» »

Kateri procesor ? AMD al INTEL ?

Kateri procesor ? AMD al INTEL ?

«
1
2

azislo ::

Vsi ki na forumu ste zbrani....Kateri procesor nej kupim.Ali vročega AMD>:D ali dragega INTEL:'( .Baje so Intel z 333 pomilnikom in dodro grafikuljo zelo OK.|O .Za vso nadalnjo pomoč se zahvaljuje azi_hecker@yahoo.com . hecker8-O

Hecker tisto kodo za krepko sem zbrisal,ker v tem primeru ne deluje.
  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

Naj že takoj opozorim,da bom temo zakleno čim se boste začeli nedostojno vest, ker kot vemo takšna tema ne pelje nikamor in nič dobrih nasvetov se ne izcimi
Hecker povej zakaj boš sploh comp uporabljal.
Da pa ti jaz povem svoje mišljenje.Intel je za mene predrag in boš z AMD brez problema shajal.

falotXP ::

No, če misliš rač. uporabljat za kaj resnega (delo z datotekami-biznis) kupi Intel, če boš pa igral igre in rač. uporabljal bolj "neresno" kupi AMD.

Če pogledaš cene bolj slabih Intel procesorjev, ki so kunkurenca AMD (npr. Athlon XP 1800+-2200+) se cene ne razlikujejo dosti.
O tem bi se dalo razpravljati ur in ure...vsaki ima svoje mišlenje...:D

boštjan ::

Da te popravim,konkurenca athlonXP procom so samo P4 proci (ki pa niso slabi proci) in že 1800 BOX izvedenka v AGT pride 45k,medtem ko je 1800+ in recimo še kaki volcano 7+ ali zalman AlCu stane vse skupaj 27k.

Zheegec ::

Prav gotovo je AMD boljši, samo nevem kako je lahko za nekatere AMD za "neresno" delo, Intel pa za resno delo? Stabilnost je pojem bi se uporablja pri nespretno sestavljenih konfiguracijah ali pa pri Overclockerjih-z veliko začetnico (kjer AMD trenutno resnično prehiteva Intel, kar Morphling1 poglejte>:D )
Vprašanje je samo cena/hitrost, zato ti raje povej za CELOTEN računalnik želje, ker če boš želel PC za pisarno bi bila izbira drugačna kot če boš nabijal Doom3.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

Jest bi pa rad vedu kva je na intelu tazga, da ga folk še kupuje(razen high-end modelov):( :O 8-O
Uprašaš enga zakva je kupu pentiuma pa ti reče da zato ker je PENTIUM:D
Tak folk pač nima pojma. Zdej nej mi pa en pove ker pentium, katerega cena je enaka amd-ju, prehiti tega amd-ja. Pa ne mi z high-end modeli, ker si jih loh sam redki prvošjo. Torej P4 lovers...>:D

BaRtMaN ::

frenk: si že slišal za P4 1.6A?
Men je Intel zelo všeč, čez AMD pa nimam kaj za povedat. Ni vse tako enostavno kot samo procesor, pomembna je tudi matična plošča. Verjetno se motim, ampak trenutna situacija me zelo spominja na 3dfx, ki naj bo AMD, ki se zanaša le na surovo moč in v primerjavi s konkurenco (Intel) v razvoj vlago bore malo.

Zheegec ::

??? Intel se zanaša na surovo moč, kar poglej 2.8Ghz model, edino 3.06+HT je neka dobra stvar. Bore malo vlaga v razvoj? Kaj pa Hammerji? To bo prvič (kolikor se spomnim) da bo AMD v FSBju dohitel Intela (800FSB Centerwood vs 800FSB HT AMD), poleg tega pa bo imel še ostale stvari (SOI, integr. memory controller, x86-64,..) - samo to je že offtopic, tako da nazaj na temo...
Sicer ima pa AMD tudi zelo dobre plošče - kar poglej nForce2. Za 31K pri Intelu težko dobiš plato ki podpira PC3200, Dual DDR, AGP8x, int. Ethernet (10/100), DD 5.1 zvočno,... in se zelo dobro navija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M4TECH ::

