» »

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov

1 2
3
»

MIHAc27 ::

MrStein: Sem že hotel napisati, da policisti in redarji tega 65. člena ne poznajo, ker sem že parkrat dobil kazen za parkiranje...

pa sem se zavedel, da na tistih lokacijah ločilnih črt res ni vrisanih.....

šernk ::

Tist 65. Člen ima toliko pogojev, da na koncu je skoraj povsod prepovedano parkirat :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

MIHAc27 je izjavil:

MrStein: Sem že hotel napisati, da policisti in redarji tega 65. člena ne poznajo, ker sem že parkrat dobil kazen za parkiranje...

pa sem se zavedel, da na tistih lokacijah ločilnih črt res ni vrisanih.....

Ja, to s črtami so dodali nedavno. Prej je bilo dovoljeno tudi tam kjer ni črt. Kar je skoraj bolj logično (z ene strani, zakonodajalec je sigurno imel drugo stran...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Na enosmernih ulicah lahko ustaviš na levem ali desnem robu (odvisno na kateri strani so označeni parkirni prostori), za kratek opravek ali nakup.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Ne, lahko ustaviš (in celo parkiraš) tudi če nič ni označeno. Na obeh straneh.
(pa 10 cm višje sem citiral ta del zakona)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

solatko je izjavil:

Na enosmernih ulicah lahko ustaviš na levem ali desnem robu (odvisno na kateri strani so označeni parkirni prostori), za kratek opravek ali nakup.


spet nakladanje da glava peče. Zakon ne pozna kratke ustavitve zato, da skočiš po kratkih nakupih/opravkih. Pa naj bo to v enosmerni ulici ali na šestpasovnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MIHAc27 ::

Meni se tudi zdi malce čudno... ker verjamem da folk 100% bi parkiral potem kar po cesti. No saj v večini ulic že sedaj straši tisti rdeči X za prepovedano parkiranje.

Par pogojev daš, potem pa hitro ugotoviš da v Sloveniji ustreza potem samo še majhno število ulic. Ali pa če ne bi komplicirali, in se lepo reče da je povsod prepovedano ustavljati na cesti, razen če je narisano parkirno mesto ali označeno z tablo P

solatko ::

Lakotnik29 - Kaj ni več ločeno ustavljanje in parkiranje? Do 15 minut je bilo ustavljanje, nad tem časom parkiranje. Tudi znaki so bili prepovedano parkiranje in prepovedano parkiranje in ustavljanje.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Kaj sta "parkiranje" in "ustavitev" (ter "ustavljanje"), je jasno definirano v zakonu, ponavljam link:
Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Mene zanima, če ti policaj lahko da kazen, če čakaš na prehodu za pešče in kolesarkski v križišču?
Sam imam v okolici eno križišče, kjer dokler ne prideš z avtom čist ven na cesto ne vidiš čisto nič (betonska ograja, avti, kontejnerji na desni).

Sprašujem zato ker sem videl "osebo" ki je dobila kazen, ampak nevem če zaradi tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Praviloma moraš čakat na točki vidljivosti, ki pa je po navadi ravno na prehodu za pešce ali/in kolesarski stezi, tako, da si dejansko v prekršku, tisti čas, ko je prosto in lahko spelješ. Prehod in kolesarska steza nista pravilno speljani, tako, da si prisiljen stati gor.
Zdaj pa je odvisno od organa ali smatra to kot prekršek ali ne, ne obvestijo pa odgovornih za ceste, da naj take situacije sanirajo, razen, če pride do hujše prometne nesreče.
Delo krepa človeka

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Kaj ni več ločeno ustavljanje in parkiranje? Do 15 minut je bilo ustavljanje, nad tem časom parkiranje. Tudi znaki so bili prepovedano parkiranje in prepovedano parkiranje in ustavljanje.


seveda je, samo nobeno ne vključuje poljubljenega ustavlja v enosmernih ulicah z namenom kratkega nakupovanja.

Alessio983 ::

Pozdrav,


Se spozna kdo na tole. Torej Gume ineks hitrosti imam sedaj 93H, ker sem takšne dobil pri nakupu ... drugače piše za moj avtomobil da bi jih moral imeti 93V. Je kje kakšne problem pri tehničnem in policaji ?

zmelkou ::

Kaj kdo ve kako je s kaznimi na cestah, kjer je s tablo znižana hitrost vožnje?

Zneske kazni sem našel tukaj:
http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...

