» »

Problem RAM

Problem RAM

lonewolf_ ::

Zadnjič sem postavil vprašanje, ki se je nanašalo na temo v že obstoječo temo, vendar so mi vseeno izbrisali, ker je bila tema neaktivna več kot leto (vsaj tako domnevam). Zato odpiram NOVO temo, ker tudi podobnega problema mojemu sedanjemu nisem zasledil.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Torej sledeči problem je bil sedaj z zafilanim pomnilnikom do konca. Bil sem v igri Alien:Isolation, ki sicer dela gladko, več kot urco, nakar je naenkrat začelo hudo štekat. Igra se ni sesula ali karkoli, opazil sem samo, da je bil ram zafilan 8gb (maksimalno).
Prilagam tudi slike, če bi kdo vedel zaradi česa je bilo to. Je kriva igra ali HW ?

 null

null



 null

null



 null

null



Temperatura ne bi smela biti problem, saj cpu pride max 55°C (stress test), gpu pa je tudi pod 70°C. Ohišje je dobro prevetreno, drugih napak ni. Igra je inštalirana na HDDju, njegovo stanje je brez slabih sektorjev.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

solatko ::

Poglej procese, kateri ti žre RAM. Klikni, da ti da največjega porabnika in ga ročno ugasni. Če je kakšna čudna koda, AV in odstrani.
Delo krepa človeka

lonewolf_ ::

Največ, kar je kazalo, je bil teamspeak3 s 29,8MB.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

solatko ::

8GB RAM-a ne požre noben vsakodneven program. Lahko jih pokuriš s kakšnimi grafičnimi projekti, nikakor pa z igranjem, še tako zahtevnih iger. Gre verjetno za kakšno zlobno kodo, ki obremeni spomin. Če se ti to dogaja po namestitvi kakšne igre iz travnika v zadnjem času, poizkusi vrnit računalnik na datum, ko je še vse delalo normalno - obnovitev - restore point.
Če to ne bo pomagalo, boš moral računalnik dati nekomu, ki zna te stvari poiskati in odpraviti.
Pri tebi ne gre za HW napake, temveč za okvarjeno programsko opremo.
Delo krepa človeka

lonewolf_ ::

Sem malo raziskal po tujih forumih in ugotovil, da se kar večini dogaja ob igranju Aliens:Isolation, ampak začuda samo tistim z AMD grafičnim čipom grafike. Najverjetneje so krivi gonilniki, ampak v task managerju in podobnih programih ni moč zaslediti, kaj bi porabljalo pomnilnik.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

solatko ::

Potem je možno, da je v igri bug, ki obremeni spomin na vso razpoložljivo količino.
Delo krepa človeka

GTX970 ::

Če imaš visto, win 7/8 velja: free ram is wasted ram.
Sistem bo pač cachiral vse vanj (kolikor je možno).

solatko ::

GTX970 - Kje si to vidu. Na 4GB je zasedeno cca 2GB- samo občasno gre do 2.5, kakšna koda pa ti ga spravi v 100%.
Pri 6GB ravno tako pod 2GB (govorim o normalnem programju ali večini iger), ravno tako pa ti ga kakšen nebodigatreba spravi v full - enako je s procesorji.
Delo krepa človeka

lonewolf_ ::

Sem še enkrat zagnal igro pa igral malo. Se pravi pomnilnik je zabilo do konca ter opazil sem, da tudi ssd (sestemsko particijo). Temperature in ostalo vse štima. Posumil sem še tudi, da bi se lahko kregala AI in Teamspeak... Sicer pa ja, nad 5gb porabe še nisem prišel brez uporabe kakšnega programa...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Senitel ::

Zna bit, da je kakšen memory leak znotraj grafičnega driverja. Si že sprobal še kakšen drug driver?

lonewolf_ ::

Mah ja, ne da se mi ukvarjat s tem zaradi ene igre. Vse sem izklopil in pognal, pa vseeno... Verjetno so res gonilniki ali pa sama igra, poškodovan repack s travnika.. treba kupit, ko zvem, če so krivi gonilniki al ne.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

GTX970 ::

solatko je izjavil:

GTX970 - Kje si to vidu. Na 4GB je zasedeno cca 2GB- samo občasno gre do 2.5, kakšna koda pa ti ga spravi v 100%.
Pri 6GB ravno tako pod 2GB (govorim o normalnem programju ali večini iger), ravno tako pa ti ga kakšen nebodigatreba spravi v full - enako je s procesorji.

Na win 7/8 očitno.

solatko ::

Pa ne zaradi w7/8.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213445 (6184) AC_DC
»

Race Driver: GRID (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
28624692 (8889) uro1001
»

Zakaj rac. uporablja samo eno jedro

Oddelek: Pomoč in nasveti
261901 (1393) smrdo
»

težave z ramom CORSAIR dominator DDR2 1066

Oddelek: Strojna oprema
10926 (822) zare98
»

Grafična, ki zadovoljivo poganja Visto

Oddelek: Kaj kupiti
131342 (984) Tomi

Več podobnih tem