AMD Brez premisleka :D

Vesoljc ::

amd, razliko v ceni pa drugam vloži, recimo v h2o cooling...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Azrael ::

Jest bi rekel raje Intel, kot AMD. Zakaj ?
Prednosti AMD, kot jih vidim:
1.) Boljši za OC (odklenjen množilnik)
2.) Cenejši MHz, kot pri Intelu
3.) Ista osnovna plošča že dolgo časa

Prednosti Intel-a:
1.) Garancija (3 leta garancije proti nič(Mlacom) za AMD; nekateri trgovci dajejo garancijo tudi na AMD)
2.)Manj se grejejo (ne rabiš dragih in večinoma hrupnih hladilnikov - Intel BOX procesorji imajo hladilnik, ki je kvaliteten, ni pa za ekstremen OC, že priložen; BOX verzijo AMD procesorja pa ne vem, če se sploh dobi v SLO)
3.) Zanesljivost. Kot vidim na forumu, skoraj ni težav in okvar procesorjev Intel (za AMD skoraj vsak teden kdo sprašuje zakaj je njegov AMD šel rakom žvižgat - 2x skurjen AMD prinese več stroškov kot Intel, ki deluje ves čas brezhibno).
4.)Hitrejši za delo z filmi, oz. povsod kjer je veliko računskega dela (preverjeno: Celeron 1200 MHz je hitrejši od Palomino 1600+ pri obdelavi Divx filma z Virtual Dub-om)
5.)Samo moje izkušnje: MS OS-i delujejo bolj zanesljivo in hitreje na Intel procesorjih.

Osnovne plošče primerjive kvalitete pa stanejo približno isto in BTW: raje se izogibaj ploščam z chipsetom VIA.
Na 3d marke& Co. pa ne dam nič, meni je važno, da OS, programi in igre delajo stabilno, hiro in brez zatikanja.

Lp, Azrael

Nekoč je bil Slo-tech.

Fury ::

amd definitivno. razen ce rabs 3.06g p4 model...

bartman ti si pa itaq zabluzil neki..

Fury ::

Azrael
Prednosti Intel-a:
1.) Mors vedt kje kupit... all hail malecky
2.) P4 se sploh ne grejejo manj.. ne vem od kje ti to.. to je postal kr en stereotip se iz casov thunderbirdov k so bli res prasicje vreli
3.) To mas delno prov.. predvsem ker majo intel plate ze neki cajta termalno zascito.. AMD plate pa sele zdej..
4.) To je popolnoma stvar optimizacij programa.. DLjaj si 3dnow optimiziran virtualdub in bos vidu kaj bo hitrej... sicer pa je res ponekod intel privzeto bolsi.. zato se ga priporoca za graficni design/video obdelavo/rendering in take zadeve
5.) To pa sploh ne vem kaj govoris :)

boštjan ::

3.) Ista osnovna plošča že dolgo časa

podnožje je isto in to za vse durone,athlone (bilokatero jedro)
BOX verzijo AMD procesorja pa ne vem, če se sploh dobi v SLO

se dobi,poglej na gambit ;) ->garancija 3 leta.
Ne vem kako hudo bi se naj proc z 1,5Vcore grel. Z običnim coolerom 55 stopinj.
pod 5 je mislo microsoft operacisjki systemi (MS OS);)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

SleepLess ::

Mam doma šanso primerjat amd 1800+ pa P$ 1,8 ghz, pa vam povem samo to, da nikoli več ne kupim intela. Je pa res da je pa amd že skurje :'( :(

Zavo ::

3.) Zanesljivost. Kot vidim na forumu, skoraj ni težav in okvar procesorjev Intel (za AMD skoraj vsak teden kdo sprašuje zakaj je njegov AMD šel rakom žvižgat - 2x skurjen AMD prinese več stroškov kot Intel, ki deluje ves čas brezhibno).



