» »

Word urejanje virov

Word urejanje virov

superb_ ::

Zdravo!

Zanima me ali je možno v Wordu navajati literaturo na tak način, kot je npr. prikazano spodaj...

»
1. Uvod
Odpadki so največji problem današnjega sveta. Proizvedemo jih kar 3 milijarde t na leto. [1]

2. Jedro
Odpadek je snov ali predmet, ki ga oseba zavrže. [2]

3. Zaključek

4. Literatura
[1] STAT, www...
[2] Uredba za ravnanje z odpadki
»

Torej želel bi, da v kolikor kliknem v Uvodu na [1], da mi skoči na Literaturo [1]. Prav tako bi rad, da v kolikor spremenim npr. številko [1] v številko [3], da se mi vse številke avtomatično spremenijo, ter da v kolikor kakšen vir vrinem med obstoječe vire, da se mi ostali viri ustrezno premaknejo za eno mesto.

Upam, da sem uspel dovolj razumljivo razložiti, kaj želim.

Hvala

sandmat ::

ne popravljaj referenc ročno. NIKOLI. za to imaš zavihek REFERENCES. Tam dodaš referenco (napišeš vse podrobnosti) in jo lahko tudi vstaviš v tekst (to je tisto, kar si do sedaj pisal na roke). Ko dodaš referenco višje, se bodo številke avtomatično osvežile (ob predpostavki, da uporabljaš APA style. Pri parih variantah IEEE se reference oštevilčujejo po abecednem redu avtorjev).

Definitivno pa priporočam uporabo mendeley ali onenote (UL ima licenco). slednji ima možnost plugina v word.

prtenjam ::

Pozdravljen,

Tukaj imaš malce podrobneje razloženo.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

superb_ ::

Hvala!

k4vz0024 ::

Se bom navezal na to temo.

katero kodo za polje v Wordu 2010 vstaviti, za sklic v tekstu na določeno stran. Npr. glej poglavje na strani 10. Seveda se stran 10 spreminja.

Phantomeye ::

še jaz, še jaz.

če v wordu narediš referenco na tabelo, je ta v besedilu vedno Tabela 1, je mogoče sklanjati?

Ziga Dolhar ::

k4vz0024 je izjavil:

Se bom navezal na to temo.

katero kodo za polje v Wordu 2010 vstaviti, za sklic v tekstu na določeno stran. Npr. glej poglavje na strani 10. Seveda se stran 10 spreminja.


 Cross-reference z nastavitvami

Cross-reference z nastavitvami

https://dolhar.si/

sandmat ::

Phantomeye je izjavil:

še jaz, še jaz.

če v wordu narediš referenco na tabelo, je ta v besedilu vedno Tabela 1, je mogoče sklanjati?


Ja. Tako, da v bistvu vstaviš referenco (napis Tabela 1), nato skriješ del besedila "Tabela" in napišeš lasten tekst. Sama številka bo še vedno referencirana pravilno (tudi link bo deloval).

zajc ::

Lahko si pomagaš tudi z Zotero (https://www.zotero.org/). Orodje je zastonj, razen uporabe prostora na njihovem strežniku za skupine, za lastne potrebe pa postaviš WebDav strežnik in imaš isto bazo doma, v službi.... Dela tako za Word, kot za LibreOffice. Urejanje referenc je šala-mala, klik na ikono na zavihku in imaš v svoji bazi. Npr. možno je uvažati reference tudi iz Cobissa, iz ostalih svetovno znanih publikacij je to vse integrirano. Avtomatično potegne tudi pdf članke itd... Izbiraš lahko med 1000 stili, če ti pa ne ustreza, pa si lahko istvariš svojega, npr. stil, ki ga uporabljajo na biotehniški fakulteti ipd. Meni osebno je uporaba tega programa lažja kot pa uporabljati bazo v LibreOffice ali Wordu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112383 (9506) marflor
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10362104 (27869) noraguta
»

PDF to WORD

Oddelek: Pomoč in nasveti
173252 (2420) b3D_950
»

Word 2010 - bibliografija in sklici

Oddelek: Programska oprema
61745 (1679) nightbird
»

Word: slika (sklic | napis) v besedilu omenjen ?

Oddelek: Programska oprema
78227 (7671) mikeyq

Več podobnih tem