» »

Renault Clio 3 na kaj biti pozoren?

Renault Clio 3 na kaj biti pozoren?

Robi :P ::

Zdravo,
v kratekem bom najverjetne menjal avto in ponudbo o menjavi sem poslal tema dvema:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=887... ( motijo me 3 vrata ostalo dokaj ok razen barve :D )
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=887... ( dokaj veliko km ostalo ok )

Zanima me na kaj moram biti pozoren pri teh avtih?
Moje zahteve: pod 110 000km,klima ipd,avtohiša oz garancija,pod 3500EUR, da menjajo za moj avto s solidnim plačilom.
Raje bencinarja kot dizla #nohate

LP

Spajky ::

.. jest ne vem, zakaj bi enako star KiaCeedSW menjal za Cliota ... in to preko trgovca ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

s6c-gEL ::

8 let star avto in 60 k prevoženih, yeah right...
Take avto vozijo upokojenci, ko gredo max 2x na teden do bližnje trgovine 5 km vožnje).

Ganon ::

s6c-gEL je izjavil:

8 let star avto in 60 k prevoženih, yeah right...
Take avto vozijo upokojenci, ko gredo max 2x na teden do bližnje trgovine 5 km vožnje).


Kaj točno si želel povedati? :| Sorodnica ima doma deset let starega Clia II s točno 29000 prevoženimi kilometri. Uporablja ga, da včasih zapelje otroke v vrtec in podobne zadeve. Avto je kot nov, garažiran.

s6c-gEL ::

Da takih vozil 99% ne boš našel v Ah in preprodajalcih.

profii ::

Komentar na prvega: dilerji vedo, zakaj slikajo moker avto...

Olórin ::

Ganon je izjavil:

Sorodnica ima doma deset let starega Clia II s točno 29000 prevoženimi kilometri. Uporablja ga, da včasih zapelje otroke v vrtec in podobne zadeve.


10 let že vozi otroke v vrtec? In 10 let dela samo to? heh, lepo.

Mi ni jasno kako lahko nekateri na leto naredijo malce več kilometrov kot jaz v 2 tednih 8-O ;((

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Ganon je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

8 let star avto in 60 k prevoženih, yeah right...
Take avto vozijo upokojenci, ko gredo max 2x na teden do bližnje trgovine 5 km vožnje).


Kaj točno si želel povedati? :| Sorodnica ima doma deset let starega Clia II s točno 29000 prevoženimi kilometri. Uporablja ga, da včasih zapelje otroke v vrtec in podobne zadeve. Avto je kot nov, garažiran.

kupim!!

TheJack ::

Mislim, da gre pri Cliotu III za dokaj neproblematičen avto. Vsaj jaz za kakšne večje hibe ne vem. Sprednje žarnice se izredno težko zamenja, ampak tukaj clio na žalost ni ravno izjema. Aja, če dvigneš prve brisalce, poškoduješ barvo na robu havbe. Resno. Če hočeš dvigniti brisalce (recimo, da bi rad očistiš šipo ali zamenjal metlice), moraš dati kontakt, prižgati brisalce, in izključiti kontakt, ko brisalca stojita navpično. Resno.

Moja punca ga je kupila dobro leto nazaj (l. 2008, prevoženih še ni imel 30.000 takrat) in zaenkrat ni nobenih problemov. Razen poškodb barve na robu havbe.
Bonis nocet, qui malis parcit.

r3dkv1c4 ::

Olórin je izjavil:

Ganon je izjavil:

Sorodnica ima doma deset let starega Clia II s točno 29000 prevoženimi kilometri. Uporablja ga, da včasih zapelje otroke v vrtec in podobne zadeve.


10 let že vozi otroke v vrtec? In 10 let dela samo to? heh, lepo.

Mi ni jasno kako lahko nekateri na leto naredijo malce več kilometrov kot jaz v 2 tednih 8-O ;((

tebe se pa res ne tiče kaj ljudje počnejo...
....pa ne nabijaj , da narediš malce manj kot 29.0000km v 2 tednih, ker jih avtoprevozniki s tovornjakom po evropi ne naredijo v 3 mesecih toliko

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

....... je rekel da je naredil 29000 v 10 letih. Torej letno 2900km.

imaš slamo v glavi.


In ja, se tiče pri nakupu avta, ker takega avta ni za kupovat. Je vse strohnelo, olje je verjetno imela ves čas isto notri ker se ji ni zdelo vredno menjat in tako naprej. Jermeni stari, nezamenjani...
Again, imaš slamo v glavi, če misliš da se te ne tiče kaj je nekdo delal z avtom, ki ga nameravaš kupit.

No, lahko kupiš ampak pričakuj generalen servis takoj po nakupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

r3dkv1c4 ::

the jack>Sprednje žarnice se izredno težko zamenja,

brez najmanjših težav se jih zamenja....sem bil lastnik takega avta in je sila preprosto.....

...pri brisalcih ima pa res "bug">:D

hojnikb ::

Moje zahteve: pod 110 000km,klima ipd,avtohiša oz garancija,pod 3500EUR, da menjajo za moj avto s solidnim plačilom.