Potem pa daj nekaj linkov na poste, kjer je kdo jamral da mu je AMD crknil!

AMD-ja kupi, edino če si burek s preveč denarja pol si pa privošči tega Pentiuma, da boš kolegom govoril, wau mat mi je Pentiuma kupila!
Samo ne potem tu jamrat, da se kolegi s tebe norca delajo!:D

Zavo ::

jan3594: Kako pa potem primerjaš, če je amd skurjen???8-O >:D

Zavo ::

Do danes sem prodal 247 AMD-jevih procesorjev in 1 Pentiuma!

Ni crknil še noben!

BTW: Rabi kdo cenik? mail...

TribesMan ::

Tak bom reku v rangu do 2400MHz oziroma 2400+ za AMD je AMD boljša/cenejša naložba naprej pa se zadeve zglihajo in je celo intel cenejši tak da pol sploh ni vprašanje.

Je pa res tud to da vsak berač svojo malho hvali al kako že. Jest večinoma sestavljam računalnike z Intelom, sem jih pa tudi z AMDjem že kar nekaj pa BP zaenkrat še posebej z NF2 plato.

LP

TibesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

No, saj sem rekel, da se verjetno motim, a glih zakrt sem dobil neko čudno inspiracijo.
Je pa res, da je pri Intlu trg matičnih plošč veliko manj konfuzen, poglejte recimo Vio: najprej KT400, potem KT400A, da drugih sploh ne omenjamo.

frenk ::

Zavo:se totalno strinjam:D

Še kar pa nekateri ne štekate da ne smemo primerjat pentium4 1800 in xp 1800+, ker je xp cenejši. Pjte primerjat tole:

INTEL P4 1.8A GHz 512Kb BOX 36.900 44.280
ATHLON XP 2500P+/512 (1.83GHz) 38.900 46.680

In ko bo tukaj intel zmagovalec bom jaz s ponosom rekel:"Jest mam pa pentiuma4.":D>:D...sej veste da se to nau zgodil...pa ne zarad mene.

Matek ::

AZRAEL:

1.) Garancija (3 leta garancije proti nič(Mlacom) za AMD; nekateri trgovci dajejo garancijo tudi na AMD)

Od kod ti to? AMDjevi procesorji imajo 3 leta garancije (box verzije), OEM pa imajo vse po vrsti po zakonu 1 leto garancije,tako da jo dajejo tudi Mlacomovci, hote ali nehote. Sicer pa smo se o tem že prepirali.


2.)Manj se grejejo (ne rabiš dragih in večinoma hrupnih hladilnikov - Intel BOX procesorji imajo hladilnik, ki je kvaliteten, ni pa za ekstremen OC, že priložen; BOX verzijo AMD procesorja pa ne vem, če se sploh dobi v SLO)

Kot pravi Fury, stereotip. SIcer pa box verzije se dobijo skoraj vsepovsod, ampak mogoče niso označene na ceniku.


3.) Zanesljivost. Kot vidim na forumu, skoraj ni težav in okvar procesorjev Intel (za AMD skoraj vsak teden kdo sprašuje zakaj je njegov AMD šel rakom žvižgat - 2x skurjen AMD prinese več stroškov kot Intel, ki deluje ves čas brezhibno).

Si pomilsil da je temu morda tako, ker ima veliko več uporabnikov AMD procesorje in ker se ti stalno dobro navijajo, pri čemer žal ob pretiravanju pride do "smrti"?


4.)Hitrejši za delo z filmi, oz. povsod kjer je veliko računskega dela (preverjeno: Celeron 1200 MHz je hitrejši od Palomino 1600+ pri obdelavi Divx filma z Virtual Dub-om)

Se spet strinjam s Furyjem, če imaš VIrtualDub optimiziran za AMDjev nabor funkcij, se stvar obrne.


