» »

Word: slika (sklic | napis) v besedilu omenjen ?

Word: slika (sklic | napis) v besedilu omenjen ?

PujsaPepa ::

V wordu 2003 v textu sem vstavil slike in naredil kazalo nanje.

V textu pa sevdea uporbim tudi stavek "kot vidite na sliki 5".
Ker se bo stevilcenje slik med pisanjem še spreminjalo, me zanim
kako naredis "LINK" na to sliko, da se bo tudi to besedilo spreminjalo
(kot se lepo v kazalu ko das F9)

sloxl8 ::

To tudi mene zanima. Nisem prepričan, ampak mislim, da greš pod Insert > Reference > Cross-Reference (če se motim, me bodo drugi popravili).

tempoFlow ::

Besedlilo pod sliko je potrebno dodati kot napis (desni klik na sliko in dodaj napis). Potem pa se je potrebno v besedilu navzkrižno sklicevati na ta napis in sicer v meniju Vstavi - Navzkrižno sklicevanje (Cross reference) in nato izbereš napis te slike.
Potrebno pa je povedati, da se napisi ne osvežujejo avtomatsko, ampak je potrebno ob spremembah osvežiti podatke v njih (F9).

PujsaPepa ::

super, hvala!

sicer me je na zacetku matralo da moras vsakega posebej (60 slik!) F9 stisnat, a sem hitro ugotovil da z CTRL+A, in nato F9 ustimas za cel dokumtn za vseh 60 slik:)

Zdaj me mucijo le se skloni.. Ce pod sliko pise "Slika 10: xxx" in das
cross reference le na oznako in stevilko, potem v stavku "kot vidimo na sliki 10", to F9 avtomatsko popravi na "kot vidimo na slika 10".. tega se verjetno ne da onesposobit ? Da bi bila refernca le na stevilko, nic na oznako

bsslo ::

To tudi mene zanima. PujsaPepa, si ugotovil rešitev mogoče? :D

mikeyq ::

bsslo je izjavil:

To tudi mene zanima. PujsaPepa, si ugotovil rešitev mogoče? :D


Če bo še kdo iskal rešitev za omenjen problem je ena izmed njih ta, da preprosto narediš desni klik na napis v referenci, ki ga želiš odstranit in pod izbiro font v odprtem oknu obkljukaš opcijo Hidden. Word ti nato referenco avtomatsko označi da ohrani nastavljen format, tako da se pri updejtu referenc ohrani nastavljeno. Sicer pa upam da bo v naslednjih inačicah worda (2010,...) ta ogromno zahtevna funkcija tudi dodana :)

CitroX ::

Ne vem natanko, kako je v verziji 2003, v 2007 izbereš ali naj se sklic navezuje na cel napis z imenom vred ali samo na številko - je treba samo iz spustnega seznama izbrati ustrezno.

mikeyq ::

CitroX je izjavil:

Ne vem natanko, kako je v verziji 2003, v 2007 izbereš ali naj se sklic navezuje na cel napis z imenom vred ali samo na številko - je treba samo iz spustnega seznama izbrati ustrezno.


Že, ampak to dela vredi za poglavja in ne za slike, tabele ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

libre office

Oddelek: Programska oprema
253608 (2138) darkolord
»

Word - sklicevanje na tabele, slike..

Oddelek: Programska oprema
53112 (3018) salabajs
»

3D Nintendo - všeč ? zabaven ?

Oddelek: Konzole
5780 (647) opeter
»

Ms word problem

Oddelek: Programska oprema
71759 (1390) Ramon dekers
»

Word 2003 Glava & noga

Oddelek: Programska oprema
122098 (1973) R-S-LoVe

Več podobnih tem