» »

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji

«
1
2

Mitch ::

Se opravičujem če že obstaja podobna tema...

Doma že skoraj 10 let uporabljamo NLB in njihovo spletno banko Klik NLB. Zdaj je nastopil čas, da ponovno ovrednotimo njihovo kakovost storitev in se morebiti odločimo za zamenjavo banke.
Zanima nas, katera banka je trenutno najboljša pri nas glede na naslednje kriterije: provizija pri plačilu položnic preko spletne banke, obresti za vezane vloge (depoziti), strošek vodenja računa in pa nadomestilo pri dvigu gotovine iz bankomata druge banke.

tiran2000 ::

delavska hranilnica.

Mitch ::

Ja, samo tele nimajo spletnega bančništva ali pač?

Mitch ::

No sedaj sem pogledal in imajo spletno bančništvo. Samo vidim, da imajo zelo malo svojih bankomatov v Sloveniji. Koliko pa znaša provizija za dvig gotovine iz bankomata druge banke?

franci ::

Hello, hello, hello, how low?

Utk ::

Mitch je izjavil:

No sedaj sem pogledal in imajo spletno bančništvo. Samo vidim, da imajo zelo malo svojih bankomatov v Sloveniji. Koliko pa znaša provizija za dvig gotovine iz bankomata druge banke?

Kakšna provizija? Tega nism plačal že 4 leta.

enota13 ::

Imajo odlično spletno bančništvo in odlično podporo. Jaz urejam vse prek spleta oz. telefona. Na banki sem bil prisoten le ob odpiranju računa. Delavska hranilnica je najboljša izbira kar zadeva bank v Sloveniji.

Provizije za dvig ni, lahko dvigaš z vseh bankomatov po EU brez stroškov. Glede ostalih držav se ne spomnimm. Tudi glede stroškov za ostale storitve ti ne bo potrebno preveč razmišljati, ker so resnično konkurenčni, tudi s profesionalne plati.

Pod črto pa se lahko podpišejo še s tem, da ne nategujejo naroda z dokapitalizacijami in drugimi manuvri z vrednostnimi papirji, spomnimo se nkbm.

Skrakta, začni poslovati pri DH.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sorry za OT, samo me zanima, kako je s temi provizijami za dvig na bankomatu, ki na pripada "tvoji" banki? Sem komitent NKBM in sem včeraj dvignil denar na SKB bankomatu, kar me je stalo 0,48EUR...

LP

Jože

Zgodovina sprememb…

enota13 ::

Jože, odirajo te na živo. Skrajni čas da menjaš.

Mitch ::

NLB ima tudi "provizijo", če ne dvigneš denarja iz njihovega bankomata...

šernk ::

Tudi sam se nagibam h delavski hranilnici. Konec leta namreč propade študenski račun na NKBM in vodenje računa je smešno. 2€ za TRR + 1,xx€ za spletno bančništvo mesečno + 24€ secureID kartica 1x na 4 leta.

DH pa ima vse to skupaj za mislim da nekje 1,6€ mesečno. Provizije so itak iste povsod skoraj preko spleta, pri DH pa odpadejo vse provizije na bankomatih, saj je dvig da popravim predhodnika brez provizij na vseh bankomatih euro območja (majhna razlika, nekateri v EU nimajo evra).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Mitch je izjavil:

NLB ima tudi "provizijo", če ne dvigneš denarja iz njihovega bankomata...


A je kak razlog, da ne bi imela? Zaradi tistih 5 strank na leto, ki jo zapustijo? Škoda da ti še šamara ne stegnejo vsakič ko prideš na banko. 90% strank bi tudi v tem uživalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

technolog ::

Banke, ki nimajo svojih bankomatov imajo to brezplačno.

hojnikb ::

A DH tut viso elektron ?
#brezpodpisa

tiran2000 ::

ne (glede elektrona). če rabiš elektron si ga zrihtaj pri banki koper je 5 evrov. dodal bi še: lahko pa pri DH uporabljaš sigenco za spletno bančništvo, ni dodatnega stroška tako.

