» »

Skuta namesto proteinov

Skuta namesto proteinov

kodsiti1 ::

Kaj menite glede skute namesto jemanje proteinov?

Glede cene pride priblizno enako ce gledamo vrednost beljakovin(nekje na bolhi sem zasledil 3,7e/kg+kolicinski popusti)

Meni se zdi dosti bolje kot pa da bi jedel tiste praske pa se rad imam skuto. Je to smiselno ali ne? Sem pa slisal da mleko in mlecni izdelki naj ne bi bili priporocljivi v vecjih kolicinah zaradi velike vsebnosti tezkih kovin ali necesa podobnega??-ceprav po drugi strani pa je tudi sirotka iz mleka tako da je pri proteinih isto?

Ja ali ne

innerspace ::

Tisti praski so vecinoma zgolj koncentrati iz sirotke(+dodatki, odvisno od "modela").
Razlika med skuto in sirotkinim koncentratom je predvsem v prebavljivosti, ki je posledica razlicne aminokislinske sestave.
Skuta ima vec kazeina in se prebavlja pocasneje, medtem ko je sirotka v prahu zelo hitro prebavljiva in se jo zaradi tega pije po treningih.

Ce ti je cena issue, je najboljsa opcija MP Impact whey brez okusa, drugace je tudi skuta dobra opcija. But...
Why not both?? :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

m0LN4r ::

Skuto, ko greš spat, proteine pa pred ali po treningu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lion29 ::

Kir debilen naslov

skuta namesto proteinov?

v glavnem kot je notranjiprostor povedal. Vsekakor priporocam bolj naravne izdelke (no skuta ni lih naraven, skoraj nic bolj kot sirotka v prahu)... pac beljakovinske dodatke jemljemo bolj kot prirocnost in ceno... v vecini pa se da shajat popolnoma brez, ce nisi vrhunski body builder ki mora skrbeti za vsaki gram zauzite prehrane

ti kar pogumno uzivaj skuto, pa ribe, pa psicanca in purana, strocnice, etc. in ce bos mnenja, da prevec denarja porabljas za zadostno kolicino vnosa beljakovin, pac dodaj se sirotko (ali kjere druge) v prahu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigD ::

kodsiti1 je izjavil:

Kaj menite glede skute namesto jemanje proteinov?

Glede cene pride priblizno enako ce gledamo vrednost beljakovin(nekje na bolhi sem zasledil 3,7e/kg+kolicinski popusti)

Meni se zdi dosti bolje kot pa da bi jedel tiste praske pa se rad imam skuto. Je to smiselno ali ne? Sem pa slisal da mleko in mlecni izdelki naj ne bi bili priporocljivi v vecjih kolicinah zaradi velike vsebnosti tezkih kovin ali necesa podobnega??-ceprav po drugi strani pa je tudi sirotka iz mleka tako da je pri proteinih isto?

Ja ali ne


skuta nima iste proteinske vrednosti, sem delal mix skuto in je neverjetno drago, pa še nikoli nimaš tok proteinov not.

zdej delam smoothie, pa dodam sirotko not, seveda brez okusa, potem lahko delaš kakršne kol variante!

http://www.cenim.se/hranilne-vrednosti....
torej n cca 13g proteinov na 100g skute!

MP whey k ga dobiš zelo poceni iz Anglije pa ma čez 80g proteinov na 100g praška!
http://www.myprotein.com/sports-nutriti...

Furbo ::

Kaj pa stranski učinki? En znanec prevaža športnike okoli v kombiju in pravi, da po teh praških prav nagražno prdijo ves čas. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigD ::

Furbo je izjavil:

Kaj pa stranski učinki? En znanec prevaža športnike okoli v kombiju in pravi, da po teh praških prav nagražno prdijo ves čas. :D


zdej sem pil že drugega danes pa nisem prdel, po fižolu pa neverjetno!

kodsiti1 ::

Ma nisem nek velik sportnik to sem bolj tako informativne narave vprasal....

Ja glede tistih proteinov.. Imas jih 800g na paket kar ti pride 16,5eura
Ce upostevamo tisti oglas na bolho in recimo 3eur ker vzames vecjo kolicino dobis priblizno 5,5kg skute in ti je to priblizno 700gr beljakovin... Priblizno enako

BigD ::

kodsiti1 je izjavil:

Ma nisem nek velik sportnik to sem bolj tako informativne narave vprasal....

