» »

MS Word & co versus diplomska naloga

MS Word & co versus diplomska naloga

1
2
»

čuhalev ::

Ma ne, kdor uporablja tex, tako ali drugače ne dela napak. :D

zee ::

Napisal tako diplomo kot doktorat v Wordu. Tezave sem imel samo pri pisanju doktorata, ker je crkovala graficna na prenosniku, in je bil posledicno celoten racunalnik zgolj pogojno uporaben.

Doktorat sem imel namen napisat v Latexu, vendar nisem nasel nobenega spodobnega mustra + mudilo se je z oddajo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

marflor ::

Jaz tudi nisem imela nikoli težav z Wordom, ga uporabljam ves čas. Edino, kar mi občasno dela preglavice, je, da se pri izmenjavi dokumenta iz računalnika na računalnik zgodi "katastrofa". Jaz vse lepo zlektoriram, vrnem avtorju v pregled in popravek. On mi dokument vrne nazaj, v njem pa "grozljivka": veliko povedi je pisano skupaj, brez vmesnega presledka, tudi posamezne besede so zapisane skupaj, brez presledka ... Kot bi naloge nikoli ne lektorirala!
Nekako sem ugotovila, da je problem v različici Worda, starejša, kot je, več težav prinaša pri prenosu iz rač. na rač. Na srečo se mi to ni zgodilo velikokrat, sem pa to težavo rešila tako, da sem ali na svojem rač. dokument spremenila v pdf ali pa mi študent zadnje lektorirane verzije ni več vračal, ker je na njegovem rač. bilo vse OK. Trenutno delam z Wordom 2013.

Mogoče kdo ve, kako je s tem?

jernejl ::

Mogoče kdo ve, kako je s tem?

Zagotovo je problem v verzijah. Če ti popraviš / vneseš pripombe v Wordu 2013, študent pa ta dokument odpre v Wordu 2007, se bo stvar "sfižila" - npr. manjkajo presledki, prelomi so lahko postavljeni drugače in še kaj.
Med Wordom 2013 in Wordom 2016 takih težav nisem zasledil.

poweroff ::

jernejl je izjavil:

Zagotovo je problem v verzijah.

To pa že ne bo držalo!

Saj so Slo-Tech "strokovnjaki" tule leta in leta dokazovali, da je Microsoft koda superiorna odprti kodi. Tako da to si gotovo samo domišljaš. Microsoft se pač ne more motiti.

IRONY OFF. ;)
sudo poweroff

konspirator ::

Pisal kar nekaj seminarskih v Wordu in vse prevečkrat klel ms programerje.
Nekje do 20 straneh / nekaj MB (3-5) velikosti doc-a so se začeli problemi: ni bilo mogoče shraniti dokumenta -> "disk poln", ali ga je shranilo in pri ponovnem odpiranju na mestu slik kazalo rdeč X, 1x je tabelo čisto pohabilo.
--

Vice ::

konspirator je izjavil:

Pisal kar nekaj seminarskih v Wordu in vse prevečkrat klel ms programerje.
Nekje do 20 straneh / nekaj MB (3-5) velikosti doc-a so se začeli problemi: ni bilo mogoče shraniti dokumenta -> "disk poln", ali ga je shranilo in pri ponovnem odpiranju na mestu slik kazalo rdeč X, 1x je tabelo čisto pohabilo.


In na koncu je vedno Word kriv ker je bil ravno pri roki. Da nisi ti seminarske delal na kakšnem FF faksu, tam serijsko učijo da probleme se rešuje s kazanjem prsta... >:D

Spajky ::

Kaj pa shranjevanje v *.rtf format in zahteva za vrnitev dokumenta tudi sejvanega v istem formatu?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RegulusDraco ::

MrStein je izjavil:

Grozote pisanje diplomskih nalog z Word-om so pregovorne.

Zanima me, ali so izkušnje z bratranci iz paketov Libre/Open Office (ali kakih drugih) kaj boljše?

PS: To ni debata o "s čim pisati nalogo?" ampak le o MS Wordu in njegovih, recimo "klonih".


MS Word je zakon, če ga znaš uporabljat.

LaTeX je pa še mnogo boljši.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

čuhalev ::

RegulusDraco je izjavil:

MS Word je zakon, če ga znaš uporabljat.

LaTeX je pa še mnogo boljši.

Točno tako. Največ težav imajo ljudje, ki ne vedo, čemu služijo slogi, kaj pomeni pritisk tipke enter, kako se uporabijo tabulatorji.

MrStein ::

Ja, ker nenadna postavitev grafike na glavo je zato, ker uporabnik ni pravilno enter pritisnil.
(kaj ko bi prebrala temo preden kaj napišeta?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marflor ::

jernejl je izjavil:

Mogoče kdo ve, kako je s tem?

Zagotovo je problem v verzijah. Če ti popraviš / vneseš pripombe v Wordu 2013, študent pa ta dokument odpre v Wordu 2007, se bo stvar "sfižila" - npr. manjkajo presledki, prelomi so lahko postavljeni drugače in še kaj.
Med Wordom 2013 in Wordom 2016 takih težav nisem zasledil.


Tega glede verzij se zavedam. Se je pa zgodilo, da sem dokument shranila v različici, ki sem jo dobila - Word 97-2003 (tako ali tako ti Word sam pokaže, katera različica je, ko shranjuješ), pa potem vseeno ni bilo OK. Je pa res, da se mi to zgodi s posamezniki, ki res nimajo veliko pojma o Wordu, sploh pa težko od njih izveš, katere Office imajo ;)

Drugače pa hvala jernejl
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lektoriranej naloge, napisane v Latexu

Oddelek: Šola
376361 (4214) marflor
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
498836 (7139) moj_nick
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10360241 (26006) noraguta
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812998 (9884) GnuceLee
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314094 (3792) Mavrik

Več podobnih tem