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000€ na mesec.

hojnikb ::

tiran2000 je izjavil:

ne (glede elektrona). če rabiš elektron si ga zrihtaj pri banki koper je 5 evrov. dodal bi še: lahko pa pri DH uporabljaš sigenco za spletno bančništvo, ni dodatnega stroška tako.

Hja, pol so no good. Trenutno sn pr drugi banki, ki imajo sicer vse solidno urejeno (spletna banka, provizje, itd) nimajo pa vise. Vse kar majo je mastercard, to pa itk odpade.
Če bi že imel namen menjat, bi blo fino, da je vse pod eno streho. Ker sicer nisn nič na boljšem, kot sedaj, ko nakažem predhodno na netteller.
#brezpodpisa

šernk ::

Ja edini minus zaenkrat je visa electron pri DH. ampak za skoraj 2€ mesečnega prihranka, da ne govorim da mi ni treba iskat pravih bankomatov po sloveniji in celo euroobmočju, bom pa že preživel tisto prenakazilo parkrat letno na viso drugam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

Saj za viso electron in spletno nakupovanje je tako bolje imet ločen račun.
Ker če že pride do zlorabe ti ne morejo veliko pobrat z računa.
Tako je!

Ribič ::

Pri Banki Koper ni treba imeti odprtega računa za viso electron. Enostavno nakažeš nanjo denar preko UPN, pa se ti naslednji dan prikaže gor. Potem pa lahko normalno z njo kupuješ preko paypal/ebay. Jaz sem jo nalašč vzel, ker je debetna in ne kreditna - torej če pride do zlorabe, lahko poberejo le toliko, kot je denarja na njej.

lp

šernk ::

Saj pri NKBM je isto. 5€ za 4 ali 5 let pride naročnina za virtualno, 7 ali 9€ pa za pravo. Račun je pa itak ločen od TRRja in moraš prenakazovati. Če si na isti banki je to zastonj in stvar sekund.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dejan_007 ::

Ribič je izjavil:

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000€ na mesec.



To, da moraš imeti povprečno 1000E, to pomeni, da nimaš ti nič brezplačno !!!

matobeli ::

Moj glas gre definitivno za PBS, Poštna Banka Slovenije.

Sem po nekem naključju še vedno na "dijaškem" paketu, je 100% najbolj ugoden.

-zastonj dvigi na vseh bankomatih
-zastonj vodenje računa
-zastonj spletno bančništvo, (UPN=37c)
-dostop do spletne banke preko digitalnega potrdila ali njihovega čitalca, čitalec se da dobiti zastonj v kakšnih akcijah, SIGENCA je pa tudi zastonj

In pa: poslovalnica v vsakem večjem kraju, odprta do 19h zvečer, beat that!

Za društvo se najbolj splača Delavska Hranilnica, za osebni račun pa odvisno od potreb, Delavska hranilnica ali Poštna Banka Slovenije.
Nekaj stvari ima boljš PBS, nekaj DH.

Kar se pa tiče predplačniških VISA in MC je pa daleč najugodnejša od NKBM, sem skoraj doktoriral ene pol leta nazaj iz vseh možnih. Druga najugodnejša je moneybookers, oziroma Skrill.

stb ::

Dejan_007 je izjavil:

Ribič je izjavil:

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000€ na mesec.


To, da moraš imeti povprečno 1000E, to pomeni, da nimaš ti nič brezplačno !!!

Točno tako. Če bi imel teh 1000 € vezanih po 2.5% letnih obrestih (namesto mizernih obresti na osebnem računu) to pomeni, da jim podariš nekaj več kot 2 EUR na mesec. Od česar banka ne plača davka na finančne storitve, komitent pa ne davka na vezane vloge, ampak to je že druga tema....

