» »

Word 2010 - bibliografija in sklici

Word 2010 - bibliografija in sklici

nightbird ::

Pozdravljeni!

Mam eno težavo z bibliografijo in sklici. Torej bibliografijo mam urejeno z wordovim pripomočkom, da lahko reference samo brez problema vstavljam v text in mi jih lepo on sproti updata. Uporabljam IEEE 2006 slog. Problem pa je v tem, da mi v kazalu bibliografije za oznako strani naredi pp. medtem ko bi jaz želel str.. lahko to kje spremenim? primer:

G. S. Manning, „Limiting laws and counterion condensation in polyelectrolyte solutions i. colligative properties,“ J. Chem. Phys., št. 51, pp. 924-933, 1969.

v tem je težava :)

Potem pa še sklici. Namreč po updatanju polj s sklici mi jih vedno spremeni v osnovno obliko. Sklici pa so uporabljeni v textu in ni glih ravno priročno, da so v osnovni obliki. Recimo "bla bla v Tabeli 1 vidimo to pa to", po updatanju polj mi word spremeni v "bla bla v Tabela 1 vidimo to pa to".

Kaj lahko storim. Prosim za pomoč še danes, ker jutri bi naj šla zadeva v tisk.

Hvala že v naprej.

LP

prtenjam ::

Pozdravljeni,

1. Da bi v tekstu namesto pp. videli str. je potrebno spremeniti slog oz. izgled stila v XSL datoteki. Tukaj lahko snamete že pripravljeno datoteko, ki ima namesto pp. definirano str. To datoteko najdite na vašem disku (verjetno se nahaja na C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\Bibliography\Style\IEEE2006OfficeOnline.xsl) in jo prepišite z tisto, ki sem vam jo posredoval.

2. Kar pa se tiče sklicev pa se tega seveda ne morete lotiti tako, kot ste si zamislili vi. Word vam bo vedno popravil besedilo nazaj na Tabela, zato tega pač ne smete vključiti v sklic - v sklic vključite samo zaporedno število tabele in ne tudi besedila Tabela!. Seveda pa to pomeni, da morate ročno napisati '... bla bla... V TABELI [sklic] ... bla bla...', kjer [sklic] pač predstavlja sklic samo na številko tabele!
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

bili_39a ::

prtenjam je izjavil:



2. Kar pa se tiče sklicev pa se tega seveda ne morete lotiti tako, kot ste si zamislili vi. Word vam bo vedno popravil besedilo nazaj na Tabela, zato tega pač ne smete vključiti v sklic - v sklic vključite samo zaporedno število tabele in ne tudi besedila Tabela!. Seveda pa to pomeni, da morate ročno napisati '... bla bla... V TABELI [sklic] ... bla bla...', kjer [sklic] pač predstavlja sklic samo na številko tabele!



Lepo zamišljeno, vendar na žalost ne bo delovalo. Word nima opcije, da bi vstavil samo številko. Lahko uorabiš samo številko za oznako polja (izpustiš label), vendar ne moreš vstaviti samo številke.

Po vseh teh letih slovenski del Microsofta še vedno ni naredil domače naloge (večina drugih nima težav s sklanjanjem...).

Mavrik ::


Mam eno težavo z bibliografijo in sklici. Torej bibliografijo mam urejeno z wordovim pripomočkom, da lahko reference samo brez problema vstavljam v text in mi jih lepo on sproti updata. Uporabljam IEEE 2006 slog. Problem pa je v tem, da mi v kazalu bibliografije za oznako strani naredi pp. medtem ko bi jaz želel str.. lahko to kje spremenim? primer:

Takim stvarem se najlažje izogneš z uporabo slovenskega Worda, ki ima prevedene predloge.


Potem pa še sklici. Namreč po updatanju polj s sklici mi jih vedno spremeni v osnovno obliko. Sklici pa so uporabljeni v textu in ni glih ravno priročno, da so v osnovni obliki. Recimo "bla bla v Tabeli 1 vidimo to pa to", po updatanju polj mi word spremeni v "bla bla v Tabela 1 vidimo to pa to".


Za v prihodnosti: samo po sebi se to res ne da narediti, obstaja pa trik:

Vstaviš referenco z napisom (torej "Tabela 1"), z desno klikneš na njo in rečeš "Toggle field code" da vidiš interno Wordovo referenco, ki zgleda kot
{ REF _Ref218925266 \h } 

Tu pred "\h" dodaš "\#0" (nič, ne o), da zgleda kot
{ REF _Ref218925266 \#0 \h } 

Potem z desno klikneš na polje, rečeš "Toggle field code" še enkrat da se preklopi v navaden pogled in rečeš "Update field" da se posodobi izgled.

Tako maš naprej samo številko reference brez oznake poleg. Grdo in tečno, a dela.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

bili_39a ::

Sam sem včasih napis (npr. Tabela xx: kr nekaj ) dajal v novo tabelo (kjer pač narediš brezbarven okvirček. Tabela v eno polje in številka z ostalim v drugo polje.

Rezultat je enak - imaš pač naslove v tabelicah.

Ampak to bi v takšnem programu moralo biti prilagojeno jeziku in avtomatizirano. O tem govorim.

Mavrik ::

Ampak to bi v takšnem programu moralo biti prilagojeno jeziku in avtomatizirano. O tem govorim.


Se strinjam. Jokanje o nečem kar Word nima sicer avtorju te teme ne pomaga. Workaroundi/rešitve problema pa.
The truth is rarely pure and never simple.

nightbird ::

super :) hvala vsem za odgovore :D vse skupaj bi mi zelo prav prišlo, če bi blo malo prej, ampak nič ne de mi bo v prihodnje kdaj ziher koristilo. sem nazadnje na roko popravil in je blo ok. sicer ne ravno v skladu z mojimi željami ampak je bila že sila.

glede pp in str pa je nekaj čudnega z mojo verzijo worda, ker je kao slovenski, vendar očitno tega polja ni mel prevedenega ali pa je problem bil v sami XSL datoteki, ki je bila pridobljena iz neke officove pososdobitve in je verjetno zato nekaj blo angleškega.

drugače glede sklicev pa zelo dobra stvar Mavrik :D btw, kje se lahko najdejo takšne programerske fore? ali to izhaja iz samega poznavanja wordove programske kode?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški opomina

Oddelek: Loža
334368 (3191) SaXsIm
»

Referencni sklic

Oddelek: Loža
122843 (2560) Miha 333
»

Word urejanje virov

Oddelek: Programska oprema
81793 (1575) zajc
»

Ms word problem

Oddelek: Programska oprema
71841 (1472) Ramon dekers
»

Word 2003 Glava & noga

Oddelek: Programska oprema
122146 (2021) R-S-LoVe

Več podobnih tem