» »

Trojček in telefonija ?

Trojček in telefonija ?

d4vid ::

Zdravo,

stvar je takšna: v isti hiši živi naša družina ter očetova babica.
Imamo AMIS ADSL, paket trojček, brezplačne klice v vsa stacionarna omrežja itd.

Vendar mi modem pogosto nagaja in telefon preprosto ne deluje več. Potem moram modem restartati.

Ubistvu meni dol visi za telefon, ampak babica, katera ima v stanovanju ta telefon, trdi da je odrezana od sveta ker ji telefon občasno ne deluje in me žre cel dan zaradi tega.

Počasi mam tega dovolj in me zanima, kaj naj storim, da bo telefon garantirano deloval (oz. da kadar crkne, napaka ni pri nas)?
Preden smo šli na amis, smo dobili nekakšen obrazec, če želimo telefon obdržati na telekomu in ostali dve storitvi na amisu, ali nekaj takega, vglavnem da se telefon veže pred modem. Lahko to storim sedaj, ko sem že dalj časa uporabnik Amis storitev?

Je še kakšna druga možnost?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

XIIT ::

d4vid je izjavil:

... vendar mi modem pogosto nagaja in telefon preprosto ne deluje več. Potem moram modem restartati.

Kupiš router. Modemi od ISP-jev so načeloma katastrofa in jih je potrebno vsake toliko resetirat.

Na routerju nastaviš DHCP, gor povežeš računalnike (TV pustiš na modemu) pa je to to.

Je še kakšna druga možnost?

Lahko zaprosiš za menjavo modema (za drug model).

d4vid ::

Router imam. Težave so tudi če modem prestavim v bridge.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Vaseer ::

Ker je govora o trojčku, je v igri verjetno VoIP telefonija. Ker ti reset modema pomaga, je "težava" 99% v modemu, ki se mora, za podaljšanje VoIP registracije, javiti na strežnik enkrat na X ur (načeloma nekje med 1 in 6 urami, odvisno od nastavitev ISP-ja). Ker modem tega ne naredi, mu poteče veljavnost registracije telefonije in odhodni klici niso več mogoči. Dohodni v nekaterih primerih delujejo, ni pa nujno. Omenjeno je varnostna funkcija, da se, ko se modem menja in če ni bil ponastavljen, tvoja številka ne aktivira na drugem priključku.

Rešitvi sta 2:
1. Menjava modema - koliko bo pomagalo boš videl po menjavi, vendar ne pričakuj čudežev, če imaš na modem obešeno "vse živo in manj živo". Resnično si ne predstavljam, kako lahko od naprave, vredne nekaj 10€, pričakujejo, da stabilno dela z vsemi funkcijami - internetna povezava (PPPoE/DHCP...), WiFi, VoIP, IPTV...
2. Nakup IP telefonskega aparata - priporočam to opcijo. V tem primeru bo za registracijo telefonske številke skrbel aparat oz. bazna postaja, katero priključiš na modem na Voice port (za povezavo uporabi UTP in ne "navaden" telefonski kabel) in ne na Tel/Phone (analogni) port. Ker je namenska naprava, bo delovanje v 99% boljše.
Če se odločiš za IP aparat, preveri pri ISP-ju kakšno konfiguracijo potrebuješ oz. če ti ga lahko nastavijo oni. Načeloma rabiš telefonsko številko, geslo za registracijo (dobiš od ISP-ja (če ti jo povejo oz. ti jo v aparat zapišejo oni)), strežnik za registracijo, port strežnika in čas osveževanja registracije. Če je kaj dodatnega/drugačnega, ti mora povedati ISP.
Osebno sem nekaj časa uporabljal Gigaset C530IP (preteklik zato, ker fiksne telefonije ne uporabljam več), ki, po mojih izkušnjah, deluje odlično.

d4vid ::

Telefon je priključen na RJ11, povezan s eno parico. Dvomim da je to VoIP, razen ce se zgodi pretvorba v modemu.

Modem je enkom.

Ima amis sploh moznost VoIP?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Vaseer ::

Če je telefon priključen na RJ11 na modemu, potem imaš VoIP. Modem naredi pretvorbo na analogen signal.
Vprašaj na Amisu, če ti menjajo modem. Če ne bodo za to, vprašaj kaj je potrebno za uporabo IP aparata.

...:TOMI:... ::

VoIP telefon pri amisu ni možen.

Glej, rešitev tvojih težav je menjava kabla od omarice (škatle na podstrehi) do modema.

Ven pomeči vse telefonske vtičnice in naj bo kabel v enem kosu. Prav tako naj bo kabel recimo UTP in uporabi modro in belo-modro barvo.

Garantirano bo mnogo bolje, kot sedaj. Šele potem menjaj modem ipd.

Telefon preko telekoma je absolutna bedarija, prvič predrago, drugič preveč štorasto predelovat instalacijo spet nazaj na skupno razvezan dostop.
Tomi

d4vid ::

Od modema do omarice je slabe 2m, kabel je samo v hišo potegnjen iz zunanje na notranjo stran. Povezana sta moder in belo-moder kabel.
Kabli so stari okrog 2 leti, sam sem komaj takrat dobil možnost ADSL-a 8-)
Težava je od začetka prisotna, zadnje čase me pa babica vse bolj žre.