5.)Samo moje izkušnje: MS OS-i delujejo bolj zanesljivo in hitreje na Intel procesorjih.

Tega ne morem izpodbijati, vendar pa ni ravno prepričljiv argument.



Sicer pa resno, da se bomo spet začeli pljuvati en po drugem, jaz pravim AMD, odločitev pa bo heckerjeva.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Azrael ::

Zavo, bi rad nekaj linkov na st o problemih z AMD procesorji : recimo to , ali to , mogoče to, več pa sam poišči.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

boštjan ::

Z zadnjim linkom si ga v temo brcno,saj je modelu cooler pado iz podnožja in v tem primeru bi se še intel skuro.Prva dva linka pa sta v oddelku KAJ KUPITI. Je pa tako da se največkrat proc skuri ob navijanju v višave, ne da se prej pomisli na dobro hlajenje.

frenk ::

Prvi post: ne vidm nobenga problema

drugi post: vrjetn je crknla plata(če je pa proc crknu je pa to eden redkih)

tretji post: proc ni narjen zato da mu hladilnik dol pade...to se mi zdo pa tko neum...zakva pa poj ne nardijo p4, ki bi zdržal nekaj deset ton pritiska, če bi slučajno kermu padu pod vlak...torej, pri AMD-ju so se pač zanašal na izdelovalce hladilnikov in matičnih plošč, zdej so pa še to zaščito uvedl

Pa še to: nej mi en pove kdaj je še rabu uno zaščito:\

Fury ::

frenk: ce mu hladilnik dol pade :D :D :D

Zavo ::

Azrael, kaj bluziš!
V katerem linku piše, da mu je AMD crknil ob normalni uporabi!
Je pa tako, kdo bo šel navijat Intel procesor za 80kSit, če si ga (Intelovci) še vgradit ne upajo samo, da ne bi kaj uničli!

Glede linkov pa tole.
prvi link, kjer pač en Intelovec bluzi enako, kot ti, ni pa napisal da mu je crknil!
drugi link, ti je že frenki odgovoril
tretji link, brez besed!

Do 21.36 si rabil da si našel tri linke, ki pa nikakor ne dokazujejo slabo kvaliteto AMD-jev pač pa njihovo priljubljenost, saj jih je 90% tu gor, ki si lastijo AMD-ja!

Soory Azri, pa drugič več sreče!

frenk ::

Torej še zmeri čakam da mi nekdo pove zakaj bi se ob spodaj navedenem primeru odločil za intel varianto.

INTEL P4 1.8A GHz 512Kb BOX 36.900 44.280
ATHLON XP 2500P+/512 (1.83GHz) 38.900 46.680

Torej intel fani da vas zele vidm(al boste mogoče raj uzel intel ker ne znate ventilatorja gor našraufat tko kot je treba):D>:D

kopernik ::

frenk: preprosto - nočem imeti burje v sobi, zato sem kupil intel

boštjan ::

preprosto - nočem imeti burje v sobi, zato sem kupil intel

:D pol pa še nisi mel AMD v compu,ker jaz mam odprto ohišje in ne čutim nobene burje:D

kopernik ::

Boštjan:
Sicer nisem hardveraš, itd.
Ampak en moj kolega ima AMD-ja (ne vem točno katerega, a kupil ga je pred kratkim)
in razlika med hrupom pri njegovi mašini in moji je (vsaj za mene) zelo velika.
Tebi se siver lahko zdi vse skupaj smešno, ampak on precej slabše spi kot jaz.:)

boštjan ::

reči mu naj zniža obrate na ventu,če se da.al pa naj si kupi tišji cooler

San ::

Se strinjam z jankoFerom, imam AMD z Zalmanom in je od kolega P4 2,6 mnogo tišji, skoraj neslišen.

kopernik ::

Na žalost je on v računalniški svet vstopil šele z omenjenim nakupom, tako da...