Pri tem tudi še nisem zasledil, kako točno se izračuna "povprečno stanje računa" (menda se definicijo vidi šele v pogodbi).

Pa ne pozabiti, da če se kak mesec zgodi, da imaš povprečno stanje pod 1000 EUR te vodenje računa pride znatno dražje (kazen ranga 7 EUR), kot če imaš navaden račun (ranga 4 EUR).

šernk ::

matobeli je izjavil:

Moj glas gre definitivno za PBS, Poštna Banka Slovenije.

Sem po nekem naključju še vedno na "dijaškem" paketu, je 100% najbolj ugoden.

-zastonj dvigi na vseh bankomatih
-zastonj vodenje računa
-zastonj spletno bančništvo, (UPN=37c)




od kje ti to, na njihovem ceniku najdem: Vodenje osebnega (transakcijeskega) računa s kartico - mesečno -velja od 1.6.2014 2,10 EUR
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Kar sem napisal velja za 123 oziroma ABC račun:
Vodenje ABC oz. 123 osebnega (transakcijskega) računa s kartico: brez nadomestila

fosil ::

Saj študentski in dijaški računi so povsod zastonj.
Samo če ti nateguješ banko, da si še vedno dijak to ne pomeni da je ta banka ugodna tudi za ostale, ki jim tak manever ne uspe.
Tako je!

Ribič ::

stb je izjavil:

Dejan_007 je izjavil:

Ribič je izjavil:

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000€ na mesec.


To, da moraš imeti povprečno 1000E, to pomeni, da nimaš ti nič brezplačno !!!

Točno tako. Če bi imel teh 1000 € vezanih po 2.5% letnih obrestih (namesto mizernih obresti na osebnem računu) to pomeni, da jim podariš nekaj več kot 2 EUR na mesec. Od česar banka ne plača davka na finančne storitve, komitent pa ne davka na vezane vloge, ampak to je že druga tema....

Pri tem tudi še nisem zasledil, kako točno se izračuna "povprečno stanje računa" (menda se definicijo vidi šele v pogodbi).

Pa ne pozabiti, da če se kak mesec zgodi, da imaš povprečno stanje pod 1000 EUR te vodenje računa pride znatno dražje (kazen ranga 7 EUR), kot če imaš navaden račun (ranga 4 EUR).

Ne razumem kako to ni brezplačno. Če imaš ti 1000€ na navadnem računu, boš še vedno plačal stroške vodenja vsak mesec. Če pa imaš 1000€ na pozitivnem računu, pa ne plačaš ničesar.

technolog ::

Ne, ostale banke ti dajo tud celo 0,1% obresti na tekoča sredstva.

šernk ::

Kar sem napisal velja za 123 oziroma ABC račun:


slednje me na NKBM stane skupaj z elektronskim bančništvom celih 13€ na 4 leta (obnova avtentikacijskega ključka), na abanki imaš to zastonj do 26 leta, itd..., ampak čez pol leta mi status študenta odleti in bo prišlo vodenje vsega skupaj mesečno enostavno preveč, da ostanem na tej banki, pa čeprav jo imam pred nosom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

Pri abanki imaš na voljo Aračun gotovinski
http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac...
kjer je vodenje 0 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

matobeli ::

Katera pa omogoča brezplačno dvigovanje iz vseh bankomatov in ima poslovalnice odprte dalj kot do 17h?:))

marceb ::

Ojla, da ne odpiram nove teme, kakšna so kaj vaša mnenja in izkušnje z Sberbank?
Razmišljam da bi šel k njim.

aiko ::

marceb je izjavil:

Ojla, da ne odpiram nove teme, kakšna so kaj vaša mnenja in izkušnje z Sberbank?
Razmišljam da bi šel k njim.


