» »

Stran, ki ponuja brezplačno musko

Stran, ki ponuja brezplačno musko

betmen ::

Mam eno vprašanje

Se da pogledat, pri katerem hostu je ta stran www.yucafe.com

naslednje vprašanje, kako da to stran še niso zaprli, glede na to, da ponuja kompletne albume za download, pri tem pa verjetno krši avtorske pravice?

Glede na to, da so gor res celotni balkan, znanih pevcev, a se res ni mogel en najti in legalno "ugasniti" stran?

Ali so se na tej strani lahko pravno izognili češ "prenos datotek je namenjen izključno vašemu poslušanju pred kupnjo albuma, če v roku 24 ur ne izbrišete datotek ste lahko prekrškovno obravnavani"

St235 ::

tista floskula na koncu nima nikakršne veljave. Distribucija avtorsko zaščitenih vsebin, brez dovoljenja avtorja je prepovedana.

betmen ::

St235 je izjavil:

tista floskula na koncu nima nikakršne veljave. Distribucija avtorsko zaščitenih vsebin, brez dovoljenja avtorja je prepovedana.

se spoznaš na te zadeve?

kaj te lahko doleti? Sta isto kriva "ponudnik" in "odjemalec"?

Kaboom ::

betmen je izjavil:

Mam eno vprašanje

Se da pogledat, pri katerem hostu je ta stran www.yucafe.com

začneš tukaj www.whois.net in nadaljuješ na http://who.godaddy.com/whoischeck.aspx?...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

aerie ::

V teoriji je stran sigurno v prekršku. V praksi pa bi mi oni najprej morali plačat, da bi downloadala kakšen tam objavljen komad. Da bi ga pa še poslušala pa ni nobenih šans. Life is simply too short for that shit.

St235 ::

betmen je izjavil:

St235 je izjavil:

tista floskula na koncu nima nikakršne veljave. Distribucija avtorsko zaščitenih vsebin, brez dovoljenja avtorja je prepovedana.

se spoznaš na te zadeve?

kaj te lahko doleti? Sta isto kriva "ponudnik" in "odjemalec"?


V prekršku je predvsem tisti, ki vsebino nudi torej spletna stran. Konkretno krši zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Glede na to da na račun muzike tudi posredno služi (oglasi) je možno, da bi bila spletna stran (oziroma osebe za njo) ovadena tudi za kaznivo dejanje.

Uporabnik v skladu s slovensko zakondajo ni v prekršku dokler samo downloada in ne nalaga avtorsko zaščitenih vsebin.

Apofis ::

očitno balkanski izvajalci lepo služijo s koncerti, pa se jim ne ljubi ubadat še s temi zadevami oz. je ta stran fajn reklama za njih...

Scorpia ::

Ko sem vcasih snemal z yucafe, je nekje pisalo, da pesem samo posnames, oz da poslusas in ce ti je vsec, kupis. Ocitno je to dovolj da se zascitijo?
////

vorantz ::

Scorpia je izjavil:

Ko sem vcasih snemal z yucafe, je nekje pisalo, da pesem samo posnames, oz da poslusas in ce ti je vsec, kupis. Ocitno je to dovolj da se zascitijo?


Niti približno

mtosev ::

saj tudi pri warezu piše, če ti je špil všeč, da naj ga kupiš in podpreš avtorja. pa jih to ne zaščiti pred cease and desist maili, pa raznimi takedown noticemom...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

betmen ::

ja kako pol da so vse te strani še zmerni "on" ko pa so v prekršku?

A ne more hosting v tem primeru nič narest? Zapret acc. zaradi zlorabe avtorskih pravic in to je to?

Apofis ::

Zakva bi pa zaprl, če se avtorji ne pritožujejo? A si en od njih? Pol se pa združite pa prtisnte na to stran...

betmen ::

Dvomim da se noben avtor ne pritožuje.

In ja, če sem jaz eden od njih, kaj moram zbrat vojsko, pa stričke in it s sulicam nekam? je tak postopek?

Matija82 ::

Lokacija.

Srbska RIAA pač ni RIAA (ali SAZAS), Srbija (Avstrija) ni Amerika.

Apofis ::

No, zih bo Srbija dobila kot pogoj za vstop v EU, da skinejo to umazano, umazano stran XD

betmen ::

Matija82 je izjavil:

Lokacija.

Srbska RIAA pač ni RIAA (ali SAZAS), Srbija (Avstrija) ni Amerika.

Kaj je hotel pesnik s tem povedati?

Apofis ::

Da nucajo v Srbiji še nekaj zdrave kmečke pameti? =)

black ice ::

Da Srbe boli Johnson.

[D]emon ::

V Srbiji, kjer na ulicah Beograda se vedno srecujes stojnice s piratskimi dvdji, se take strani definitivno ne bo preganjalo, ker ljudi boli kita.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9924258 (22540) OmegaBlue
»

Hotfile MPAA ni plačal 80 milijonov dolarjev, ampak le štiri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12336019 (32703) matijadmin
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024778 (23025) tekkkno
»

Zajemanje spletnih strani in pravni vidik

Oddelek: Loža
61677 (1382) telexdell
»

Domišljijska statistika BSA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9721407 (19183) Gregor P

Več podobnih tem