Ni problema. Sam povej dilerju da ga zbije na tolk pa bo zahteva izpolnjena :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

r3dkv1c4 ::

olorin>In ja, se tiče, ker takega avta ni za kupovat. Je vse strohnelo, olje je verjetno imela ves čas isto notri ker se ji ni zdelo vredno menjat in tako naprej. Jermeni stari, nezamenjani...

No, lahko kupiš ampak pričakuj generalen servis takoj po nakupu.

ne se te ne tiče, kaj ljudje počnejo!!!

motiš se, ker ne veš kako je avto vzdrževan in kaj je bilo menjano in v kakšnem stanju je.....

...če kupiš avto z 80.oookm po števcu iz tujine moraš ravno tako vse zamenjat, ker če ne so sami problemi....
ni vse tako črno kot ti vidiš...

Olórin ::

če babnici zaupaš pač kupi. jaz ji ne bi.

Bi raje kupil avto od nekoga, ki dela veliko kilometrov po avtocesti recimo.

In ja, se me še kako tiče. Ker od nekoga, ki avta ne uporablja redno avta pač ne bi kupil in pika. Sploh ne od ženske ki dela letno 3000 km. Verjetno niti speljat ne zna normalno, je verjetno sklopka uničena.

No toliko. Če želiš kupit pa kar kupi, tvoj avto je pač tvoj problem. Jaz ti dam samo nasvet da drži roke proč od teh smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Blazz ::

Olórin je izjavil:

....... je rekel da je naredil 29000 v 10 letih. Torej letno 2900km.

imaš slamo v glavi.


In ja, se tiče pri nakupu avta, ker takega avta ni za kupovat. Je vse strohnelo, olje je verjetno imela ves čas isto notri ker se ji ni zdelo vredno menjat in tako naprej. Jermeni stari, nezamenjani...
Again, imaš slamo v glavi, če misliš da se te ne tiče kaj je nekdo delal z avtom, ki ga nameravaš kupit.

No, lahko kupiš ampak pričakuj generalen servis takoj po nakupu.


mi smo mel doma nissan sunny 15 let star, prevoženih 59000. pač vozil ga je penzionist parkrat na morje letno in parkrat na teden v trgovino...

TheJack ::

Eh, tukajle malo pretiravate. Seveda so pri nas zbiti kilometri pri rabljenih bolj izjema kot pravilo, ampak to ne pomeni, da ima prav vsak avto zbite kilometre. Clio pač ni avto, s katerim bi ljudje v povprečju delali ogromno kilometrov. Večino takih avtov (clio, 208, C3, polo, fiesta, corsa...itd.) pokupijo ženske in upokojenci ter ljudje, ki delajo manj kot 10k na leto, nekateri celo manj kot 5k. Gotovo vsak od vas pozna vsaj enega takega.

Bolj je treba biti pozoren pri dizlih, saj je zelo zelo malo ljudi, ki bi dizla kupili zato, da bi z njim delali 10k/leto. Saj se sem pa tja najde kakšen deda, ki mu prodajalec (za 5k+ EUR več) uturi dizla "ker manj pokuri", ampak to je bolj redkost. Dizli so že v osnovi precej dražji, dražji so servisi in deli. Zato jih občasni vozniki ne kupujejo. Pri dizlih je treba računati najmanj na 30-40k letno, zato so sumljivi vsi, ki imajo prevoženih manj kot to.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Olórin ::

Blazz je izjavil:

mi smo mel doma nissan sunny 15 let star, prevoženih 59000. pač vozil ga je penzionist parkrat na morje letno in parkrat na teden v trgovino...


ne upam pomislit kako redno je ta penzionist delal redne servise.

MaticKregar ::

Te clioti so lepi na zunaj, ampak notranjost je pa grda (amrmatura)!

Blinder ::

heh kupuje 8 let star avto pa mu parvite, naj ne kupuje teh smeti. kaj ap bi rekli na 15+ let stare avte?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

OmegaBlue ::

No dejmo brez osebnega obračunavanja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Robi :P ::

dans sem šel rdečga pogledat od zunaj lep razn od vrat je biu nekje butnjen se lepo vidi jamica od vrat, mašina ni bila nikjer videti mastna da bi karkoli spuščalo, dokaj lep na videz bi rekel da je ok tudi podvozje je v odličnem stanju po tem sodeč so km realni vendar mi ne gre v glavo letnik?

bil sem tudi na renoju v sg in so mi rekli naj v ponedeljek pridem da če so bli servisi na uradnem delani da se bo dal videt a so al niso relani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

menjalnik ::

Jaz bi na tvojem mestu gledal Cliote 3 z 1.2 turbo motorjem, jaz osebno ko bom kupoval naslednji avto bo Clio s tem motorjem v ožjem izboru:)

Martin Krpan ::

Brez veze , žre več kot 1.4 16V , gre pa nič boljš.

