno. Razen hipoteka al pa porok.

St235 ::

Hipoteka je zgolj zavarovanje kredita. Banke imajo preveč nepremični, da bi samo na podlagi tega dajali kredite.

10.000€, glede na nakazila preko paypala boš dobil kvečjemu od kake pol legalne posojilnice.

Pa bodimo realni, kako naj ti banka na podlagi tega, da ti je neznana tretja oseba iz tuji tri mesece zapored nakazala 1000e, verjame da boš 5 let plačeval kredit?

STASI ::

St235 je izjavil:

Pa bodimo realni, kako naj ti banka na podlagi tega, da ti je neznana tretja oseba iz tuji tri mesece zapored nakazala 1000e, verjame da boš 5 let plačeval kredit?

V bistvu ne bo verjela. Pa še kak UPPD bodo vpletli.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Daedalus ::

Drži pogojno. Ko bodo šli v izvršbo, se bodo usedli na stanovanje.


Če si dosti pameten, pol kot kreditojemalec nisi lastnik stanovanja. Meni lahko, v kolikor bi zadeva prišla tako daleč, odnesejo par gat, mogoče kako majco, ostale lastnine pa nimam. Pa nimam namena goljufati ali ne plačevati. Sam kurc, hrbet morš met pokrit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Invictus ::

Odvisno kak kredit jemlješ. Če boš jemal stanovanjskega, bodo hoteli imeti hipoteko na njem. Saj niso tako neumni. Če boš hotel kaj drugega, boš plačeval višje obresti.

Banke so po krizi precej prepucale svoje kriterije za kredite. In nadzor kreditojemalcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385809 (803) D3m
»

Stanovanski kredit -pogodba za določen čas

Oddelek: Loža
246627 (5937) Bud_Bundy
»

Ali se da tako do kredita?

Oddelek: Loža
356228 (5001) xxxul
»

Kredit kot freelancer

Oddelek: Loža
212981 (1955) Šimpanz
»

NLB kredit in avtorska pogodba

Oddelek: Loža
83448 (3101) Ziga Dolhar

Več podobnih tem