» »

kolo z pomožnim motorjem

kolo z pomožnim motorjem

Jaz123jaz ::

Živjo! Mene so pa učer ustavl policaji pač bil sem z motorjem na pedala. Nisem imel dokumenta in me je vprašal za podatke, ki sem mu jih povedal. Ali mislite, da mi lahko kaj nardijo? Poleg tega pa me je vprašal koliko gre motor in sem mu povedal da gre 25 km na uro.

111111111111 ::

Če si mu dal napačne podatke, ti ne morejo nič.

Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

če bi bla kazen, bi ti jo napisal na licu mesta.

Jakob4 ::

Zanima me ali lahko dam tomos avtomatika predelati da gre 25km/h pa se vozim brez izpita?????:|

Lahka vozim tomos avtomatika z blokado do 25km/h brez izpita za kolo?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jakob4 ()

mr1two ::

Hm, če nimaš izpita za kolo, koliko si star? A se ne dela tega nekje med 10. in 12. letom starosti?

Predelati se da, ampak brez homologacije policistu to nič ne pomeni in že veselo piše listek.

Ne splača se, predelava bi te stala verjetno kakih 50-100 eurov, če bi predelovalca poznal. Tehnično gledano je dovolj, če spremeniš razmerje verižnikov in dodaš dušenje na izpušnem kanalu, potem pa probaš, če gre preko 25kmh.
DIY bi te koštal kakih 20-40 eur, če bi moral kupiti verižnike recimo. Podložka s pravim premerom(zunanjim in notranjim) je dovolj, če se jo ustavi na izpuh pri cilindru.
Homologacija? Občutek imam da izpod 100 eurov ne bi šlo.

Mogoče bi bilo bolje, če moped prodaš, takšnega kot je in kupiš takšnega, ki je že homologiran na 25km/h.

Alternativa, ki jo vedno priporočam je dobro kolo ;).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

St235 ::

Tehnično gledano je izvedljivo, težava bo s homologacijo. Kot je meni znano je pri nas takšne predelave praktično nemogoče homologirat. PRvo kot prvo bi rabil dele, ki imajo ustrezne certifikate, potrdilo o strokovni vgradnji plus potem vsa testiranja. IMO precej dražje kot pony express na bolhi.

s6c-gEL ::

Pony express ni homologiran na 25 kmh...četudi ima pedala.

St235 ::

mea culpa, imaš prav. Pony express sodi v kategorijo mopedov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512743 (4142) Gapi
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161981 (1587) msjr
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932736 (2838) St235
»

TOMOS A3

Oddelek: Na cesti
133613 (3281) Goran's Blog
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458813 (6466) Formula 1

Več podobnih tem