Kakorkoli, to je debata a la BMW/Audi ali VI/Emacs ali C#/Java, kjer gre predvsem
zato, kako kupec/uporabnik vidi (občuti) razliko. Nekomu je všeč eno, nekomu pa drugo;eden
je enkrat imel npr. probleme z AMD-jem in zato kupuje Intel ali obratno...
Razlika v ceni pa ni tako pomembna...na koncu je zmeraj tako, da manj kot 200k SIT
za novo mašino ne boš dal (pa naj bo CPU AMD ali Intel).

Aja, pa še to. V službi imamo IBM-ove mašine (v povprečju trije ali štirje programerji
na pisarno) in so zelo, zelo tihe (vse so P4). V moji prejšnji službi pa smo imeli
AMD-je in je bil hrup prav zoprn. Sedaj v več kot pol leta ni šla niti ena IBM mašina
na servis (jih je okrog 30), takrat pa smo skoraj vsak mesec morali menjati kako
(bilo jih je okrog 10). Lahko da je to naklučje ...

lp

DSmidgy ::

službi imamo IBM-ove mašine

Jest imam doma Celerona - pa mi kompjuter povzroča dosti preglavic. Sej ni (ali ni izključno) procesor kriv da kompjuter slabo dela. Če maš pocen plato, graično, itd. potem se šele problemi pojavljajo - neglede na CPU. Saj vem za v nasledno kako kupovat.

kopernik ::

DSmidgy:
se strinjam s teboj, da CPU ni edini krivec za morebitne napake in okvare.

M4TECH ::

Hecker:
kupi že AMD pa ne utrujaj narod ;((

AMD
AMD
AMD
:D

boštjan ::

M@tech, ne bodi napet.Človek pač sprašuje ker je v dvomih,odgovori pa so v mejah normale, tako da nobenega ne utruja.

boštjan ::

M@tech,daj umiri se ,ker jaz te nisem žalil.Moj nick pa ja kar moje ime,če te moti,ni moj problem.

boštjan ::

če te kaj moti, maš za to pritožbe.
Brisal sem tudi tvoj zadnji post,ker se ne nanaša na temo,katera teča.

Sergio ::

M@tech: sedaj se pa oglaša administrator. Pomiri se -- ali pa ne sodelovati tukaj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

Z BOX hladilnikom bo AMD prav tako glasen kot Intel, kaj ko si nekateri boljše hladilnike (in posledično glasnejše) kupimo ker računamo na 50% OC pri AMDju na kar pri P4 ni za mislit, ker se na full load tolko grejejo. Throughbred-b procesorji se pa na idle manj grejejo kot P4-na žalost. P4 3.06Ghz je pa rekorder (Intel je tudi nove BOX hladilnike uvedel za 3.06Ghz) in njegov hladilnik že počasi zasleduje Volcanote :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gejmer ::

Rečem ti jaz nekaj.Imam P4 zadovoljen zelo.Poglejte prosim kater proc se najbol OCja?3D Mark Sys Mark Overclockers.com...Vse to je dokaz da se P4 da bol navit kot AXP sam potrudit se morš...Nebom komentiral.Priporočam ti P4 zato ker sem mel dozdaj na AMD same težave.Odkar imam Pentium sem zadovoljen..
Nanda yo?

dr.J ::

Ravnokar preizkušam dual AMD MP 2600+ in dual Intel Xeon 2.4 GHz @ 7505 čipsetu (dual channel DDR 333).

Seveda me zanima floating-point zmogljivost za dolgotrajne račune, torej ne navijam.
Tudi grafične kartice nimam :D, torej z igricami ni nič. Po prvih rezultatih je AMD za skoraj 40 % hitrejši! Kar ne morem verjeti! Uporabljam pa prevajalnik, ki optimizira kodo za Intel (vkljušno s SSE2) ali za AMD procesorje.

