» »

3x rač, 2x tv, 2x telefon - switch?

3x rač, 2x tv, 2x telefon - switch?

slovenec_89 ::

Imam prav vprašanj.
Od prejšnjega tedna imam Amis Optika paket.
Na tole škatlo od Amisa moram priklopiti 2 računalnika (+ še eden je na wifi), 2 televiziji in 2 telefona (ista številka).
Škatlo imam v pritličju, kjer je tudi en računalnik, telefon in televizija. V drugo nadstropje pa moram potegniti za še en računalnik, telefon in televizijo.
Zanima me, če bi bilo v redu, če bi potegnil v drugo nadstropje le en kabel, od tega kabla naprej pa dal switch in iz njega priklopil tv, rač in telefon. Predvsem sem skeptičen, če se da telefon priklopiti na switch in da ta funkcionira.

Hvala za odgovore. =)

...:TOMI:... ::

Potegni 3 kable, za TV svojega, za internet svojega in za telefon svojega.
Tomi

slovenec_89 ::

To je varijanta, ja, samo zanima me, če se da preko switcha. Prej na bakru (vdsl) sem imel preko switcha TV in računalnik, pa je delovalo v redu, samo telefona pa nisem imel na switchu.

slovenec_89 ::

Preveril sedajle in TV in Računalnik preko Switcha istočasno ne delujeta. Pri T2 VDSL sta delovala.

Dami ::

Koliko in kakšni porti so na amis modemu? Sami RJ45 al za telefon posebej RJ11 (ker so analogni)?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

...:TOMI:... ::

V vsakem primeru potegni UTP tudi za telefon. Na UTP kabel lahko z lahkoto pritrdiš RJ11 konektor. Če bo kdaj drugače, samo odstraniš RJ11 in zakrimpaš gor RJ45. Seveda ne pozabi na malo rezerve, za vsak slučaj.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548305 (496) Lonsarg
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826890 (12619) denisbegood
»

Trojček in telefonija ?

Oddelek: Omrežja in internet
242246 (1893) radmannsdorf
»

Kako deliti IP TV s sosedom?

Oddelek: Omrežja in internet
102340 (1920) ...:TOMI:...
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427348 (5781) Pesimist

Več podobnih tem