Sem pri njih cca. 5 let. zaenkrat sem zadovoljen. Šel sem k njim pa zaradi ugodnejšega kredita ter nič provizij pri dvigovanju na bankomatih drugih bank.

marceb ::

@aiko, ja tole se tudi meni veliko pomeni da ni provizij pri dvigovanju na bankomatih drugih bank-

Martin Krpan ::

Brez provizije je tudi DH , ki naša banka , ne pa Sberbank , ki je v lasti nekih ruskih KGB-jevcev in oligarhov.

marceb ::

Enkrat sem na spletni strani zveze potrošnikov slovenije našel tabelco v kateri je bila primerjava stroškov vodenja računa, na različnih bankah. Obstaja kje kaj takšnega?

lopov ::

Je više nekdo dal link na ZPS: http://www.zps.si/index.php/component/o...

Pa ti "približno" zračuna :)

Ganon ::

Dam glas Delavski hranilnici. Brez konkurence.

MaterVola ::

Ne vem, če Sparkasse še ponuja tak paket, samo pred letim sem sklenil paket, kjer ne plačujem ne vodenja računa ne plačevanja položnic, pod pogojem, da je povprečno stanje najmanj 1000 € skozi mesec.

čuhalev ::

Em, katera banka ponuja devizni račun, kamor lahko naložim češke krone?

Invictus ::

Vsaka ...

Odprli ti bodo podračun.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Martin Krpan je izjavil:

Brez provizije je tudi DH , ki naša banka , ne pa Sberbank , ki je v lasti nekih ruskih KGB-jevcev in oligarhov.

Meni se zdi bolje, da je banka v lasti ruskih KGB-jevcev, kot pa slovenskih tajkunov. Slednjih je trenutno več za rešetkami... ;)

Martin Krpan ::

DH je v rokah slovenskih sindikatov 8-).

GTX970 ::

So what ?
Kakor je meni znano niso financirali tajkunov, raznih NFD, Zvonov in jih ni potrebno vsako leto dokapitalizirati.

Sberbank je že bolj tako, megleno vse skupaj.

mihec87 ::

matobeli je izjavil:

Katera pa omogoča brezplačno dvigovanje iz vseh bankomatov in ima poslovalnice odprte dalj kot do 17h?:))

Na dobrih bankah vse oz večino urediš iz naslonjača, tako da odpiralni čas ni lih nekaj..:))

Katera je najugodnejša je odvisno od tega kaj rabiš..torej razmislit kaj rabiš->cenika bank->zložiš v excell in voila..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

tt2advanced ::

Delavska hranilnica def, za kake spletne business-e def Abanka, Banka Koper..
vsaka banka ma opcijo deviznega računa, ki te ne stane načeloma nč za odprtje podračuna.
UCB ma isto paket elitni komfortni s katerim za mesečno nadomestilo 9,5 EUR men se zdi nimaš dodatnih stroškov (standardni plačilci, neomejeno število DB in trajnikov, spletna/mobilna etc.)
pa sigurno ma vsaka banka vključeno v paket par dvigov na drugih bankomaih brez provizije - a nimajo? pol pa od cca. 0,40 do 0.50 EUR za vsak naslednji dvig.
What Else Is There?

Arctander ::

Še en glas za DH. Imam tam poslovni račun in zaenkrat same dobre izkušnje. V kratkem prenesem tja še osebni račun, ker se SKB zadnje čase zelo trudi, da bi postali uporabniku neprijazna banka: vsakih par mesecev podražijo storitve, konkretno so znižali OM na varčevalnem računu, sodu pa je izbilo dno to, da ukinjajo bankomat v mojem kraju (dvige na drugih bankomatih pa zaračunajo 0,52€). Kalkulator ZPS mi izračuna, da bom na DH prišparal 60-70€ na leto.

Tilen ::

konkretno so znižali OM na varčevalnem računu


Kakor tudi vse ostale banke. Ni več čas za depozite.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nesta ::

Za kerokol se odlocis je OK samo da ni NKBM ali NLB...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052593 (2116) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451722 (28457) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710588 (8573) WildChild
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615543 (13397) ...:TOMI:...

Več podobnih tem