Ja glede tistih proteinov.. Imas jih 800g na paket kar ti pride 16,5eura
Ce upostevamo tisti oglas na bolho in recimo 3eur ker vzames vecjo kolicino dobis priblizno 5,5kg skute in ti je to priblizno 700gr beljakovin... Priblizno enako


v 5kg sirotke dobiš cca 4kg proteina

v 5kg skute dobiš cca 650g proteina

Lion29 ::

BigD je izjavil:

kodsiti1 je izjavil:

Ma nisem nek velik sportnik to sem bolj tako informativne narave vprasal....

Ja glede tistih proteinov.. Imas jih 800g na paket kar ti pride 16,5eura
Ce upostevamo tisti oglas na bolho in recimo 3eur ker vzames vecjo kolicino dobis priblizno 5,5kg skute in ti je to priblizno 700gr beljakovin... Priblizno enako


v 5kg sirotke dobiš cca 4kg proteinov (odvisno od kvalitete izolata - lahko tudi vec)...cena ~60 Eur aka 1,2 Eur / 100 gramov beljakovin

v 5kg skute dobiš cca 650g proteinov ... 18.5 Eur aka 2.8 Eur / 100 gramov beljakovin


fixed
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigD ::

Lion29 je izjavil:

BigD je izjavil:

kodsiti1 je izjavil:

Ma nisem nek velik sportnik to sem bolj tako informativne narave vprasal....

Ja glede tistih proteinov.. Imas jih 800g na paket kar ti pride 16,5eura
Ce upostevamo tisti oglas na bolho in recimo 3eur ker vzames vecjo kolicino dobis priblizno 5,5kg skute in ti je to priblizno 700gr beljakovin... Priblizno enako


v 5kg sirotke dobiš cca 4kg proteinov (odvisno od kvalitete izolata - lahko tudi vec)...cena ~60 Eur aka 1,2 Eur / 100 gramov beljakovin

v 5kg skute dobiš cca 650g proteinov ... 18.5 Eur aka 2.8 Eur / 100 gramov beljakovin


fixed



sej zato pa sem dal cca, tipičen slovencelj, dllakocepi za vsak gram!

glede cene ne moreš govort fixed ker ni fiksna!
jest sem dal 54evrov za 5kg!
Če pa hočeš izolat ki je pač 10g proteina več na 100g je pa tudi cena višja, preveč, edino seveda če imaš netoleranco za laktozo!

seveda my protein plus popust koda..

Dejstvo je da on hoče pokazat da sta skuta in whey isto kar seveda nista!

Lion29 ::

BigD je izjavil:


sej zato pa sem dal cca, tipičen slovencelj, dllakocepi za vsak gram!


ha? a sem se kje v tvoje stevilke obregnu?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Skuta:)

iggy ::

Teško sploh primerjati te dve stvari. Kot so že napisali zgoraj, se skuta sprošča dlje v telesu. Če bi že iskal nek nadomestek proteinom v prahu, mogoče jajca, sirotka? Imajo razni preparati kar veliko prednosti, seveda ob pravilni uporabi in jedilniku...
Hey, you're fat!

Lion29 ::

jajca? seriously?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mesar ::

Kalčki!!
Your turn to burn!

[D]emon ::

Lion29 je izjavil:

no skuta ni lih naraven


Come again ? Sirotki, ki ostane pri pridelavi sira, se primesa dolocena kolicina mleka in sirilo. Kaj tu ni naravnega ? A mislis da delajo zadevo v laboratoriju al kaj ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

qwertyy ::

Lion29 je izjavil:

jajca? seriously?

Zakaj ne?

c3p0 ::

Če bi že iskal nek nadomestek proteinom v prahu, mogoče jajca, sirotka?


Tekoča sirotka? Če je lahko spiješ par litrov, mogoče, ker ima pod 1% beljakovin na dcl.

