» »

Čudni klici neznane številke

Čudni klici neznane številke

Zdenko_M ::

Pozdravljeni

Pred kratkim me je na mobitel klicala neznana telefonska številka iz tujine (+387) na katero se nisem oglasil. Ko se pogledal zgodovino te številke sem opazil da so bili že pred meseci opravljeni odhodni in dohodni klici z/na to številko in potem 2 dni pozneje me je spet klicala neznana (druga št. vendar isto +387) in tudi pri tej sem pri zgodovini opazil da so bili v preteklosti opravljeni klici.

Sam nikoli ne kličem v tujino tudi se ne oglašam na tuje številke, da bi kakšna druga oseba imela fizičen dostop do mojega telefona ni možno in tudi telefon ni smartphone tako da kakšen virus ni.

Je možno da bi kdo zlorabil sim kartico oz. jo kloniral ali kaj podobnega? Na simobilovem centru za zlorabo so mi povedali da je to nemogoče vendar ne vem od kod potem vsi ti klici.

cortez ::

hmm. prijatelj mi je pred kratkim pravil, da ga kliče nekdo nonstop iz Sierra Leone-a... Nakoncu se je izkazalo, da ma banka 064 (T2) linije, in je android kr sam javil, da prihaja klic iz SL.

GupeM ::

Verjetno je nek spammer nekje našel tvojo številko in bi te sedaj rad malo pospamal. Ali pa želi da pokličeš nazaj za ogromne stroške, s katerimi bo služil.

Zdenko_M ::

To že možno samo zakaj v zgodovini na telefonu potem piše da je v preteklosti nekdo iz moje številke klical njega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zdenko_M ()

Olórin ::

ker si klical tja. ali pa nekdo, ki je takrat tvoj telefon držal v rokah.

mogoče imaš kako sumljivo aplikacijo nameščeno?

na tvojem mestu bi pač kupil predplačniško kartico in uporabil nek star telefon in ga poklical nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Zdenko_M ::

Jaz nisem nikoli klical tja in noben drug ni imel dostop do mojega telefona ki je pod geslom.

Sem poklical nazaj in se je oglasil nek moški ki je govoril en čuden miks med srbščino in angleščino ki me je povedal da je nekdo iz te telefonske iskal njega po televiziji, ga tudi nisem čist točno razumel kaj hoče povedati.

p.s. ni bilo nobenih dodatnih stroškov s tem klicem tako da kak scammer ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zdenko_M ()

Olórin ::

nekdo iz tvoje telefonske ga je iskal po televiziji?

v tvojem imeniku so nekaj mesecev stari klici na njegovo telefonsko in obratno o katerih ti neveš nič? Koliko pa so trajali ti klici?

da nisi ti slučajno kaj skadil in se ne spomniš teh dogodkov? (just checking)

Najhitrejša rešitev bi bila sicer da bi ga shranil v imenik in ga enostavno blokiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Zdenko_M ::

za klic iz moje na njegovo je pri vseh trajanje 00:00 za klice iz njegove na mojo pa so nekaj čez minuto.

Kot sem že povedal jaz tega nisem klical in se ne oglašam na neznane tuje številke, telefon je pa pod geslom.

Olórin ::

kako, če te je klical in si se javil in klepetal 1 minuto.

Ali imaš na telefonu kakšno zelo sumljivo aplikacijo nameščeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Zdenko_M ::

na telefonu so samo aplikacije ki so bile že original in telefon je neka basic nokia kjer ne moreš nalagati aplikaciji itd.

Olórin ::

če v tej osnovni nokiji piše da si ga klical, si ga pač moral enkrat klicat.

Morda je bil takrat v sloveniji in si ga klical na navadno mobilno številko, pa se zato ne spomniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Zdenko_M ::

S te številke sem klical samo osebe oz. številke ki jih poznam in nobenih tujih številk kot +387...
Še to, ko sem zamenjal sim kartico na telefonu so ti podatki o klicih izginili oz so bili drugi.

Zdenko_M ::

je možno da je prišlo do česa takega? KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zdenko_M ()

s6c-gEL ::

Koliko staro simko imaš ?

Zdenko_M ::

slabe 2 leti je stara oz. takrat sem jo kupil, je pa standard sim (ni micro,nano)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577485256 (2700) Robert73
»

Je dobil kdo ta klic?

Oddelek: Loža
387405 (4086) lolipop2
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15251113 (41869) MrStein
»

Me spremlja policija / SOVA / mafija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4310169 (7563) kunigunda
»

Skrivanje telefonskih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6711891 (10138) V-i-p

Več podobnih tem