Recimo da je na avtocesti zaradi del tabla 50 (ali 60 ali karkoli), in tam peljem recimo 75 (25 več od omejitve), a fašem kazen po pravilih za avtocesto (160eur + 0 pik), ali pa takrat veljajo strožje kazni (kot v naselju, kjer je omejitev 50 - torej 500eur + 3pike)?

Oziroma isti primer kjer je na regionalki iz kakega razloga tabla za 50/30 ipd, pa greš nekaj čez?

AndrejO ::

Alessio983 je izjavil:

Pozdrav,


Se spozna kdo na tole. Torej Gume ineks hitrosti imam sedaj 93H, ker sem takšne dobil pri nakupu ... drugače piše za moj avtomobil da bi jih moral imeti 93V. Je kje kakšne problem pri tehničnem in policaji ?

Na kratko: če niso zimske, potem se odgovor glasi "da, imel boš težave s policaji in, v primeru prometne nesreče, tudi z zavarovalnico". Za tehnične preglede nimam pojma, ker sem do sedaj vedno uporabljal samo homologirane pnevmatike.

Na dolgo je pa zgodba malo daljša.

Alessio983 ::

Gume so zimske ... tako da ja, imam dimenzije 215/55/16 in z V jih je zelo malo ... nevem kako to, s H jih je celi kup

AndrejO ::

OK, če imaš zimske pnevmatike, potem jih lahko obdržiš. Celotna zgodba gre pa tako:

Zadevni predpis je: 21. čl. Pravilnika o delih in opremi vozil:
"Kategorija hitrosti zimske pnevmatike mora ustrezati zahtevam točke 3.4.2.2 Priloge IV tehnične specifikacije za vozila TSV 146/01."

Seznam vseh tehničnih specifikacij je na straneh MZIP.

V pravilniku navedena točka iz priloge k tehnični specifikaciji se glasi:
vozila, ki so običajno opremljena z običajnimi pnevmatikami in ob?asno z zimskimi pnevmatikami.

V tem primeru mora simbol kategorije hitrosti zimske pnevmatike ustrezati hitrosti, ki je ali večja od največje konstrukcijsko določene hitrosti vozila (ki jo določi proizvajalec vozila) ali ni manjša od 160 km/h (ali oboje).

Če je vseeno največja konstrukcijsko določena hitrost vozila (ki jo določi proizvajalec
vozila) večja od hitrosti, ki ustreza simbolu kategorije hitrosti zimskih pnevmatik, mora biti v vozilu na vidnem mestu pritrjena opozorilna nalepka z dolo?eno največjo hitrostno zmogljivostjo zimskih pnevmatik.


Če imaš v homologaciji (gl. točko T) navedeno konkstrukcijsko hitrost nad 210km/h, potem si moraš dobiti še nalepkico, ki si jo lahko za čas vožnje z zimskimi pnevmatikami nalepiš nekam na vidno mesto. Sam sem jih običajno videl nekje v vidnem polju voznika.

Če je konstrukcijska hitrost 210km/h ali manj, potem te nalepkice ne potrebuješ. Kolikor mi je znano ni oblika te nalepke nikjer posebej predpisana in si lahko po potrebni narediš lastno in s tem izpolniš zahtevo, da je voznik vedno obveščen o nižji hitrosti.

Primer nalepkic, ki jo najdeš v Nemčiji:

St235 ::

zmelkou je izjavil:

Kaj kdo ve kako je s kaznimi na cestah, kjer je s tablo znižana hitrost vožnje?

Zneske kazni sem našel tukaj:
http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...

Recimo da je na avtocesti zaradi del tabla 50 (ali 60 ali karkoli), in tam peljem recimo 75 (25 več od omejitve), a fašem kazen po pravilih za avtocesto (160eur + 0 pik), ali pa takrat veljajo strožje kazni (kot v naselju, kjer je omejitev 50 - torej 500eur + 3pike)?

Oziroma isti primer kjer je na regionalki iz kakega razloga tabla za 50/30 ipd, pa greš nekaj čez?


Kazni so odvisne od tipa ceste. Torej na avtocesti vedno plačuješ kazni, ki veljajo za avtocesto ne glede na to ali velja splošna omejitev 130 ali tabla določa drugačno.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod za pešce / kolesarje

Oddelek: Na cesti
2210310 (8120) predi
»

Prednost na cesti (teorija)

Oddelek: Na cesti
103491 (3248) black ice
»

Pravilna vožnja v krožiščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612734 (11528) darkolord
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346546 (42499) floyd1

Več podobnih tem