Na modem imam priključene 3 TV sprejemnike (en direktno, dva pa preko switcha v stanovanju), raspberry pi ter router. Nič takega, da bi pretirano obremenjevalo router. RPi je nekakšne vrste web strežnik, vendar samo lokalno, tako da to ne obremenjuje modema.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Imaš vtičnico? Ven jo vrzi.

Obvezno prijavljaj napako, pa zapomni si kdaj si. Potem pa zahtevaj dobropis konec meseca. Saj obstaja kodeks za take zadeve.

Bodo že uredili, samo če ne vedo, ne bodo.
Tomi

d4vid ::

Vtičnica je in bo ostala ker je treba izklapljat zvečer vse naprave ;(( Od začetka je bil modem pri babici pri TVju, pa sem ga raje prestavil po kakšenm tednu, ker je fotr ob 7ih zvečer ostal brez televizije, jaz pa brez interneta.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Mislil sem vticnico za telefon, ne za elektriko.
Tomi

d4vid ::

No, saj. Odklopi tako ali tako vse po principu "spuli kar se da". Zjutraj pa ne zna več zvezat, po možnosti da še kak konektor pade dol.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AC_DC ::

Imamo AMIS ADSL, paket trojček

Če imaš trojček, potem imaš net, tv in telefonijo pri amisu.

Za preverbo, kje je številka
http://www.npch.si/index.php/kje-je-ste...

Zakaj zvečer izklapljaš modem ?


Kupiš router. Modemi od ISP-jev so načeloma katastrofa in jih je potrebno vsake toliko resetirat.

Za kateri model ali nekaj na pamet lapaš ?

Router imam. Težave so tudi če modem prestavim v bridge.

Kakšne težave ?
Pri amisu lahko modem v bridge prestavijo samo oni.


Na modem imam priključene 3 TV sprejemnike (en direktno, dva pa preko switcha v stanovanju), raspberry pi ter router.

Tv sprejemniki morajo biti priklopljeni na modem, na svoj router priklopi raspberry pi in vse ostale računalnike/telefone (wifi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

d4vid ::

Že dolgo časa se modema ne izklaplja več.

Težave imam takšne kot so opisane v prvem postu. Telefon občasno (1x na teden) crkne.

Bridge itd...
Na amisu s dinamičnim IP naslovom lahko vzpostaviš do 4 seje, torej tudi če modem ni v bridge, lahko router nastaviš na PPPoE.

Modem je Enkom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Vaseer ::

Sigurno, da VoIP aparat pri Amisu ni možen? Nisem preverjal in nisem pri Amisu, mi je samo zanimivo, da nebi bilo možno...
Če OP nima težave z ostalimi storitvami (net, TV), potem inštalacija ne igra vloge. Problematičen je modem oz. natančneje modemov SW.
Vprašaj Amis (te nič ne stane, če jim pošlješ mail), če ti menjajo modem ali če predlagajo kakšno drugo rešitev in sproti povprašaj, če je možen priklop/uporaba VoIP aparata.
Če ne bo ustreznega odziva pa, kot je predlagal ...:TOMI:..., prijavljaj in zahtevaj reklamacijo.

bambam20 ::

d4vid je izjavil:



Je še kakšna druga možnost?



Mobilni paket z neomejenimi pogovori pri katerem od operaterjev. Bo zadevo rešilo. Ne vem zakaj v letu 2015 se sploh obremenjujete s stacionarno telefonijo.

d4vid ::

Ker imam v trojcku brezplacne pogovore. Odhodnih klicev je 20 ur.

Sej mobitel ima, ampak porabi 5 € v dveh mesecih.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

d4vid ::

No, nekaj mailov med mano in Amisom in poslali so mi nov/drug modem.
Bom videl, če bo kaj bolje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

d4vid je izjavil:

No, nekaj mailov med mano in Amisom in poslali so mi nov/drug modem.
Bom videl, če bo kaj bolje.

V mojem primeru menjava ni pomagala. Zato sem pač 1x na teden ugasnil in prižgal modem.

AC_DC ::

Poskusi najti razlog (preveč tv hkrati ...).
Crkne samo telefonija ?

...:TOMI:... ::

Kupi si stikalno uro za 3 eur, pa naj vsak dan enkrat ponoči ugasne modem in ga še enkrat prižge.
Tomi

misek ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kupi si stikalno uro za 3 eur, pa naj vsak dan enkrat ponoči ugasne modem in ga še enkrat prižge.
Saj ga zvečer že ugašajo če sem pravilno razumel. Če pa modem en dan ne zmore držati seje potem pa je nekaj resnega narobe.

...:TOMI:... ::

d4vid je izjavil:

Že dolgo časa se modema ne izklaplja več.

Tomi

misek ::

Ja, potem je pa tvoja rešitev čisto dobra. Jaz sem enostavno vsakih nekaj dni pritisnil na gumb in ga ugasnil. Pa takoj prižgal nazaj.

No, zdaj mi tega ni več potrebno delati (prešel k drugemu ponudniku).

radmannsdorf ::

v skrajnem primeru sim kartica pri bobu in pa tale gsm telefon ki izgleda kot stacionarni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378937 (5047) Bakunin
»

Amisov modem se sesuva 2x dnevno.

Oddelek: Omrežja in internet
202398 (1953) Bakunin
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721768 (15539) Tydek
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310577 (9279) Lonsarg
»

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Oddelek: Omrežja in internet
253863 (2948) Slovencelj

Več podobnih tem