Je pa Intel bolj hladen, tu ni dileme. Pri polni obremenitvi se je Xeon segrel z 32 na 40 C, Amd pa z okoli 50-55 na 55-60 (temperaturo odčitavam z lm_senzorji v linuxu, ki pri AMDju kažejo kakih 15-20 stopinj več kot v BIOSu (=known bug)). Xeona še nisem resetiral, da bi to preveril.

In tišji je Intel prav tako (sam CPU cooler, sicer pa Xeon škatla tuli kot reaktivec).

Da se resne aplikacije poganja na Intelu, ostalo pa na AMDju: lepo prosim, ali ste tako misleči res tako zelo zaplankani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

sebastjan v ::

Amd proc odda toliko toplote, da se včasih vprašaš, da to ni procesor, ampak da je jedrska elektrarna...



:D

dr.J ::

Si mogoče kaj pomeril (temperatura, poraba) ali govoriš bolj po občutku?

Corpse ::

js sm za AMD....sm zadovljen s sistemom...nobenih problemov...glede glasnosti se pa strinjam s tem da vecina k kupi amd..kupi tud kvalitetn hladinlik (ki se zmeri na lov obratih ne more bit neslisn) zato ker ga bodo OC-al...brez veze se folk krega kerga kol bos kupu bo dobr...sam morjo bit dobre se ostale komponente..ram plata..graficna... drgac je loh tud P4 3Ghz zanc ce je plata al pa kr kol druzga zanc al pa prepocasi al pa ....mah grem js vn..ajd:\

Dami ::

Da še js kako rečem. Glede procesora ni debate, AMD zmaga v razmerju cena/zmogljivost. Torej je vse odvisno kok ste pripravleni plačat. Je pa drugje hakl in to sn že večkrat reku; matične plošče. Zaj mam epox 8k5a2+ in je kr neki. Navijat se sicer da (1700+@2400+) samo kaj ko ne laufa nč hitrej k prej ko sn mel še palominota 1700+ na elitki. Živ dokaz da je via podn od podna in ne kupim nikol več. Torej, ta šrot morm čimprej menjat in nucam eno vrei plato. Sej nforce je ok, samo mislim da plate in čipovja za amd ne bojo dorasla temu. Lahko da se motim in bo kak nforce3 ali plate za hammerje kej bolše, vendar nabor funkcij pri i875p trenutno ne pride bliz nič. Resno upam da se bo zadeva pr amd čipovjih popravla in bo dala nvidia kej bolšga ven, kr 50 jurjev za proc k bo delal isto k ta zej za 18k mi glih ni dat. Vsekakor mi je pa prvo zanesljivost in hitrost opravil v samem OS ne v kakih špilih, tam je itak vseeno in odvisno od dobre grafe.
Aja, če kdo najde adapter za socket462 v socket478 naj mi javi:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

ripmork ::

žalostno dejstvo je,da veliko ljudi ,ki prvič kupuje komp. pač ve
le za podjetji intel in microsoft,tako da naivno nasedejo reklamam
in bohotnim nazivom ala quad-pumped cache and all that shit...

pa sej je pentium dober procesor,ampak athlončki so boljši,hitrejši
in CENEJŠI:D

tako da izbira ni težka....

razen če je kdo INTEL fan,pa tut unemu se ne splača.......

[D|g|t] ::

Jest recem sam to: Intel RoX ( in nikol neb kupu amd-ja <--- moje prepricanje, ki si ga vsak lahk po svoje razlaga):D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP 3000+: končno procesor, ki prehiti P4 3,06 GHz?

Oddelek: Novice / Procesorji
372355 (2355) morphling1
»

Bartoni

Oddelek: Novice / Procesorji
362588 (2588) Gejmer
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1076387 (5000) Zheegec
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635025 (3982) batiushka

Intel Vs. AMD (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615256 (4309) whatson

Več podobnih tem