Lion29 ::

[D]emon je izjavil:

Lion29 je izjavil:

no skuta ni lih naraven


Come again ? Sirotki, ki ostane pri pridelavi sira, se primesa dolocena kolicina mleka in sirilo. Kaj tu ni naravnega ? A mislis da delajo zadevo v laboratoriju al kaj ? :))


dej preberi cel stavek...

ce smo posteni, je VSE aravno, saj je sestavljeno iz atomov...

ampak, misljeno je bilo, da je pridelano...torej skute v naravi ne najdes, tako kot recimo korencka ali jajc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Velki ::

No se ne spoznam na proces pridobivanja sirotke (kakor jaz vem se ne dodaja nobenega dodatnega bavbava notri), vendar moje kmečko mnenje je da ni skuta nič bolj zdrava (če se motim, bi bil vesel da mi kdo, ki se na to spozna to pove, da ne bom več širil napačnih informaciji) , poskušaj piti whey natural, se boš hitro premislil da je sirotka bolj škodljiva od skute zaradi okusa. Seveda če gledamo sirotko, ki ji dodajajo še barvila in sladila je pa seveda situacija taka kot si jo ti napisal.
Drugače pa nismo ravno v ameriki, vendar ti lahko garantiram da so meso, jajca in drugi mlečni izdelki (če seveda ne kupiš z oznako bio), ki jih kupiš v šparu, tušu,... daleč od naravnega.

Mesar ::

Če te zanima škodljivost lahko greš malo raziskovat kako (prekomerno) uživanje proteinov vpliva na jetra.
Your turn to burn!

BigD ::

Mesar je izjavil:

Če te zanima škodljivost lahko greš malo raziskovat kako (prekomerno) uživanje proteinov vpliva na jetra.


mislim da imamo v današnji družbi problem z prekomernim uživanjem OH, ja dnevno popijem tam 60g sirotke,poznam pa ljudi ki so zaradi prekomernega uživanja mesa imeli probleme...

Če je to tvoj edini argument proti pol je bolj slab...

Fuks ::

Mesar je izjavil:

Če te zanima škodljivost lahko greš malo raziskovat kako (prekomerno) uživanje proteinov vpliva na jetra.


Prekomerno je zelo ohlapen termin in praktično nedosegljiv za posameznika. Višji vnos beljakovin ne vpliva na jetra.

Tole je na približno:

V mleku prevladuje beljakovina kazein, so pa tudi druge. Ko se dela skuto, sir, kjer se uporabi uglavnem kazein ga je potrebno izločiti iz mleka. Temu kar ostane se reče sirotka. Preden jo spremenijo v prah ponavadi še malo sfiltrirajo maščobe in OH-je ven (kakor tudi pri skuti/siru). Tko da v bistvu je "umetnost" predelave enaka. Sestavine mleka se razdelijo na dva izdelka.
Kot pa so že omenili se kazein počasneje prebavlja. Moj glavni argument pa je: probaj jest skuto en mesec non stop, pa boš videl... ti bo lezla ven iz ušes :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

alexa-lol ::

Jaz bi ohranil mešanico wheya + mleka že zaradi raznolikosti prehrane. Men osebno skuta ni dobra in 200g na dan še sprejmem, kaj več je pa matranje in z veseljem spijem shake namesto skute.

gruntfürmich ::

zadnji čas sem začel prakticirat zajtrk v obliki proteinov (~4 žličke) in mešanih OH (isto ~4 žličke), ker pač ne jem nekega zajtrka in se mi je to zdela dobra varianta. telovadim v obliki fitnesa pa ne.
je to dobro/slabo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Če te to nasiti good 4 you.
Jajce ali 2 +ovseni otrobi pa malce mleka(lahko tud brez) boš dlje časa sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

Mesar je 11. okt 2014 ob 10:53:10 izjavil:

Če te zanima škodljivost lahko greš malo raziskovat kako (prekomerno) uživanje proteinov vpliva na jetra.


Prekomerno je zelo ohlapen termin in praktično nedosegljiv za posameznika. Višji vnos beljakovin ne vpliva na jetra.

Mnja preohlapen...
50-60 g na dan beljakovin za povprečnega moškega(okol 0,7smth grama na kilo), ki nič ne dela. Večkrat kot treniraš na teden, več kot maš mase višja je ta potreba. Načeloma bi povprečen lenuh lahko z 2 mericama "wheya" pokril celodnevno potrebo. Vsi ostali bi dejansko vnašali premalo.
Tko, da če se ena prekla računalniška dere, da si boš zjebal jetra, ti pa veš, da te je 2x več skupi kot njega...ga lepo ignoriraš pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036751 (13921) link_up
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312434 (9749) Malner
»

Priprava proteinskega napitka

Oddelek: Loža
378133 (3894) joker16_7
»

proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515258 (11331) killa bee
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910896 (9049) BlazP

Več podobnih tem