GrimReaper ::

Razen RS (seveda za marsikoga preveč), mogoče še 1.6 16V 128 GT, je vse podhranjeno. Novi 1.2 TCe 120 je tudi precej boljši od starega 100KM. Ampak vseeno se manjka kak 1.4 TCe.

Martin Krpan je izjavil:

Brez veze , žre več kot 1.4 16V , gre pa nič boljš.

Drugo drži, prvo ne, vsaj 1l manj. Pa prožnost je verjetno boljša, ker navorsko je še na boljšem kot 1.6.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

pe3c ::

Ce je mogoce kupi 1.2 TCE, brez nekega truda pozre do 2 litra manj kot 1.6 16v 128KM, pri mesanem ciklu.
Prav tako ima pri nizjih obratih vec navora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

menjalnik ::

1.2 TCE(turbo) se, da še čipat pa turbino menjat za močnejšo, je pa res problem, da ne vemo koliko motor prenese

Robi :P ::

sem se premislil ne morem se odpovedat svojga avta preveč navezan ta kos pleha... sem klico da me ne bo po cliota da ne morem dat svojga :D tko da ga bom drugo leto pač manj zavaroval in ne bom več vozu na uradni servis ampak svojmu mehankarju

[D]emon ::

Predvsem je pri vsakem nakupu rabljenega avtomobila en zelo easy trik, in sicer, ko si na ogledu avta poslataj havbo. Ce je topla pomeni da je avto nedolgo pred tem laufal. Nekateri na hladno neradi vzgejo, potem pa prodajalci na tak nacin nategujejo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Robi :P ::

[D]emon je izjavil:

Predvsem je pri vsakem nakupu rabljenega avtomobila en zelo easy trik, in sicer, ko si na ogledu avta poslataj havbo. Ce je topla pomeni da je avto nedolgo pred tem laufal. Nekateri na hladno neradi vzgejo, potem pa prodajalci na tak nacin nategujejo.

havbo smo šlatal ker se nam je zdela da ni cist u liniji z avtom /na otip po izgledu je bla v linji ( pol previril na drugem cliotu in je ocitno tak desing) :D in je biu mrzu k špricer tut na števcu je biu hladn.

chucki ::

Merilec laka je obvezna oprema pri kupovanju osebnih avtomobilov :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Robi :P ::

chucki je izjavil:

Lakmeter je obvezna oprema pri kupovanju osebnih avtomobilov :)

hehe tega pa nismo mel :D praktično smo šli 3je mulci bolj kot ne laiki ampak s temi osnovnimi forami smo pregledal cel avto vprašanje kaj bi mehankar reku, avto zgleda ohranjen res ampak js dvomim predvsem v to da ima letnik 2006 tolk mal km.

B-Stard ::

Pri jajčkih do 5k ni potrebe da kaj meriš itak je to avto za vozit in bo slej ko prej pobuškan in popraskan, pleh je pleh

Robi :P ::

zato sem tut rajs ostal na svoji 5 let stari kii ki jo je fotr kupi u salonu novo in vem kaj mam relanih 75 000 km od tega 6000mojih :D stroške bom pa zmanjšal s tem da ga bom manj zavaroval konc kaska pa na uradne servise nebom več vozu ampak k svojmu mehankarju pa bo on delo redne servise avto laufa u nulo sam stroške bo treba še omejit na tak način

GrimReaper ::

62k km so drugače čist realni kilometri za tak avto, to je skoraj 8k km na leto, sam jih delam 6000-7000. Moj 2005 letnik ima 85k km, ker se je prej fotr vozil 6 let vsak delovni dan 25km v Kranj.
Moji razlogi za malo km:
1. šiht samo 11km stran, drugam se ne vozim veliko
2. folk na cesti je fuknjen, vsaj eno izsiljevanje na dan je zame dovolj (seveda to predvidevam in pred najbolj kritičnimi točkami stopim iz gasa), da nimam posebne želje se vozit ko ni res nujno,
pa da se ti cijazijo 50 kjer greš komot 90, speljujejo 10x počasneje kot bi lahko (na semaforiziranem križišču prej zavijem levo kot nasprotni pride naravnost), zjutraj jih ene par vozi samo z eno žarnico, pa še tisto švoh, bremzajo kar nekaj v tri krasne, in razlogov je še kar nekaj
3. 1.6 16V kar dosti pije (8-8,5l), da bi se kar za brezveze vozil okoli, če že, grem v prostem času raje s kolesom okol, gre samo na vodo
4. 60EUR za bencin pri 800EUR plači je za moje pojme že kar precej, res da bi lahko dajal še enkrat več (še več pa ni šans pri taki plači, se pravi za več kot 15k na leto), ampak nimam potrebe

Drugače šparam za 150-200KM mašino, da se losam vsaj nekaj stvari ki me motijo, da bom vsaj normalno lahko prehiteval upokojence (itak danes 99% vsega prometa).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem prvi avto. Budget od 5 do 8k. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330213 (26269) tomhuggins
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14327086 (20742) hojnikb
»

Nakup avtomobila Renault! (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7416424 (13158) Siddh
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46687092 (71235) AapocalypseE
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225505 (23917) žana

Več podobnih tem