» »

Pokvarjen iMac

Pokvarjen iMac

EdHardy ::

Pozdravljeni,

nevem če sem ravno točno zadel temo amapak mislim da najbolj spada pod to poglavje. Lastim si iMaca G5 (zelooo star - okoli 10 let) in do včeraj je delal normalno. Kar naenkrat pa se mu je ''zmešalo'' - slika je začela skakati, ventilatorji so začeli delovati na polno skratka pokvaril se je. Sedaj ko ga probam prižgat sicer normalno naloži tisti začetni zaslon (jabolko) kasneje pa kaže le namizje (brez ikon, brez orodne vrstice, brez vsega). Ima kdo kakšno idejo kaj je lahko narobe in kako bi to popravil ? Sem že iskal po spletu vendar nisem našel nič razumljivega.

Lp

[D]emon ::

Mozno disk, mozno OS, mozno pa, da so sli kaksni kondenzatorji. Se posebej, ce je nagajala grafika in ventilator.

Sklepam, da gre za prvo generacijo.

Skorajda vsi iMaci G5 prve generacije imajo cel kup fejk (ponarejeni Rubycon) kondenzatorjev (izsli so ravno v tistem casu, ko se je ta afera pojavila v medijih). Gre za cca 29 kondenzatorjev zelo specificnih dimenzij, ki jih je skoraj nemogoce dobit (1800uF, dimenzij r=10mm x 16mm).

Takole na daljavo je tezko ugotovit, ampak smrdi mi po kondenzatorjih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pentium ::

iMac G5 je po navadi, ko crkne, jama brez dna. Meni so šli kondenzatorji najprej v napajalniku, potem na plošči, potem še eni drugi na plošči, vse to sem porihtal, vendar za piko na i pa je čez nekaj mesecev odpovedala še grafična kartica. Plošča je bila za v kanto (takrat še niso reball-ali, kot zdaj), računalnik pa je šel v dele. Če ga boš ti slučajno dal potem res v dele, se priporočam za napajalnik :) Če smem vprašat, katera revizija iMac-a G5 pa je to?

no comment ::

Sem imel enega starega PowerBooka 12", ki je imel iste simptome (pride do modrega ekrana potem pa sedi tam).

Je pa bilo zanimivo, da v safe mode-u (tiščiš shift tipko ob boot-u) je pa delal. Ker sem ga uporabljal zgolj za eno aplikacijo, ki na intel procesorjih ni delovala, mi je bilo to čisto OK in sem ga še dolgo uporabljal v tem načinu.

Ni pa bil problem softverske narave, ker fresh install OSX-a, PRAM reset... ni rešil problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911360 (7939) c3p0
»

Apple naznanil novega iMaca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13415496 (9466) root987
»

MacWorld Expo 2006

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
494951 (3526) TribesMan
»

PowerPC res hitrejši od Pentiuma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
648137 (5964) jype
»

Mac VS PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
916202 (4993) lopov

Več podobnih tem